Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Czy tylko filmy i muzyka ? Bo jeżeli tak, to mi to nie przeszkadza, bo i tak nie będę za pośrednictwem AS kupować filmów i muzyki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 00:21, Albii napisał:

App store ''nie działa'' w Polsce tak jak Xbox Live, czy to może ja źle słyszałem ?


Wojman lekko Cię w błąd wprowadził ;-)
App Store jak najbardziej działa (niesttey bez pewnych udogodnień only for US, typu kody gift etc), a nie działa iTunes Store - czyli w skrócie można kupować wszelakie aplikacje, ale już muzykę tudzież wideo są dla nas nadal niedostępne :x

Pozdrowienia,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko filmy i muzyka ? ;) Czy może jakieś bardziej przydatne udogodnienia też nie działają, dla których warto ''zostać'' Amerykaninem ? ;>

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 20:32, Albii napisał:

CZyli co ? Teraz nie opłaca sie kupować Iphone 3gs ?


Powiem Ci 2 rzeczy które musisz wiedzieć jeśli zastanawiasz się nad iPhonem [3gs, choć do starszych modeli też można to zastosować].

1) Większość urządzeń z androidem jest o wiele lepsza od iPhone pod względem hardware''u i możliwe że software''u też (ale co do tego to patrz na pkt 2 poniżej).

2) iPhone jakikolwiek by nie był, ma gigantyczną liczbę aplikacji na iTunes do "kupienia" (jest też możliwość jailbreakowania ale o tym nie mówię :) a to sprawia że warto się nad nim zastanowić - co by tu nie mówić, gdyby Nexus od google miał takie wsparcie aplikacji jak iPhone, byłby bez sprzecznie najlepszym urządzeniem na rynku... ale nie ma :)

Konkluzja jest taka że - iP jest droższy, gorszy technicznie [nie ma tylu rzeczy co konkurencja, ale to co ma jest na b.wysokim poziomie), ale za to ma gigantyczną liczbę aplikacji, które pomagają i cieszą w niemal wszystkich dziedzinach życia. Gry na iP są lepsze od tych na androida, aplikacji jest też więcej a sam soft jest bardzo dopracowany (jest tu taka polityka: radia nie ma, ale jak będzie to będzie najlepsze na rynku :). Urządzenia z androidem są z kolei tańsze, o wiele lepsze pod względem hardware''u oraz nie musisz męczyć się z iTunes (który jest i dobry i zły - musisz się przyzwyczaić co bywa frustrujące). Decyzja należy do ciebie - sam mam 3GS i nie żałuję choć nad następnym telefonem jeszcze się zastanowię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z abonamentu przy przedłużeniu chcę zabrać IP 3gs 16GB, bo najbardziej mi odpowiada, lecz cena sprawia, że szukam alternatywy. Jutro się zorientuję, czy jakiegoś HTC nie mają, no i jeżeli nie będzie to albo IP, albo jakiś ''przeciętny'' tańszy telefonik z Wi-fi typu SE c905, czy szajsung pixon12, ew. jakaś nokija.

PS. Dzięki za rozległą odpowiedź na moje pytanie. ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja też dołożę parę groszy. Mam iPhona 3GS od chwili premiery w Polsce. Czyli prawie rok. I co? Jestem bardzo zadowolony. Wszyscy w koło mówili mi, że mi się znudzi, i że lipa, bo nie da się wysyłać przez bluetootha itp, itd, etc.
Ale i tak kupilem iTelefon. Różnica między 3G a 3GS jest duża, szybkość samego systemu jest zauważalna. Zdjęcia robi bardzo dobre. Co z tego, że ma tylko 3Mpx skoro większa ilość mpx pogorszyła by tylko jakość zdjęć za sprawą szumów. Filmy robi względne. Ale nie spodziewajmy się cudów po telefonie.

Zgodzę się z poprzednikami, że telefony z Androidem mają lepsze bebechy, ale potrzebują tych bebechów, bo dopiero mocny telefon udźwignie (wciąż dopracowywany) system Google.

Wielkim plusem iPhonea jest mnogość aplikacji. Mnóstwo gier, przydatnych narzędzi jest dostępna za darmo. Za lepsze trzeb płacić. Sam telefon jest dobry, ale dopiero po wgraniu nowych aplikacji staję się tym wspaniałym telefonem o jakim się mówi na blogach itp.

Kolejna sprawa to iTunes. No cóż, ten kto ma bałagan z mp3 na dysku, to będzie miał przerąbane. Trzeba mieć wszystko otagowane. Wykonawca, album, tytuł i najlepiej jeszcze okładka. Wtedy przyjemnie się słucha muzyki :). Zgrywanie utworów też trwa długo, niezależnie czy zgrywamy dwie piosenki czy dwa albumy. iTunes, przy każdej synchronizacji z iPhonem, archiwizuje całą zawartość telefonu. Niby dobrze, ale czasami staje się to uciążliwe.

Ogólnie radzę Ci poczekać do lipca, wtedy wyjdzie w Polsce kolejna wersja iTelefonu, więc automatycznie cena 3GS spadnie.

A, i bym zapomniał. Z zakupem iPhona, wiąże się zakup Blueconnecta lub innej alternatywy. Bez stałego łącza telefon traci "jaja".

Dam tu linki do zdjęć zrobionych moim 3GS i filmiku.
Film:
http://www.youtube.com/watch?v=_aYPk7aQBTk
Zdjęcia:
http://www.digart.pl/praca/4912225/frost.html
http://www.digart.pl/praca/4288143/papuga.html
http://www.digart.pl/praca/4234500/przestrzen.html
http://www.digart.pl/praca/4441444/schronienie.html

Pozdrawiam.

Jak jakieś pytania, chętnie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 23:34, kaszubiak napisał:

> Kiedy konferencja Apple?
7, albo 8 czerwiec.

A wiadomo co mniej - więcej będzie? Napewno iP 4G i coś jeszcze może? Nie interesowałem się tym tematem zbytnio, więc jestem zielony. I czy będzie streaming na żywo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 13:53, TheKolumb napisał:

I czy będzie streaming na żywo?

Oficjalnie na pewno nie. Ale na premierze iPada ktoś używał iPhona do przesyłu video na żywo. Może tym razem też się takie coś trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2010 o 00:44, kaszubiak napisał:

Ogólnie radzę Ci poczekać do lipca, wtedy wyjdzie w Polsce kolejna wersja iTelefonu,


Tiaa... Wybacz, ale nie jestem pewien czy dobrze się rozumiemy - mówisz o lipcu roku następnego?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Lipiec, sierpień tego roku. Biorąc pod uwagę, to, że poprzednie generacje telefonów apple były wydawane w Polsce w tych miesiącach, to prawdopodobnie będzie tak samo i w tym roku.

A co do WWDC, to pewnie na myapple.pl będzie na żywo blog. Więc tam można się dowiedzieć czegoś więcej.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 07:36, kaszubiak napisał:

Tak. Lipiec, sierpień tego roku. Biorąc pod uwagę, to, że poprzednie generacje telefonów
apple były wydawane w Polsce w tych miesiącach, to prawdopodobnie będzie tak samo i w
tym roku.


Nie no, ok, tyle tylko, że nowy model iPhone''a nawet jeszcze nie został zapowiedziany i to prawdopodobnie nastąpi w lato, więc iPhone w Polsce ukaże się gdzieś na cztery miesiące od premiery, jak dobrze pójdzie - przynajmniej tak przecież jest z iPadem. Inna sprawa kiedy telefoniki te pokażą się w ofercie abonamentowej, co z reguły też trochę trwa, więc...
Nie wiem skąd masz takie dane, ale lekko się pospieszyłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iPhone 3G miał premierę w stanach pod koniec czerwca. W Polsce był pod koniec sierpnia, czyli dwa miesiące, to chyba nie długo. 3GS miał premierę również pod koniec czerwca, a premiera w Polsce 1 sierpnia (dobrze pamiętam, bo sam kupiłem go 2 sierpnia). Kolejna konferencja WWDC - czyli ta na której zwykle (tak było przez 3 lata) jest prezentowany nowy model iPhona jest 7-8 czerwca. Apple oficjalnie to ogłosiło, więc myślę, że wtedy też poznamy nowego iP. Czyli przy dobrych układach nowego iP w ofercie Era i Orange zobaczymy juz pod koniec lipca. iPhone to nie iPad. iPad jest produktem specyficznym. W Polsce tablety nie są tak popularne jak w USA, więc żaden operator sieci komórkowych nie spieszy się z ich sprowadzeniem. Dlatego to trwa tak długo. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi.

Podsumowując, iPhone 4-tej generacji przybędzie do Polski prawdopodobnie w połowie wakacji.

Pozdro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 11:16, kaszubiak napisał:

3GS miał premierę również pod koniec czerwca,
a premiera w Polsce 1 sierpnia (dobrze pamiętam, bo sam kupiłem go 2 sierpnia).


Premiera iPhone 3Gs w Polsce miala miejsce 31 lipca 2009 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2010 o 12:56, Wojman napisał:

Premiera iPhone 3Gs w Polsce miala miejsce 31 lipca 2009 roku...


Oj. Czepiasz się :P Jeden dzień różnicy. W każdym razie, nie zmienia to faktu, że nowy iPhone w Polsce będzie w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 08:21, zerohunter napisał:

Przecież on będzie kilka dni po premierze;p


Będzie. Masz rację, ale w USA. W pozostałych krajach po miesiącu, a w krajach marginesowych (Polska) po dwóch :D. Ale zawsze mogę się mylić. Może nas Stefan zaskoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 15:07, zerohunter napisał:

Ale mi chodzi o to, że po premierze sprzedaży, to po paru dniach będzie w polsce;p


A, no to normalne. Będzie w sprzedaży nawet jak jeszcze nie będzie dostępny na żadnym rynku. Allegro czyni cuda :P. Myślę, że zaraz po konferencji WWDC na Allegro będzie można zobaczyć już pierwsze aukcje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować