Zaloguj się, aby obserwować  
Velyn

Karta Graficzna Pytanie

26 postów w tym temacie

chcialbym sobie kupic lepsza grafike ale nie wiem co sobie wybrac...
radeon 9550 - 9600
czy jakiegos GeForce ? czy GeForce 6200 jest lepszy?
moze ktos ma GeForce''a i sie wyopowie na jego temat
moze wogule zle kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie teraz tk patrze moze troszke doloz i cos lepszego wybiore zastanawiam sie teraz na Radeonem 9700 a GeForce 6600 cena miedzy nimi tez jest znaczna... kturas jest bardziej wydajniejsza?
kurcze ostatnio troche zielony jestem na ten temat musze nadrobic zaleglosci :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka każdy wybierze karte zaleznie od preferencji (ja wole nvidie) radki maja to do siebie ze nie zawsze chcą współpracowac z grami. GF 6600 jest taki sobie ale uruchomisz na niej (i na dobrym sprzecie far cry-a na maksie detali w 1280x1024 ale bedziesz mial ok 40 klatek na sekunde)
radki serii z 9600 mają dość dużą rużnicę wydajności naprawdę polecam GF6600GT on wyciąga już 80 klatek w opisanym przykładzie. (cena ok 650)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał GF6600 z dwóch powodów:
1)Kompatybilność
2)W większości przypakdów można go bezpiecznie podkręcić by osiągał to co GF6600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 11:34, Velyn napisał:

chcialbym sobie kupic lepsza grafike ale nie wiem co sobie wybrac...
radeon 9550 - 9600


Z tych dwóch lepszy jest Radeon 9600 w wersji pro - sam takiego mam i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm Radeon 9600 jest kartą czteropotokową więc nie radziłbym kupna jej. Lepiej już kupić Radeona 9700 Pro i updatnąć biosa. Co do kart Nvidii proponowałbym GF''a 6600, który kosztuje około 500 zł.

Jeżeli chcesz ryzykować możesz kupić GF''a 6200 za około 250 - 300 zł i zmodować go Riva Tunerem na 6600...

Aha - FXów nie brałbym pod żadnym pozorem... Chyba, że Ci oferują 5800 lub lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 12:14, PNHR napisał:

2)W większości przypakdów można go bezpiecznie podkręcić by osiągał to co GF6600GT


No nie do końca :) Oczywiście, można się wziąść za mocny overclocking 6600, podkręcić timingi, taktowanie cpu, ram, kupić pastę termoprzewodzącą, coolera.... Po tym lekkim zabiegu owszem będzie on pracował jak 6600GT, ale podkreślam : jak niepodkręcony 6600GT... A tegoż można podkręcić itd...itd... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 11:39, kucyk12 napisał:

Niekoniecznie... moze kup sobie Radeona 9600 zapłacisz coś około 430zł(chyba) a jest brdzo
wydajny :P

Ja aktualnie mam uraz do ATI spalił mi się Radeon 9600PRO (po 12 miesiącach, gwara na 2 lata) z jakiejś specjalnej wersji za 960 zł i nie wymienili mi go, zgonili na mnie wine za spalenie go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 11:37, natanadler napisał:

Ja polecam gforca np 6600GT kosztuje ok 600 zł
za 400 kupisz 6600 ale jest gorszy
weż pod uwage że większość gier jest robiona pod chipsety nvidi

Gier wcale nie robią pod chipsety nVidii można nazwać to propagandą, bo takie gry wcale gorzej nie chodzą na Radeonach, nie ma róznicy (więc po co przepłacać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:59, Bagieta napisał:

Gier wcale nie robią pod chipsety nVidii można nazwać to propagandą, bo takie gry wcale gorzej
nie chodzą na Radeonach, nie ma róznicy (więc po co przepłacać)


tak to co powiesz o wszystkich grach z logiem nvidia (które informuje ze zalecanymi kartami są karty z chpsetem nvidii)
ponadto nie przepłacasz za GF- y gdyż ceny sa podobne. Tak jak pisałem wybór jest zależny od preferencji.
A tak przy okazji widziałeś gry z logirm radka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 20:08, natanadler napisał:

> Gier wcale nie robią pod chipsety nVidii można nazwać to propagandą, bo takie gry wcale
gorzej
> nie chodzą na Radeonach, nie ma róznicy (więc po co przepłacać)

tak to co powiesz o wszystkich grach z logiem nvidia (które informuje ze zalecanymi kartami
są karty z chpsetem nvidii)
ponadto nie przepłacasz za GF- y gdyż ceny sa podobne. Tak jak pisałem wybór jest zależny od
preferencji.
A tak przy okazji widziałeś gry z logirm radka:)

Tak, jedną, Starmageddo 2 Project Freedom, w cd action była, gier nie robią po żadne karty, to tylko reklama, ale skutkuje na naiwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2005 o 20:20, Bagieta napisał:

to tylko reklama, ale skutkuje na naiwnych.


dziwne bo gry takie na nvidiach maja psze osiągi niz na radkach (oczywiscie mówimy o kartach o identycznych lub bardzo zbliżonych parametrach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować