Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Witam. Mam dość duży problem. Mam Iphone''a 3GS z Anglii. Dziś przez "pomyłkę" (raczej z niewiedzy) uaktualniłem do wersji 3.1.3. Simlock mi ściągnął, telefon się "deaktywował". Gdy chcę go aktywować piszę, że muszę włożyć właściwą kartę SIM, ale problem w tym że jej nie mam. Ma ktoś jakiś pomysł? Męczę się dziś z tym już cały dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 19:44, zerohunter napisał:

Masz przesrane, że się tak obrazowo wyrażę, sam dostałem do simlocka IP 3.1.3 i nieda
się, chyba że masz pliki SHSH porobione, w co wątpię, może masz jeszcze stary bb, w co
też wątpię, najlepiej sprawdź programem:
http://itutorials.cbn.pl/?p=387


Baseband - 05.12.01
Co do SHSH to nie wiem, moze poprzedni właściciel je zrobil.
Mam nadzieje, że nie zostanie mi bezużyteczna kupa plastiku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy BaseBand, co do tych plików SHSH to jedynie wiem, że ich się używa do downgraedu, poszukaj info nt. temat, jednym słowem, jak masz 3.1.2 jesteś uratowany, a żeby wgrać to trzeba mieć aktywowanego iphona, czyli zagraniczną kartę, obawiam się że stanie się kawałkiem plastiku, ale mogą to złamać jeszcze;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 20:20, zerohunter napisał:

To jest nowy BaseBand, co do tych plików SHSH to jedynie wiem, że ich się używa do downgraedu,
poszukaj info nt. temat, jednym słowem, jak masz 3.1.2 jesteś uratowany, a żeby wgrać
to trzeba mieć aktywowanego iphona, czyli zagraniczną kartę, obawiam się że stanie się
kawałkiem plastiku, ale mogą to złamać jeszcze;>


Cholera ;/ Już nawet nie chodzi mi oto, żeby ściągnąć SIM locka. Chcę go tylko aktywować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 19:34, Kurammi napisał:

Witam. Mam dość duży problem.


Witaj.

Dowiedz się, od sprzedawcy (bo jak mniemam kupiłeś go na aukcji) w jakiej sieci był Twój telefon (stawiam na O2).
Jak już zdobędziesz tą informację, to możesz np. znaleźć na Allegro jakąkolwiek kartę O2, potem ją wkładasz i odblokowujesz, po czym kartę wyjmujesz. Niestety, telefon będzie tylko w trybie iPoda, dzwonić z niego nie będziesz mógł do czasu, aż nie pojawi się opcja zdjęcia programowo simlocka z 3.1.3, a to pewnie dopiero po premierze kolejnego iPhone, niestety.

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nie wiadomo nt. tego, kiedy złamią, ale możesz też iść do komisu, pamiętaj nie do serwisu orange czy ery, ale do komisu, i poprosić, może Ci dadzą jakąś kartę starą za 5 zł, albo kup taką, co omija simlocka, czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:48, zerohunter napisał:

/.../


Zdajesz sobie sprawę z tego, iż napisałeś prawie to samo, co ja?... I jaką niby "starą kartę" ? Albo kupi taką, w której był założony simlock (czyli jak już wspomniałem najpewniej O2, skoro z Anglii), albo wcale, przestań chłopakowi mącić w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.. I jaką niby "starą

Dnia 04.06.2010 o 22:04, Mohair napisał:

kartę" ?


Byłeś kiedyś w jakimkolwiek komisie?

Albo kupi taką, w której był założony simlock (czyli jak już wspomniałem najpewniej

Dnia 04.06.2010 o 22:04, Mohair napisał:

O2, skoro z Anglii),


Simlock na karcie?

>albo wcale, przestań chłopakowi mącić w głowie...

http://www.allegro.pl/item1060078209_turbo_sim_x_sim_turbosim_xsim_nowosc_2009.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2010 o 22:11, zerohunter napisał:

Simlock na karcie?


Kartę z sieci, w której był założony simlock - serio wszystko tutaj trzeba pisać dosłownie, bo inaczej nikt nie zrozumie?...

Dnia 04.06.2010 o 22:11, zerohunter napisał:


Słodko. Co z tego, że z tego co wiem dla 3GS nie ma dedykowanych turbo-sim, ergo żadne nie działają, ale ok, skoro tak mówisz, co ja tam się znam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są w AppStore jakieś darmowe aplikacje do przełączania piosenek poprzez zwykłe klikanie w wyłączony ekran? To jest mankament, który mi najbardziej doskwiera. Podczas słuchania muzyki "do snu" aby zmienić piosenkę trzeba spojrzeć w ekran i zrobić to ręcznie. Nie można jej zmienić klikając zwykły guzik :/ Znalazłem coś takiego (chyba Skip It się nazywa), ale nie jest darmowa. Chodzi o to, aby była możliwość zmienienia utworu bez patrzenia w ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 16:13, Hartus napisał:

Są w AppStore jakieś darmowe aplikacje do przełączania piosenek poprzez zwykłe
klikanie w wyłączony ekran? To jest mankament, który mi najbardziej doskwiera. Podczas
słuchania muzyki "do snu" aby zmienić piosenkę trzeba spojrzeć w ekran i zrobić to ręcznie.
Nie można jej zmienić klikając zwykły guzik :/ Znalazłem coś takiego (chyba Skip It się
nazywa), ale nie jest darmowa. Chodzi o to, aby była możliwość zmienienia utworu bez
patrzenia w ekran.

Używaj pilota z oryginalnych słuchawek dołączanych do iPhone, albo kup sobie jakieś słuchawki z pilotem i jedno kliknięcie w pilot to play/pauza 2 kliknięcia to następny utwór a 3 kliknięcia to powtórzenie utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się pożyczyć w komisie, np tego o2.

Tak przy okazji nie wiesz jak sprawdzić wersję softu nieaktywowanego iphona 3gs?

A tak w ogóle, jakby miał starszą wersję softu, i był nie aktywowany to by chciał aktualizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 21:54, Albii napisał:

No pierwszy raz widzę to na stronie apple. Oficjalnego potwierdzenia, że czwórka nie
jest fejk nie słyszałem.


Bo to nie jest fake, niestety... Ludzie, dzisiaj była konferencja Apple''a, czas się obudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować