Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2009 o 20:36, Miklak napisał:

Dyskografia AC/DC jest po prostu nudna.


A Twoja opinia o niej jest po prostu głupia, a Ty sam jesteś kalifornijskim kaktusem. Bo tak. Po co argumenty, skoro tak twierdzę, a jeżeli JA tak uważam, to jest to bezsprzecznie prawda. Oczywiście możesz ripostować do woli, ale uprzedzam, że nie będę słuchał argumentów kaktusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 21:26, xDeuSx napisał:

A Twoja opinia o niej jest po prostu głupia, a Ty sam jesteś kalifornijskim kaktusem.
Bo tak. Po co argumenty, skoro tak twierdzę, a jeżeli JA tak uważam, to jest to bezsprzecznie
prawda. Oczywiście możesz ripostować do woli, ale uprzedzam, że nie będę słuchał argumentów
kaktusa.

Każdy zawsze przedstawia tylko swoją własną opinię. Uzmysłów sobie to, a będzie Ci lżej znosić negatywne opinie innych.

Rumcajsev +1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 21:44, Miklak napisał:

Każdy zawsze przedstawia tylko swoją własną opinię. Uzmysłów sobie to,
a będzie Ci lżej znosić negatywne opinie innych.


Doskonale rozumiem, ale taka opinia aż prosi się o jakieś rozwinięcie, argument. A tak? Zaleciało mi tu trollem. No offence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 21:54, xDeuSx napisał:

Doskonale rozumiem, ale taka opinia aż prosi się o jakieś rozwinięcie, argument. A tak?
Zaleciało mi tu trollem. No offence.


A czemu od razu trollem?
Zwyczajnie nie podoba się Miklakowi cała* twórczość zespołu, zresztą tak jak i mi ;], i przez to uważa, że ichniejsze produkcje w większości są nudne, sztampowe i małooryginalne.
To, że jakiś wykonawca ma status legendy nie czyni automatycznie całej jego twórczości doskonałą, a tym bardziej nie znaczy, że w ogóle jego twórczość każdemu musi się spodobać.

Potrzeba tu na serio jakiejś większej filozofii, argumentów i rozwinięcia?

* w sensie coś w tej twórczości jest ciekawego i miłego dla ucha, ale nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 21:54, xDeuSx napisał:

Doskonale rozumiem, ale taka opinia aż prosi się o jakieś rozwinięcie, argument. A tak?

Po co mi argumenty? Nie mam zamiaru się kłócić i nikomu udowadniać, że dyskografia AC/DC jest nudna, bo inni, którym prosta, monotonna i nadzwyczaj przewidywalna oraz mało ambitna muzyka się podoba, mogą skakać z euforii słysząc każdy kolejny zaskakujący kawałek z jakże zróżnicowanej dyskografii AC/DC. Nie wnikam, kto co lubi. Kilka kawałków AC/DC ma fajnych, ale cała ich dyskografia mnie zanudza na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:14, Miklak napisał:

Po co mi argumenty? Nie mam zamiaru się kłócić i nikomu udowadniać, że dyskografia AC/DC
jest nudna, bo inni, którym prosta, monotonna i nadzwyczaj przewidywalna oraz mało ambitna
muzyka się podoba, mogą skakać z euforii słysząc każdy kolejny zaskakujący kawałek z
jakże zróżnicowanej dyskografii AC/DC. Nie wnikam, kto co lubi. Kilka kawałków AC/DC
ma fajnych, ale cała ich dyskografia mnie zanudza na śmierć.


Chyba wyjątkowo nadepnęło Ci na odcisk to AC/DC. :P A co do monotonii, to może poprostu zbyt mało ich kawałków słyszałeś. Jak dla mnie to dobrze, że band potrafi utrzymać się na scenie przez 30 lat grając pierwszorzędnego rock ''n'' roll''a. Widać, że robią to, co kochają, a pasja w muzyce to rzecz najważniejsza.

Ale OK, podaj mi przykład - Twoim zdaniem - nieprzewidywalnej, zaskakującej i interesującej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:50, xDeuSx napisał:

Chyba wyjątkowo nadepnęło Ci na odcisk to AC/DC. :P

E tam, trudno mi nadepnąć na odcisk ;)

Dnia 19.12.2009 o 22:50, xDeuSx napisał:

A co do monotonii, to może poprostu zbyt mało ich kawałków słyszałeś.

Myślę, że zbyt dużo :)

Dnia 19.12.2009 o 22:50, xDeuSx napisał:

Jak dla mnie to dobrze, że band potrafi utrzymać się
na scenie przez 30 lat grając pierwszorzędnego rock ''n'' roll''a. Widać, że robią to,
co kochają, a pasja w muzyce to rzecz najważniejsza.

To fakt i to doceniam.

Dnia 19.12.2009 o 22:50, xDeuSx napisał:

Ale OK, podaj mi przykład - Twoim zdaniem - nieprzewidywalnej, zaskakującej i interesującej
muzyki.

http://www.youtube.com/watch?v=K3l-GVBF4v4
http://www.youtube.com/watch?v=18wHoMOBPh4
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:50, xDeuSx napisał:

A co do monotonii, to może poprostu
zbyt mało ich kawałków słyszałeś.


Potwierdzam zdanie Miklaka. AC/DC jest po prostu nudne. Owszem, ma swoje szczytowe utwory, jest świetnym zespołem koncertowym(chciałbym bardzo aby pojawili się w Polsce), ale nic poza tym. Od 30 lat to samo w kółko. Jedna ballada na tyle płyt to trochę mało, nie? ;)

Dnia 19.12.2009 o 22:50, xDeuSx napisał:

Ale OK, podaj mi przykład - Twoim zdaniem - nieprzewidywalnej, zaskakującej i interesującej muzyki.


Ulver. Taki norweski zespół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:18, Sob-styl napisał:

Ulver. Taki norweski zespół ;)


Zgadzam się! Od black metalu do ambientu, ich ostatnia płyta jest przecudowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:29, Adamzzz napisał:

Zgadzam się! Od black metalu do ambientu, ich ostatnia płyta jest przecudowna.

Debiut najlepszy moim zdaniem. Nowy album, Psyche, wychodzi w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! HzI zgłasza się do akcji... ekhm, raczej do pomocy.
Poszukuje jakiegoś zespołu grającego, hm nie wiem jak to nazwać. Rocka symfonicznego? Coś w stylu Apocalypticy, tylko, że z całą symfonią i nieco łagodniejszego. Najlepiej, żeby w utworach nie były wykorzystane słowa, uwielbiam imaginować sobie utwór muzyczny, jedynie po jego brzmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 16:24, PAPISHON napisał:

Witam! HzI zgłasza się do akcji... ekhm, raczej do pomocy.
Poszukuje jakiegoś zespołu grającego, hm nie wiem jak to nazwać. Rocka symfonicznego?
Coś w stylu Apocalypticy, tylko, że z całą symfonią i nieco łagodniejszego. Najlepiej,
żeby w utworach nie były wykorzystane słowa, uwielbiam imaginować sobie utwór muzyczny,
jedynie po jego brzmieniu.

Michał Jelonek:
http://www.youtube.com/watch?v=9W0wNQCeowo
http://www.youtube.com/watch?v=6Udold4Pj6s
http://www.youtube.com/watch?v=P4NyJIaXvw4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2009 o 16:35, Miklak napisał:

Wszystkie jego utwory są bez słów? Ewentualnie jestem w stanie przecierpieć to, bo muzyka poruszyła mnie i zmiażdżyła wręcz! Genialne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 17:23, PAPISHON napisał:

Wszystkie jego utwory są bez słów? Ewentualnie jestem w stanie przecierpieć to, bo muzyka
poruszyła mnie i zmiażdżyła wręcz! Genialne!

Nie kojarzę nic ze słowami. Skrzypce Jelonka śpiewają same za siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 17:30, Miklak napisał:

> Wszystkie jego utwory są bez słów? Ewentualnie jestem w stanie przecierpieć to,
bo muzyka
> poruszyła mnie i zmiażdżyła wręcz! Genialne!
Nie kojarzę nic ze słowami. Skrzypce Jelonka śpiewają same za siebie :)

Zdążyłem zauważyć po wstawkach na YT... no wręcz genialne. Nie wiem czy to chwilowe zauroczenie, ale jak dla mnie Apocalytpica do tego co tworzy Jelonek i spółka się nawet nie umywa. Viva la polska scena muzyczna.

PS. Nie taki dresiarz brzydki jak go malują (chodzi mi tutaj o scene polskiej muzyki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 17:40, PAPISHON napisał:

PS. Nie taki dresiarz brzydki jak go malują (chodzi mi tutaj o scene polskiej muzyki)

Polska muzyka jest genialna. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać i czego się spodziewać. Mamy (mieliśmy) ogromną scenę post-punkową i nowofalową, sporo punk rocka i hardcore''u, sporo dobrego jazzu, prog rocka, świetnych przedstawicieli sceny alternatywnej, wyjątkową poezję śpiewaną, genialnych kompozytorów (muzyki klasycznej, współczesnej i filmowej). Znajdzie się też trochę dobrego metalu, bluesa, folku, a nawet rapu. Generalnie dobra polska muzyka, to ta, której nie usłyszysz w radiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować