Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Kto mi wytłumaczy co to k... jest EMO ?? .. Ludzie mówią, że jestem emo .. i tak mnie to strasznie wkurrrr..za, że szok :P Jeśli mam grzywke na bok, i nosze koszlulke w paski to jestem EMO ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To stereotyp. Słuchacze punku/metalu ogólnie nienawidzą EMO za styl nie bycia, a ich durne zachowanie. Wiesz, może wyglądasz jak EMO, ale... EMO to wiesz, takie pieprzenie "nikt mnie nie kocha... wezmę się zabiję/potnę, bo jestem zerem" itp. itd. I taki stereotyp się zatarł, że człowiek z grzywką na boku to typowy EMO. Chodzi o wygląd. Bo Ty pewnie TYLKO tak wyglądasz, a z typowym EMO nie masz nic do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 22:45, bitelz90 napisał:

Kto mi wytłumaczy co to k... jest EMO ?? .. Ludzie mówią, że jestem emo .. i tak mnie to strasznie
wkurrrr..za, że szok :P Jeśli mam grzywke na bok, i nosze koszlulke w paski to jestem EMO ?????


http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_(ludzie) ;) Jeśli to co tutaj napisano nie tyczy się ciebie w ani jednym procencie, to znaczy że ci ludzie sami nie wiedzą co to emo i są zwykłymi pozerami i leczą swoje kompleksy nazywając ciebie emo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 01:17, fajoskigerard napisał:

metal i rock jest glupi.


A ty mądry... Może by tak jakieś argumenty, uzasadnienie czy chociaż opisanie tego co się podoba, a co nie? Śmiało, czekamy :) Chyba potrafisz bronić swoich opinii, skoro tak w tak odważny i krótki sposób to opisałeś? A może uważasz, że jest głupi bo twoji koledzy tak ci mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 01:17, fajoskigerard napisał:

metal i rock jest glupi. moi koledzy mowia na tych co sluchaja tej muzyki "wąs"


Hardcore... wypowedź charakteryzująca człowieka charyzmatycznego, inteligentego, elokwętnego i w ogóle... Jest głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacy metale/punki nienawidzą emo? Za jaki styl bycia? Jakie typowe emo? To właśnie ty uwierzyłeś w stereotyp, bo prawdziwe emo nie tnie się w kącie i nie ogłasza wszem i wobec, że nikt gonie kocha. To właśnie jest to pozerstwo. Emo to rodzaj punkrocka/hardcoru. Sam go słucham, ale nie używam żyletek i nie pokazuję światu jaki to jestem nieszczęśliwy... Mówisz o tych kinderkach co pozerują screamo? Nazywaj rzeczy po imieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko, przepraszam. Mogłem podpaść, ale właśnie taki stereotyp mi się wydaję najbardziej prawdziwy, ale... Tak być nie musi, wszak to nie moje "widzimisię". Aha, to, że jest to odłam punkrocka to wiem, i chyba przynajmniej tyle mogę powiedzieć z czystym sercem. Powiem inaczej, do muzyki nic nie mam, bo nie znam zespołów EMO, to raz. Co dwa, jednak Ci pozerzy screamo psują całe EMO swoimi pierdołami na temat cięcia się i tego, jak życie jest niedobre. Jeszcze raz sorry, jeśli uraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to słowo "stereotyp" ma bardzo wiele wspólnego z postrzeganiem subkultur przez ludzi, którzy sami w ogóle się z danym środowiskiem nie zetknęli. Natomiast pozerzy - to domena wszystkich subkultur. Jak dla mnie to coś takiego jak subkultura może i istniało, ale parenaście lat temu. Teraz tacy ludzie emo/metale/dresi/skini itd to zwykli pozerzy, którzy sami nawet nie wiedzą dlaczego nazywają siebie tak, a nie inaczej. Wszystkiemu winne młode pokolenie i mania naśladowania wszystkich w około oraz buntowniczy styl życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się urażony. Tylko niekiedy nieświadomość ludzi wydaje się być bardzo krzywdząca, jak w tym przypadku. Wielu moich znajomych słucha emo/ indie/ screamo, ale nikt nie ubiera się w ten sposób, co fake emo , a tym bardziej się nie tnie czy coś w tym stylu. Ci ludzie [powiedzmy sobie szczerze, dzieciaki] starają się pokazać jacy to nie są skrzywdzeni. Rozumiem, że idea punkrocka to głównie bunt, izolacja od otaczającego świata [bal,bla,bla], ale nie w taki sposób...
Nazwa emo pochodzi od emotional hardcore, które odznaczało się dużo żywiołowością, wkładem występujących na żywo zespołów i... tylko dlatego. Obecne "emo" to tylko żałosna karykatura prawdziwego emo, która zakrzywia rzeczywistość i zniekształca postrzeganie emo w różnych kręgach. To mnie denerwuje najbardziej, a fakt, że stereotyp nie ulegnie tak szybko zmianie, dzięki TV, Internetowi, wyrombistyym funflom etc. przyprawia mnie o kable na szyi...

Przykłąd emo/indie: Jimmy Eat World - Nothingwrong z albumu Futures http://profile.imeem.com/5uiW1u/music/4YHTgqLc/jimmy_eat_world_nothingwrong/

Przykład emocore: Pg. 99 - My apllication to Heaven [prawdziwe emo] http://xmarcosx.imeem.com/music/G6wDjeS4/pg_99_my_application_to_heaven/

Przykład fake emo: Bodyslam - Poision [tutaj wspaniały początek został zrypany przez ... zresztą posłuchajcie sami...] http://jumbooat.imeem.com/music/m211KToE/bodyslam_poision/

@Coś diabelskiego >> zgadzam sie z tobą. Młode pokolenie... na hak z nim x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak... A swoją drogą dzięki za... wytłumaczenie czym EMO jest naprawdę... Bo kochani fake''owcy widać bardzo kaleczą prawdziwe znaczenie EMO, a szkoda. Zabieram się za odsłuchanie piosenek, które mi podałeś. Real EMO i fake EMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wam genialny zespół SOiL :D - oczywiście tym,co jeszcze nie słyszeli :P.Świetna kapela,grająca dość oldschoolowy hard rock.Do tej pory słyszałem dwa albumy - Throttle Junkies i Scars i przypadło mi do gustu całkiem sporo kawałków (a ulubione to m. in. Concrete Slave,Breaking me down,Inside,Unreal,Black 7 i My Own).Tyle tylko,że ja uznaję SOiL z Ryanem McCombsem,AJ to już nie to samo :/.Z tego też powodu podoba mi się Full Circle Drowning Poola,a Desensitized już nie :P - bo na Circlu za wokal odpowiada McCombs :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 22:45, bitelz90 napisał:

Kto mi wytłumaczy co to k... jest EMO ?? .. Ludzie mówią, że jestem emo .. i tak mnie to strasznie
wkurrrr..za, że szok :P Jeśli mam grzywke na bok, i nosze koszlulke w paski to jestem EMO ?????


Czyli podsumowując: jeżeli tak się ubierasz + świat jest według ciebie zły + słuchasz fake emo, czy coś w tym stylu jak gregory zapodał to jesteś FAKE EMO, czyli pozer, czyli lepiej się do tego nie przyznawaj nawet przed nami ;P
A jeżeli tylko się tak ubierasz, bo taki styl ci odpowiada to nie masz się czym martwić, to ci ludzie co mówią niech lepiej się martwią o swoją spaczoną (nie)wiedzę i zazdrość. cya :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już o emo mówiąc, to najeżdżanie na nich chyba nigdy nie ustąpi. Bo chyba nigdzie nie ma takiej ilości pozerów jak w tej subkulturze, co można zauważyć choćby na serwisach społecznościowo-shitowych jak fotka czy epuls. Więc sam mam radochę, że znam ludzi naprawdę emotional ;>
A zna tu ktoś zespół My American Heart? Mało znani (zwłaszcza w Polsce, nie wiem jak w innych krajach...), wydali 2 płytki, które po prostu dają radę. Zarówno muzycznie jak i tekstami ;) Jak na razie moje ulubione utwory to Tired & Uninspired oraz Hiding Inside The Horrible Weather (taka jest też nazwa drugiego albumu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 01:17, fajoskigerard napisał:

metal i rock jest glupi.

A techno inteligentne i głębokie...

Dnia 31.10.2007 o 01:17, fajoskigerard napisał:

moi koledzy mowia na tych co sluchaja tej muzyki "wąs"

Czyżby nażelowane peda...ekhem. Pozdrów i ostrzeż. A czemu wąs? I czemu metal jest głupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować