Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - zamówienia przedpremierowe czas zacząć!

1160 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2007 o 08:37, Arclight napisał:

Nie musiały kupować, wystarczy, że zarezerwowały określoną ilość sztuk poza sklepem gram.pl
na podstawie odrębnej umowy.
W każdym razie cały czas uważam, że jakaś drobna część z tych 2999 egzemplarzy została odliczona
na poczet sprzedaży w sklepach


Wiesz, wydaje mi się że możesz mieć rację w tym co mówisz, sklepy też mogły sobie w sumie zarezerwować parę egzemplarzy. Albo na gram.pl była do kupienia pewna ilość po odliczeniu już tych co pójda do sklepów. A czy nasze spekulacje są prawdziwe to niedługo się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli na liście będzie 2999 osób to będzie oznaczać,

Dnia 02.07.2007 o 08:37, Arclight napisał:

że myliłem się w swoich osądach.

No to już możesz powiedzieć, że się myliłeś w swoich osądach, ponieważ na 100% nie będzie na tej liście 2999 osób :) A czemu ? Np. temu, że zapewniam Cię iż jest sporo osób które same dla siebie i rodziny zamówiły więcej niż 1 egzemplarz na użytkownika :) (np. ja i mój brat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żesz, zapomniałem, że można było wziąć dwie sztuki. Nadal upieram się jednak przy opinii, że część EK została odliczona dla sklepów. Poczekam do newsa i zapytam, wtedy ktoś z CDP na pewno odpisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 08:37, Arclight napisał:

W każdym razie cały czas uważam, że jakaś drobna część z tych 2999 egzemplarzy została odliczona
na poczet sprzedaży w sklepach. Czy tak jest naprawdę - okaże się dziś wieczorem, gdy podadzą
listę osób, którym udało się kupić EK. Jeśli na liście będzie 2999 osób to będzie oznaczać,
że myliłem się w swoich osądach. Jeśli jednak liczba osób zakończy się na np. 2900, to będzie
wiadomo, że część EK poszła gdzie indziej, niekoniecznie do pracowników CDP - ale kilku z nich
na pewno też sobie tą edycję kupiło.

Przecież pracownicy CDP potwierdzali iż do najpopularniejszych sklepów [tj. Empiki i Media Markty] trafi po jednym egzemplarzu na jeden...Więc około 150 EK powinno jeszcze zostać. Jednak faktycznie w newskie napisali, że sprzedali 2999 sztuk - to niech się zdecydują czy będą w sklepach czy nie :/
hehe - wątpie, żeby sklepy rezerwowały to tutaj. Raz - nie miałyby żadnego zysku, gdyż to kupiły i sprzedadzą za tyle samo, a nie że dostali od CDP i dostaną część pieniędzy a reszta dla firmy..Więc zysku teoretycznie nie ma :/ Chyba,ze podwyższą cenę na 250zł, ale jakie stanowisko wobec tego utrzymałoby samo CDP?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 11:01, Tuddrussel napisał:

w temacie rozwiazywania problemow - bo moze wczoraj nieprecyzyjnie napisalem - wszystkie problematyczne
zamowienia wyjasniamy indywidualnie mailowo, nie na forum.

W dalszym ciągu czekam na mail ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie - czy ta lista, na ktora mozna sie bylo zapisać, dzisiaj zostanie uwzględniona na tej liscie ? :) tzn sie czy juz dzisiaj sie dowiem, czy sie zalapalem czy nie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się że sklepom by się nie opłacało jedej sztuki wystawiać bo oni zarobią z jednej sztuki bardzo mało jak na taki sklep. Z kolei wątpie, żeby CDP sprzedało więcej niż np. 10 sztuk na sklep bo zyski z tego żadne dla sklepu. A co do egzemplarzy EK dla CDP- na pewno ktoś tam sobie zamówił- podejżewam nawet że mieli je za darmo, ale dla nich mogli dodrukować specjalne, takie jak sobie zażyczyli, więc nie liczyłbym na to że na liście będzie ktoś z CDP.

P.S. Ktoś wcześniej napisał że nieźle zarobią na EK i żę to nie tylko jest reklama ale że z tego też chcą zarobić. No to policzmy:
Łatwo policzyć że koszt wszystkich dodatków + gra + pudełko wynosi minimalnie 150 zł. 200 zł- 150 zł = 50 zł na egzemplarzu na czysto. 50 zł * 3000 sztuk. = 150 000zł Całkiem niezłą sumka, tyle że na wyprodukowanie Wiedźmina wydano..... 20 000 000 zł. 20 MLN złotych!!!!!! To niby jak mieliby zarobić na EK w taki sposób?? Nie wiem jednak, czy jakaś ilość EK nie została wysłąna za granice do innych krajów- wtedy ta suma znaczne wzrośnie- ale nie aż tak żenby przekroczyć 5-6 MLN złotych. Więc podstawki muszą zarobić minimum 15 mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:35, Oloninho napisał:

Jak rozumiem to dziś wieczorem ma zostać przysłany mail w sprawie z zamówienie pre-ordera?

Mail w sprawie zamówienie to powinieneś otrzymać już w dniu zamówienia. Dzisiaj ma przyjść mail informujący który numer posiada twoja edycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat zamówienia powinien ci przyjść zaraz po zamówieniu, gdzie powino pisać że odezwą się do ciebie 5 dni przed wysyłką. jak ci nie przyszlo to się z nimi skontaktuj że masz problemy z zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:37, lukesky16 napisał:

Ale wydaje mi się że sklepom by się nie opłacało jedej sztuki wystawiać bo oni zarobią z jednej
sztuki bardzo mało jak na taki sklep. Z kolei wątpie, żeby CDP sprzedało więcej niż np. 10
sztuk na sklep bo zyski z tego żadne dla sklepu.

Tu nie ma w co wątpić, sam widziałem na własne oczy wydania kolekcjonerskie w Empikach. Średnio są to 1-2 sztuki EK. Przy czym dotyczy to danej gry, bo w sumie, to na sklep przypada 3-5 sztuk EK ogółem wszystkich gier.

Chodzi o to że np. u mnie w Kielcach w Empiku można znaleźć ze dwie EK STALKERA, oraz dwie EK Medievala 2.
Przy czym u mnie są dwa oddziały Empiku:) Jest jeszcze w Tesco, tam można znaleźć kolejne EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie taki chwyt reklamowy- ktoś przyjdzie, zobaczy że już wykupili EK to nie będzie wracał do domu z pustymi rękoma tylko zakupi podstawkę, a tej penie kilkadziesiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 14:27, Oloninho napisał:

> kiedy grywalne demo będzie ?

A w ogóle będzie?

a to niby chcą sprzedać kota w worku ? gracz powinien mieć możliwość zagrania w grę przed jej kupnem , ale jak to w naszym dziwnym kraju bywa na pewno demówki nie będzie bo jeszcze może się okazać że ta gra to lipa i co wtedy ? kto to kupi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tosz, dobre pytanie.
Mozna zagadac do Red znowu wielka grupa, moze sie zlamia i wypuszczą demo.
Szczerze mowiac przydaloby mi sie, bo jak patrze na srednie detale to nie jestem pewien czy kupowac na 2.0 GHz Athlona i 1GB ramu, a chce zagrac..

Btw. skoro teraz sa przedpremierowe zamowienia, to kiedy Wiedźmin wyjdzie na swiat? Jeszcze w wakacje czy nadal we wrzesniu?
Pytam, bo nie czytalem tematu a 2 miechy przed wysylka zamawiac? Moze Red chcial zaspokoic niewyzytych fanow stojących przed ich siedzibą dzien i w nocy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować