Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2010 o 18:58, Hekt-X napisał:

/.../ Wokaj jednak jest IMO nieco słabszy niż ten Stappa,
tak więc mimo wszystko w klasyfikacji wylądował niżej od Creed.
Co prawda katuję na razie debiut. Zobaczymy co bedzie na następnych płytkach. /.../


o_O? Miles ma o oktawę wyższy wokal od Stappa. Słychać to doskonale np. w Blackbird czy Ties That Bind.
IMHO druga płyta dużo lepsza od debiutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 18:46, Grzech napisał:

o_O? Miles ma o oktawę wyższy wokal od Stappa.


Tak, czytałem o jego możliwościach wokalnych, ALE... Miles śpiewa wyżej i w czystych partiach (które w sumie dominują u niego) mam zbyt duże wrażenie jakby to nazwać "lekkości" jego głosu, gdzie do muzyki jaką grają, szczególnie właśnie jeśli chodzi o mocniejsze riffy uwielbiam głosy niższe brzmieniowo oraz z takim charakterystycznym szorstkim, mocnycm wokalem, co właśnie dostaję od Stappa (IMO jeszcze bardziej idealnym przykładem takiego głosu jest Sully z Godsmack, aczkolwiek na ostatniej ich płycie jakoś mam wrażenie, że stracił trochę to charakterystyczne niskie brzmienie i czyste partie często wyciągał nieco wyżej niż wczesniej). I własnie to miałem na myśli mówiąc, że wokal jest słabszy, słabszy brzmieniowo. Miles nigdzie w AB nie zaśpiewał tak jak Stapp chodźby np. w "What If".

A aktualnie słucham sobie już "AB III" i zdecydowanie najbardziej mi się ta płytka od nich podoba, pewnie przez to, że przeważa tu bardziej, zdecydowanie mocniejsze brzmienie niż na poprzednich. I Jakbym miał ustawić ich albumy to AB III > Blackbird > One Day Remains.
No i jak widzę właśnie rózne komenty na temat Alter Bridge mam takie wrażenie, że nieco przeceniana jest to kapela, bo jest trochę innych modern rockowych bandów, przy których nie ma aż takiego odzewu, a jednak podobają mi się bardziej, cóż, gusta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro podobają Ci się mocne głosy, takie z chrypą, z zadziorem, ale posiadające niesamowite zdolności, to polecam BobaFlex. Shaun posiada ciekawą barwę.
Kilka próbek:

Savior: http://www.youtube.com/watch?v=M_lAr7jkuu4 szczególnie od 2 minuty.
Home: http://www.youtube.com/watch?v=ukQTckqaihg - ich najbardziej znany kawałek.
Bury Me With My Guns On: http://www.youtube.com/watch?v=t3EoNyJtU7o&feature=related IMHO jeden z ich najlepszych utworów.

tagi na Last.fm mówią, że to nu metal, ale to delikatnie mówiąc - gówno prawda. Chłopaki grają alt rock. Wypróbuj i oceń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 19:18, Grzech napisał:

Skoro podobają Ci się mocne głosy, takie z chrypą, z zadziorem, ale posiadające niesamowite
zdolności, to polecam BobaFlex. Shaun posiada ciekawą barwę.


No widze, ze fajnie się zapowiada, dzięki obadam bliżej w miarę możliwości.

Dnia 30.12.2010 o 19:18, Grzech napisał:

Kilka próbek:

Savior: http://www.youtube.com/watch?v=M_lAr7jkuu4 szczególnie od 2 minuty.


Z tych 3 ten mi sie najbardziej podoba :D

Dnia 30.12.2010 o 19:18, Grzech napisał:

tagi na Last.fm mówią, że to nu metal, ale to delikatnie mówiąc - gówno prawda. Chłopaki
grają alt rock. Wypróbuj i oceń :)


Ja nazwałbym to po prostu modern rockiem. Fakt, nu metalu tu nie czuć, przynajmniej w tych 3 trackach, chociaż w ostatnim jest takie charakterystyczne brzmienie basu, do tego dość wyraźnie gra, ale to jeszcze za mało, żeby to nu metalem nazywać.

Co do nu metalu, to odświeżyłem sobie właśnie płytkę "Millenium IV V" rosyjskiego zespołu Flymore. Świetny klimat, jak ich tracki latały po sieci, to ludzie myśleli, że to nowy materiał od KoRn''ów. Bardzo podobne brzmienie, a po wyjściu nowej płyty KoRn, widziałem takie komantarze, że Flymore gra bardziej KoRnowo niż oni sami heh. Zdecydowanie dla fanów pierwszych płyt KoRn''ów, jest mroczny psychodeliczny klimat, ale jednak brak mi tej surowości, te płyty KoRn, były jakby takie bardziej przytłaczające...

Mogę polecić też band Dodge. Brzmienia modern rockowe z wyraźnymi wpływami nu metalu, zespół założony przez byłego wokalistę Sonic Syndicate - Roland''a Johansson''a i muszę przyznać, że było to bardzo dobre posunięcie, bo zdecydowanie bardziej jaram się Dodge niż SS. Nagrali 2 EPki "Playing The Game" i "Dodgewood" oraz 3 luźne tracki: Like A Star, New Day i Time. W sumie tylko 9 kawałków, ale mam nadzieję, że wyjdą w niedalekiej przyszłości z debiutanckim LP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem sie wreszcie za Audioslave i świetnie sie tego słucha. Niesamowite połączenie muzyków RATM i wokalu Soundgarden. Aż będę musaił Soundgarden posłuchać, bo ponoć wtedy Cornell w swojej szczytowej formie wymiatał mocno.
No a muzycznie nie mam się do czego przyczepić. To co Morello robi z gitarą to kosmos i czuć to jego brzmienie już od pierwszego tracka na debiucie. Do tego bassline''y Tima zawsze mnie jarały.

Ogólnie świetny zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 20:23, Hekt-X napisał:

Zabrałem sie wreszcie za Audioslave i świetnie sie tego słucha. Niesamowite połączenie
muzyków RATM i wokalu Soundgarden. Aż będę musaił Soundgarden posłuchać, bo ponoć wtedy
Cornell w swojej szczytowej formie wymiatał mocno.
No a muzycznie nie mam się do czego przyczepić. To co Morello robi z gitarą to kosmos
i czuć to jego brzmienie już od pierwszego tracka na debiucie. Do tego bassline''y Tima
zawsze mnie jarały.

Ogólnie świetny zespół.

Racja. Mój ulubiony zespół. Szkoda, że tylko 3 płyty, a krytycy słabo Audioslave oceniali w tamtych czasach. Nie zapomnij sprawdzić Temple of the Dog, w Empiku ostatnio płyta była za 17 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:20, Miklak napisał:

I tak z indie najlepsi są Clann Zú. Slowcore''owy "One Bedroom Apartment" to jeden z
najlepszych utworów ever ever... http://www.youtube.com/watch?v=4czPUpQaLT8


Ano Clann Zú jest świetny,IMO najlepszy jest "Five Thousand More".No ale co się dziwić,sam mi ich polecałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema jest tu jakiś fan underground hardcore folklore suicide emo ze wczesnych lat 90 (tylko nie wyjeżdżajcie mi tu z jakimś NIN czy starym Deftones) ? Jak tak to macie jakieś nagrania chętnie się wymienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 18:58, Hekt-X napisał:

Niedawno udało mi sie w końcu ogarnąć OST do Prince Of Persia: Warrior Within. No i cóż,
Stuart Chatwood jest geniuszem.

Zgadzam się w całej rozciągłości, OST Warrior Within gości stale na moim odtwarzaczu i bardzo go sobie cenię. Jest ta moc, drapieżność, ostre riffy a przy tym trochę egzotyki. Najlepsze OST jakiejkolwiek gry ever. W SoT i TT Stuart także odwalił kawał dobrej roboty, ale to WW lubię najbardziej.

@Up
Określenie "underground hardcore folklore suicide emo ze wczesnych lat 90" brzmi jak niezły żart :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 20:39, pawciooo23 napisał:

Siema jest tu jakiś fan underground hardcore folklore suicide emo ze wczesnych lat 90


Niestety, ale preferujemy to overground softcore blues aggresive post-grunge satanic disco z późnych lat 80 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 21:03, Jaki_Gahn napisał:

Niestety, ale preferujemy to overground softcore blues aggresive post-grunge satanic
disco z późnych lat 80 :/

:( :(
No no szkoda:(( ,ale OvgSBAP-GSD też jest fajne daj jakieś tytuły winyli(bo jak lata 80 i jeszcze softcorowy overground to tylko na winylach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wejdę z buciorami i przedstawię tu jedno ze swoich ostatnich odkryć [ Ameryki na pewno nie odkryłem ale mniejsza z tym ] - polski zespół co się Siekiera zwie.

Misiowie puszyści - http://www.youtube.com/watch?v=-XagVXbaUb8

Ja stoję, ja tańczę, ja walczę - http://www.youtube.com/watch?v=_roBPQYI4cM&feature=related

Wojowniku zabij ich - http://www.youtube.com/watch?v=Ea-8zJwTOrw&feature=related

i jeden z najlepszych imo Idzie wojna - http://www.youtube.com/watch?v=IRlNfX3P5_4&feature=related

Warto choć raz przesłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych zespołów ale ich brzdąkanie przesłuchane na szybko skojarzyło mi się nieco z jakimś tam Papa Roachem, Linkin Parkiem momentami no i może Green Dayem ... nad resztą nie chce mi się zbytnio myśleć bo to nie są moje klimaty za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 20:47, Tyler_D napisał:

Nie znam tych zespołów ale ich brzdąkanie przesłuchane na szybko skojarzyło mi się nieco
z jakimś tam Papa Roachem, Linkin Parkiem momentami no i może Green Dayem ... nad resztą
nie chce mi się zbytnio myśleć bo to nie są moje klimaty za bardzo.


Linkin i Green day odpada. Ten pierwszy mi nie podpasował, a ten drugi to badziew. A co możesz od siebie polecić? :D A nuż coś ciekawego poznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że mógłbym ale spróbuj chociaż nieco zawęzić krąg tego czego szukasz pod względem nie wiem ... wokalu [damski / męski ], klimatów, narodowości, podobieństwa do czegoś czy w jakikolwiek inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować