Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2010 o 18:58, jcl99 napisał:

/.../ Szukam utworów /.../ gdzie bębny tak "napieprzają".


Słyszałeś kiedyś o metalu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ale generalnie nie słucham. A jeśli już to kilka kawałków.
I uwielbiam jak walą tak bębny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 21:05, jcl99 napisał:

I uwielbiam jak walą tak bębny :D


Bicie na dwie stopy :) Bardzo częste u zespołów metalowych. Nic nie polecę, bo nie wiem w czym gustujesz, ale raczej w hard rocku czy alternative rocku, nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 22:20, jcl99 napisał:

Z metalu to właściwie tylko Rammstein.

Aż chciało by się odpowiedzieć, że równie dobrze w ogóle nie słuchasz metalu.
Dawno temu miałem swą przygodę z Rammstein, ale trudno mi powiedzieć z całą powagą że oni grają metal. Coś na pograniczu tego pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja do dziś nie rozumiem fenomenu tej kapeli. Działa chyba to na tej samej zasadzie co Metallica, gdy tego słuchasz jesteś "fajny" (do Metallici nic nie mam, podoba mi się bardzo kilka ich kawałków, ale są przereklamowani, a większość ich piosenek jest zwyczajnie nudna - teraz jestem gotowy zginać z rąk fanów M*).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 12:12, MaccCry napisał:

nudna - teraz jestem gotowy zginać z rąk fanów M*).

Spokojnie, nie jesteś sam. Mnie Metallica zawsze zalatywała kałem i mimo jej legendy i sławy, mam gdzieś ich dorobek. To że ktoś odniósł wielki komercyjny sukces i ma rzeszę fanów nie musi od razu mieć mojego szacunku.
Hitler też miał swoją Rzeszę "fanów", a jakoś niespecjalnie był fajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 12:12, MaccCry napisał:


Ja do dziś nie rozumiem fenomenu tej kapeli. Działa chyba to na tej samej zasadzie co
Metallica, gdy tego słuchasz jesteś "fajny" (do Metallici nic nie mam, podoba mi się
bardzo kilka ich kawałków, ale są przereklamowani, a większość ich piosenek jest zwyczajnie
nudna - teraz jestem gotowy zginać z rąk fanów M*).

Metallica ma to do siebie, że grają bardzo przyswajalnie i dość ciężko, dzięki czemu na ich muzyce nie trzeba się skupiać tylko przysiąść i posłuchać. Ja sam nie mam nic do tego zespołu, ale nie jestem też żadnym fanem, są mi obojętni, z thrashu znam conajmniej kilka lepszych zespołów, a znalazłoby się więcej, gdybym tego gatunku słuchał na codzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 13:09, Marcin08 napisał:

słyszeliście może o czymś takim jak Slightly Stoopid?

Ło świnto Anielko ! Mogłeś wspomnieć, że to ma podłoże w reggae. W moim odczuciu od reggae tylko gorsze jest...nie, nie znam nic gorszego :D Nie obrażaj, ale ja akurat nie cierpię takich brzmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 13:19, Transylvanian_Hunger napisał:

> słyszeliście może o czymś takim jak Slightly Stoopid?
Ło świnto Anielko ! Mogłeś wspomnieć, że to ma podłoże w reggae. W moim odczuciu od reggae
tylko gorsze jest...nie, nie znam nic gorszego :D Nie obrażaj, ale ja akurat nie cierpię
takich brzmień.

no w sumie wspomnieć można było...:D ale generalnie ich utwory to mieszanka trochę reggae, hip hopu punku bluesa i rocka... przynajmniej oni sami tak twierdzą... ;)

zresztą nie wszystko u nich zalatuje reggae...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 13:22, Marcin08 napisał:

ale generalnie ich utwory to mieszanka trochę reggae, hip hopu punku bluesa i rocka... przynajmniej oni sami tak > twierdzą... ;)

Nie lubię także hip-hopu, punku czy bluesa. Rock to tak w radio jak leci mogę posłuchać. Moimi opiniami się nie sugeruj, bo jak mam dość specyficzne/skrajne upodobania muzyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 13:01, jaki_of_blade napisał:

zwyczajnie
> nudna - teraz jestem gotowy zginać z rąk fanów M*).
>

Zgiń. Przepadnij. Ale najpierw zapoznaj się z ich twórczością od ''86 do ''91...i ich pokochaj ;)

Dnia 21.03.2010 o 13:01, jaki_of_blade napisał:

Metallica ma to do siebie, że grają bardzo przyswajalnie i dość ciężko, dzięki czemu
na ich muzyce nie trzeba się skupiać tylko przysiąść i posłuchać. Ja sam nie mam nic
do tego zespołu, ale nie jestem też żadnym fanem, są mi obojętni, z thrashu znam conajmniej
kilka lepszych zespołów, a znalazłoby się więcej, gdybym tego gatunku słuchał na codzień


Hmm... dlaczego thrashu? Zauważ, że najlepsze kawałki Mety zaliczają się do heavy metalu( One, Master of Puppets, Sanitarium etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 15:59, Woo-Cash napisał:

Zauważ, że najlepsze kawałki Mety zaliczają się do heavy metalu(
One, Master of Puppets, Sanitarium etc.).

lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 14:55, Qbasmok napisał:

Rise Against, i tyle w tym temacie.


Nie podoba mi się, nie ruszają mnie piosenki w takim stylu(np. Prayer Of The Refugee)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować