Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

Nowe czy używane

62 postów w tym temacie

Ja zdecydowanie nowe. I nie "nowe" z Allegro tylko jak już to z gram.pl czy realnego sklepu... Ten zapach, ta pewność, że kupiłeś dobrą grę, po prostu super! A używane, to prawie nigdy nie wiesz co bierzesz... Chociaż cena zazwyczaj apetyczna jest... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 10:01, sferis napisał:

A ja wolę czuć zapach świeżości :-)

Ja wolę czuć zaoszczędzoną gotówkę w portfelu. Choć kupuję mniej więcej po połowie używane/nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 23:34, Markus89 napisał:

> Najczęściej kupuję gry używane, i to najczęściej z kategorii "uszkodzone". Jest to ogromnie
> opłacalne - np. ostatnio kupiłem Gothic 3 z popękaną płytą za 8 zł (!).
> A jak grać? Proste - pożyczam się np. od kolegi sprawnej płyty z tą samą wersją gry i
> kopiuję
> w domu (okropne są niektóre zabezpieczenia, ale zwykle się udaje). Oczywiście jest to
> całkiem
> legalne - przecież mam oryginalną grę więc i licencję na jej używanie.

Dnia 02.07.2007 o 23:34, Markus89 napisał:

Nie jest to legalne, bo nie wykonujesz kopii swojego nośnika. Łamiesz więc prawo.


A co to za różnica, skoro zawartość zarówno mojego (uszkodzonego) nośnika, jak i płyty kolegi jest identyczna??
/Chętnie przeczytałbym uwagi na ten temat kogoś, kto zna się co nie co na prawie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 12:18, Ranthar napisał:

A co to za różnica, skoro zawartość zarówno mojego (uszkodzonego) nośnika, jak i płyty kolegi
jest identyczna??
/Chętnie przeczytałbym uwagi na ten temat kogoś, kto zna się co nie co na prawie/


No to właśnie przeczytałeś...

Kopię możesz wykonać tylko SWOJEGO nośnika. Jest to napisane chyba w licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Kopie zapasową możesz wykonać tylko wtedy, jeśli masz oryginał, a na przykład boisz się, że płytka pęknie lub się porysuje. Natomiast kopiowanie od kolegi to najzwyklejsze piractwo, chyba że kolega pożyczy Ci kopię razem z oryginałem. Poza tym musi mieć tą grę odinstalowaną z dysku na czas wypożyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 12:27, Damian14BO napisał:

/.../
Kopie zapasową możesz wykonać tylko wtedy, jeśli masz oryginał, a na przykład boisz się, że
płytka pęknie lub się porysuje. Natomiast kopiowanie od kolegi to najzwyklejsze piractwo, chyba
że kolega pożyczy Ci kopię razem z oryginałem. Poza tym musi mieć tą grę odinstalowaną z dysku
na czas wypożyczenia.


Nie potrafię zrozumieć w tym sensu! MAM oryginał, tylko, że on JEST już pęknięty!!
Czy w takim razie nie mam prawa wykorzystać kopii zrobionej z innego egzemplarza TEJ SAMEJ WERSJI gry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 12:35, Ranthar napisał:

Nie potrafię zrozumieć w tym sensu! MAM oryginał, tylko, że on JEST już pęknięty!!
Czy w takim razie nie mam prawa wykorzystać kopii zrobionej z innego egzemplarza TEJ SAMEJ
WERSJI
gry???

Zwykle te wszystkie przepisy są trochę nie ten tego. Producent ci pewnie zabroni pewnie tego zrobić, bo "pocoś go niszczył". Producenci chcą byś kupił nowy, niestety, bo inaczej "Policja nie ruszać się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 12:40, Langier napisał:

a jak masz oryginał to możesz sciągnąć z internetu.


Wreszcie ktoś myśli tak jak ja. Moze nie jest to w 100% zgodne z prawem, ale względem producenta sprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy. Dlaczego?

Nowy
Plusy:
- gwarancja,
- pewność dobrej jakości podzespołów,
- mamy pełen wybór podzespołów,
- sprzęt na całe lata,
Wady:
- wyższa (acz znowu nie taka wysoka) cena,

Używany:
Plusy:
- niższa cena,
Wady:
- mały wybór,
- może się szybko popsuć,
- jeżeli się zepsuje możemy mieć pretensje tylko do siebie i sprzedającego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak komputer to tylko nowy bo i gwarancja i pewnośc ze wszystko działa. A ze komputer kupuje się raz na kilka lat to nie warto oszczędzac kupując używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nowy komputer, lepiej kupić tańszy nowy, niz używany. Oprócz tych plusów i minusów które uwzględnił Lamb3et dochodzi jeszcze taki że nieraz tańszy komp zbudowany z nowych części jest wydajniejszy niż stary, zbudowany ze średniej klsay produktów, ale zwyczajnie starszych. Chodzi mi tu np. o sprzętowe wsparcie dla nowego directa, kodeka H264 (tego od filmów w HD), pixel shadera, czy czegoś jeszcze innego.
Oczywiście jest jeszcze możliwość, że część rzeczy ze starego kompa przeniesiemy do nowego. Chodzi mi tu o elemeny które nowe byłyby prawie takie same jak stare, np. dysk twardy, napęd/nagrywarka DVD, czytnik kart pamięci, może obudowa i czasem zasilacz. Elementy te nie decydują o mocy komputera, mogą go ewentualnie spowolnić np. za wolny dysk, za słaby zasilacz, za wolny napęd. Ale jeżeli w starym kompie były one całkiem przyzwoite to moim zdaniem nie ma potrzeby kupować nowych, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ważniejsze elemeny typu płyta główna, procesor, karta graficzne, RAM, karta dźiękowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 23:33, WhiteWolfIron napisał:

Osobiście zgodze się z Lamb3rt oprucz punktu "sprzęt na całe lata" :) a przynajmniej jeżeli
chcemy mieć komap do gier (bo jak nie to starczy taki za 300zl:P)



No ale taki za 300zł to starczy jedynie do gry w pasjansa i do wordpada. I nie wiem czy taki za 300zł to by pociągnął internet czy drukarkę :)

Ja nigdy nie kupiłem używanego kompa ( a mam juz trzeci w życiu). To samo tyczy się częsci do komputera. Zawsze nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche odświerzamy temat. Jako ze jeszcze poniedzialek to zadam temat na ten tydzień.


Czy używana karta dźwiękowa jest równie dobra co nowa i warto kupic ją taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 23:57, awesome napisał:

Czy używana karta dźwiękowa jest równie dobra co nowa i warto kupic ją taniej?

Wiadomo, że nie. Nie ma rzeczy używanych równie dobrych jak nowe, zawsze będą słabsze, chociaż minimalnie. Ja nie lubie kupowac kota w worku więc decyduje się na towar nowy w sklepie (co do allegro nie mam pewności, że taka karta dzwiękowa jest nowa, bo niby jak?).Ogólnie wolę towary nowe. A co do poprzedniego posta to nawet kompuer za 100zł bez problemu obsłuży drukarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 01:38, Manieklbl napisał:

> Czy używana karta dźwiękowa jest równie dobra co nowa i warto kupic ją taniej?

Wiadomo, że nie. Nie ma rzeczy używanych równie dobrych jak nowe, zawsze będą słabsze,
chociaż minimalnie. Ja nie lubie kupowac kota w worku więc decyduje się na towar nowy
w sklepie (co do allegro nie mam pewności, że taka karta dzwiękowa jest nowa, bo niby
jak?).Ogólnie wolę towary nowe. A co do poprzedniego posta to nawet kompuer za 100zł
bez problemu obsłuży drukarkę :)



Mylisz się. Mój pierwszy komp Peuntium 120 nie mógł obsłużyc drukarki ani internetu bo sterowniki nie obsługiwały takiego starocia. I to był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:04, awesome napisał:

> Mylisz się. Mój pierwszy komp Peuntium 120 nie mógł obsłużyc drukarki ani internetu bo
sterowniki nie obsługiwały takiego starocia. I to był problem.


Pentium 120 nie jest warty 100zł. Za sete kupisz spokojnie procka siedemsetkę z 256ram i tam internet obsłużysz, a drukarka chodziła mi na moim celeronie 466.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować