Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2012 o 11:24, Demagol napisał:

A mnie tylko "Rosemary" póki co kręci. Na płytę czekam tylko dlatego, że chcę usłyszeć,
co tam Steph wykombinuje z 8-strunowymi wiosłami, ale pewnie nic specjalnego. "Koi No
Yokan" pewnie będzie całkiem niezłe, ale wyczekuję jej bez entuzjazmu, bo choć "Leathers"
fajne, to już "Tempest" takie nijakie, "Roller Derby" tym bardziej. Wolę wolniejsze,
bardziej nastrojowe utwory w ich wykonaniu, to im zdecydowanie lepiej wychodzi.


Mi właśnie bardzo pasują te nowe utwory, wydaje mi się, że stylistycznie podchodzą pod ''Sextape'' z Diamond Eyes - moim zdaniem Deftones obrali idealny kierunek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Słyszałem tylko jeden utwór tych panów i podziękowałem.

Jeśli jesteśmy przy dziwnych nazwach, to polecam Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach, którego nazwa jest nieadekwatna do granej przez nich muzyki. Świetna psychodela w stylu Myslovitz, a nawet większa. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowej płycie Deftones? Po miesiącu spędzonym z nią stwierdzam, że to jedna z najgenialniejszych płyt, z jakimi miałem okazję obcować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 21:19, Adamzzz napisał:

Co sądzicie o nowej płycie Deftones? Po miesiącu spędzonym z nią stwierdzam, że to jedna
z najgenialniejszych płyt, z jakimi miałem okazję obcować.


Jak dla mnie fajny album, całkiem dobrze mi się słuchało. Mam tylko takie wrażenie, że poszczególnym kawałkom czegoś brakuje do poziomu tych z ''White Pony''(ale to moje subiektywne odczucie), który jest dalej moim ulubionym albumem Amerykanów.
Jak słucham sobie niektórych płyt Tool, SoaD czy pierwszego RatM''a to mam wrażenie że nowemu dziełu Deftones jednak do poziomu genialności nieco brak.:P Ale dobrze jest na pewno.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka utworów świetnych i z pewnością niezła płytka, ale Deftones już mi się daaawno temu przejedli, więc bez entuzjazmu. Ale jest fajna płytka, chętni niech spokojnie się z nią zapoznają, warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 21:52, Lukas1694 napisał:

Szukam jakichś fajnych mocnych rockowych zespołów, oczywiście prócz klasycznych. Co mozecie
mi polecić?



Może od polskich zacznij: Luxtorpeda, Coma, Lipali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rock alternatywny - potrzebuję pięc najbardziej wpływowych/znaczących zespołów z tego gatunku muzyki i jakieś trzy najbardziej znane utwory. Potrzebuję tego na prezentację do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 20:43, Fimbulvinter napisał:

Proszę też o jakąś zwiężłą charakterystykę tego gatunku, taką prosto od fana bo to co
jest na wiki mało mi mówi.

Taki fajny temat na prezentację, a ty jeszcze chcesz żeby ci ktoś inny to zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 14:04, Pampereczek napisał:

Taki fajny temat na prezentację, a ty jeszcze chcesz żeby ci ktoś inny to zrobił?


To mają być dwie minuty gadania a nie niewadiadomo co. Plus czy fajny to zalezty od człowieka bo mi nie leży całkowicie. Internety móią, że R.E.M, U2 i Oasis są tymi pierwszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oasis to nie jest rock alternatywny, lubię ich bardzo i w tym gatunku nigdy ich bym nie umieścił. Trudno ich w ogóle ogarnąć, bo brzmią trochę rock''n''rollowo, trochę beatlesowsko i w ogóle na podobiznę inwazji brytyjskiej (The Who na przykład), trochę brit-popowo. Generalnie Rock n Roll :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rock alternatywny to zespoły bardziej pokroju Franz Ferdinand (ewidentnie) czy Artic Monkeys oczywiście z UK, albo Paramore też bym zaliczył, The White Stripes i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 15:06, Budep napisał:

Rock alternatywny to zespoły bardziej pokroju Franz Ferdinand (ewidentnie) czy Artic
Monkeys oczywiście z UK, albo Paramore też bym zaliczył, The White Stripes i tak dalej.

Paramore i alternatywa? Przecie to komercha pełną gębą! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 22:21, Pampereczek napisał:

> Rock alternatywny to zespoły bardziej pokroju Franz Ferdinand (ewidentnie) czy Artic

> Monkeys oczywiście z UK, albo Paramore też bym zaliczył, The White Stripes i tak
dalej.
Paramore i alternatywa? Przecie to komercha pełną gębą! :>


Zależy jak definiować tą komerchę z alternatywą, bo dla mnie sporo bandów tzn alternatywnych to komercha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować