Zaloguj się, aby obserwować  
Hank_Moody

Resident Evil 4 - temat ogólny

751 postów w tym temacie

Resident Evil 4: najlepsza gra poprzedniej generacji, Najlepsza gra na GameCube''a, Najlepsza gra na PlayStation 2, Najlepsza gra roku: 2005, Najsłabsza konwersja na PC hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 22:30, Grz3chu napisał:

Najsłabsza konwersja na PC hehe :P

Nie koniecznie najsłabsza xP
Ubisoft ogólnie denne konwersje robi xP (patrz: Onimusha3, Devil May Cry3)
RE4 jest na tym samym poziomie co inne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale na szczęście kolejne konwersje mają być dużo lepsze.. Najpierw Lost Planet (konwersja bardzo dobra - już o tym czytałem) a następnie DMC 4 będą równie dobre na PC jak i na konsolach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 23:44, marcincinek15 napisał:

Zgadzam się, ale na szczęście kolejne konwersje mają być dużo lepsze.. Najpierw Lost Planet
(konwersja bardzo dobra - już o tym czytałem) a następnie DMC 4 będą równie dobre na PC jak
i na konsolach ;)

Bo konwersje Lost Planet EA robiła (z kąd inąd też nie zawsze najlepiej je to wychodzi^^), a co do DMC4 to nie wierze w dobrą konwersje, bo to gra typowa na pady ^^ Chyba z tematu zszedłęm ^^
Co do RE4 najbardziej przygnębia mnie:
a) kwestia techniczna: koszmarna jakość filmików
b) ja chce zombie xD
Ale gra prawie doskonała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zombie niestety nie ma ale są za to bardziej ludzcy przeciwnicy, którzy zachowują się jak zombie i to musi Ci wystarczyć. Może w kolejnych częściach wrócą zombie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 23:52, marcincinek15 napisał:

No zombie niestety nie ma ale są za to bardziej ludzcy przeciwnicy, którzy zachowują się jak
zombie i to musi Ci wystarczyć. Może w kolejnych częściach wrócą zombie ;)

No nie wiem w końcu Racoon City zostało... zneutralizowane ;)
Ale mam taką malutką nadzieję, że eksperyment Umbrelli wróci ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umbrella jako organizacja raczej nie powróci - została rozbita. Pozostały po niej ośrodki badawcze rozsiane po wszystkich kontynentach.

Zombiaki mogą wrócić - próbki T-virus jak i G-virus (z resztek Birkina) są w posiadaniu organizacji dla której pracuje Wesker, poza tym "głowa" Umbrelli (nie wiadomo jacy to ludzie) też posiada te próbki. zatem może się coś zdarzyć. T-virus zainfekował Racoon City przez przypadek... a w zasadzie dwa przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By jeszcze bardziej rozwiać nadzieje na kolejne pojawienie się organizacji Umbrella jako międzynarodowej, legalnie działającej spółki.

W Racoon City znajdował się główny ośrodek badawczy - pozostały po nim zgliszcza. Zniszczony został ośrodek badawczy na Rockfort Island oraz pozostały zgliszcza (ponownie) z terminalu transportowego na Antarktyce (co sugeruje, że znajdował się tam również ośrodek badawczy ale nie wiem, czy nadal funkcjonuje czy też nie został również zniszczony). Nie znam fabuły RE survivor 1 i 2 oraz Outbreaków ale jeśli akcja nie przenosiła nas w nich ponownie do Racoon City to oznacza, że znów kolejna placówka badawcza Umbrelli została zrównana z ziemią (wszak każdy RE kończy się efektownym BOOM).
Do tego organizacja, dla której pracuje Wesker zapewne nie skończyła sowich działań na zniszczeniu Rockfort Island.

Jakie odpowiedzi przyniesie RE5? Może żadnych, tak jak jest to w przypadku RE4, który dodaje jeszcze więcej pytań i do tego dołącza do całej gamy osobliwości z fabuły istoty, które mogą być jakimiś prawie wymarłym gatunkiem ale równie dobrze mogą okazać się fragmentem jakiejś nieudanej inwazji kosmitów. Im dłużej nad tym myślę to dochodzę do wniosku, że wynalezienie T-virus nie obyło się bez odkopania czegoś z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kto wie jak odblokować alternatywne zakończenia z głównego wątku oraz z Osobnych Dróg? Trzeba się zmieścić w jakimś czasie bez FAS oraz z małą ilością save i bez kontynuacji? Szczególnie z save może być problem bo jak wcześniej wspominałem gra ma tendencję do zawieszania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 09:59, Chlorofil napisał:

Witam. Mam pytanie. Czy Resident Evil 4 pójdzie na tym kompie?:
Win XP Pro SP2
AMD Athlon 1.2 GHz
256 MB RAMu
Geforce 2 MX 400

Szans nie ma, gra wymaga shader''ów 2.0, żeby się odpaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 12:46, Mac Cry napisał:

Mam pytanie, czy RE 4 obsługuje myszkę? Czy tylko na padzie można grać. Może nowy patch to
zmienia?

misie dobrze gralo na padzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 12:46, Mac Cry napisał:

Mam pytanie, czy RE 4 obsługuje myszkę? Czy tylko na padzie można grać. Może nowy patch to
zmienia?


Pad lub klawiatura. Myszka byłoby zbyt łatwo (specjalnie dla tej gry kupiłem pada - 39 złotych i ma wszytko co trzeba łącznie ze wstrząsami choć chyba RE4 PC ich nie obsługuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak grałem kiedyś u kuzynów na PS2 demo i miałem nie małe problemy ze strzelanie. Ale to było dawno i muszę się przyzwyczajać się do grania na padzie w takie gry jak chcę mieć konsolę :) I jeszcze jedno, RE 4 jest jakiś bardzo straszny (jak np, FEAR), czy po prostu ma mroczny klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 12:53, Mac Cry napisał:

Pamiętam jak grałem kiedyś u kuzynów na PS2 demo i miałem nie małe problemy ze strzelanie.
Ale to było dawno i muszę się przyzwyczajać się do grania na padzie w takie gry jak chcę mieć
konsolę :) I jeszcze jedno, RE 4 jest jakiś bardzo straszny (jak np, FEAR), czy po prostu ma
mroczny klimat?

fear nie jest straszny raczej smieszny ta dziewczynka to dno :PP
wyglada jak ....,a nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować