Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński, dyrektor generalny CD Projekt, przeprasza za problemy w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl

719 postów w tym temacie

Coz moge dodac? Cala sytuacja byla do przewidzenia, ale niestety CDP nawalil. Jak sie robi taki szum wokol pierwszej, powaznej gry pod skrzydlami CDP, to na bank bylo wiadomo, ze zainteresowanie przerosnie jakiekolkwiek dotychczasowe normy. Przeprosiny to zawsze jakis krok, ale smrod pozostanie - tak jak pozostal po wielu tego typu akcjach w przeszlosci (Blizzard i premiera WoW chociazby).

Sam tez malem ochote na pokazanie ile warta jest dla mnie praca polskich programistow i bez mrugniecia okiem dalbym te dwie stowy za gre. No trudno, ze CDP nie wyczul sprawy i nie przewidzial popytu. Business is business a pteunia non olet. Skala zainteresowania edycja kolekcjonerska byla calkowicie nieadekwatna do oferty. Od strony marketingowej, to wielki blad. Czy kupie wersje podstawowa? Raczej nie... Chociazby dlatego, by CDP na przyszlosc lepiej przewidywal sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w twoim rozumowaniu (i innych) tkwi ten podstawowy błąd, że wy nie bierzecie pod uwagę tego, że prawdopodobnie CD Projekt nastawiał się na to, że te 3 tysiące egzemplarzy EK "Wiedźmina" będzie rozprowadzane do... końca miesiąca (stąd m.in. ich słowa pisane cyt.; "Każdy zamawiający Edycję Kolekcjonerską przed 31 lipca będzie miał możliwość jednorazowego wybrania rozmiaru dołączonej do niej koszulki Wiedźmina. Wyboru będzie można dokonać w dziale "Moje zamówienia" konta gram.pl, po złożeniu zamówienia. Po tym terminie rozmiar przydzielany będzie automatycznie."

Powiedzmy sobie szczerze... CD Projekt nie oczekiwał (dlaczego to inna sprawa? Przecież sukces sprzedaży był do przewidzenia!) takiego sukcesu i wyczerpania puli zamówień w ciągu pół dnia czyli sprzedaży 2999 tysięcy egzemplarzy EK "Wiedźmina"

Innymi słowy oznacza to, że CD Projekt liczył na mniejszą sprzedajność EK "Wiedzmina" a skoro jest większa powinien (ma przecież jeszcze czas) zrobić ponowna kalkulację i drugi rzut.

Śmieszą mnie „argumenty” zadowolonych tych co załapali się na EK i mówiących... starczy - nie robić więcej bo my chcemy się afiszować swoimi egzemplarzami przed tymi co nie będą ich mieli ich lub liczą że będą drożej sprzedawać np. na Allegro.

Ja będę miał EK bo zdarzyłem zamówić EK "Wiedzmina" i to czego chcę to nie to czy będę miał numer 100 czy 2999 tylko to aby wszystko było w porządku w moim egzemplarzy.
Nic nie brakowało, nic nie było połamane (w EK "Gothica 3" miałem połamane zaczepy pudełka), nic nie było na płycie porysowane etc.
I nie będę dumny z tego że ja mam a ktoś też chciał a nie będzie miał...

Bo każdy kto chce i ma pieniądze powinien mięć szansę nabycia takiego wydania.
Trzeba być ludzkim i nie być samolubnym!

W ogóle na przyszłość – CD Projekt nie powinien wstępnie ograniczać ilość egzemplarzy tylko ustalić że np. przez dwa tygodnie zbiera zamówienia na jakąś EK a dopiero potem dostosować nakład do ilości otrzymanych zamówień plus jakiś tam jeszcze drobny procent.
Ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wczoraj bez nerwów odszedłem od komputera zaraz po tym jak trzeci raz nie mogłem się na gram.pl dostać i wróciłem tutaj po 23. Wtedy sobie spokojnie, bez problemów zamówiłem EK, określiłem rozmiar koszulki, odczytałem maila z potwierdzeniem i położyłem się spokojnie spać.:) Podsumowując, co się odwlecze, to nie uciecze.:)
Jednak miło ze strony CDP, że przepraszają, a w dodatku ten plakat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:12, patrYX93 napisał:

> Masz możliwość CIĄGŁEGO kożystania z forum,
Ciągłego? Kolego jesteś śmieszny do tego popełniasz błędy ortograficzne w co 3 słowie bodajże.


Popełniam bo jestem dyslektykiem, i zauważam je dopiero gdy czytam moją wypowiedź. Niestety forum niema możliwości edytowania postów, a ja jestem zbyt leniwy by czytać treść przed dodaniem.

Mam wrażenie, że wielu wam (przepraszam za wyrażenie) się w pupce poprzewracało. Oczekujecie, że CDP będzie gry rozsyłać, za to że im serwer padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:19, MaQPunisher napisał:

Problem tragiczny nie był, wystarczyło poczekać trochę. Rekompensata zaś mi odpowiada. :)


Bez przesady. Czekać trzeba było kilka godzin, a to nie chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Myślę że w twoim rozumowaniu (i innych) tkwi ten podstawowy błąd, że wy nie bierzecie pod
uwagę tego, że prawdopodobnie CD Projekt nastawiał się na to, że te 3 tysiące egzemplarzy EK
"Wiedźmina" będzie rozprowadzane do... końca miesiąca (stąd m.in. ich słowa pisane cyt.; "Każdy
zamawiający Edycję Kolekcjonerską przed 31 lipca będzie miał możliwość jednorazowego wybrania
rozmiaru dołączonej do niej koszulki Wiedźmina. Wyboru będzie można dokonać w dziale "Moje
zamówienia" konta gram.pl, po złożeniu zamówienia. Po tym terminie rozmiar przydzielany będzie
automatycznie."

Powiedzmy sobie szczerze... CD Projekt nie oczekiwał (dlaczego to inna sprawa? Przecież sukces
sprzedaży był do przewidzenia!) takiego sukcesu i wyczerpania puli zamówień w ciągu pół dnia
czyli sprzedaży 2999 tysięcy egzemplarzy EK "Wiedźmina"

Innymi słowy oznacza to, że CD Projekt liczył na mniejszą sprzedajność EK "Wiedzmina" a skoro
jest większa powinien (ma przecież jeszcze czas) zrobić ponowna kalkulację i drugi rzut.

Śmieszą mnie „argumenty” zadowolonych tych co załapali się na EK i mówiących...
starczy - nie robić więcej bo my chcemy się afiszować swoimi egzemplarzami przed tymi co nie
będą ich mieli ich lub liczą że będą drożej sprzedawać np. na Allegro.

Ja będę miał EK bo zdarzyłem zamówić EK "Wiedzmina" i to czego chcę to nie to czy będę miał
numer 100 czy 2999 tylko to aby wszystko było w porządku w moim egzemplarzy.
Nic nie brakowało, nic nie było połamane (w EK "Gothica 3" miałem połamane zaczepy pudełka),
nic nie było na płycie porysowane etc.
I nie będę dumny z tego że ja mam a ktoś też chciał a nie będzie miał...

Bo każdy kto chce i ma pieniądze powinien mięć szansę nabycia takiego wydania.
Trzeba być ludzkim i nie być samolubnym!

W ogóle na przyszłość – CD Projekt nie powinien wstępnie ograniczać ilość egzemplarzy
tylko ustalić że np. przez dwa tygodnie zbiera zamówienia na jakąś EK a dopiero potem dostosować
nakład do ilości otrzymanych zamówień plus jakiś tam jeszcze drobny procent.
Ot co!


A nie sądzisz, że te koszulki są do 31 lipca, bo wtedy będzie całość składana? Cała edycja kolekcjonerska? Bo wtedy dopiero płyty do tłoczni dojdą, instrukcje i poradniki do drukarni itp? Cóż, ja tak uważam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zostały już wyssane egzemplarze EK CDP powinien jeszcze dołożyć kolejny zrzut. Chyba, że tylko tyle wyprodukowano. O EK Wiedźmina świadczy o tym, że gra będzie miała ogromny budżet a CDP ogromne zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zamówić Wiedźmina... Cieszę się ogromnie i choć rzeczywiście współczuję tym, którym się nie udało, nie będę ściemniał, że mam z tego powodu wyrzuty sumienia.
Pierwszy raz kupuję EK i nie wiem jakie zasady panują przy tego typu wydaniach.
Piszę wprost: Uważam, że 2999 egzemplarzy to bardzo dużo (przecież standardowych wydań będzie więcej , a kolekcjonerskie wydanie musi być kolekcjonerskie i nie można wyprodukować 100 tys. egzemplarzy).
Wszem i wobec oświadczam: JEŻELI WYJDZIE CHOĆBY O 10 EGZEMPLARZY WIĘCEJ, TO DO KUPIENIA BĘDZIE 11 - BO JA WTEDY ZREZYGNUJĘ. PRZEPRASZAM MALKONTENTÓW, ŻE MI SIĘ UDAŁO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:22, Be-Yacz napisał:

Kolego jesteś śmieszny do tego popełniasz błędy ortograficzne w co 3 słowie
bodajże.
Popełniam bo jestem dyslektykiem, i zauważam je dopiero gdy czytam moją wypowiedź.


"Dysleksja" to ładny eufemizm słowa "lenistwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:29, vear napisał:

"Dysleksja" to ładny eufemizm słowa "lenistwo".


Mówią tak ci którzy Duzlektykami nie są. Więc nie mów takich bzdór, bo dajesz dowód swojego egoizmu i zacofania. Lenistwo? Wszystkie regółki ortograficzne znam. Gdy czytam text bez problemu wyłapie wszystkie błędy. Gdy pisze je popełniam nieświadomie, a tym dysleksja się charakteryzuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - czy ty spodziewałeś się że w pół dnia CD Projekt zbierze zamówienia na EK "Wiedźmina" w cenie 199,90 PLZ za egzemplarz i nakładzie wystawionym do sprzedaży w „gram.pl” w ilości 2999 egzemplarzy skoro równolegle w sprzedaży jest wersja podstawowa za 99 (79) PLZ ?

Podstawą funkcjonowania takich firm jak np. CD Projekt jest... klient – a ten klient chce czegoś konkretnego – nie dostanie i będzie zawiedziony - co prawda „zaoszczędzi” blisko 120 PLZ ale on chciał coś kupić czego mu nie będzie dane NIE Z JEGO WINY!

Nie można ludzi robić w konia czy bambuko – nawet dzieci-klientów!

W dodatku CD Projekt nie jest ograniczony w przypadku „Wiedźmina” widzimisie zachodnich producentów bo sam jest producentem „Wiedźmina”!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2007 o 22:22, Be-Yacz napisał:

Popełniam bo jestem dyslektykiem, i zauważam je dopiero gdy czytam moją wypowiedź. Niestety
forum niema możliwości edytowania postów, a ja jestem zbyt leniwy by czytać treść przed dodaniem.

Może czas zmienić przeglądarkę? Lub pisać posty w wordzie? Bo czerwony podkreślony wyraz to już się kłania okulista a nie lekarz-od-dyslektyki (nie wiem jak on się nazywa).

Dnia 28.06.2007 o 22:22, Be-Yacz napisał:

Mam wrażenie, że wielu wam (przepraszam za wyrażenie) się w pupce poprzewracało. Oczekujecie,
że CDP będzie gry rozsyłać, za to że im serwer padł.

Co? Czy ja coś takiego powiedziałem? Ja mam pieniądze na gry, i mogę sobie je kupić tym bardziej żadnej łaski od CDP nie oczekuje. Ale jeśli cię to podbudowuje, że możesz mnie oskarżyć o coś czego nie powiedziałem, to się uciesz.
Aha i proszę cię nie odpowiadaj na ten post, bo swoje zdanie już na ten temat wyraziłem, a twoją argumentację mam głęboko w poważaniu. Bo ten APEL DO CDP o nie tworzeniu dodatkowych kopii gry nie był śmieszny, ani poważny, bo wątpię czy Niebieskich zainteresuje twoja samolubna prośba-"Udało mi się Zamówić, więc innych mogę mieć gdzieś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:29, vear napisał:

"Dysleksja" to ładny eufemizm słowa "lenistwo".


Nie do końca.. niekiedy walka z tym jest naprawdę trudna.
Ale to nie komentarz do niusa o dysleksji prawda?

Lerten--> prosiłbym o przycinanie cytatów... wtedy posty będa czytelniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Bo każdy kto chce i ma pieniądze powinien mięć szansę nabycia takiego wydania.
Trzeba być ludzkim i nie być samolubnym!


Wtedy to powinno się nazywać Edycją podstawową, a nie Kolekcjonerską;) To coś unikatowego i niestety nie każdy to dostanie, trzeba się z tym pogodzić! I dzięki Bogu nie wszystko można kupić za pieniądze:) A Każdy kto chciał miał szanse, jeśli mu się nie udało bywa.. Każdy doskonale wiedział ile będzie sztuk i że dla wszystkich może nie starczyć! Teraz zwalają na nawalony system:P Ale przecież i tak część by zamówiła, cześć nie ze względu na ograniczoną ilość jak to bywa z EK i niestety nie każdy będzie miał to szczęście..
A ktoś tu nie jest ludzki? CDP Bestie!:P Robią grę i każdy może ją zamówić!:) A że nie każdy zdoła zdobyć EK to jużpo prostu pech! Na końcu i tak przecież chodzi o grę:P A ją może mieć każdy kto chce i ma pieniądze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Też miałem dysortografię, która właśnie tym się cechuje. I wiesz co? Jakoś nie popełniam błędów, albo zdarza mi się to NIEZMIERNIE rzadko. Wystarczy trochę posiedzieć, Be...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kur... ekipo CD Projekt. Dzięki temu żę tak zadbaliście o wasze serwery kupiłem sobie EK wiedźmina. Przez prawie dobę nie mogłem zamówić gry w wersji kolekcjonerskiej. Kiedy w końcu zmęczony siadłem po pracy by zamówić grę okazało sie że nakład sie wyczerpał. Powiem wam że jesteście naprawdę zajebiści. Jakby nie wy już w środę miałbym wymarzoną EK ( siedziałem na kompie w środę już od 14:30 czekając na grę) Straciłęm do was szacunek, więcej już nie napisze bo brak mi kulturalnych słów by się na was krzyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:34, patrYX93 napisał:

Co? Czy ja coś takiego powiedziałem? Ja mam pieniądze na gry, i mogę sobie je kupić tym bardziej
żadnej łaski od CDP nie oczekuje. Ale jeśli cię to podbudowuje, że możesz mnie oskarżyć o coś
czego nie powiedziałem, to się uciesz.
Aha i proszę cię nie odpowiadaj na ten post, bo swoje zdanie już na ten temat wyraziłem, a
twoją argumentację mam głęboko w poważaniu. Bo ten APEL DO CDP o nie tworzeniu dodatkowych
kopii gry nie był śmieszny, ani poważny, bo wątpię czy Niebieskich zainteresuje twoja samolubna
prośba-"Udało mi się Zamówić, więc innych mogę mieć gdzieś".


Widze, że kolega niezna znaczenia słowka Edycja Kolekcjonerska. Gdyby CDP wyprodukowało tyle sztuk, na ile jest zapotrzebowanie to to już by nie było EK. To by była Edycja Specjalna. EK z definicji jest edycją limitowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować