Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2010 o 11:38, Adamzzz napisał:

Kings of Convenience - niemożliwie przytulne i miło grające norweskie duo. Jeśli kogokolwiek
taka muzyka nie rusza, nie mam pojęcia co jest nie w porządku z tą osobą. :D

http://www.youtube.com/watch?v=5VZLC8YFmj8


Całkowicie się zgadzam. Miła odskocznia od cięższych wykonawców.
Sam posiadam płytę Riot On An Empty Street i jest całkiem przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że w tym roku będziemy mieli wysyp świetnych polskich albumów.
Carrion, Strachy na lachy, Muchy, Lipali, No!No!No! i może jeszcze Myslovitz.
My naprawdę potrafimy, tylko że nasz rynek muzyczny stoi na bardzo niskim poziomie, praktycznie nie istnieje. Z powodu piractwa oraz tego, że wytwórnie nie chcą wydawać czyichś płyt, lub w nie ingerują. Zespoły np. chcą wydać je jak najtaniej, po 10 zł, a one chcą je wydać po jak najwięcej po 30 zł i więcej. Muzycy mówią, że nikt tyle za płytę nie da, mimo że to nie jest wysoka cena. Chociaż gdybym miał do wydania 30 zł i płyty były by po 10, kupiłbym 3 i równocześnie dał zarobić innym zespołom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, ja dałem za każdą płytę Lipali ( oprócz Li- Pa- Li, której nadal szukam ) coś koło 30 złotych, może o 2-3 złote więcej, więc to już jest prawie 100 zł, ale naprawdę warto, bo muzyka jest przednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie Renaty Przemyk. Wcześniej słyszałem raptem kilka utworów, ale nie zwróciłem uwagi na unikatowość jej głosu i tekstów. Coś genialnego. W szczególności krążek: "Unikat", chociaż najnowsza płyta do złych nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją w ogóle jakieś polskie zespoły grające post-hardcore na poziomie Alexisonfire, Escape the Fate i podobnych? Mam wrażenie, że u nas ten gatunek i pochodne (emocore) nie jest zbyt popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 23:19, Grzech napisał:

Słucham właśnie Renaty Przemyk. Wcześniej słyszałem raptem kilka utworów, ale nie zwróciłem
uwagi na unikatowość jej głosu i tekstów. Coś genialnego. W szczególności krążek: "Unikat",
chociaż najnowsza płyta do złych nie należy.


ja byłem na jubileuszowym koncercie , takich rytmów nie potrafiłbym z pasją słuchać zdecydowanie za lekkie oraz tekstami się nie pasjonuje jednak koncert bardzo mi się podobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 23:36, hammerfall87 napisał:

ja byłem na jubileuszowym koncercie , takich rytmów nie potrafiłbym z pasją słuchać zdecydowanie za lekkie oraz tekstami się nie pasjonuje jednak koncert bardzo mi się podobał


Również słucham ostrzejszej muzyki, ale muszę stwierdzić, że jej głos bardzo mnie relaksuje i sprawia, że chce się jej słuchać.
Odnośnie jubileuszu, to widziałem filmiki i pozostaje mi tylko pozazdrościć. Duet z Nosowską jest czymś, co chciałbym zobaczyć na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 22:10, Grzech napisał:

> Bardziej mi chodzi o My chemical Romance.

Ale jak Sharon z Within Temptation nagrała utwory z gwiazdami muzyki pop i trance, to
było ok.


oj nie było ,wszelkiej maści metale biedną dziewczyne obsmarowywali za sprzedanie dupy ...


dla mnie taka reakcja była raczej tragiczna tak na poziomie sztachety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim gorąco nową płytę Strachów na lachy doDekafonia.
Płyta jest genialna, świetne teksty, muzyka - cud miód.
Z każdym przesłuchaniem podoba mi się coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na razie zapoznałem się z kawałkiem "Żyję w kraju" i jestem zmiażdżony. Zapewne kiedyś zaopatrzę się w całą płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu tego zespołu. Teksty są kiepskie, co najwyżej wpadające w ucho. Muzyka tak samo - przeciętna w najlepszym wypadku. Dzieciaki lubią, ale dzieciaki nie bardzo chcę się zainteresować czymś ambitniejszym... Płyta roku? Nie wiem, jak się słyszy 10 płyt w ciągu roku, to można i do takiego wniosku może i dojść... Rozumiem, gusta i te sprawy, ale kiedyś wypadałoby wyjść z piaskownicy ;) Póki co, w tym roku, na polskim rynku nie ukazało się prawie nic wartego mojej uwagi. Może jedynie to: http://www.lastfm.pl/music/BiPolar+Bears/_/mental+sneeze?autostart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, też nie ogarniam, co w tym zespole jest takiego super. Melodie jakich wiele i teksty, które po 3 usłyszeniu zaczynają męczyć. No ale może ja się tam nie znam na polskich zespołach :) W końcu na przykład dopiero stosunkowo niedawno ogarnąłem pierwszą płytę Lady Pank- jaki to jest kosmos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować