Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2015 o 18:14, Radekl2 napisał:

Nie ma co się oszukiwać, bateria w iPhone jest strasznie słaba. Nie wiem jak wypada konkurencja,
ale w dzisiejszych czasach chyba cudów nie możesz oczekiwać. Ja swojego 5s muszę ładować
codziennie, a czasami nawet to nie wystarcza- trzeba go podpiąć na chwilę.


Nie do w dzisiejszych czasach jest jednak dużo lepiej :) Ale 5 jest z 2012 to już zupełnie nie ma się na co nastawiać. Nie hejtuje ale jednak jak na moje użytkowanie to stanowczo za mało.
IOS aż się zdziwiłem. Bardzo przyjemy i prosty. Chciałem zobaczyć jak się prezentuje sprzęt Apple i zobaczyłem.
Wracam do Androida z bananem na ustach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 19:38, LastOrder napisał:

Nie do w dzisiejszych czasach jest jednak dużo lepiej :) Ale 5 jest z 2012 to już zupełnie
nie ma się na co nastawiać. Nie hejtuje ale jednak jak na moje użytkowanie to stanowczo
za mało.


Jak kupiłeś używanego iPhone 5 to nie ma co się dziwić, że bateria wytrzymuje krótko. Nie wiesz jak ktoś korzystał z urządzenia czy o nie dbał lub co wogóle z nim robił. Sam posiadam od niedawna iPhone 6 i w pracy użytkuje go bardzo intensywnie. Dodam, że w pracy jestem 12 godzin dziennie. I jakoś bateria bezproblemowo trzyma. Zwyczajnie po prostu dbam o mojego iPhone.

Dnia 10.05.2015 o 19:38, LastOrder napisał:

Wracam do Androida z bananem na ustach .


Współczuje. :) Sam zostaje przy iOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak ja kupowałem 5s krótko po premierze to wszędzie ludzie tylko się modlili, żeby telefon nadawał się do używania- latający przycisk power, słaba bateria, dziwne kolory wyświetlacza. W swoim egzemplarzu sam mam ten biegający we wszystkie strony przycisk i bateria też nie jest genialna, nie wiem czy może być lepsza (w użyciu trzyma max. 4-5h). Nie chciało mi się zwyczajnie bawić w wymiany.
Co do walki Android vs iOS to pierwszego nigdy nie miałem, bo kupiłem sobie wspomnianego iPhone jako prezent urodzinowy (takie od siebie samego) ale myślę, że każdy telefon/system ma swoje wady i zalety.

A jeszcze masz może jakieś rady co do dbania o baterię? Może masz dłużej telefony Apple niż ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 18:27, Radekl2 napisał:

A jeszcze masz może jakieś rady co do dbania o baterię? Może masz dłużej telefony Apple
niż ja :)


iPhone 3 Gs miałem od 2009 do 2015 roku. Od kwietnia 2015 roku mam iPhone 6. Co do dbania o baterię to dwie podstawowe rzeczy:

1. Wyłączać aplikacje działające w tle. U mnie praktycznie tylko poczta i apliakcja Argus działają w tle. Resztę po użyciu wyłączam. Wyłączyłem też bluetooh. Po co ma mi działać coś, z czego zazwyczaj nie korzystam. A jak mi jest do czegoś bluetooh potrzebny to go po protsu włączam.

2. Warto od czasu do czasu całkowicie rozładować baterię. I dopiero jak się rozładuje to podłączyć telefon do ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Ja raczej nie wyłączam aplikacji zaraz po użyciu tylko robię to wieczorem. Spróbuję teraz Twojej metody. A co do całkowitego rozładowania to robisz to jakoś regularnie? Raz w miesiącu czy może częściej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaktualizowałem swojego 4s do iOS 9 i niestety mam problem. Po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji, po chwili mam czarny ekran. jeżeli przyciskiem home wyjdę na ekran główny i wrócę do aplikacji to 80% z nich normalnie działa, ale w 20% znowu pojawia się czarny ekran i nie da się używać aplikacji.

Ktoś ma podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie. Ale co mi szkodzi. Zamierzam zainwestować w 6s. W mojej wiosce nie ma zbytnio zasięgu więc telefon w większości czasu będzie stał na zimnym parapecie. Będzie to miało jakiś negatywny wpływ na słuchawkę w dalszej perspektywie czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 11:44, LastOrder napisał:

Mam takie głupie pytanie. Ale co mi szkodzi. Zamierzam zainwestować w 6s. W mojej wiosce
nie ma zbytnio zasięgu więc telefon w większości czasu będzie stał na zimnym parapecie.
Będzie to miało jakiś negatywny wpływ na słuchawkę w dalszej perspektywie czasu ?



Według jabłka powinieneś używać telefonu od 0-35 stopni Celcjusza dla bezpieczeństwa :)
Ja używałem 3gs i 5s normalnie każdej zimy od 5-6 lat i nic się nie stało. Dopiero jak 3gs wleciał do wanny został pokonany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to amelinium jest kierowniku :)

Jak kiedyś się pytałem o szybkie rozładowywanie Iphone 5 to ktoś rzucił tezę że zimno mogło mieć jakiś wpływ na ten proces. Więc się pytam. Apple tylko rok udzieli gwarancji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam iPhone 5s i jestem w podobnej sytuacji jak Ty, czyli brak zasięgu i zimny parapet. Kiedyś trzymałem tam telefon ale po tym jak zauważyłem, że przez noc bateria potrafi zjechać z 100% do 40% stwierdziłem, że biurko i brak zasięgu na noc to lepsze rozwiązanie. Wtedy straty w baterii to max. 4-6%. Nie wiem jakie spustoszenie wywołało te kilka nocy w ujemnej temperaturze, bo bateria nigdy długo nie wytrzymywała, ale jak nie musisz to nie ryzykuj.
Sam mam teraz problem, bo coś podziało się z ekranem- u góry ugina się pod naciskiem i czasami "strzela". Ma to miejsce tak mniej-więcej od połowy w górę. Już po gwarancji i trochę żal mi iść do serwisu, żeby mi wyczyścili portfel ale co robić :(
Wie ktoś może czy warto iść z tym do iSpotu? Zapytać co i jak? Czy mnie cennikiem zabiją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graść historii i przygody mej z Apple oraz kilka faktów jak to wszystko się zakończy na podstawie obserwacji i analizy jaka teraz ma miejsce a Apple.. ( Tak Sherlock Holmes to ja ]
Nie wiem czy w to uwierzycie jak coś mogę pokazać screeny jeśli ktoś okaże być się biblijnym Niewiernym Tomaszem
Do dziś posiadam pierwszego iPhone znanego jako iPhone 2G 8Giga. Użytkowałem ten telefon przez wiele lat. [Najciekawsze na koniec] Do dziś bangla bez zarzutu i nie wymieniałem w nim baterii ani razu a katowałem z niego muzykę ostro i o dziwo bateria do dziś trzyma się jako tako sporo.
Sprowadziłem go z USA za 1500 plnsów i długa ilość czasu jechałem na oryginalnym sofcie ale znalazł się jakiś master po czasie co wgrał mi polski soft oraz zdjął simlocka. Na szkołę która liczyła 1000 osób z hakiem miałem jedyny taki telefon w dodatku z wbudowaną pamięcią 8 Giga gdzie inni mogli się co najwyżej chełpić 2giga za pośrednictwem karty. Nie wiem kim wtedy byłem. Nieświadomym hipsterem czy może outsiderem ?. Kątem oka widziałem jak ludzie się wręcz gapią co ja trzymam w ręku. Każdy robił bóg wie jakie oczy na to co ma w dłoni i że działa to na normalny dotyk delikatnie a nie jak te pierwsze szmelce gdzie trzeba było usilnie wręcz wciskać by coś zadziałało. W dodatku paleta kolorów o ile dobrze pamiętam 16 milionów gdzie "standardem" o ile dobrze pamiętam było zaledwie 256 tysięcy koloreów. Gdy pokazywałem im zdjęcia czy to tapety czy jakieś piękne kobiety robili wielkie oczy jak to wszystko wspaniale wygląda. Nie dochodziło to do mnie bo ja po prostu troszku poczytałem w necie i interesowałem się jabłuszkiem i jak dowiedziałem się, ze Apple ma coś w planach takiego wydać z miejsca powiedziałem sobie "chcę to mieć". Gdy wychodził szmelc Samsung Omnia kpiłem po cichu w duchu z użytkowników tego "smartfonu" W dodatku me ego było łechtane tym że posiadam nie tyle co dobry sprzęt to posiadałem też iPod Toucha z fenomenalną jakością dźwięku i tym że na iPodach nawet słuchawki mają większą "parę" Gdyż też byłem w posiadaniu normalnego iPoda. Nawet Creative Zen jak dla mnie wysiadał. Wiadomo sam iPhone też miał swoje wady bo nie był doskonały ale taka bzdura jak bluetooth i brak kompatybilności z innymi telefonami mi nie przeszkadzała. Zaakceptowałem plusy a minusy schowałem pod dywan że tak to ujmę. Roku pańskiego 2008 dnia 10 października na sofcie jeszcze 2.1 Odpaliłem stoper. Ten stoper chodzi do dziś i sam "szpanfon" nie był aktualizowany ani razu w obawie przed zresetowaniem zegara. Aktualnie jak na niego patrzę licznik nabił 61757 godzin i 59 minut.!. Co było najlepsze, to ta rzecz, że nawet rozładowany na maksa licznik dalej bił bo działał niczym zegar bo bateria nigdy nie rozładowuje się w 100%. Zresetowałby się wtedy gdybym odłączył źródło zasilania czyli wyjął baterię. Byłem w niebie. Teraz ten telefon leży sobie w szafie schowany w eleganckim pudełku naładowany na 100% tylko po to aby stoper bił dalej. Co jakiś czas go odpalam by sprawdzić czy wszystko z "pacjentem w porządku" i "pacjent" oczywiście ma się dobrze. Nigdy go raczej nie sprzedam ma dla mnie wartość sentymentalną. Kto wie może cena kiedyś jego podskoczy chociażby za to że stoper bije w nieskończoność a do 100 tysięcy godzin jeszcze parę lat. Jestem w posiadaniu iPhone 5s i wiele rzeczy mnie irytuje. Irytuje mnie fakt że ikonka iPod zmieniła się na Muzyka. Irytuje mnie fakt że tak jak to kiedyś wystarczyło obrócić telefon i miałem piękne albumy i za pośrednictwem przesuwania palcem wszystko pięknie mogłem odpalić. Dewizą Apple zawsze była prostota i elegancja. Kombinują jak mogą i im to nie wychodzi. Pan Steve Jobs był wizjonerem i niestety świat go stracił. Gdyby nie dążył do tego co rodziło mu się w jego głowie Apple nigdy by nie było takim gigantem jak dziś. Choć miał upadki to jednak udało mu się. I teraz co. Po śmierci Jobsa kontrolę sprawuje nikt inny jak. Tim Cook którego Jobs trzymał wręcz na smyczy za życia. Nie mam nic do jego orientacji seksualnej gdyż jest gejem ale to że on publicznie się chełpi tym że jest homoseksualistą oraz to że on jest wręcz z tego dumny że jest homoseksualistą przekracza ludzie pojęcie. Jego hmmm jakby to nazwać pociąg do drugiej.. No wiecie ;-) Widać nawet w ikonach. Steve Jobs dał światu piękne Jabłko a teraz jestem świadkiem jak to jabłko zwyczajnie w świecie zaczyna gnić.. Częste aktualizacje softu jakie mają miesjce rodem z śmiesznego Microsoftu to tylko mały kamyczek wręcz okruszek tego co się zapowiada. Bardzo powątpiewam w przyszłość jak i dalszy rozwój tej firmy. Nie zdziwiłoby mnie nic jakby za kilka lat ktoś ją zwyczajnie w świecie wykupił. Było by to przejęcie na skalę historyczną i przejęcie You Tube przez Google byłoby przy tym niczym mrówka do słonia. Gdyby ktoś miał tyle szmalcu aby wykupić Apple to by mnie zagiął gdyż Apple = Ciężka góra $$$$$$$$$$$$. Czas chyba kupić jeśli chodzi o słuchanie muzyki jakiś starszy model iPod Toucha i wgrać soft nawet sprzed kilku lat może nawet sprzed 3-4. A zwykłego iPhonea mieć jako takie dla samego posiadania mapy internet itp. Itd. [Może nazwiecie mnie czarno widzem i fatalistą] ale obym się mylił a jak się nie pomylę to żeby nie było tekstu: "A nie mówiłem ??"

PS: Screen załączony. Jeśli ktoś myśli że to jakiś trik to mogę nagrać filmik albo zrobić zdjęcie aparatem gdy stoper leci :D

20151027190606531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zimno nie wypływa negatywnie na baterię w dłuższym okresie czasu. Jeżeli bateria zostanie wystawiona na bardzo niskie temperatury jej pojemność może chwilowo się zmniejszyć ale wszystko powinno wrócić do normy po jej "ociepleniu".
W drugą stronę jest gorzej - jeżeli bateria jest wystawiona na za wysokie temperatury to można ją uszkodzić nieodwracalnie - czyli nie pakujemy iPhona albo Macintosha do piekarnika :).
Ogólnie gwarancji masz 2 lata według prawa - (niezgodność towaru z umową) - sprawdź jeszcze ten fakt ale jak ostatnio sprawdzałem to tak właśnie było.

Dopóki nie zalejesz telefonu bez problemu powinien zostać wymieniony jeżeli bateria nie trzyma - z tego co wiem nie ma czujnika zimna :) (chociaż podobno przy ekstremalnie niskich temperaturach jak zajdzie parowanie po wejściu do ciepłego pomieszczenia może pokazywać, że został zalany) ale słyszałem tylko o jednym takim przypadku i nie wiem czy to nie bujda.
Ogólnie korzystaj w normalny sposób - jak się okaże, że coś nie działa to na gwarancji albo z tytułu niezgodności.

Radekl2 - masz tel ponad 2 lata? jeżeli nie to niezgodność towaru z umową. Mi też się lekko wygina prawy górny róg ekranu - ale tutaj obwiniam akurat bliskie spotkanie 3 stopnia z betonem (a nie korzystam z etui). Jeżeli Ci nie spadł i nie minęły 2 lata to leć reklamować - mi tam to nie przeszkadza (w sensie nie ma wpływu prawie na nic) - a za rok będę i tak wymieniał na nowszy jeszcze bardziej magiczny telefon :)

Braveheart - jeżeli uważasz, że sprzęt jabłkowy jest nie warty Twojej kasy to nie kupuj - kupuj tak abyś był zadowolony :) Ja korzystam z iTabliczki, iTelefonu i Macintosha 15" i produktywność w pracy przy takim combo jest nieziemska. Jedyny mój zarzut: ich sprzęt jest przydrogi -10% lub -20% byłoby optymlane. Przy pracy na pierdyliardzie okien jest cholernie wydajny i pozwala to wszystko "ogarnąć" i do tego dochodzi continuity które spaja cały ekosystem - na windows, praca na tysiącu okien była dla mnie horrorem. Kolejną fajną rzeczą jest to, że ich sprzęt jest "równy" - dobry ekran, dobra klawiatura, dobry gładzik, dobra waga, dobre ładowanie, dobry głośnik (jak na laptopa oczywiście) - nie ma tradeoffów. Niestety w innych komputerach (i telefonach/tabletach) jest zawsze jakieś ale - zaj**isty ekran ale się grzeje, super klawiatura i ergonomia ale du**y touchpad. U apple wszystko stoi na poziomie. Szerze nie wyobrażam sobie przesiadki z powrotem na lapka z Windowsem (co do androida/ winda phone - się nie wypowiadam bo moim pierwszym smarttelfonem był iphone, nie mam porównania).
A akurat fakt, że Tim jest gejem nie przeszkadza mi w ogóle - cieszę się, że pomimo trzaskania niebotycznej kasy angażuje się społecznie, tego powinno się oczekiwać od osób które mają spory wpływ na kształt świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 12:15, Rts-p napisał:

Ogólnie gwarancji masz 2 lata według prawa - (niezgodność towaru z umową) - sprawdź je


Tak jest w UE, nie wiem czy w USA też tak mają, a to jest właśnie o tyle ciekawe, że masz rok u Apple, a jak kupisz gdzieś w np. komisie gsm to już musisz mieć 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślałem, że gwarancja jest tylko na rok. Może ktoś potwierdzić, że jest inaczej? Telefon został kupiony na początku lutego 2014 przez apple.com (polska wersja). Zacząłem coś czytać o tym prawie konsumenckim i faktycznie może coś udałoby się zdziałać. Telefon nie upadł, ani nic mu się nie stało. Zwyczajnie jadąc busem i słuchając muzyki lekko uderzałem (do rytmu :D) w ekran i usłyszałem, że coś lekko strzela. Nie mam tak silnego kciuka, żebym to była przyczyna tego wszystkiego.
Możecie mi doradzić co mogę teraz z tym zrobić? Najlepiej zadzwonić na infolinię i tam coś próbować czy może jest jakiś punkt Apple w Krakowie, gdzie mógłbym podejść? Byłem w iSpocie ale powiedziałem, że telefon po gwarancji i koleś bez nawet patrzenia na telefon powiedział, że to będzie 600 lub 1400zł :D Za dużo jak na domyślam się jakąś niedokręconą śrubkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 17:49, Radekl2 napisał:

Cały czas myślałem, że gwarancja jest tylko na rok. Może ktoś potwierdzić, że jest inaczej?
Telefon został kupiony na początku lutego 2014 przez apple.com (polska wersja). Zacząłem
coś czytać o tym prawie konsumenckim i faktycznie może coś udałoby się zdziałać. Telefon
nie upadł, ani nic mu się nie stało. Zwyczajnie jadąc busem i słuchając muzyki lekko
uderzałem (do rytmu :D) w ekran i usłyszałem, że coś lekko strzela. Nie mam tak silnego
kciuka, żebym to była przyczyna tego wszystkiego.


Masz ustawę konsumencką z której możesz korzystać, ale Ciebie będą dotyczyć warunki z przed nowelizacji, czyli grudnia 2014 roku. Zakładam, że wziąłeś na paragon, a nie fakturę? To telefon na infolinię Appla i oni już pokierują.

Dnia 31.10.2015 o 17:49, Radekl2 napisał:

Możecie mi doradzić co mogę teraz z tym zrobić? Najlepiej zadzwonić na infolinię i tam
coś próbować czy może jest jakiś punkt Apple w Krakowie, gdzie mógłbym podejść? Byłem
w iSpocie ale powiedziałem, że telefon po gwarancji i koleś bez nawet patrzenia na telefon
powiedział, że to będzie 600 lub 1400zł :D Za dużo jak na domyślam się jakąś niedokręconą
śrubkę...


Takie są ceny bez względu na uszkodzenie, czy to śrubka, czy to rozbity telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem, że te przepisy weszły jakoś później :/ Jak to wyglądało wcześniej?
Mam fakturę, którą otrzymałem w pdf''ie na maila.
Pisałem na FB do iMad i powiedziano mi tam, że gwarancja jest i mogę się zgłosić właśnie z fakturą. Postaram się podejść tam w najbliższym czasie i zobaczymy co mi powiedzą. Mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić, bo to nie może być uszkodzenie z mojej winy- telefon ciągle jest w ochronnym etui, nigdy nie upadł, ogólnie staram się go szanować, według mnie nie wygląda na swój wiek. Nie wiem jak to jest w przypadku serwisu Apple ale wydaje mi się, że nawet jak ta gwarancja jeszcze obowiązuje to nie będą zbyt chętni do pomocy tylko właśnie zechcą zrzucić winę na mnie, obym się mylił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 16:52, zerohunter napisał:

> Ogólnie gwarancji masz 2 lata według prawa - (niezgodność towaru z umową) - sprawdź
je

Tak jest w UE, nie wiem czy w USA też tak mają, a to jest właśnie o tyle ciekawe, że
masz rok u Apple, a jak kupisz gdzieś w np. komisie gsm to już musisz mieć 2 lata...


Należy dokładnie przeczytać umowę, ponieważ gwarancja może być non-transferable, czyli nie jest przenoszona na kolejnego właściciela. Jak kupowałem telefon w abonamencie w ATT, to taką klauzulę miałem. Ale to już było jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet próbowałem coś czytać, ale to jest dla mnie taki bełkot, że strach... Wszędzie jakieś odnośniki, nowe linki, które w końcu zataczają koło...
Obecnie mam trochę innych spraw na głowie i będę potrzebował telefonu, więc nie wiem kiedy pójdę do tego serwisu- nie mam innego telefonu obsługującego nano-SIM, żebym na czas naprawy mógł z tym żyć. Trochę to wszystko w jeden czas się zeszło, ale nie będę się chyba męczył umowami, tylko zwyczajnie tam pójdę, zobaczę co mają mi do powiedzenia, jak będą kręcić to ewentualnie zagadam o prawie konsumenckim, jakimś rzeczniku od tych spraw, a jak to nie pomoże to pewnie gwarancja się nie należy :D
Jeszcze raz- jak ktoś może na ileś % potwierdzić, czy telefon zamawiany przez apple.com (polska wersja jak to ma znaczenie) w lutym 2014 podchodzi pod 2 lata gwarancji to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować