Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński, dyrektor generalny CD Projekt, przeprasza za problemy w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl

719 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Myślę że w twoim rozumowaniu (i innych) tkwi ten podstawowy błąd, że wy nie bierzecie pod
uwagę tego, że prawdopodobnie CD Projekt nastawiał się na to, że te 3 tysiące egzemplarzy EK
"Wiedźmina" będzie rozprowadzane do... końca miesiąca (...)


Moze poczatkowo sie nastawial ale wraz ze wzrostem zainteresowania raczej obstawiali pare dni (wiele EK znika w ~4 dni)

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Powiedzmy sobie szczerze... CD Projekt nie oczekiwał (dlaczego to inna sprawa? Przecież sukces
sprzedaży był do przewidzenia!) takiego sukcesu i wyczerpania puli zamówień w ciągu pół dnia
czyli sprzedaży 2999 tysięcy egzemplarzy EK "Wiedźmina"


Ja tez nie :P

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Innymi słowy oznacza to, że CD Projekt liczył na mniejszą sprzedajność EK "Wiedzmina" a skoro
jest większa powinien (ma przecież jeszcze czas) zrobić ponowna kalkulację i drugi rzut.


Ale zrozum ze (co zreszta Oni sami powtarzaja) ze im nie chodzi/nie zalezy na trzepaniu kasy ze sprzedazy Edycji Kolekcjonerskiej, ktora z oczywistych stereotypow ma byc Kolekcjonerska, rzadka, trudno dostepna, limitowana, droga, wypasiona etc etc

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Śmieszą mnie „argumenty” zadowolonych tych co załapali się na EK i mówiących...
starczy - nie robić więcej bo my chcemy się afiszować swoimi egzemplarzami przed tymi co nie
będą ich mieli ich lub liczą że będą drożej sprzedawać np. na Allegro.


Ja sie tam osobiscie niczym afiszowac nie bede (co do Allegro - jak bede chcial zarobic to pojde do pracy a nie robil z siebie pijawki na innych graczach. W ogole wsrod graczy powinna panowac jakas kultura :P jak u kierowcow... chociaz to nie w tym kraju ;-)

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

(...) tylko to aby wszystko było w porządku w moim egzemplarzy.
Nic nie brakowało, nic nie było połamane (...),
nic nie było na płycie porysowane etc.


Osobiscie nigdy nic nie mialem uszkodzone/wybrakowane (poza zagietym rogiem okladki z instrukcji NWN ale przeciez nie bede z tego powodu plakac) a to sa chyba jednostkowe przypadki :P

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

I nie będę dumny z tego że ja mam a ktoś też chciał a nie będzie miał...


Ja tam sie ciesze ze wytrwalem dobre 6h zamawiania... zreszta tak to juz jest - ktos chce cos dorwac (czy to Ek, czy to jakis plakat z autografem czy nie wiem - Harrego Pottera o polnocy w premiere nowej ksiazki :P) to trzeba sie nameczyc

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Bo każdy kto chce i ma pieniądze powinien mięć szansę nabycia takiego wydania.
Trzeba być ludzkim i nie być samolubnym!


Kazdy ma szanse ale nie kazdy tyle szczescia ... zreszta jakby polowa polskich graczy miala EK to jaki jest sens nazwy "Edycja Kolekcjonerska" ?

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

W ogóle na przyszłość – CD Projekt nie powinien wstępnie ograniczać ilość egzemplarzy
tylko ustalić że np. przez dwa tygodnie zbiera zamówienia na jakąś EK a dopiero potem dostosować
nakład do ilości otrzymanych zamówień plus jakiś tam jeszcze drobny procent.
Ot co!


Taaak a potem wychodzi 60k sztuk EK i 2k zwyklej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie cos sie ceni ;)
szkoda, ze wiele innych serwisow za wszelkie niedogodnosci nawet slowem nie przeprosza...
a wystarczy tak niewiele... 5-10 minut xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:34, Be-Yacz napisał:

Mówią tak ci którzy Duzlektykami nie są. Więc nie mów takich bzdór, bo dajesz dowód swojego
egoizmu i zacofania. Lenistwo? Wszystkie regółki ortograficzne znam. Gdy czytam text bez problemu
wyłapie wszystkie błędy. Gdy pisze je popełniam nieświadomie, a tym dysleksja się charakteryzuje.



Jedna prosta rada, pisz wszystkie swoje teksty w Wordzie, a jak nie masz to ściągnij darmowego OpenOffice, tam masz słownik, więc wszystkie błędy szybko poprawisz (a tak w ogóle piszesz że jak czytasz swoja wypowiedź, to błędy znajdujesz.... więc może zanim ją zamieścisz, to przeczytaj co napisałeś i popraw).

A co do tematu, to wczoraj od 16 – 19 siedziałem i w końcu mi się udało :D Teraz jestem tylko ciekawy swojego numerka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zadziała tu prosty mechanizm: Jest popyt? Będzie podaż! CDP też chce zarobić więc jeżeli firma chce zarobić i wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji (bo widzę, że sporo osób "nie dało rady" zakupić EK), to rzuci jeszcze parę setek wersji rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:42, Szkielet2 napisał:

Myślę, że zadziała tu prosty mechanizm: Jest popyt? Będzie podaż! CDP też chce zarobić więc
jeżeli firma chce zarobić i wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji (bo widzę, że sporo osób
"nie dało rady" zakupić EK), to rzuci jeszcze parę setek wersji rozszerzonej.


Zacytuję kolegę Morfieusz''a Ale zrozum ze (co zreszta Oni sami powtarzaja) ze im nie chodzi/nie zalezy na trzepaniu kasy ze sprzedazy Edycji Kolekcjonerskiej, ktora z oczywistych stereotypow ma byc Kolekcjonerska, rzadka, trudno dostepna, limitowana, droga, wypasiona etc etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:42, Szkielet2 napisał:

Myślę, że zadziała tu prosty mechanizm: Jest popyt? Będzie podaż! CDP też chce zarobić więc
jeżeli firma chce zarobić i wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji (bo widzę, że sporo osób
"nie dało rady" zakupić EK), to rzuci jeszcze parę setek wersji rozszerzonej.


To nie jest wersja rozszerzona tylko kolekcjonerska. :)
Bardzo wątpie, zważywszy na fakt, że pracownicy CDP zarzekali się, że niebędzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:42, Szkielet2 napisał:

Myślę, że zadziała tu prosty mechanizm: Jest popyt? Będzie podaż! CDP też chce zarobić więc
jeżeli firma chce zarobić i wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji (bo widzę, że sporo osób
"nie dało rady" zakupić EK), to rzuci jeszcze parę setek wersji rozszerzonej.


Nie rozumiesz? Edycja kolekcjonerska jest z definicji jak najbardziej ograniczona i wypasiona. To jest raz, dwa - nie wiem jak sprawa wygląda prawnie, na ile sztuk ma CDP podpisaną umowę z drukarnią tych dodatkowych elementów itp.
A trzy - jakie "wyjsć z twarzą"? Po prostu, był wyścig. Ja zdążyłem i dużo innych osób zdążyło. Tyle. Moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:34, strajker napisał:

Nie można ludzi robić w konia czy bambuko – nawet dzieci-klientów!


Nikt tu nikogo nie robi w bambuko - po prostu robia ograniczony bajer-gratke dla nielicznych i o czym informuja wszystkich... zreszta jakos przy innych EK nie bylo az takich bulwersow :|

Co do koszulek - to dobrze ze mozna wybrac przez miesiac :P ja sie musze zastanowic jeszcze nad rozmiarem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Myślę że w twoim rozumowaniu (i innych) tkwi ten podstawowy błąd, że wy nie bierzecie pod
uwagę tego, że prawdopodobnie CD Projekt nastawiał się na to, że te 3 tysiące egzemplarzy EK
"Wiedźmina" będzie rozprowadzane do... końca miesiąca (stąd m.in. ich słowa pisane cyt.; "Każdy
zamawiający Edycję Kolekcjonerską przed 31 lipca będzie miał możliwość jednorazowego wybrania
rozmiaru dołączonej do niej koszulki Wiedźmina. Wyboru będzie można dokonać w dziale "Moje
zamówienia" konta gram.pl, po złożeniu zamówienia. Po tym terminie rozmiar przydzielany będzie
automatycznie."


Wiesz po co są te słowa? Po to, żeby nikt kto zamówił EK Wiedźmina nie spieszył się z wyborem rozmiaru. Chyba oczywiste jest, że nie było najmniejszych szans, żeby taka ilość egzemplarzy była dostępna do końca lipca.

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Powiedzmy sobie szczerze... CD Projekt nie oczekiwał (dlaczego to inna sprawa? Przecież sukces
sprzedaży był do przewidzenia!) takiego sukcesu i wyczerpania puli zamówień w ciągu pół dnia
czyli sprzedaży 2999 tysięcy egzemplarzy EK "Wiedźmina"


Zapewne nie oczekiwał. Dlatego powinny zostać wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Innymi słowy oznacza to, że CD Projekt liczył na mniejszą sprzedajność EK "Wiedzmina" a skoro
jest większa powinien (ma przecież jeszcze czas) zrobić ponowna kalkulację i drugi rzut.


Wtedy oburzą się Ci, co zamówili w pierwszym rzucie. To by oznaczało, że stracili na darmo pół dnia, a niektórzy jeszcze więcej, niewspominając o nerwach.

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

Śmieszą mnie „argumenty” zadowolonych tych co załapali się na EK i mówiących...
starczy - nie robić więcej bo my chcemy się afiszować swoimi egzemplarzami przed tymi co nie
będą ich mieli ich lub liczą że będą drożej sprzedawać np. na Allegro.
Ja będę miał EK bo zdarzyłem zamówić EK "Wiedzmina" i to czego chcę to nie to czy będę miał
numer 100 czy 2999 tylko to aby wszystko było w porządku w moim egzemplarzy.
Nic nie brakowało, nic nie było połamane (w EK "Gothica 3" miałem połamane zaczepy pudełka),
nic nie było na płycie porysowane etc.
I nie będę dumny z tego że ja mam a ktoś też chciał a nie będzie miał...

Bo każdy kto chce i ma pieniądze powinien mięć szansę nabycia takiego wydania.
Trzeba być ludzkim i nie być samolubnym!


Zapewniam Cię, że w większości przypadków nie to jest problemem. Nie znasz chyba podstawowej idei wydawania EK. Ilość takich egzemplarzy jest z góry ustalona i zwykle jest trudno je zdobyć. Niektóre EK mają nakład 4000 egzemplarzy... na cały świat! Dlaczego w tym wypadku nie protestujesz?

Dnia 28.06.2007 o 22:17, strajker napisał:

W ogóle na przyszłość – CD Projekt nie powinien wstępnie ograniczać ilość egzemplarzy
tylko ustalić że np. przez dwa tygodnie zbiera zamówienia na jakąś EK a dopiero potem dostosować
nakład do ilości otrzymanych zamówień plus jakiś tam jeszcze drobny procent.
Ot co!


Nigdy w przypadku EK nie jest tak, że nakład jest dostosowywany do ilości chętnych.

Mi też udało się zamówić EK, ale poważnie rozważam anulowanie zamówienia. Powód? Cała sprawa nie rozegrała się bynajmniej w sposób uczciwy. Osoby, które chciały zamówić EK, zostały wybrane praktycznie losowo przez... serwer gram.pl! Naprawdę nie czuję się z tym dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy swoje słowa też byś tak kategorycznie wypowiadał gdybyś stał po drugiej stronie barykady czyli był wśród tych co nie mieli szansy zamówić w tę noc i poranek EK "Wiedźmina"?

Czy też twój punkt widzenia przypomina sienkiewiczowskiego Kalego: "Jak Kali ukraść krowę to dobrze ale jak Kalemu ukradną krowę to źle"?

W moim mniemaniu jeśli ktoś nie chce mieć np. "Wiedzmina" za 99 (79) PLZ a chce mieć "Wiedzmina" (EK) za 199,90 PLZ to powinien mieć to umożliwione - fakt nie non stop ale np. przez dokonanie takiego wyboru przez damy na to tydzień lub dwa tygodnie!

Ty sie etapujesz słowem Edycja Kolekcjonerska - czy to naprawdę tak istotne czy jest 3 czy 4 tysiące egzemplarzy EK?
Ubędzie ci coś że więcej będzie egzemplarzy EK? Co ci ubędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:37, Be-Yacz napisał:

Widze, że kolega niezna znaczenia słowka Edycja Kolekcjonerska. Gdyby CDP wyprodukowało tyle
sztuk, na ile jest zapotrzebowanie to to już by nie było EK. To by była Edycja Specjalna. EK
z definicji jest edycją limitowaną.

Widzę, że kolega nie wie o co mi chodzi i lubi się wykłócać. Wiem co oznacza słowo edycja kolekcjonerska, sam jedną posiadam i to dość niedawną (S.T.A.L.K.E.R.) ale nie ty oczywiście musisz dodać swoje 3 grosze i rozbudować na siłę moją wypowiedź. Chodziło mi o żałosny charakter tego apelu, bo doskonale wiem, że CDP nie zrobi dodatkowych EK bo by nie były takie kolekcjonerskie gdyby ich było 10k. Bardziej miałem na myśli charakter twojej egoistycznego zdania. Ale i tak wątpię, czy ty to weźmiesz pod uwagę, bo...
Mam wzgląd na to, że obojętnie co ci teraz napiszę, ty i tak wciśniesz "odpowiedz" i dopowiesz coś do mojej wypowiedzi. Nie mniej jednak ja ustąpię ci i nie odpowiem na twój "konieczny" w twoim rozumieniu komentarz co do mojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej jest Edycja Limitowana niż Kolekcjonerska. W którymś z tematów kilka dni temu obstawiałem że połowa rozejdzie się w 24h a reszta po kolejnych dwu dniach - i wydawało mi się że to mocno optymistyczna prognoza. A tu proszę trach bach (i przy okazji serwery oberwały)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jest pożądna strona!
jedna jedyna wpadka od powstania i przeprosiny
a na niektórych stronach takie błędy są co tydzień i nie ma żadnych przeprosin :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie powinno być tematu. CDP informowało, że będzie 3000 sztuk. Ci co kupili OK, ci co niekupili TRUDNO. Przecież to normalna rzecz, że nie wszystkim się udało. Rozumiem rozżalenie niektórych, ale takie jest życie. EK to EK i trzeba to zaakceptować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ty sie etapujesz słowem Edycja Kolekcjonerska - czy to naprawdę tak istotne czy jest 3 czy 4 tysiące egzemplarzy EK?
Ubędzie ci coś że więcej będzie egzemplarzy EK? Co ci ubędzie? "


Nic mi nie ubędzie oprócz świadomości, że mam EK, że jestem jednym z nielicznych szczęśliwców (a tę świadomość wolałbym posiadać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:49, mip5k napisał:

no to jest pożądna strona!
jedna jedyna wpadka od powstania i przeprosiny
a na niektórych stronach takie błędy są co tydzień i nie ma żadnych przeprosin :>


Jedna, jedyna wpadka od powstania? Chyba nie bywasz tu często... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój apel nie był egoistyczny. Gdybym nie załapał się, też bym to powiedział. EK to EK. To nie zależy od tego po której stronie stoje, a od moich poglądów. Na gothica 3 się nie załapałem, i nie rozpaczałem. Kupiłem później na allegro, a nie robiłem sceny na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:49, mip5k napisał:

no to jest pożądna strona!
jedna jedyna wpadka od powstania i przeprosiny
a na niektórych stronach takie błędy są co tydzień i nie ma żadnych przeprosin :>

JEDNA!?

Chłopie, powiedz szczerze, ty tutaj rzadko zaglądasz,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować