Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Strange101 polecił Godsmacka, co ja popieram (Sully Erna rządzi i zjada 90% wokalistów na śniadanie, a nawet i więcej, bo rządzi na żywo), od siebie polecę jeszcze taki zespół jak SOiL i ich płytę "Throttle Junkies". Wciąż hard rock w nowocześniejszym stylu, ale jest dość oldschoolowy. Pozostałych płyt już raczej nie polecam, bo tam solówek nie ma, a i to granie w stylu lat 90. (chociaż wciąż bardzo dobre płyty, ale ja takie brzmienia lubię po prostu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 13:46, Lukas1694 napisał:

Szukam też jakichś polskich zespołów, a najlepiej piosenek polskich zespołów które są
znane i mają fajne solówki, jakieś propozycje ? ;)

Solówek gitarowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 13:46, Lukas1694 napisał:

Szukam też jakichś polskich zespołów, a najlepiej piosenek polskich zespołów które są
znane i mają fajne solówki, jakieś propozycje ? ;)

Urszula - Lewiatan http://www.youtube.com/watch?v=-OVpnW4xd3U

Uprzedzam, nie wiem co znasz-jeśli znasz zespoły na zasadzie "w radio leciał kawałek" to raczej nie ma o czym mówić.
Bardziej oczywiste propozycje : Leash Eye, Noko (:D), Turbo, Ceti, Crystal Viper, Corruption, Mech, Privateer, Budka Suflera (wczesna), Alastor, Perfect, (wczesne) Wilki, Seven B, Bracia (tak, solówki się zdarzają, fajne też), Kruk, Pathfinder, Wojtek Hoffmann Solo, Riverside, Fatum, Rust, Hetman, Stess, Test, Kasa Chorych, Nocna Zmiana Bluesa, Krzak, Jan Skrzek, Easy Rider, Recydywa, Boogie Boys, 7 w Nocy itd.
Inne, ciekawe: Miecz Wikinga (teraz znany jako Harpia), Fifty Foot Woman, Non Iron (się ostatnio zreaktywowali), Snake Charmer, Rusted Brain, Open Fire, Voo Doo (tak, Voo Doo nie Voo Voo), Roman Wojciechowski and Pazur, Sirrah, The Black Tapes (słyszałem tylko na żywo, więc skoro to punk to nie wiem jak jest na nagraniach) i wiele innych

Solówka gitarowa w odmianach rocka (moim zdaniem) to ciężki temat bo nawet taka 30 sekundowa czasem brzmi lepiej niż rozpisana na 10 minut, i vice versa. Druga sprawa, że pisałem co tylko mi tylko wpadło do głowy, więc są tu też podróże w metal, blues itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega zarzucił nowy track Serj''a, to takie info jeszcze jest. John Dolmayan wspomniał ostatnio, że najprawdopodobniej powstanie nowy album SOAD, z tym, że można się bedzie go spodziewać najwcześniej za jakiś rok, wczesniej wyjdzie jeszcze kolejne solo Serj''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 22:51, Grzech napisał:

A ja polecam całą dyskografię zespołu Antimatter.
Jak ktoś nie zna, to zarzucam przykładowym linkiem:
Klimatyczny triphopo-progressive :)


Właśnie niedawno do nich sobie wróciłem. Pierwsza płyta jest mistrzowska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne to Antimatter.

Ja z innej beczki - nowa płyta Tomahawka już niedługo! Chociaż jestem sceptycznie nastawiony: jeżeli będzie to album w stylu dwóch pierwszych, to będzie fajny, jak w stylu "Anonymous" - to nie będzie już fajny (chyba, że zrobią lepszy, ale lepiej niech sobie ten pomysł darują). Chociaż równie dobrze mogą zrobić jeszcze inne dziwadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 01:31, Skazeusz napisał:

Właśnie niedawno do nich sobie wróciłem. Pierwsza płyta jest mistrzowska. :)


Dlatego też poleciłem utwór z pierwszego krążka. Mnie się wszystkie podobają, każdy jest w innym stylu, ale z charakterystycznym dla nich klimatem.
Szkoda, że tak późno dowiedziałem się o koncertach w Polsce, bo już ustaliłem sobie wolne. Tak więc muszę poczekać na następną trasę, która zapewne już wkrótce ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 11:44, Grzech napisał:

Szkoda, że tak późno dowiedziałem się o koncertach w Polsce, bo już ustaliłem sobie wolne.
Tak więc muszę poczekać na następną trasę, która zapewne już wkrótce ^_^


Ale wiesz, że to jest tylko jeden z tych gości + jedna z wokalistek, która ich wspierała? I będą grać tylko materiał z drugiej płyty. Dlatego ja się nieco zniechęciłem, jak ogarnąłem, że to właściwie nie Antimatter tylko Mick Moss z ich materiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.myspace.com/crankhaust
Polecam wszystkim profil zespołu mojego wokalisty (który śpiewa oprócz mojego w tymże właśnie zespole). Bardzo podoba mi się bardzo utwór "Wolność", a wy co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem:
http://www.youtube.com/watch?v=_T9Q1uKl-Qg
Chociaż właśnie tego brzmienia szukałem od dłuższego czasu. Nieco przypomina mi "What else is there?" Röyksopp czyli równie wybitnego utworu.

A co do kobiet przy mikrofonach - jeszcze to jest godne uwagi, acz nie dla wszystkich:
http://www.youtube.com/watch?v=T4SRnBHwPBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 21:31, Zabujca_Smokuf napisał:

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem:
http://www.youtube.com/watch?v=_T9Q1uKl-Qg
Chociaż właśnie tego brzmienia szukałem od dłuższego czasu. Nieco przypomina mi "What
else is there?" Röyksopp czyli równie wybitnego utworu.

Po przesłuchaniu tej piosenki, słuchałem utwór "Elephants", także ciekawy:
http://www.youtube.com/watch?v=yOFxb0F2F2A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować