Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Chciałem teraz sobie telefon wymienić, by na wakacje mieć. Iphone 3gs 16gb nie opłaca się brać, bo teraz będą taniały i będą czwórki, które miotą stare ajfony, a czekać nie ma sensu kiedy stanieją, ani kiedy będą w ofertach abonamentowych, bo będę musiał tłuc się ze starym telefonem... Walić, kupuję SE xperię x10 za 9 stów, nówka, kiedyś tam sprzedam i biorę ajfona czwórkę. Oby wtedy piątki nie robili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2010 o 22:53, Albii napisał:

będą czwórki, które miotą stare ajfony


Jeszcze wczoraj, na podstawie spekulacji byłbym skłonny Ci uwierzyć, ale dzisiaj nie widzę żadnego powodu, dla którego warto byłoby wymieniać S na 4, tudzież kupować 4 zamiast S...
I nie chodzi o to, że chcę jakoś się usprawiedliwiać, że nie zaczekałem na premierkę 4, tylko kupiłem S w ciemno.
Bo szczerze, jak dowiedziałem się o tak bliskim terminie jego opublikowania, to mimo wszystko miałem cichą nadzieję, że rzucą coś, dzięki czemu będę chciał sprzedać mojego nowego 3GS i kupić 4G, ale to dzisiaj to było jakieś nieporozumienie... No przepraszam, poza baterią to co przydatnego pokazali? Wyświetlacz, z którego korzystanie w pełni możliwości będzie pewnie zerować "nową" pojemność baterii ? Albo iMovie (?!) ?...
Nie mówiąc już o kompletnie beznadziejnie rozwiązanej kwestii wideo-rozmów czy też kart microSIM, które jak wiadomo jeszcze pewnie długo nie będą w Polsce standardem, więc...
Nie wiem, ja się troche na nich zawiodłem, miałem ciut większe oczekiwania...
Pomijam już w ogóle kwestię beznadziejnego (moim zdaniem) desingu, który wygląda teraz jak jakiś LG czy Samsung, a nie produkt od Apple - wiem, jestem estetą, no ale bez przesady...
Nie ma opcji, żebym zmieniał telefon tylko dla baterii i lepszego aparatu, z którego i tak nie korzystam. Amen.

Bym zapomniał - jedyny plus tej dzisiejszej konferencji, na którą czekałem nie wiem ile czasu to chyba tylko to, że OS4 będzie darmowy. Ale to będzie i na "trójkach", więc nie ma żadnego problemu z zabawą nowym OS nawet na starszych modelach przecież.

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konferencji nie widziałem i nie wiem o czym mówili, więc trudno mi dyskutować, lecz ja jak mam coś wymieniać np: telefon, czy coś to biorę najlepszy wariant. No ale, czy moje zdanie jest słuszne, czy nie, to i tak w tej chwili nie opłaca się brać starego iphone. Ceny dopiero co będą spadać jak wyjdzie czwórka. Ech... znając Polskie realia, to przy wymianie telefonu to bym musiał się naczekać, by ceny spadły. Kurna. Już sam nie wiem, co myśleć o tym wszystkim. Idę spać, bo teraz to najprędzej jakieś głupoty wymyślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Mi czarny iPhone 4 przypomina takiego jednego sagema. Też miał takie metaliczne boki. Dlatego bardziej podoba mi się biały. I jak kiedyś będę brał nowego iP 4 to będzie to kolor biały. Na czarnym będzie widać najmniejsze odciski palców. Na białym nie. Ogólnie wygląd nie jest zły. Funkcje też są dobre. W końcu udało im się dogonić bebechami inne smartfony. Szkoda tylko, że iOS4 dopiero pod koniec czerwca.

@Mohair

Z nowym os''em pobawisz się na trójkach, ale multitasking i inne fajniejsze rzeczy nie są wspierane na iP 3G tylko na 3GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się cholernie podoba, tylko znając polskę, cena będzie z 4 razy wyższa niż tam;]

Dlatego jak będę miał możliwość, i dolar trochę spadnie, to sobie będę sprowadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 10:20, kaszubiak napisał:

Z nowym os''em pobawisz się na trójkach, ale multitasking i inne fajniejsze rzeczy są wspierane tylko na 3GS


Wiem, wiem, mnie to nie przeszkadza bo mam "eskę", ale to trochę komedia, bo po złamaniu softa od niezależnych programistów można łyknąć przynajmniej kilka apps obsługujących wielozadaniowość, nawet i na 2G (nie wiem tylko jak z szybkością na "dwójkach", ale 3G działa przyjemnie), więc to ze strony Apple kolejna zagrywka na kasę ;) Jedyne co jest warte uwagi to ładniejsze foldery (bo i to jest już po złamaniu softa dostępne od dawna) i nowy Mail, bo ładniejszy imo. Ale tak to biednie, niestety...

@zerohunter
- ze sprowadzaniem uważaj, bo jak trafi ci się model z simlockiem, to szczerzę współczuję :) Zresztą póki w polskich sieciach nie zostaną wprowadzone micro-sim to i tak iPhone jako telefon w Polsce będzie martwy, to swoją drogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 15:32, Mohair napisał:

Zresztą póki w polskich sieciach nie zostaną wprowadzone micro-sim to i tak iPhone jako telefon w Polsce > martwy, to swoją drogą...


Zawsze mozna sobie przyciac zwykla karte sim do rozmiarow micro-sim.

http://www.youtube.com/results?search_query=microsim+sim&aq=f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 16:23, AphroditeDnB napisał:

Chciałbym miec takiego fona ,ale ma troche słaby aparat...



No faktycznie, ja mam 20mpx i też mi mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 16:23, AphroditeDnB napisał:

Chciałbym miec takiego fona ,ale ma troche słaby aparat...

Co ty gadasz? Słaby aparat? Człowieku, zastanów się co piszesz. Nie jestem żadnym fanboyem appla, ale jak można kurde oceniać aparat po mega pikselach? Hmm? Bo tylko tyle Apple podało. Ja mam iP 3GS i 3.2MPix. I co? I to, że nie jeden właściciel HTC, SE, Samsungów i innych smarfonów dziwili się, że moje 3.2 mp robią lepsze fotki od ich 5, czy 10mp.

Jakiś tam Samsung ma 10mp aparat? Czy to znaczy, że będzie robił tak dobre zdjęcia jak mój 9 letni kompakt olympusa z 3.2mp? Możliwe. Bo aparaty w telefonach można porównywać z kompaktami sprzed 5-6 lat imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale iphone słabe zdjęcia robi, to fakt. No ale muszę się zgodzić z tym, że ocenianie aparatu po mpix jest idiotyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu marketing takich firm jak Sony, zrobiło ludziom z mózgu megapiksele. :D
A 3GS robi naprawdę przyzwoite zdjęcia. Czego nie mogę powiedzieć o 3G czy 2G które też miałem w ręku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Wg. mnie słabe zdjęcia robi, bądź "takie sobie", no ale nie znam się może, albo myli mi się aparat z 3g z tym z 3gs. ;] Ja mam SE D750i. Normalnie 2.0 mpix i jakoś zdjęcia robi. :P Telefon czteroletni, a o dziwo zdjęcia ładne robi i nie potrzebuje do tego braku zera w liczbie 2.0 Mpx. ;>

Ps. Zdjęcia duża rozdzielka, więc jeżeli u kogoś wyświetla zdjęcia i obrazy w pełnym rozmiarze, tak jak u mnie, to nie zobaczy bezpośrednio ich piękna. ;D

20100608182650

20100608182707

20100608182741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon SE K/D750 miały świetny aparat. Niektóre nowe obecne telefony robią gorsze zdjęcie niż 750.
a tu zdjęcia mojego autorstwa robione 3GS. W pierwszym i drugim bawiłem się trochę kolorami. Ostatnie nie zmienione. Oczywiście po kompresji, więc nie widać pełnej jakości. :]

20100608234551

20100608234621

20100608234650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale z Twoją opinią, ze nie ma żadnych nowości, to się nie zgadzam. Fakt - nie ma żadnego przeboju jeżeli chodzi o nowe opcje iOS4. Ale sprzętowo mamy do czynienia na prawdę z rewolucją (pozostając w kręgu iphone''ów - bez porównywania do HTC i jakis mega-samsungów). Wsadzili procesor A4, ten sam co w iPadzie oraz dodali wielozadaniowość (częściową, bo częściową, ale zawsze), do tego ekran z 4x większą rozdzielczością i "pancerna" obudowa wykonana z metalu i szkła 20-30x lepszego niż plastik. Może i się będzie coś rysować, ale nie będzie się rozpadać na kawałki po pierwszym byle upadku. No i jeszcze oczywiście kamerka z nagrywaniem filmów w HD 720p. Moim zdaniem znacznie lepiej niż poprzednie iPhone''y, w których każdy kolejny był tym samym co poprzedni po lekkim tuningu :-)

Nie, nie mam żadnego iphone''a ani maca, nie jestem nawet jakimś wielkim sympatykiem ani fanboyem - to jest moja subiektywna ocena. I gdybym miał te ponad 3000 zł (bo tyle pewnie będzie w Polsce kosztował) do wydania na telefon, to bym go pewnie kupił :-)

pozdrawiam,
gogowitczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie można kupić iPhona 3G po cenie poniżej 1000zł i koniecznie musi być nowy. Szukałem i najtaniej jak znalazłem to 1499zł, a najbardziej mnie dziwi to, że pod koniec 2008r. w Orange w abonamencie 60zł był za marne 599zł(tak przynajmniej czytałem). Coś mi to podejrzanie wygląda.
Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2010 o 17:53, wojcio102 napisał:

Coś mi to podejrzanie wygląda.


Może dlatego, że to Apple i iPhony nie tanieją normalnie, tak jak każdy inny produkt elektroniczny?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować