Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński, dyrektor generalny CD Projekt, przeprasza za problemy w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl

719 postów w tym temacie

4 to jeszcze detal, a nie hurt.

PS. To jest jakieś ograniczenie? Nie wiedziałem... Przecież dużo to nie to samo co spam, czy jestem w błędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie odbieram ten news/list otwarty? Takich tu zawsze brakowało i na to narzekałem natomiast teraz plus dla pana Michał Kiciński. Miła rekompensata ale mimo wszystko najważniejsze są przeprosiny. Ja wybaczam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jej doceniam to :) Nie spodziewalem sie takiego zagrania ze strony gramu :)
Ja sie co prawda spodziewalem sporego nawalu ludzi ale nie az takiego znowu duzego aby przetkniecie lacza trwalo niecaly dzien :P

Czy jest szansa aby gdzies opublikowac statystyki serwera (o ile sie zachowaly) ? Baaaaaaaardzo mnie one ciekawia :) Mozna by je tak pokazac w ramach, nomen omen pochwalki, ze tyle luda sie rzucilo do preorderowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW... Ale gest :D Nie dość, że zamiast kręcić to od razu przedstawili problem i przeprosili... A na dodatek dali prezent do każdego pre-orderu... Przy porównaniu z reakcją Cenegi na opóźnienie KGC (a raczej jej braku...) CDP zmiata Cenegę z siłą wodospadu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dupa i tylem udalo mi sie dodac do koszyka, potme apre godzin serwer lezal, potem udalo mi sie juz zaczac zamaianiwe all opcje wybrane ale niemogl zakonczyc operacji i serwer padl , blee i tyle, odechcialo mi sie juz wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokora?!? Zaraz, czy ja aby na pewno jestem na gram.pl? ;)
No nie powiem, takie otwarte przyznanie się do tego, że daliście ciała zaskoczyło mnie bardziej niż samo padnięcie serwera. Może teraz zaczniecie częściej przyznawać się do błędów, niż tylko milczeć... :)

I czemu tylko ci co zakupili dostana plakat? Ja też mam zszarpane nerwy i tez nie mogłem dostać się na gram.pl ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, extra... wiecie co? Na początku zobaczyłem tytuł newsa i pomyślałem "fajnie, przeprosiny - przynajmniej tyle", potem przeczytałem i w myślach coś w stylu "LOOOOL" <- to tak upraszczając wszystko. Rozumiem przeprosiny, ale Panowie/Panie działać, a nie gadać!!! Na pewno coś da się zrobić, a po drugie wkurzył mnie nieco fakt, że ci co zamówili Wiedźmina mają jakąś rekompensatę, a zwykłych userów, w tym mnie zostawiono na lodzie... Co z takimi ludźmi, którzy chcieli wejść na forum? Co z takim mną, który odruchowo wchodzi na gram.pl po włączeniu komputera, a tu kicha? A najbardziej mnie irytował wczoraj fakt, że jak wpisywałem www.gram.pl to zamiast tego pojawiała mi się, albo strona o przerwie technicznej, albo sklep gram.pl gdzie jedyny przycisk, który wcisnąć mogłem to było "kup" Wiedźmina EK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten nieprofesjonalizm już urasta do rangi reguły.
-"nieprofesjonalna" realizacja zamówień z NWN2
-"niefgortune" gubienie maili klientów
-teraz "nieprofesjonalna" obsługa zamówień na preordery...

I nie chodzi mi tu o przepraszanie, czy tłumaczenie... coś za dużo tych ciągłych wpadek, skali problemu była do przewidzenia dawno, zainteresowanie pierwszą grą CDP było od dawna duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :). Trochę nerwów zjadłem, ale ostatecznie moje wczorajsze przekomarzania ze sklepem gram.pl zakończyły się dla mnie sukcesem! :D (choć nie zupełnym, bo nawet nie miałem szansy na pierwszą setkę, co dopiero dziesiątkę, na którą pierwotnie liczyłem...) Cóż mogę jeszcze powiedzieć... Na przyszłość, przy pre-orderach Witchera 2 choćby, lepiej się przygotujcie ;)...

Aha! I jeszcze jedno, na dzień dzisiejszy wybaczyłem w 99%. Wybaczę na 100% jeśli wymienicie to paskudne pudełko z EK i jak najprędzej dacie nową wizualizację edycji kolekcjonerskiej... Lubię wiedzieć, co kupuję ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wiadomo - Michał Kiciński interweniuję...Szanuję tego pana (mam jego podpis oryginalny w EK Meidevala II ^^), teraz tym bardziej, bo potrafił przyznać się do błędu i nie szukał usprawiedliwienia ;] Po porstu powiedział, że dowalili no i koniec...
Co do bonusów - plakat może być - jeśli oczywiście będzie lepszej jakości niż ten z Guild Wars (znaczy się jakość była wyśwmienita, jednak plakat jest tak złożony, że po porstu nie da się go przywiesić na ścianę, ponieważ tak te złożenia rzucają się w oczy i ogólnie trudno je uspokoić)...
A naklejka - osz...no to jest bonus ;D
Brawo jeszcze raz dla pana Kicińskiego za takie rozwiązanie sprawy. No i mam nadzieję, że nie dowalą z pre-orderem dwa dni przed premierą jak to było w przyapdku Medievala II ;)
P.S. Ja Wam wybaczam, bo EK mam zarezerwowane, ale zaraz będą niezbyt miłe komentarze od tych, którym zabrakło, mimo iż czekali od 14 ;D
morthi - oj, żebyś widział rozmowy GG sfrustrowanych forumowiczów w tym czasie :P
P.S.2: A ile wogóle sztuk EK było w sklepie na gram.pl? 2500?
Wszystkie poszły? No spodziewałem się, że pierwszego dnia pójdzie połowa, a tu całość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczamy, wybaczamy mimo wszystko, choć ci, którzy Witcherem się nie interesowali są lekko pokrzywdzeni. Straszne to było, co się działo o tej godzinie, nawet gg odmawiało jakiś czas posłuszeństwa (wspólna akcja? ;), ale wybaczamy. Zwłaszcza, że staracie się nam to jakoś zrekompensować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa popis :) Usterka na pewno była uciążliwa, ale przyznanie się do błędu to naprawdę coś. Niewiele serwisów i osób potrafi przyznać się do błędu. A rekompensata pewnie coś tam zrekompensuje, choć gwarancji nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować