Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński, dyrektor generalny CD Projekt, przeprasza za problemy w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl

719 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2007 o 23:32, Arclight napisał:

Owszem, bo po 22 gram.pl zaczęło działać w miarę normalnie. I wtedy można było bez problemu
zamówić. Ja grę w koszyku miałem o 16:50, do koszyka dobiłem się po 21:40 i dopiero zamówiłem.
Przez ten czas nawet raz udało mi się do koszyka dobić, tyle, że przy usuwaniu jednej EK (system
chciał mi wepchnąć dwie) wywaliło błąd. To, że komuś udało się wcześniej oznacza, że po prostu
miał szczęście, trafił na odpowiedni moment. Bo moim rozmówcom gram.pl nie działało tak samo
jak i mnie.

Zresztą - udało Ci się zamówić EK? Udało. Miałeś szczęście, powinieneś się cieszyć.
Bo szanse każdy miał takie same i to szczęście rozdawało karty.

Mi się udało po 19. Też poległem na czyszczeniu koszyka. Łatwiej było pliki cookies skasować niż ten koszyk z nadmiarowych sztuk wyczyścić. Teraz myślę, że trzeba było brać to co było w koszyku. Ciekawe po ile to będzie na Allegro chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:34, Darkstar181 napisał:


> Tak to są równe szanse. Poczytaj sobie na temat zasady działania serwerów, łącz TCP/IP
oraz
> połączeń nawiązywanych poprzez różne typy przeglądarek a dowiesz się w ten sposób dlaczego

> u niektórych serwis gram.pl działał dłużej, bądź też częściej.
Po cholerę czytać? To chyba jasne że większą szansę mieli ci, którzy mieli szybsze łącze? (moim
znajomym którzy mieli wolniejsze ode mnie strona się w ogóle nie wczytywała, podczas gdy ja
byłem już na etapie dodawania do koszyka)


Nie do końca jest to prawdą. Nic ci nie da łącze 2 MB/s, jeżeli serwer jest przeciążony i wrzuca cię w kolejke z odpowiednim podziałem łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:37, Saqool napisał:

Nie do końca jest to prawdą. Nic ci nie da łącze 2 MB/s, jeżeli serwer jest przeciążony i wrzuca
cię w kolejke z odpowiednim podziałem łącza.

Dokłądnie. Ja mam 2mb i spędziłem w pocie czoła, przy komputerze 5 godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:32, Arclight napisał:

Owszem, bo po 22 gram.pl zaczęło działać w miarę normalnie. I wtedy można było bez problemu
zamówić. Ja grę w koszyku miałem o 16:50, do koszyka dobiłem się po 21:40 i dopiero zamówiłem.
Przez ten czas nawet raz udało mi się do koszyka dobić, tyle, że przy usuwaniu jednej EK (system
chciał mi wepchnąć dwie) wywaliło błąd. To, że komuś udało się wcześniej oznacza, że po prostu
miał szczęście, trafił na odpowiedni moment. Bo moim rozmówcom gram.pl nie działało tak samo
jak i mnie.


A niektórym się udało. Być może nawet przypadkowym osobom, albo naciągaczom, którzy to będą teraz opychać na Allegro. Bynajmniej nie to nie wina danej osoby, że mieszka w danym mieście i ma takiego a takiego providera (który np. sprawuje się bez większych zarzutów) i przez to nie udało jej się zamówić EK. To nie są równe szanse. Po 22:00 nie wszyscy mogli być przy kompie, a jak mogli być np. po północy to nie wiele im to dało...

Dnia 28.06.2007 o 23:32, Arclight napisał:

Zresztą - udało Ci się zamówić EK? Udało. Miałeś szczęście, powinieneś się cieszyć.
Bo szanse każdy miał takie same i to szczęście rozdawało karty.


To była loteria. Wcale nie jestem zadowolony. W jednym z moich poprzednich postów powiedziałem, że poważnie rozważam anulowanie zamówienia. Przecież już lepiej było zrobić normalne losowanie wśród wszystkich zainteresowanych edycją kolekcjonerską, a nie taką niezamierzoną loterię wobec widzi mi się różnych czynników z łaskawością serwera na czele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:30, Saqool napisał:

Tak to są równe szanse. Poczytaj sobie na temat zasady działania serwerów, łącz TCP/IP oraz
połączeń nawiązywanych poprzez różne typy przeglądarek a dowiesz się w ten sposób dlaczego
u niektórych serwis gram.pl działał dłużej, bądź też częściej.


Czyli to NIE były równe szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:34, Darkstar181 napisał:

Po cholerę czytać? To chyba jasne że większą szansę mieli ci, którzy mieli szybsze łącze? (moim
znajomym którzy mieli wolniejsze ode mnie strona się w ogóle nie wczytywała, podczas gdy ja
byłem już na etapie dodawania do koszyka)


Dobra dobra.. Ja mam łączę "1 mega" i kurka jakoś dopiero zamówiłem o 22 coś tam:) gdy mój znajomych mając neo 256 o 18:P Szczęście rozdawało karty i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak już piszę "łączę 1 mega" to faktycznie czas na Stwora do Nory:) Wpadłem tutaj tylko dlatego że skończyła mi się przegrywać płytka;P i lulu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:41, Sarafan_Knight napisał:

> Tak to są równe szanse. Poczytaj sobie na temat zasady działania serwerów, łącz TCP/IP
oraz
> połączeń nawiązywanych poprzez różne typy przeglądarek a dowiesz się w ten sposób dlaczego

> u niektórych serwis gram.pl działał dłużej, bądź też częściej.

Czyli to NIE były równe szanse.


BYŁY zależały np. od tego jaką przeglądarkę posiadasz (np. opera szybciej wczytuje strony www bo w pierwszej kolejności ciągnie css oraz linki i sam tekst, następnie później ciągnie obrazki itp) Więc to od Ciebie zależało.
Co do serwera najczęstszą techniką jest Shaping pasma wejściowego do serwera w stopniu każdy po równo w zależności od usługi z jakiej korzysta w danym momencie. Np ftp posiada inną prędkość niż np korzystanie z serwisu ww itp. itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje tak olbrzymiego zainteresowania wiedźminem. CDProjektowa machina reklamowa pędzi pełną parą i bardzo słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już skończcie :) Przecież wszystko zostało powiedziane :)

Tym którym naprawde bardzo zależy pozostało allegro. W innym wypadku radze się pogodzić i wziąść ciepłą kompiel. Już na allegro jakieś łebki :) wystawili gre. Podobnie było z Gothiciem. To jest EK i trzeba się z tym pogodzić. Gdyby mi się nie udało zamówić przed 22 to bym siedział całą noc. W poszliście spać więc niemiejcie pretensji :P

PS. Czasy PRLu się przypominają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nieusprawiedliwia nic tego co się stało na serwerach CD projektu ,usiadłem ok. godz. 14.50 zdążyłem się zalogować i ćma totalna masakra, zwisy brak dostępu niestety niemam wymarzonej EK musiałem wyjsć do pracy
i to co miało być różowe jest czarne brak EK.Chyba na przyszłośc jak cos będzie wydawane w EK będę brał urlop
bo nie wszyscy mają wakacje 16+.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To anuluj, ktoś będzie szczęśliwy, a Ty będziesz miał lepsze samopoczucie. Tylko dokładnie tą decyzję przemyśl, bo chyba nie po to walczyłeś tyle czasu, żeby teraz grę oddać?

Serwer owszem, przeprowadził loterię, ale od początku było wiadomo, że EK będzie mniej niż chętnych, nawet po ogłoszeniu ceny, więc nie rozumiem czemu uważasz, że coś było "nie fair". Nawet gdyby serwery działały to i tak nie każdy by dostał. A tak - jak by nie patrzeć, było równie uczciwie.
Ktoś nie mógł być po 22? Trudno, jego wina. Po 22 wszystko działało, więc każdy miał równe szanse. A że nie mógł ich wykorzystać - to już jego problem.
Ktoś pracuje - mógł poprosić innego forumowicza, żeby wziął dwie sztuki, przecież można się tak było dogadać.
Jeśli provider źle się sprawuje, to czas go zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:44, Saqool napisał:

BYŁY zależały np. od tego jaką przeglądarkę posiadasz (np. opera szybciej wczytuje strony www
bo w pierwszej kolejności ciągnie css oraz linki i sam tekst, następnie później ciągnie obrazki
itp) Więc to od Ciebie zależało.


Przy normalnie działającym serwerze nie ma to aż takiego znaczenia, więc to nie była moja wina. To osoby zajmujące się gram.pl powinny zapewnić jego jednakową funkcjonalność na wszystkich przeglądarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno. Skoro masz wyrzuty przy zamawianiu gry, to co będzie na studiach, jak trafisz na profesora, którego zwyczajem jest zrzucanie indeksów z biurka zamiast egzaminu - który się otworzy -> te osoby zdały, reszta do zobaczenia we wrześniu. Też zrezygnujesz z oceny bo będziesz uważał, że to "nie fair"?

To tak w kwestii przemyślenia pewnych decyzji i słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:49, Sarafan_Knight napisał:

> BYŁY zależały np. od tego jaką przeglądarkę posiadasz (np. opera szybciej wczytuje strony
www
> bo w pierwszej kolejności ciągnie css oraz linki i sam tekst, następnie później ciągnie
obrazki
> itp) Więc to od Ciebie zależało.

Przy normalnie działającym serwerze nie ma to aż takiego znaczenia, więc to nie była moja wina.
To osoby zajmujące się gram.pl powinny zapewnić jego jednakową funkcjonalność na wszystkich
przeglądarkach.


Dobra ostatni post. To nie miałoby znaczenia. I tak wpadłbyś w tą samą kolejkę do serwa w której siedziało by tysiące innych ludzi więc zadecydował by ten sam los. A co do ustawienia serwera pod każdą przeglądarkę jednakowo. Coś takiego nie jest możliwe, dlatego na rynku dostępnych jest kilka różnych przeglądarek.
A tak przy okazji dużą różnicę robiło to jak zachowywałeś się wchodząc na stronę, czy co 5sek naciskałeś odśwież, czy czekałes (i co najważniejsze czy przeglądarka próbowała przez dłuższy czas nawiązać połączenie z serwerem, a nie po chwili zerwać je jak np często robi IE). Bo np u mnie przeglądarka o 17:30 weszła na strone po 7 minutach nawiązywania połączenia i tyle samo trwał każdy wybór. Ale ona próbowała się za każdym razem dobić do serwa . WIĘC POWTARZAM TO BYŁ ŚLEPY LOS KTÓRY PO TROCHU ZALEŻAŁ OD UŻYTKOWNIKÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

To anuluj, ktoś będzie szczęśliwy, a Ty będziesz miał lepsze samopoczucie. Tylko dokładnie
tą decyzję przemyśl, bo chyba nie po to walczyłeś tyle czasu, żeby teraz grę oddać?


Przemyślę dobrze. O to nie musisz się martwić. :)

Dnia 28.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Serwer owszem, przeprowadził loterię, ale od początku było wiadomo, że EK będzie mniej
niż chętnych, nawet po ogłoszeniu ceny, więc nie rozumiem czemu uważasz, że coś było "nie fair".
Nawet gdyby serwery działały to i tak nie każdy by dostał. A tak - jak by nie patrzeć, było
równie uczciwie.


Nie było, bo nie każdy w tym okresie miał równie długi dostęp do działającego gram.pl, nawet siedząc non stop przy komputerze i odświeżając.

Dnia 28.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Ktoś nie mógł być po 22? Trudno, jego wina.


Nie zawsze jego wina. Mógł np. iść do pracy na nocną zmianę. Chyba lepiej odpuścić sobie EK Wiedźmina niż być zwolnionym...

Dnia 28.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Po 22 wszystko działało, więc każdy miał równe
szanse.


Ale już po północy znowu wszystko padło...

Dnia 28.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

A że nie mógł ich wykorzystać - to już jego problem.
Ktoś pracuje - mógł poprosić innego forumowicza, żeby wziął dwie sztuki, przecież można się
tak było dogadać.


Można było. Ale pytanie czy był na to czas? Bo kto mógł przewidzieć, że nie uporają się z tym do 21:00 np.? To aż 6 godzin...

Dnia 28.06.2007 o 23:48, Arclight napisał:

Jeśli provider źle się sprawuje, to czas go zmienić.


Gorzej jak się spisuje dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:48, klingon napisał:

usiadłem ok. godz. 14.50 zdążyłem się zalogować i ćma totalna masakra, zwisy brak dostępu niestety niemam wymarzonej EK

Jak to przy EK, jak się zbliży premiera dużo osób nie potwierdzi ostatecznie swojego zamówienia i zwolni się trochę egzemplarzy, więc może we wrześniu będziesz miał więcej szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 23:47, Be-Yacz napisał:

Już skończcie :) Przecież wszystko zostało powiedziane :)

Tym którym naprawde bardzo zależy pozostało allegro. W innym wypadku radze się pogodzić i wziąść
ciepłą kompiel. Już na allegro jakieś łebki :) wystawili gre. Podobnie było z Gothiciem. To
jest EK i trzeba się z tym pogodzić. Gdyby mi się nie udało zamówić przed 22 to bym siedział
całą noc. W poszliście spać więc niemiejcie pretensji :P

PS. Czasy PRLu się przypominają :D


wiesz co czlowieku, tak dzis Cie czytam i czasem gadasz jak polamany... latwo ci gadac ''idz na allegro''. ciekawe jak bys japil jak bys nei dostal egz. to pewnie by bylo vdp beeee i do pupy. a tak to cacy. hipokryzja mi pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować