Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2009 o 22:49, krl_krl napisał:

Teraz to się nie baw tylko poczekaj do 3.0 (17 czerwca)

Masz rację .Zapomniałem .Myślałem ,że to będzie gdzieś w połowie wakacji .Mam nadzieję ,że ten OS będzie solidny a wszystkie opcje zapowiadane będą działały jak należy i jak w każdym szanującym się telefonie .Liczę też na jakąś kamerę video ,bo Cycorder którego używam doprowadza mnie do szału swoim niedopracowaniem .Dopiero teraz ten telefon zyska pełną funkcjonalność i będzie numero uno .Rozumiem ,że jak mam teraz Jaila to po wyjściu tego OSa ,będę musiał uaktualnić wszystko przez iTunes i stracę wszystkie JBkowe właściwości ,chyba ,że poczekam na nieoficjalną wersję softu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, a ja się zdecydować nie mogę. Kończy mi się abonament w Erze i będę zmieniał telefon. Mam dwie opcje, wybrać iPhone albo iPod Nano + Nokia 8600. Z jednej strony iPhone to 2in1 , ale z drugiej Touch był mało poręczny, boje się więc brać iPhone''a. Do tego nie wiem, jak w iPhone stoi bateria przy dzwonieniu/słuchaniu muzyki (nałogowo)? Do tego czy SMSy pisze się w miarę dobrze też nie wiem... Możecie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak "telefon doskonały", ale ajfonowi jest IMO temu najbliżej...

sprowadziłem go z USA prawie półtora roku temu, kiedy tylko wyszedł firmware 1.1.4 i używam go od tamtej pory... nie da się napisać o nim w skrócie ale spróbuję ;)

- wyświetlacz dotykowy do dziś (po dwóch latach od premiery) wyznacza standardy i naprawdę jest wygodny, podobnie jak cały interface z tym związany
- wygoda klawiatury ekranowej iPhone''a jest nieporównywalna do jakiejkolwiek innej klawiatury ekranowej (przekonałem się na własnej skórze) - najpierw konieczne jest parę dni na przyzwyczajenie (nie czujesz nic pod palcami, jest to specyficzne uczucie) a potem w pełni doceniasz zalety takiego rozwiązania
- możliwości iPhone''a są spore (zwłaszcza że za tydzień będzie już "nawet" kopiuj-wklej), od typowych możliwości telefonu aż po wygodne przeglądanie internetu, chyba że ktoś z uporem maniaka będzie powtarzał że "brakuje raportów doręczenia esemesów i wysyłania zdjęć i dzwonków przez blutuf" (autentyczny cytat)
- w AppStore można znaleźć wiele ciekawych aplikacji i gier, tak darmowych jak i płatnych
- wbrew pozorom iPhone może z powodzeniem służyć jako konsolka, zwłaszcza biorąc od uwagę tzw. "casual games" (Flight Control, Saucelifter, Doodle Jump, Paper Toss, Blue Defence, PewPew etc.), oczywiście są i "bardziej poważne" tytuły (w tym ciekawostka: Myst)
- czas działania na jednym ładowaniu jest oczywiście różny w zależności od tego co robisz (od około 5 godzin intensywnego internetu do tygodnia czuwania), ale nigdy - a używam go bardzo intensywnie - nie zdażyło się żeby padł w ciągu dnia... oczywiście ładuję go każdej nocy (i tu ponownie, jeśli ktoś się uprze że telefon może być ładowany najwyżej co drugą noc to nie ma na to rady...)
- znakomicie spisuje się w roli odtwarzacza muzyki (wygodny interface, dobra jakość dźwięku... ale nie "po prostu słuchalny" jak w większości komórek, tylko konkurujący z normalnymi przenośnymi odtwarzaczami)
- wiele osób narzeka na iTunes, ale są to osoby albo mające bałagan w tagach (albo nie mający tagów w muzyce wcale), albo osoby które gdzieś usłyszały że iTunes jest "be" i po prostu to powtarzają... ponownie iTunes nie jest aplikacją marzeń, ale swoją rolę spełnia całkiem nieźle

i tak można długo opowiadać o trywialnych rzeczach (o tym co pisze w każdej ulotce reklamowej) i o ciekawostkach (o tych już nie pisze...)

przykładowa ciekawostka: iPhone od zawsze posiada komplet typowych fontów, co pozwala mu na estetyczne i akuratne wyświetlanie każdej strony www (a nie wyświetlanie "jakąś tam czcionką" co zwykle rozwala układ strony) i jest bardzo wygodnym czytnikiem plików PDF (w najprostszym przypadku wysyłasz je sobie na maila i odbierasz klientem poczty bezpośrednio z poziomu telefonu)

z mojej praktyki (sam nałogowo używam SMS-ów) dodam tylko, że jest to najlepsze urządzonko do SMS-owania jakie posiadałem (a już w czasach kiedy "dobrym" telefonem był Ericsson R320s potrafiłem napisać do 50 SMS-ów dziennie... co na tak zalagowanym telefonie było [wrodzona skromność] nie lada wyczynem [/wrodzona skromność] ;) ) - od wygodnego pisania SMS-ów, przez wygodne przeglądanie historii rozmowy (SMS-y wyświetlają się w dymkach, jak rozmowa w komunikatorze), aż po bezproblemowe zachowywanie naprawdę długich rozmów... i bez żadnych lagów jak w niektórych nokiach na symbianie czy sonyericssonach, które to telefony miałem wątpliwą przyjemność kiedyś używać...

w razie dodatkowych pytań pisz, postaram się na nie odpowiedzieć

[edit] zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy - masywność

mam klasycznego iPhone'a, któremu przez długi czas nic się nie działo (nawet mi się jakoś plecki nigdy nie porysowały) aż kilka tygodni temu dwukrotnie uderzył z pełnym impetem w beton (w znaczeniu: gdyby to był inny telefon pozostało by tylko znalezienie karty SIM), w tym raz spadł "kantem" i jechał wyświetlaczem jeszcze dwa metry, a drugi raz poleciał płasko wyświetlaczem i myślałem że się ekraniku pozbyłem...

... okazało się że jedyne co mu się stało to ma obity róg z pierwszego upadku, w czasie upadku nawet się nie wyłączył - jest wyjątkowo zwartą i naprawdę masywną konstrukcją, mimo że wielu osobom się wydaje że "o taki sobie szklany wyświetlacz" zniszczy się przy mocniejszym dotyku ;)

przy okazji inna ciekawostka - ostatni raz włączyłem go jeszcze przed pierwszym wypadkiem, w przypadku iPhone'a nie ma czegoś takiego jak "ojej, zresetuję go może, bo po tygodniu czuć że wolniej działa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 00:38, KHRoN napisał:

... okazało się że jedyne co mu się stało to ma obity róg z pierwszego upadku, w czasie
upadku nawet się nie wyłączył - jest wyjątkowo zwartą i naprawdę masywną konstrukcją,
mimo że wielu osobom się wydaje że "o taki sobie szklany wyświetlacz" zniszczy się przy
mocniejszym dotyku ;)

No to masz farta. Kiedy mój 2G upadł na drewnianą podłogę 2-3 razy szybka poszła, obudowa trochę się wygięła. Teraz mam 2G 16GB <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 23:57, krl_krl napisał:

>

Kupiłem te słuchawki ,które polecałeś .Griffin TuneBuds Mobile .Zajebiste i w tej cenie chyba najlepsze .świetne wykonanie i jakość dźwięku .Jedyne co mnie niepokoi po tygodniu użytkowania ,to wycieranie się nylonowego przewodu ,na styku z jackiem .Da się przeżyć ,ale z czasem wytarty sznurek będzie się poszerzał .Na szczęście jest gwara na rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć, gdzie je kupiłęś?
Bo ja muszę sobie kupić nowe słuchawki, bo te z iPhone''a przestały pewnego dnia po prostu działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 20:28, Cirno napisał:

Jeśli można wiedzieć, gdzie je kupiłęś?
Bo ja muszę sobie kupić nowe słuchawki, bo te z iPhone''a przestały pewnego dnia po prostu
działać.

Kupiłem na Allegro od jakiegoś sklepu z apple w nazwie .iapple ,czy coś .Jedna aukcja tylko była .Dałem 119zł (113 + przesyłka) .Wpłaciłem siano i już następnego dnia miałem je u siebie .Douszne ,z nylonowym kabelkiem i świetnym mikrofonem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 20:54, Cirno napisał:

Taa, właśnie na allegro nie ma, więc myślałem że w jakimś innym internetowym sklepie
kupiłeś :/

http://www.allegro.pl/item646000397_griffin_tunebuds_mobile_sluchawki_z_mikrofonem.html
tu masz stronę przedmiotu ,a na niej adres tego sklepu .Cena ta sama ,kontakt świetny i ekspresowa wysyłka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co,wyszedł dzisiaj nowy OSik ? Ktoś sprawdzał nowe ficzery ? Jak to jest ,jak ma się zrobionego Jaila ,da radę wgrać OSa ,bez straty themów itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 22:17, zajacisko napisał:

Jak zainstaluję nowego OSa to wpłynie to jakoś na programy które mam na iPhonie?

Skasuje się wszystko ,co nie jest z appstore ,a uzyskane dzięki Jailbreakowi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 22:32, zajacisko napisał:

Qrde, ciekawe kiedy będzie dostępny Jailbreak na 3.0:D

Miał być jeszcze dziś. Plus oczywiście zdjęcie simlocka dla 2G i 3G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 22:48, zajacisko napisał:

Miał... Dzień się kończy. A zdjęcie simlocka przyda się.

Pamietaj że może tu chodzić o czas amerykański. A simlocka można już zdjąć od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować