Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

iPhone - mobilna rewolucja?

1178 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2014 o 12:06, Prince_Miki napisał:

Czy iPhone 4s naprawdę jest wart swojej ceny?


Każdy iPhone wart jest swojej ceny. Czy ona jest za duża? Jasne, ale nadal w sumie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 12:06, Prince_Miki napisał:

Czy iPhone 4s naprawdę jest wart swojej ceny?


Prawda jest taka, że sprzęt Apple jest przez wielu hejtowany z zasady. A to że za drogi, że płacisz za jabłko, że ograniczony w stosunku do Androida, że za tę cenę masz dużo lepszy telefon i dwa samochody. Sam byłem sceptycznie nastawiony, ale ostatecznie zdecydowałem się na 4S i nawet nie myślę o zmianie telefonu. System jest rewelacyjny, bardzo intuicyjny, szybki, funkcjonalny. Owszem, jest systemem zamkniętym, ale do tej pory nie odczuwałem potrzeby, żeby cokolwiek przy nim majstrować ( jailbreak ). A sam telefon wygląda rewelacyjnie.
Żeby nie wyjść na fanboya chciałem znaleźć jakieś minusy, ale do tej pory nie było niczego, co by mi naprawdę w nim przeszkadzało.
TL;DR - 4S jest wart swojej ceny, tym bardziej, że teraz można go dostać za naprawdę przyzwoite pieniądze.
Zaznaczę tylko, że sam nie mam ogromnych wymagań względem telefonu, więc najlepiej będzie jak sprawdzisz czy 4S ma opcje, które Cię najbardziej interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 18:58, zerohunter napisał:

Wysyłanie przez bluetooth, jedyna chyba rzecz jakiej mi brakuje.


Jeśli miałbym wskazać coś konkretnego, to u mnie byłoby to pewnie uzależnienie transferu danych od iTunes. Fajnie by było móc wrzucać sobie muzę bezpośrednio z HDD, bo jednak zajmuje to trochę mniej czasu, a sam iTunes nie jest programem idealnym, czasem lubi się zaciąć, nie akceptuje FLACów itp.
W każdym razie da się przeżyć :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni posiadam Iphone 5S więc może opiszę swoje wrażenia z użytkowania tego telefonu. Dodam że od kilku lat miałem tylko i wyłącznie telefony z androidem a na ajfona przesiadłem się tak naprawdę w ciemno, nigdy wcześniej nie mając dłużej do czynienia ze sprzętem tej marki.

Oczywiście pierwsze za co muszę pochwalić IP jest jakość wykonania. Nigdy nie trzymałem w ręku lepiej wykonanego telefonu. Naprawdę czuć że trzyma sie w ręku sprzęt klasy premium i żaden Samsung Galaxy czy Xperia nie mogą się równać ze sprzętem Apple. Gdybym nie wchodził na wszelkiego rodzaju fora myślał bym że sprzęt jest idealny ale oczywiście naczytałem sie postów i okazało sie że i mój egzemplarz grzechocze gdy przyłoży sie go do ucha i potrząśnie ale w sumie to nie widzę powodu żeby nim trząść tak więc kompletnie mi to nie przeszkadza i jeśli to ma być jeden z największych mankamentów tego modelu to nie mam pytań.

Sam system jest genialny. Płynność nie porównywalna z niczym innym. Przyzwyczajenie się do obsługi systemu zajeło mi kilka godzin i w chwili obecnej mysle że śmiało moge powiedzieć że iPhone nie ma przede mną tajemnic. Wszystko jest ładne, przejrzyste i działa ( co w przypadku androida nie jest takie oczywiste).

Bardzo podoba mi sie funkcja TouchID chociaż zdarza sie że telefon nie wyłapie za pierwszym razem mojego odcisku i musze ponawiac próbę.

Po przejściu z androida największy problem miałem z przyzwyczajeniem się do klawiatury. Jest to jedyna rzecz która bardziej podobała mi sie na androidzie ponieważ klawiatura Swype jest arcygenialna i niesamowicie ułatwia i przyspiesza pisanie. Klawiatura na iPhone bardzo dobrze wyłapuje literki które chcę wpisać a ewentualne błędy bardzo szybko i prawidłowo poprawia aczkolwiek nadal uważam że na Swype jestem w stanie na ślepo napisać smsa 2x szybciej.

Kolejną i tak naprawdę ostatnia rzeczą która mi się nie podoba jest głośnik a dokładniej jego umiejscowienie. Jakkolwiek bym nie trzymał telefonu zawsze zasłonię głośniczek który ma to do siebie że zasłonięty jest tak wytłumiony że nic z niego nie słychać ( na początku myślałem że to usterka ponieważ co chwila telefon mi się samoczynnie ściszał a okazało się że że po prostu zasłaniam głośnik).

Przyczepię się jeszcze do sklepu App Store który moim zdaniem nie jest intuicyjny i sklepik od konkurencji jest bardziej przejrzysty i bardziej uporządkowany.

Trochę denerwuje mnie też iTunes i synchronizowanie telefonu. Co prawda rzadko kopiuję pliku z komputera na telefon aczkolwiek jest to odrobine uciążliwe i tak naprawdę za każdym razem gdy chcę coś skopiować muszę się zastanawiać jak to sie robiło.

Czas pracy na baterii jest znośny. Telefon wytrzymuje mi cały dzień z załączonym wifi i/lub 3G choć zdarza się że jadąc samochodem musze go na chwile podpiąć pod USB żeby doładować te kilkanaście procent baterii.

Nie miałem jeszcze okazji żeby lepiej przetestować aparat aczkolwiek z dotychczasowych testów mogę określić jakość zdjęć jako bardzo dobrą.

Ogólnie z telefonu jestem bardzo zadowolony. Zdecydowałem się na iPhona ponieważ chciałem kopić sprzęt który będzie mi mógł służyć przez co najmniej 3 lata ( docelowo planuje go mieć nawet do 5 lat). Niestety telefony z androidem mają to do siebie że przez pierwsze miesiące chodzą jak burza ale gdy tylko wychodzi następca są olewane ciepłym moczem a spadek wydajności telefonu jest zauważalny z dnia na dzień ( oprócz telefonów i tabletów serii Nexus które są naprawdę świetnym sprzętem w rozsądnej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 09:51, zerohunter napisał:

Mi też coś grzechotało, okazało się że to przycisk z góry;p

I tak jak powyżej, polecam iFunBox do przerzucania czegokolwiek.


To aplikacja w stlyu iTunes ? Czy do samego przerzucania. Mi też niedługo przyjdzie telefon i myślę co robić z plikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w Infinity Blade 2?

Wlazłem 2 razy na wieżę, wsadziłem 2 razy rękę w dziurę, i 2 razy umarłem, wtf nie ogarniam tej gry, ile razy będę musiał jeszcze zgonować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pchnąć fabułę do przodu to wybieraj za każdym razem niezbadane dotychczas ścieżki, będą inni bossowie do pokonania i kolejne miejsca, do których będzie można "wsadzić rękę".
Powtarzanie już raz przetartego szlaku to tylko expienie (no nie zawsze, ale nie będę spojlerował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A da się np tak zrobić, że usunę utwór na iPhonie, usunę inny na komputerze, i jeśli zsynchronizuję oba urządzenia to na obu będą 2 utwory usunięte?

Btw. podczas pracy w komisie gms trafił mi się niezły wynalazek, obudowa z czwórki, a w środku części z 4s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 10:44, zerohunter napisał:

Samo przerzucanie, wrzucasz po prostu jak na standardowe telefony.

Edit: Oczywiście jakieś tam dodatkowe funkcje ma.


Telefon musi być po jailbreaku czy nie? Dużo wygodniejsze niż iTunes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 22:48, BartexooN napisał:

Mam pytanie, czemu się pojawiają piosenki na jasnym kolorze, gdy włączam wi-fi w telefonie?
iPhone 4s
Nie nagrywałem ich na iTunesie.

a przeszkadza to w czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcę, żeby Spotify, i tylko Spotify, korzystało z 3G, ale z Wi-Fi, to wystarczy wyłączyć dostęp do Cellular Data dla tej apki, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować