Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Moim zdaniem to będzie (jest) bardzo fajny telefon, aczkolwiek za bardzo napchany gadżetami.

Ciekawe, jaka będzie cena tego cacka w Polsce - jeśli w ogóle trafi on do sprzedaży w naszym kraju. 2000 zł? 3000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 21:59, hans olo napisał:

Kto tu zaczął z mp3??

Ty. Ja tylko podałem przykład z ipodem - sukcesem marketingu/rewolucją na rynku przenośnych odtwarzaczy muzyki (a to przecież nic innowacyjnego nie było) ;p Ty pierwszy zacząłeś coś wypominać o "dwukołowym wózku z żyroskopem" i braku innowacji technicznych w iphone.

Dnia 29.06.2007 o 21:59, hans olo napisał:

Nie musisz mnie uczyć marketingu.

A Ty mnie historii niedoszłych rewolucjonistów transportu.

Dnia 29.06.2007 o 21:59, hans olo napisał:

>
> Pewnie zaraz dostane odpowiedz typu "po włożeniu słuchawki do ucha ilość bakterii wzrasta
o
> xxx%" (czyli ta, na którą teraz odpowiadam) ;p
Wiesz tak to już jest, że student trzeciego roku automatyki nie da sobie kitu wcisnąć jeśli
chodzi o technologie. Mp3 to na prawdę lukrowane gówno i żadna firma żadnym marketingiem tego
nie zmieni.

Jeśli 1/3 amerykanów nie da sobie wcisnąć kitu tak jak Ty, to zgodzę się z Tobą, że iphone polegnie bez sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwieksze wady super iphona to:
brak MMS xD
nie mozna nagrywac filmow aparatem
nie mozna wymieniac baterii (dopiero po 300-400 ladowaniach nalezy ja oddac do apple zeby ja wymienili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 23:02, obi.gts napisał:

> Kto tu zaczął z mp3??
Ty. Ja tylko podałem przykład z ipodem - sukcesem marketingu/rewolucją na rynku przenośnych
odtwarzaczy muzyki (a to przecież nic innowacyjnego nie było) ;p Ty pierwszy zacząłeś coś wypominać
o "dwukołowym wózku z żyroskopem" i braku innowacji technicznych w iphone.

Ale nie zacząłem mówić o mp3 w kontekście samego mp3. A innowacji nie ujmuję. Odmawiam mu jedynie rewolucyjności.

Dnia 29.06.2007 o 23:02, obi.gts napisał:

Jeśli 1/3 amerykanów nie da sobie wcisnąć kitu tak jak Ty, to zgodzę się z Tobą, że iphone
polegnie bez sukcesu.

A gdzie tak napisalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 23:09, Archi155 napisał:

nie mozna wymieniac baterii (dopiero po 300-400 ladowaniach nalezy ja oddac do apple zeby ja
wymienili)

To chyba dobrze świadczy o bateriach w tych telefonach. Widocznie po przeprowadzonych testach stwierdzono, że żadna bateria nie potrzebuje wymiany przed upływem czasu jaki podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 23:09, Archi155 napisał:

Najwieksze wady super iphona to:
brak MMS xD

A jeśli chodzi o MMS to nie wiem skąd masz takie informacje, Jest to kłamstwo. Zajrzyj do mnie na sajta, to zobaczysz na filmiku, że wysyłanie MMS jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest bezsensu do komórek wbudowuje sie odtwarzacze mp3 a do odtwarzaczy mp 3 komórki w jaka to strone idzie za rok komórka i odtwarzacz mp3 to bedzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 22:56, balduran2 napisał:

Moim zdaniem to będzie (jest) bardzo fajny telefon, aczkolwiek za bardzo napchany gadżetami.

Ciekawe, jaka będzie cena tego cacka w Polsce - jeśli w ogóle trafi on do sprzedaży w naszym
kraju. 2000 zł? 3000 zł?

Z tego co słyszałem to 4000zł. Już lepiej kompa lepszego za to kupić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 18:45, Marcinos07 napisał:

Z tego co słyszałem to 4000zł. Już lepiej kompa lepszego za to kupić. :D

Nie przesadzajmy - 4000 zł?
Jeśli wersja 8 GB kosztuje, 599$ - to licząc średnim kursem 2.80 zł, jest to nie całe 1500 zł + oczywiście koszty dodatkowe (manipulacyjne) takie jak import, spolszczenie oprogramowania itp. Czyli jeśli iPhone będzie sprzedawany w Polsce, to osiągnie cenę 2500 zł - najwyżej 3000 zł.
A na dodatek, będzie on sprzedawany do abonamentów czyli można będzie go już kupić od kilkuset złotych najprawdopodobniej.

A za 4000 zł - to faktycznie, lepiej kupić porządnego notebooka. Albo palmtopa + dobry telefon komórkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co to za rewolucja przecież od dawna są telefony komórkowe które daja duzo więcej do zaoferowania przeciez od kiedy są juz telefony z 3g aparatami 3,2(czy jakoś tak) megapixela , odtwarzaczami mp3 , internetem ,gadugadu, GPS i tak dalej dla mnie ten cały iphone jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mój błąd. Te za 4000 zł to co ponoć na Allegro są. 499 USD za 4GB iPhone''a to ok. 1400 zł, 599 USD za wersję 8GB to ok. 1700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój szef ma iPhona ściągnał go sobie z USA. Z tego co mówi jest bardzo zadowolony. Ja jako, że nie jestem fanem gadżetów, (bo iPhona należy traktować jak gadżet) to telefon od Apple mnie nie powalił na tyle bym zapragnął go mieć, nie mniej jednak rozwiązania, które w nim zastosowaną są bardzo ciekawe i pomysłowe.
Np. jest gra która polega na przetaczaniu kuli pomiędzy dziurami i kulką porusza się za pomocą telefonu :O. Przy słuchaniu muzyki za pomocą iPhona jak na mój gust wydziela zbyt dużo ciepła. Jeśli chodzi o rynek komórek kombajnów to iPhone ładnie odjechał konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy iPhone może używać/otwarzać gry java (np. za pomocą jakiegoś programu)? Czy do iPhona można sciągać gry, jeśli tak to jakie [java czy jakieś specialne podf apple np. xxx.apl]? Kiedy najprawdopodobniej wyjdzie wersja 3G i czy warto wstrzymać siię do tego czasu z kupieniem tego gadżetu [i zarazem telefonu]?

PS Pytam z ciekawości (żeby nie było) - Czy pirackie utwory mp3 można bezproblemowo słuchać na iPhonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 14:16, Maciek2194 napisał:

czile filmów i piosenek zmieści sie w iphonioe 3G 8mb co?


Oo nie wiedziałem że jest taki Iphone! Zmieszczą się 2 piosenki :-).

A tak na serio, to może chodziło ci o 8gb? Wtedy zmieści ci się baaardzo dużo. W programie Disc2Phone od Sony Ericsson''a jedna płyta skopiowana na telefon zajmuje ok. 100mb (testowane na BEP:Monkey Business i 50cent: The Massacre). Więc wystarczy że sobie terz podzielisz :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 20:46, rob300i napisał:

> czile filmów i piosenek zmieści sie w iphonioe 3G 8mb co?

Oo nie wiedziałem że jest taki Iphone! Zmieszczą się 2 piosenki :-).

A tak na serio, to może chodziło ci o 8gb? Wtedy zmieści ci się baaardzo dużo. W programie
Disc2Phone od Sony Ericsson''a jedna płyta skopiowana na telefon zajmuje ok. 100mb (testowane
na BEP:Monkey Business i 50cent: The Massacre). Więc wystarczy że sobie terz podzielisz
:-).

No 8 GB :3 sorka mój błąd, ale dzięki tak na marginesie mam 16 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 17:06, Maciek2194 napisał:

> > czile filmów i piosenek zmieści sie w iphonioe 3G 8mb co?
>
> Oo nie wiedziałem że jest taki Iphone! Zmieszczą się 2 piosenki :-).
>
> A tak na serio, to może chodziło ci o 8gb? Wtedy zmieści ci się baaardzo dużo. W
programie
> Disc2Phone od Sony Ericsson''a jedna płyta skopiowana na telefon zajmuje ok. 100mb
(testowane
> na BEP:Monkey Business i 50cent: The Massacre). Więc wystarczy że sobie terz podzielisz

> :-).
No 8 GB :3 sorka mój błąd, ale dzięki tak na marginesie mam 16 GB i fajny jest nie opłaca sie kupować 8 GB moja rada na przyszłość

Sorry dodało nowy post "O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować