Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2010 o 19:09, Nikodem95 napisał:

+ Blue Oyster Cult i Slade :)
Już nie dodawajmy ,bo można w "nieskończoność " :)

Oj można,można ;p A właśnie,możecie coś godnego uwagi z folk rocku podać,bo ostatnio mam na te klimaty zajawe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:10, Slayer_Watti napisał:

Może i nie wiem,ale czy to ważne,przecież nie chcę się z nikim tutaj kłócić.Owszem pomyliłem
się,ale nie róbmy z tego wielkiej draki,każdemu może się zdarzyć.

spoko, nikt nie chce żadnych drak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:13, Slayer_Watti napisał:

> + Blue Oyster Cult i Slade :)
> Już nie dodawajmy ,bo można w "nieskończoność " :)
>
Oj można,można ;p A właśnie,możecie coś godnego uwagi z folk rocku podać,bo ostatnio
mam na te klimaty zajawe ;p

To nie do mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:15, Miklak napisał:

> Może i nie wiem,ale czy to ważne,przecież nie chcę się z nikim tutaj kłócić.Owszem
pomyliłem
> się,ale nie róbmy z tego wielkiej draki,każdemu może się zdarzyć.
spoko, nikt nie chce żadnych drak :)


Żaden problem,w końcu chyba każdy chce pisać w przyjaznej atmosferze,bez ciągłych interwencji moderatorów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:13, Slayer_Watti napisał:

Oj można,można ;p A właśnie,możecie coś godnego uwagi z folk rocku podać,bo ostatnio
mam na te klimaty zajawe ;p

The Pogues, Flogging Molly , Clann Zú - Rua, Angels of Light, Antichrisis - A Legacy of Love, АукцЫон - Птица, Gogol Bordello, Fejd, Blackmore''s Night

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>The Cranberries
Jako że jestem fanem tego zespołu pytam - co ma on niby wspólnego G''nR''osesami i Green Dayem [ pytanie Jcla ] ? No poza faktem że i Green Day i Żurawinki można podpiąć pod alternative.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:20, griefDIVISION napisał:

Elliot Smith? Niestety zmarły tragicznie, wykonawca folku, przegenialny moim zdaniem.

Tu masz jego najsłynniejszą pioseneczkę: http://www.youtube.com/watch?v=37k_Ri1XxEc


Dobre,ale chyba nie o to mi chodziło.Dzięki w każdym razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:23, Tyler_D napisał:

>The Cranberries
Jako że jestem fanem tego zespołu pytam - co ma on niby wspólnego G''nR''osesami i Green
Dayem [ pytanie Jcla ] ? No poza faktem że i Green Day i Żurawinki można podpiąć pod
alternative.


No to skoro można podpiąć to w czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można podpiąć ale polecanie Cransów komuś kto szuka czegoś w klimatach Gunsów i Green Daya [ za którym niespecjalnie przepadam że tak delikatnie powiem ale to tak zupełnie na marginesie ] jest imo nieco nie na miejscu.

edit: np: d-beatowych kapel też jest sporo ale każda jest na swój sposób inna, to że coś jest alternative nie znaczy że jest z automatu podobne. Tyle z mojej strony. ;-)

@down: rofl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:21, Miklak napisał:

> Oj można,można ;p A właśnie,możecie coś godnego uwagi z folk rocku podać,bo ostatnio

> mam na te klimaty zajawe ;p
The Pogues, Flogging Molly , Clann Zú - Rua, Angels of Light, Antichrisis - A Legacy
of Love, АукцЫон - Птица,
Gogol Bordello, Fejd, Blackmore''s Night


Dobre,dobre.Jak na razie przesłuchałem sobie Clann Zú i Blackmore''s Night,i muszę przyznać,że strasznie mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:28, Tyler_D napisał:

Można podpiąć ale polecanie Cransów komuś kto szuka czegoś w klimatach Gunsów i Green
Daya [ za którym niespecjalnie przepadam że tak delikatnie powiem ale to tak zupełnie
na marginesie ] jest imo nieco nie na miejscu.


Dobrze dobrze mistrzu,nie denerwuj się tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rock i jego odłamy niekiedy bardzo skrajne wokalnie inne znacznie rozwinięte elektronicznie i te wszystkie eksperymentalne mieszanki w zasadzie są niezłą próbą rozwinięcia tego gatunku a w zasadzie ewoluowania :)

Ale czy można mówić (bo taką dyskusje ostatnio podjąłem ze znajomymi na piwku) o zatrzymaniu się zespołu, który gra w zasadzie dobre utwory, wydaje dobre płyty, ale wszystkie są grane jednym charakterystycznym brzmieniem tak jak Iron Maiden. Mi się osobiście niezmienność tego stylu podoba w tym zespole i nie oczekuje, że rzucą się z następną płytą w ocean elektroniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 08:41, Integer napisał:

Ale czy można mówić (bo taką dyskusje ostatnio podjąłem ze znajomymi na piwku) o zatrzymaniu
się zespołu, który gra w zasadzie dobre utwory, wydaje dobre płyty, ale wszystkie są
grane jednym charakterystycznym brzmieniem tak jak Iron Maiden. Mi się osobiście niezmienność
tego stylu podoba w tym zespole i nie oczekuje, że rzucą się z następną płytą w ocean
elektroniki...


Zgoda, fani tego od nich oczekują. Ale jeśli chodzi o taki "klasyczny" heavy metal i hard rock, to jeśli wszystkie zespoły mają grać tak samo, to niech zostaną w tych gatunkach najlepsze zespoły i największe klasyki. Po co słuchać dwudziestu zespołów grających tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 08:41, Integer napisał:

Rock i jego odłamy niekiedy bardzo skrajne wokalnie inne znacznie rozwinięte elektronicznie
i te wszystkie eksperymentalne mieszanki w zasadzie są niezłą próbą rozwinięcia tego
gatunku a w zasadzie ewoluowania :)

Ale czy można mówić (bo taką dyskusje ostatnio podjąłem ze znajomymi na piwku) o zatrzymaniu
się zespołu, który gra w zasadzie dobre utwory, wydaje dobre płyty, ale wszystkie są
grane jednym charakterystycznym brzmieniem tak jak Iron Maiden. Mi się osobiście niezmienność
tego stylu podoba w tym zespole i nie oczekuje, że rzucą się z następną płytą w ocean
elektroniki...

Dinozaury niech grają swoje, a ewolucję zostawmy ambitnym młokosom. Iron Maiden gra od wielu lat identycznie - kierują swoją muzykę do swoich starych fanów. Tak, zatrzymali się, ale nie ma w tym nic dziwnego. Im wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam wszystkie, ale właściwie to pojedyncze piosenki. Ale ostatnio się zakochałem w Led Zeppelin - II.
No i szukam takich szybkich, energicznych kawałków, przy których aż chce się pogo, które dają kopa. Jak np. w St Jimmy, American Idiot Green Day''a, początek Welcome to Jungle Gunsów, czy chociażby riff Metallicy z Master of Puppets.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 12:51, Jcl napisał:

Znam wszystkie, ale właściwie to pojedyncze piosenki. Ale ostatnio się zakochałem w Led
Zeppelin - II.
No i szukam takich szybkich, energicznych kawałków, przy których aż chce się pogo, które
dają kopa. Jak np. w St Jimmy, American Idiot Green Day''a, początek Welcome to Jungle
Gunsów, czy chociażby riff Metallicy z Master of Puppets.

Zarąbisty riff jest przy Dire Straits - Money For Nothing.Dużo Ci nie podopiwem ,bo nie za bardzo Twoje klimaty.Pogo to jak już Ci napisałem Armia.Obejrzyj sobie filmiki w Jarocina ,co się dzieje pod sceną :)
EDIT:A może LZ - Black Dog?

EDIT2: a skoro Meta Ci się podobała to może Enter Sandman lub For Whom The Bell Tools.A zresztą Meta to głównie Thrash ,więc większość kawałków jest szybkich i energicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 12:51, Jcl napisał:

Znam wszystkie, ale właściwie to pojedyncze piosenki. Ale ostatnio się zakochałem w Led
Zeppelin - II.
No i szukam takich szybkich, energicznych kawałków, przy których aż chce się pogo, które
dają kopa. Jak np. w St Jimmy, American Idiot Green Day''a, początek Welcome to Jungle
Gunsów, czy chociażby riff Metallicy z Master of Puppets.

Ew. coś z Sabatonu.

http://www.youtube.com/watch?v=GnRZFnf9q7c
W połączeniu z klipem świtnie wchodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować