Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2013 o 21:08, Lukas1694 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=LcTLCiZjPy4&list=LLPG1Ld72zhbHVcjBWwzZ6RA
Zobaczcie, gitarzysta polskiego zespołu ma 15 lat...
Zastanawiam się czemu polska muzyka prócz Behemotha i Vadera na świecie nie ma sławy.


A ja się zastanawiam, czemu polska stoi metalem, a wszystko inne leży i kwiczy z gitarowych brzmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo brakuje dobrych wykonawców. Fajnei by bylo zobacyzć wkoncu hardrockową grupę z prawdziwego zdarzenia w Polsce, albo rock progresywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 19:35, Phenom napisał:

Mógłby polecić ktoś fajne zespoły rapcore''owe oprócz LP, LB i RATM?


Na tym page''u > https://www.facebook.com/pages/Zapodaj-Rapcore/521085364620905 < promujemy z ziomakmi ogólnopojętą muzykę rapowo-gitarową, ale żeby nie było mogę rzucić taką mini listę kapel:

(hed) p.e. (bardzo dużo nurtów grają, ale z przewagą rapowania pod riffy. Można u nich znleźć takie brzmienia jak punk (wszystkie opcje od klasycznego przez hc, po softowe rzeczy), modern rock z wpływami nu metalu, czasem wpływy thrashu i groove, reggae, funk, różne też psychodeliczne klimaty, po ekserymenty z klasycznym rock''n''rollem. Właściwie na każdej płycie brzmienie charakteryzuje się czymś innym, dzięki czemu trudno się znudzić i zawsze czymś zaskakują)
Critical Bill
Zeromind
Bionic Jive
Insolence (łączą stylówki rapcore, hardcore, reggae, ragga)
Darwin''s Waiting Room
MicLordz & Sauce Funky
Judge D (po części gitarowo, po części na synth''ach)
X Pistols (punk rock/rapcore)
Authority Zero (punk rock/rapcore/reggae)
Corporate Avenger (rapcore/industrial)
Phunk Junkeez
Crazy Town
Twisted Method (połączenie modern metalowego grania z śpiewano rapowanymi stylówkami na wokalu)
Hollywood Undead i ich były członek Deuce solo.
BxDxF (rapcore/industrial z głównym wokalem męskim i kobitą w partiach śpiewanych)
Nullset
Dirty Wormz i ich wokalista Smackola solo
Nonpoint (łączą stylówki modern rockowe z elementami nu metalu i rapcore)
Kings Of The City (bardziej softowe podejście, ale muzyka świetna)
Flipsyde (j.w.)
Avery Watts (porządne brzmienie łaczące hard rock z motywami orkiestralnymi no i oczywiście rapowanymi zwrotkami)
A Broken Silence
E.Town Concrete
Project Wyze
Primer 55
Kongcrete
3rd Strike
Dimestore Hoods
Reveille
Genuflect
Tribal Ink
.sPout.
Seminole County
SX-10
So Sick Social Club
Shattermask
Seven Hill Psychos
Intrinzik i kapela FallGuy
Crimeseen
Dislocated Styles
Urban Dance Squad
<151>
Pestroy
Milkweed
Manafest
One Minute Silence
Smash Hit Combo

To jest tak na szybko lista moich ulubionych, za innymi rzeczami musiałbym pogrzebać mocniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 20:24, Tyler_D napisał:

Może to pytanie będzie nieco dziwne ale co mi szkodzi. Słuchajcie - co by było najbardziej
podobne do twórczości Joy Division?

New Order, Interpol, Siekiera, Have a Nice Life, Bauhaus, The Cure, The Smiths, Talking Heads. Wiadomo, nic nie będzie brzmiało identycznie, ale myślę że można znaleźć podobieństwa, szczególnie jeśli szukasz chłodnego brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 20:24, Tyler_D napisał:

Może to pytanie będzie nieco dziwne ale co mi szkodzi. Słuchajcie - co by było najbardziej
podobne do twórczości Joy Division?


Poza tym co napisał poprzednik, możesz jeszcze spróbować Obywatela G.C. Najlepiej pierwszą płytę. Poza tym może także The Pixies.

Aż mi się przypomniało jak dawno Joy Division nie słuchałem. Końcówka płyty Closer, czyli "Eternal" i "Decades" to osobiście dla mnie już mrok największy, jaki słyszałem w muzyce. Z najgłębszych zakamarków duszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować