Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Nie znam tej kapeli ale po przesłuchaniu nieco skojarzyła mi się z:

- Dropkick Murphys ale tylko deczko
- Butthole Surfers

Ciężko jest mi podać coś podobnego do tego co zarzuciłeś - może załóż sobie lasta to raz dwa znajdziesz sporo zespołów podobnych do tego czego aktualnie słuchasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Green Day jest imo bardziej punkowy, tudzież punkrockowy albo i nawet wg niektórych grunge''owy ale pod alternative też można to podpiąć. Co jednak nie zmienia faktu że są lepsze zespoły od nich. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 14:11, Tyler_D napisał:

Green Day jest imo bardziej punkowy, tudzież punkrockowy albo i nawet wg niektórych grunge''owy
ale pod alternative też można to podpiąć. Co jednak nie zmienia faktu że są lepsze zespoły
od nich. :-P


Ta, taka mieszanka. Zwłaszcza, jeżeli spojrzymy na starsze ich popisy, jak to http://www.youtube.com/watch?v=yX26Nxljs9g i porównamy do teraz. Różnica jest potężna pod względem muzyki, zachowań i sceny :P Kiedyś grali punk rocka.

Co do tych lepszych... to pojęcie względne. Jakoś dla mnie nie ma lepszego zespołu, którego muzyka (cały przekrój) trafiałaby tak w me gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem sobie nową płytę Serja Tankiana (na razie "zwykłe" kawałki, ze zwykłej wersji płyty - swoją drogą ilość specjalnych edycji jest w tym przypadku zatrważająca) i jest całkiem przyzwoicie, choć w gruncie rzeczy nic mi w ucho nie wpadło. Parę miłych melodyjek, ogólnie fajny albumik, ale gorszy niż poprzedni.

Do nowego Godsmacka mniej więcej się przekonałem, to i tak był solidny album, ale niewiele z niego pamiętam, choć ma parę plusów. "Beautiful Stories For Ugly Children" Mushroomhead też daje radę, choć to nic specjalnego. Wokal Hatrixa w najlepszej od dawna formie, całość nieco przypomina "Savior Sorrow", takie np. "Slaughterhouse Road" (tak zresztą miała się nazywać pierwotnie ta płyta) ma milutki posmaczek southern rocka i całkiem wpada w ucho, ale całość składa się z oklepanych riffów, męczenia tej podwójnej stopy, solówek równie oryginalnych jak kolejne płyty Iron Maiden, natomiast Waylon Reavis jest tak niecharakterystyczny, że przepada gdzieś wśród partii Nothinga.

Swoją drogą jak na wikipedii ktoś chlapnął, że na tej płycie Grzyby grają doom metal to o mało z krzesła nie spadłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 17:42, Killinginno napisał:

>albo i nawet wg niektórych grunge''owy
Brak słów. Co ma GD do grunge?

Mniej więcej to samo co Tokio Hotel.
Czyli nic ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo GD nie słucham ale najwyraźniej cześć ich fanów kwalifikuje ich do grunge''u czemu dają upust pisząc tu i tam w sieci. Zresztą zaznaczyłem że to nie jest moje twierdzenie więc nie wiem o co się tak burzysz do mnie konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Objaśniłem sobie właśnie definicję Grunge i twierdzę, że Green Day może mieć coś wspólnego z tym typem muzyki zważając na niektóre kawałki z takich albumów jak Insomniac czy Nimrod. Specem jednak nie jestem w tych sprawach, to tylko domysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 22:42, Demagol napisał:

Przesłuchałem sobie nową płytę Serja Tankiana (na razie "zwykłe" kawałki, ze zwykłej wersji płyty - swoją drogą ilość specjalnych edycji jest w tym przypadku zatrważająca) i jest całkiem przyzwoicie, choć w gruncie rzeczy nic mi w ucho nie wpadło. Parę miłych melodyjek, ogólnie fajny albumik, ale gorszy niż poprzedni.


Na moją uwagę zasłużył tylko kawałek Electron. Cymbałki miażdżą :) Całość bardzo melodyjna i synchroniczna. Wokalnie również dobrze, szczególnie w refrenie - w dwugłosie, czego w innych kawałkach z tego albumu ciężko uświadczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=qYmrLlFB5m4

Aż dziwne, że nie był to pierwszy singiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie... Powróciłem do mojej pierwszej miłości czyli... 80s'' Hardcore...
Squirrel Bait, Naked Raygun, Flipper, stare albumy Black Flag... Boże - ale to kopie tyłki. Może i prymitywne, proste itp, ale... nie wiem - stara miłość nie rdzewieje ;]

Szczególnie polecam album Squirrel Bait - 1985 Squirrel Bait i Flipper- Generic...

Posłuchacie, zobaczycie ; ]

Ew. Jeden z pierwszych zespołów, w których grał Dave Grohl - Scream i ich album No more censorship - słychać jego rękę za bębnami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Media Markcie. Chodzę, chodzę i tak słucham, co za muzykę mają włączoną. Myślę: "Całkiem fajne, zalatuje Scorpionsami". Poszedłem do pracownika, który pokazał mi, co to za płyta. I co? Okazuje się, że moje uszy jeszcze działają nieźle. Słuchałem Scorpions - "Sting in the tail". Żałuję, że nie miałem przy sobie pieniędzy, bo płytka jest bardzo fajna, a kosztuje tylko jakieś 35 zł. Jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 17:17, Miklak napisał:

> Może i prymitywne, proste itp, ale...
... ale o to chyba chodzi, nie?

:)

No dokładnie ; ]
Tak naprawdę, to gdyby nie większość z tamtych zespołów to taka muzyka jak Grunge(w tym między innymi Nirvana), czy dzisiejszy punk rock by nie istniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 17:21, wsaadman napisał:

Tak naprawdę, to gdyby nie większość z tamtych zespołów to taka muzyka jak Grunge(w tym
między innymi Nirvana), czy dzisiejszy punk rock by nie istniały.

W rzeczy samej, zresztą nie tylko o grunge i dzisiejszy mniej lub bardziej punkowy rock sie rozchodzi. Indie czy różne gatunki metalu również czerpały inspiracje z post-hardcore''u i hardcore punku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś zespół punkowy godny polecenia? Przydałoby się poszerzyć swoje horyzonty. Kapela może być zagraniczna, ale dobrą, polską nie pogardzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 18:27, SongoX napisał:

Macie jakiś zespół punkowy godny polecenia? Przydałoby się poszerzyć swoje horyzonty.
Kapela może być zagraniczna, ale dobrą, polską nie pogardzę :P


Skitsystem, Łeb prosiaka xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować