Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2010 o 10:58, wojcio102 napisał:

A czy to nie jakiś pic z tym iPhonem 3G? Marne 99$ od sztuki? http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone


100 dolców za sztukę, pod warunkiem, że podpiszesz umowę z ichniejszym operatorem.
Whether you’re a new or existing AT&T customer, select your iPhone and sign up for a plan right here

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 11:29, wojcio102 napisał:

A ta umowa to coś strasznego, że tak mówicie wszyscy? :P


Jesteś nie do końca inteligentny czy tylko tak udajesz?... Podpisując umowę z operatorem zobowiązujesz się do comiesięcznego płacenia mu kosztów abonamentowych, nawet jeśli z niego byś nie korzystał, ergo - za ten "tani aparat" nie zapłaciłbyś 99$ tylko 99$ + dwuletnie koszty abonamentu, co lekko obciążyłoby Twój budżet (albo Twoich rodziców, skoro masz 13 lat...). Rozumiesz już?

Edit. Swoją drogą to chyba choroba cywilizacji, żeby dziecko domagało się telefonu za ponad półtora tysiąca złotych (i więcej)... Nie uważacie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O taką umowę chodzi...łe to dziękuję. Myślałem, że o coś innego wam chodzi dlatego się zapytałem. Dzięki i narazie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 12:40, zerohunter napisał:

A jak mi np. znajomy wyśle do polski, to co z płaceniem?


Jak to co? Podpisujesz umowę, to musisz płacić, jak nie płacisz, to firma idzie na drogę prawną, ludzie, to serio jest takie trudne do zrozumienia? Trochę logicznego myślenia jeszcze nikogo nie zabiło, na prawdę...

Dnia 12.06.2010 o 12:40, zerohunter napisał:

Więc chyba te bez umowy będą droższe.


Ty serio nie rozumiesz, że nie masz możliwości kupna iPhone''a inaczej niż bez umowy, chyba, że chcesz co miesiąc wysyłaś AT&T pieniążki za abonament, z którego nawet nie będziesz korzystał ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowka 3GS, bez abonamentu (jako gift np.) kosztuje chyba 500-700 dolarow w zaleznosci od pamieci wewn., teraz pewnie cena spadnie, ale nie zaktualizowali.
http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone
na samej dole, malym druczkiem.
(nie patrz na ceny 300-500, bo to co innego)
najlepiej poczekac az stanieje, i kupic uzywke na ebayu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 13:53, zerohunter napisał:

No to mi powiedz, skąd się biorą odblokowane iphony w polsce?


...
Nie wiem, może z chociażby sieci, która - po dopłacie albo nawet i bez (polska Era) - tego simlocka zdejmuje, tudzież wcale go nie zakłada?...

Dnia 12.06.2010 o 13:53, zerohunter napisał:

Chyba spadają z nieba.


Nie, z nieba to ludziom spada rozum, ale jak widać - nie wszystkim...

Dnia 12.06.2010 o 13:53, zerohunter napisał:

Pozatym, ktoś mi zablokuje iphona na odległość?


Ty chyba czegoś nie rozumiesz. Podpisując umowę z AT&T dajesz im swoje dane osobowe, adres i podpisujesz "papierek", na którym zobowiązujesz się prawnie do comiesięcznego płacenia im należnej (opisanej w umowie) kwoty (Ty bądź ten Twój znajomy). Jeśli natomiast, postępując zgodnie z polską moralnością i logiką, chciałbyś jakoś to ominąć, bo przecież Ty jesteś najsprytniejszy, to oni będą Cię ciągnąć po sądach z należnością spłaty tego, co sam zgodziłeś się płacić. Serio, powiedz mi, jakim trzeba być "inteligentem", żeby tego nie rozumieć? :)
I co do właściwej części pytania - tak, blokady telefonów też są spotykane :)

Ps. Powiedz mi jeszcze, ile ty w ogóle masz lat?...

@kuba9876543210 - nie wolno tylko zapominać, że kupując telefon w jakimkolwiek sklepie w USA oni, przy wysyłce tego do Polski zapakują to jako normalny towar, czyli trzeba się liczyć z płaceniem dość wysokiego cła od produktów elektronicznych etc.
Z kupnem używanego to radziłbym się wstrzymać - ja tak zrobiłem z iPodem Touch, po tygodniu padło złącze audio i magicznie się okazało, że sprzedawca zapomniał mnie poinformować o tym, iż gwarancja wygasła pare miesięcy wcześniej. Bywa, co nie?... No, dzięki temu byłem paręset złotówek do tyłu, tak bardziej w okolicach tysiąca chyba, więc zdecydowanie - nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 14:11, Mohair napisał:

@kuba9876543210 - nie wolno tylko zapominać, że kupując telefon w jakimkolwiek
sklepie w USA oni, przy wysyłce tego do Polski zapakują to jako normalny towar, czyli
trzeba się liczyć z płaceniem dość wysokiego cła od produktów elektronicznych etc.


Wiem, w takim przypadku dobrze skorzystac z uslug kogos znajomego w Stanach, co by mogl wysla paczke jako "gift", bodajze wtedy sie cla nie placi, ale tez roznie z tym bywa.

Dnia 12.06.2010 o 14:11, Mohair napisał:

Z kupnem używanego to radziłbym się wstrzymać - ja tak zrobiłem z iPodem Touch


Miales ewidentnego pecha... a naprawic tego sie nie dalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2010 o 14:30, kuba9876543210 napisał:

Wiem, w takim przypadku dobrze skorzystac z uslug kogos znajomego w Stanach, co by mogl
wysla paczke jako "gift", bodajze wtedy sie cla nie placi, ale tez roznie z tym bywa.


No tak, to jedyne wyjście :)

Dnia 12.06.2010 o 14:30, kuba9876543210 napisał:

Miales ewidentnego pecha... a naprawic tego sie nie dalo?


Niestety, w serwisie powiedzieli, że to zbyt ryzykowne po gwarancji (normalnie by wymienili na nowego). Skończyło się tak, że sprzedałem znajomemu za dwieście złotówek, bo mówił, że znalazł jakiś serwis ryzykantów, ale zanim go oddał, to mu ukradli tego iPoda, więc... Jakiś feralny był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 14:11, Mohair napisał:

> No to mi powiedz, skąd się biorą odblokowane iphony w polsce?

...
Nie wiem, może z chociażby sieci, która - po dopłacie albo nawet i bez (polska Era) -
tego simlocka zdejmuje, tudzież wcale go nie zakłada?...



Z tego co mi wiadomo, to iPhony były w polsce wcześniej niż oferty, pozatym powinny być hurtownie które będą sprzedawały bez umowy, powiedz mi jak to robisz, że na każdego musisz naskakiwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 15:34, zerohunter napisał:

> > No to mi powiedz, skąd się biorą odblokowane iphony w polsce?
>
> ...
> Nie wiem, może z chociażby sieci, która - po dopłacie albo nawet i bez (polska Era)
-
> tego simlocka zdejmuje, tudzież wcale go nie zakłada?...


Z tego co mi wiadomo, to iPhony były w polsce wcześniej niż oferty


No pewnie, bo nie trzeba kupować z simlockiem, to przecież jasne, tyle tylko, że jest drożej :)

Dnia 12.06.2010 o 15:34, zerohunter napisał:

poza tym powinny być hurtownie które będą sprzedawały bez umowy


No i są, ale telefony są tam droższe, to logiczne :)

Dnia 12.06.2010 o 15:34, zerohunter napisał:

powiedz mi jak to robisz, że na każdego musisz naskakiwać?


Talent wrodzony :) I nie, niestety nie na każdego, trzeba sobie zwyczajnie zasłużyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 07:46, zerohunter napisał:

No dobra, a nie wiesz ile drożej?


W Polsce czy w USA ? W Polsce nowy 3GS 16GB kosztuje 2 799 PLN (iSpot) , a w USA chyba jakieś $600, tylko trzeba do tego doliczyć jeszcze cło i inne takie cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować