Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński, dyrektor generalny CD Projekt, przeprasza za problemy w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl

719 postów w tym temacie

Do Vear
Teraz wypowiedziałeś się w miarę po ludzku. Można było tak od początku.
Nie lubisz RPG i tyle. I żadne słowa nie przekonają Cię do tego typu gier. Inna sprawa, że także wypowiadasz się o grze, której jeszcze nie ma.

Co do słów "Zastanawia mnie, czy nie piszesz tylko po to, aby podniesiono Ci status forumowy?", to nie miałem zamiaru Cię obrażać. Masz rację "znaczenie ma CO ktoś napisał, a nie KTO coś napisał", ale ważny jest także ton wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 11:26, vear napisał:

Tak, wiem. Będzie równie słaba, infantylna i prymitywna, co każdy RPG. I - widzisz - mam lepsze
podstawy, by ją ocenić. Bo wiem, że coś, co jest RPG (na dodatek w kilmatach fantasy), jest
głupie. Ty natomiast przeczytałeś ładne, niemal reklamowe słowa i w nie wierzysz :)

Jak każdy RPG? Grałeś w jeden i Ci się nie spodobał pewnie to już oceniasz wszystkie...Poza tym Wieźmin nie będzie w bajkowym fantasy tylko w mroczniejszych klimatach...Nie będe oceniał gry, dla mnie zapowiada ona się dobrze. Sam nie lubię RPG zbytnio (na rzecz RTS ;), ale niektóre są naprawdę dobre i gram w te typy rzadko, ale w te najbardziej cenione.

Dnia 29.06.2007 o 11:26, vear napisał:

Może po 1,5 wieku będzie znana Cywilizacja, może zapamięta się Dooma.

Ej on proszę Cię...Doom?
Cywilizacja? Znudziła mnie w pół godziny :/
W Dooma nie grałem, ale prawdopodobnie jest to rąbanka bez sensu...
Poza tym o co wam chodzi - po 150 latach? Po oc się nad tym zastanawiacie?
Ja nie mogę i tak nie odżyjecie - żyjcie teraźniejszością...
Nie chcesz EK - nie kupuj, ale nie oceniaj skoro nic o niej nie wiesz ;]

Dnia 29.06.2007 o 11:26, vear napisał:

Tak, wiem. Będzie równie słaba, infantylna i prymitywna, co każdy RPG.

Grałeś już? I jak? Skończyłeś?
No bez przesady, jak wcześniej powiedziałem choćby nie wiem jak gra się źle zapowiadała to przed wydaniem jej się nie ocenia...
Ja np. nie lubię Diablo i nie kryję się z tym, po prostu nie trafiło mi w gust i tyle - ale nie mówię, że jest grą złą i nudną...Po porstu mi się nie spodobała.

Dnia 29.06.2007 o 11:26, vear napisał:

Tak, wiem. Bo jest RPG. Więc jest z miejsca bezwartościowy. Nie pasuje? To podrośnij trochę, poznaj takie magiczne słowo jak "gust".

Następne...Nie mów, że gra jest nudna, bo niel ubisz tego gatunku. Wspominałem wyżej, że też nie przepadam za RPG, ale jednak zagrywam się w kilka, które w gust mi trafiły...
de99ial -

Dnia 29.06.2007 o 11:26, vear napisał:

Nieprawda. Nie wiem czy jakies limity były ale dwie sztuki mozna było zamówić.

Z tego co tam mi się obiło o uszy to dwie raczej można, trzy może też, ale na pewno nie można pięć - pisali gdzieś tam z CDP, że będą ograniczenia, żeby ktoś sobie na allegro potem nie sprzedawał po zawyżonej cenie...
Audaś -

Dnia 29.06.2007 o 11:26, vear napisał:

mam nadzieję, że tym którzy zamówili więcej niż jedną EK ktoś odbierze ZBĘDNE egzemplarze!!!!!

Czemu zbędne? Może ktoś chce kupić sobie i kuzynowi, który nie ma konta na gram.pl lub nie ma internetu?
Ma takie prawo - jak mówiłem bez przesady z zamówieniami ale dwa można na 100% ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 11:41, Be-Yacz napisał:

To ty dorośnij. Gdybyś powiedział, że nie lubisz RPG to co innego, ale ty mówisz jaka będze
gra. Mylisz pojecia.


Jeżeli gra jest RPG, jest z definicji bezwartościowa (taka jest moja generalna zasada stosowana przy tym gatunku). Jeżeli Wiedźmin jest RPG, jest bezwartościowy. Implikacja, w najprostszej formie. Wiesz co to?

Dnia 29.06.2007 o 11:41, Be-Yacz napisał:

> Niz? Może niż? Atmosferyczny czy demograficzny?
Tak trudno domyśleć się, że zamiast "z" powinno być "e"? No w sumie się nie dziwie. Bo przecież
wiedźmin będzie beznadziejny bo to RPG.


Mam odpowiadać na własne domysły? Może gry zaczniemy oceniać według tego, co nam się wydaje, a nie według tego, co widzimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się dzisiaj bardzo zdziwiłem, sprawdzam pocztę e-mail jak to mam w zwyczaju co ranek i patrzę- mejl od gram.pl

patrYX93

Dziękujemy za złożenie zamówienia na edycję kolekcjonerską gry
Wiedźmin.

Informujemy, że na podstawie otrzymanych przez nas danych, utworzymy dla
Ciebie zamówienie.
W dniu jutrzejszym (29 czerwca) w godzinach wieczornych udostępnimy
możliwość edycji tego zamówienia (wybrania formy płatności, rozmiaru
koszulki). Ewentualne rozbieżności co do ilości sztuk lub opłaty za wysyłkę
prosimy zgłaszać bezpośrednio do nas.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za poświęcony czas.

pozdrawiamy,
zespół gram.pl

Tymczasem o co chodzi? Ja tylko włożyłem ją do koszyka. W dodatku nie ma jej w zamówieniach. Tak więc po co ten spam? Tego nie było w przeprosinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mi nie odpalała strona! Nie mogłem złożyć zamówienia!:(( Dobrze, że podczas Edycji Kolekcjonerskie Burning Crusade nie miałem aż takich problemów:) Ale też się wtedy wszystko wieszało! Już po tamtej historii i po tak dużym zainteresowaniu troszkę lepiej powinniście być przygotowani! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:00, vear napisał:

> To ty dorośnij. Gdybyś powiedział, że nie lubisz RPG to co innego, ale ty mówisz jaka
będze
> gra. Mylisz pojecia.

Jeżeli gra jest RPG, jest z definicji bezwartościowa (taka jest moja generalna zasada stosowana
przy tym gatunku). Jeżeli Wiedźmin jest RPG, jest bezwartościowy. Implikacja, w najprostszej
formie. Wiesz co to?


A wiesz co to jest błąd wynikania? To polecam Śniadeckiego, Leśniewskiego i innych logików

Dnia 29.06.2007 o 12:00, vear napisał:


Mam odpowiadać na własne domysły? Może gry zaczniemy oceniać według tego, co nam się wydaje,
a nie według tego, co widzimy?


A jednak oceniasz po tym co widzisz. Bo o ile sądy innych są raczej przypuszczające i pełne nadziei (na podstawie tych samych przesłanek) to Twoje sa juz kategoryczne i jednoznaczne.

To błąd formalny wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:06, Be-Yacz napisał:

A ja nic nie dostałem :(



Ja też, ale w sklepie mam zamówienie czekające na potwierdzenie mailem na 5 dni przed wysyłką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:06, Be-Yacz napisał:

A ja nic nie dostałem :(

Spam?

Mogłem zamówić, pieniądze miałem. Ale po co, skoro mój komp to 1Gb ram, procek 2ghz a grafika to radek9550 z 128 ram? Miałem się użerać na minimalnych, żeby tylko zobaczyć dzieło Sapkowskiego jako grę? Oczywiście nie mam o to pretensji do CDP, tylko mówię. To ja już wolę książkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:12, patrYX93 napisał:

> A ja nic nie dostałem :(
Spam?

Mogłem zamówić, pieniądze miałem. Ale po co, skoro mój komp to 1Gb ram, procek 2ghz a grafika
to radek9550 z 128 ram? Miałem się użerać na minimalnych, żeby tylko zobaczyć dzieło Sapkowskiego
jako grę? Oczywiście nie mam o to pretensji do CDP, tylko mówię. To ja już wolę książkę :)



Ja mam niewiele więcej a jednak zamówiłem. Dlaczego? Z kilku powodów.

1. Konfig podany w newsie mówił o srednich detalach (prawdopodobnie) komfortowej gry.
2. EK to nie mydło, się nie zmydli ;)
3. Ten komp nie jest moim ostatnim w życiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:00, vear napisał:

Jeżeli gra jest RPG, jest z definicji bezwartościowa (taka jest moja generalna zasada stosowana
przy tym gatunku). Jeżeli Wiedźmin jest RPG, jest bezwartościowy.


Problem w tym, że nie precyzujesz. Gra dla Ciebie będzie bezwartościowa, ponieważ po prostu nie lubisz RPG. Dla kogoś innego ta sama gra może być spełnieniem marzeń. Wygłaszasz sądy jakby były Jedyną Słuszną Prawdą, a każdy, który się z tym nie zgadza ma spaczony gust.
A swoją drogą, skoro nie grasz w RPG bo są dla Ciebie infantylne itp. to w jaki sposób wyrobiłeś sobie na ten temat opinie? Na podstawie 3, 4 gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:03, patrYX93 napisał:

A ja się dzisiaj bardzo zdziwiłem, sprawdzam pocztę e-mail jak to mam w zwyczaju co ranek i
patrzę- mejl od gram.pl

Dnia 29.06.2007 o 12:03, patrYX93 napisał:


Tymczasem o co chodzi? Ja tylko włożyłem ją do koszyka. W dodatku nie ma jej w zamówieniach.
Tak więc po co ten spam? Tego nie było w przeprosinach.


Jaki spam ? podejrzewam że każdy kto włożył EK do koszyka dostał taki mail. Gram.pl uznało że ci którzy tak uczynili nie mogli się przebić przez zamówienie z powodu zwisów strony. Myślę że to bardzo w porzadku z ich strony. Mi udało sięzłożyć zamówienie i dostałem odsumowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

> Tak, wiem. Będzie równie słaba, infantylna i prymitywna, co każdy RPG. I - widzisz - mam
lepsze
> podstawy, by ją ocenić. Bo wiem, że coś, co jest RPG (na dodatek w kilmatach fantasy),
jest
> głupie. Ty natomiast przeczytałeś ładne, niemal reklamowe słowa i w nie wierzysz :)
Jak każdy RPG? Grałeś w jeden i Ci się nie spodobał pewnie to już oceniasz wszystkie...


Mylisz się. Nie snuj - proszę - insynuacji. Przynajmniej w sytuacji, gdy możesz mnie po prostu zapytać.

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

> Może po 1,5 wieku będzie znana Cywilizacja, może zapamięta się Dooma.
Ej on proszę Cię...Doom?
Cywilizacja? Znudziła mnie w pół godziny :/


No jasne, FarCry (czy jakikolwiek inny shooter, nie jestem na czasie) jest lepszy. Tylko że Doom jest de facto początkiem FPSów. Cywilizacja, czy się ją lubi, czy nie - wprowadziła przełom. Te gry kojarzy praktycznie każdy - to wystarczająco dużo, by zapisały się na kartach historii.

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

W Dooma nie grałem, ale prawdopodobnie jest to rąbanka bez sensu...


Psst: od 1994 minęło trochę czasu. Nie można patrzeć przez pryzmat tego, czy gra jest z sensem, czy bez (bo generalnie FPSy to tylko i wyłącznie rąbanki - czasem bardziej, czasem mniej urozmaicone). Jakkolwiek wolę pobawić się w stratega, w Dooma pierwszego i drugiego z chęcią ostatnio pograłem ("trójka" to już całkiem inna gra).

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

Poza tym o co wam chodzi - po 150 latach? Po oc się nad tym zastanawiacie?


Bo lubię. Bo chcę. Bo mogę.

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

Ja nie mogę i tak nie odżyjecie - żyjcie teraźniejszością...


Skąd wiesz? Zobaczyłeś w szklanej kuli, że do tego czasu zabije nas wszystkich meteoryt? A może masz sekretny plan sabotowania wszelakich badań nad szeroko rozumianą długowiecznością? ;)

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

Nie chcesz EK - nie kupuj, ale nie oceniaj skoro nic o niej nie wiesz ;]


A co Ty o niej wiesz? Miałeś ją w rękach? Ponadto pamiętaj, że oceniam (czy raczej - przekreślam) grę, nie EK.

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

> Tak, wiem. Będzie równie słaba, infantylna i prymitywna, co każdy RPG.
Grałeś już? I jak? Skończyłeś?
No bez przesady, jak wcześniej powiedziałem choćby nie wiem jak gra się źle zapowiadała to
przed wydaniem jej się nie ocenia...


Aha - mam kupić grę, choć pochodzi ze znienawidzonego przeze mnie gatunku, by móc powiedzieć, że mi się nie podoba. Jaaasne.

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

Ja np. nie lubię Diablo i nie kryję się z tym, po prostu nie trafiło mi w gust i tyle - ale
nie mówię, że jest grą złą i nudną...Po porstu mi się nie spodobała.


I co? Rozpowiadasz dookoła, że gra Ci się nie podoba, ale jest super wciągająca i rewelacyjna? Ukrywasz własne zdanie, bo nie wypada krytykować tak lubianego tytułu? RPG mi nie leży, więc nie będę go chwalił, wręcz - jeżeli ktoś to wymusi - będę krytykował.

Dnia 29.06.2007 o 11:59, Oskar24 napisał:

> Tak, wiem. Bo jest RPG. Więc jest z miejsca bezwartościowy. Nie pasuje? To podrośnij trochę,
poznaj takie magiczne słowo jak "gust".
Następne...Nie mów, że gra jest nudna, bo niel ubisz tego gatunku. Wspominałem wyżej, że też
nie przepadam za RPG, ale jednak zagrywam się w kilka, które w gust mi trafiły...


Gratuluję, bo sam chciałbym, by mi jakikolwiek RPG trafił w gust. Mnie zaś KAŻDE RPG nudzi (a ostatnio także prawie każda nowość - bo gry z roku na rok się staczają, niestety). Dlatego mogę bez trudności powiedzieć o każdej grze z tego gatunku, że jest głupia. Nie będę krył, ani zmieniał swego zdania dlatego, że ktoś (np. recenzent) powiedział co innego.

Uff, zaraz mnie zjedzą. Tak właśnie wygląda tolerancja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 11:55, de99ial napisał:

Uwaga techniczna - masz na mysli cRPG czy RPG w ogóle?


cRPG, do "papierowego" RPG nic nie mam. Z racji, że jesteśmy w temacie jednoznacznie związanym z cRPG, pozwoliłem sobie pominąć "c".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:18, vear napisał:

Cywilizacja, czy się ją lubi, czy nie - wprowadziła przełom.

I tu przeczysz sam sobie. Ty już wiesz jaki będzie Wiedźmin choć jeszcze nie wyszedł. Ale wiesz to bo jest RPG. Może Wiedźmin też wprowadzi przełom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:16, scooby01 napisał:

> Jeżeli gra jest RPG, jest z definicji bezwartościowa (taka jest moja generalna zasada
stosowana
> przy tym gatunku). Jeżeli Wiedźmin jest RPG, jest bezwartościowy.

Problem w tym, że nie precyzujesz. Gra dla Ciebie będzie bezwartościowa, ponieważ po
prostu nie lubisz RPG. Dla kogoś innego ta sama gra może być spełnieniem marzeń. Wygłaszasz
sądy jakby były Jedyną Słuszną Prawdą


Czy moja opinia jest w jakikolwiek sposób wyróżniona? Czy post jest zaznaczony jako wiążący element lokalnej polityki? Czy może przez przypadek dostał się na stronę główną? Czy muszę tłumaczyć, że coś, co jest sygnowane moim pseudonimem, jest moją własną opinią? Jak do tej pory, było to dla mnie oczywiste.

Dnia 29.06.2007 o 12:16, scooby01 napisał:

a każdy, który się z tym nie zgadza ma spaczony gust.


Napisałem to gdzieś? Nie, nawet napisałem "Ich ocena, ich gust, ich wybór. Szanuję to. Ale nie oznacza to, że samo RPG będę kochał, lubił, ani nawet szanował."

Dnia 29.06.2007 o 12:16, scooby01 napisał:

A swoją drogą, skoro nie grasz w RPG bo są dla Ciebie infantylne itp. to w jaki sposób wyrobiłeś
sobie na ten temat opinie? Na podstawie 3, 4 gier?


O kilka więcej, jeżeli chodzi o bezpośrednie doświadczenia. O wiele więcej, jeżeli chodzi o odbiór pasywny (samo oglądanie gier, czy to gdy ktoś gra, czy to w trailerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wiedźmina
Juz mi przeszło zdenerwowanie, uspokoiłem się nieco.
Wiem że nie będzie kolejnego rzutu EK, bo takie coś jak EK powinno byc niepowtarzalne.
Szkoda tylko że to wszystko zeszło sie z tymi kłopotami na serwerze. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Trzeba będzie zadowolić sie podstawową wersją/edycja gry. A plakaty są za drogie. Pewnie troche czasu minie i beda w jakiejś gazecie.
Pozdro 4 all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować