Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2011 o 00:57, PAPISHON napisał:

Jeżeli coś melancholijnego, to w tym momencie mogę polecić New Century Claassics.

Rzeczywiście niezłe. Wszystkie kawałki instrumentalne?

Dnia 03.02.2011 o 00:57, PAPISHON napisał:

IMO może Ci nie podejść, bo to post rock, a wiem że ten gatunek nie ma zbyt wielu fanów.

Mało mnie znasz, bo wielokrotnie wychwalałem tu na forum np. GY!BE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2011 o 10:32, Miklak napisał:

Rzeczywiście niezłe. Wszystkie kawałki instrumentalne?


Tak, wszystkie są instrumenalne.

Dnia 03.02.2011 o 10:32, Miklak napisał:

Mało mnie znasz, bo wielokrotnie wychwalałem tu na forum np. GY!BE :)


O! O tym nie słyszałem, chyba czas się zainteresować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 11:05, PAPISHON napisał:

O! O tym nie słyszałem, chyba czas się zainteresować ;]

najlepsze imo "Lift Yr. Skinny Fists Like Antennas to Heaven!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro w temacie instrumentalnego post-rocka jesteśmy, to co sądzicie o God Is An Astronaut? Mi się podoba. Troszkę przesłodzone, ale bardzo przyjemne, chociaż jakoś ostatnia płyta trochę mniej mi się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 11:42, Demagol napisał:

A skoro w temacie instrumentalnego post-rocka jesteśmy, to co sądzicie o God Is An Astronaut?
Mi się podoba. Troszkę przesłodzone, ale bardzo przyjemne, chociaż jakoś ostatnia płyta
trochę mniej mi się podobała.


Dobrze, określone - ''przyjemne''. Również lubię GIaA, chociaż to raczej taka muzyka żeby leciała w tle. Jeżeli chodzi o post-rock to przede wszystkim w/w GY!BE(od siebie bardziej polecę '' F♯A♯∞'', wydaje mi się łatwiej przyswajalne. Ale oczywiście resztę także trzeba obadać. A pewien utwór z'' Lift Yr. Skinny Fists Like Antennas to Heaven'' zostaje na baaaardzo długo w pamięci, znacznie dłużej niż inne. Posłuchasz, to chyba zrozumiesz jaki :) W sumie zespół uważam za jeden z najlepszych jakie dane mi było poznać. Czegoś takiego nie często się słucha.

Nie można też zapomnieć o A Silver Mt. Zion. Ich debiut to również świetna rzecz, choć nieco gorsza od płyt GY!BE.

@Jcl
Jak Myslovitz może być lepszy od Voo Voo? Debiut Voo Voo to najlepsza polska płyta jaka leciała z moich głośników. A przy ''F-1''(trafny wybór Miklaka) zawsze się zatrzymuje na te 2min. zahipnotyzowany. Dobre po polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Myslo jest lepszy, może także z przyzwyczajenia, chodzenie na ich koncerty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o post rock, to według mnie na specjalną uwagę zasługują:

Exxasens - http://www.youtube.com/watch?v=q9RLlNjAEgI
Bardzo przyjemnie gość gra (bo z tego co udało mi się dowiedzieć, to kapela jednoosobowa), jest troszkę mocniej, nadaje się tak dobrze jak na kontemplacje jak na dłuższe spacery. Nie nadaje się jednak za bardzo do włączania w tle, podczas jakichś poważniejszych czynności. Jak dla mnie za głośne, za szybkie i zbyt absorbujące moją uwagę.

Moonlight Sailors - http://www.youtube.com/watch?v=pCr9rKFj2Kc
W sumie nic nowego. Spokojny, idealny na odprężenie, do rozmyślań, do "ululania" się do wyrka, do włączenia podczas czytania czegoś czy włączenia "w tle w ogóle". Ogólnie, to nic nowego, oryginalnego, ale fakt faktem, słucha się bardzo przyjemnie,

New Century Classic - http://www.youtube.com/watch?v=OKPPSHoYXW8&feature=related
Parę postów wstecz już kapelę poleciłem. W sumie chyba jeden z moich ulubionych zespołów, a na pewno najulubieńszy z Polskich. (nie, nie lubię Myslovitsów, Happysadów i innych).

When The Clouds - http://www.youtube.com/watch?v=TRwyobMGAmY
W sumie więcej tutaj elektroniki, niż post rocka, ale płytka (jest tylko jedna) muszę przyznać jest genialna. Szkoda, że zawiera trochę więcej niż 30 minut muzyki, ale cho***nie warto tego posłuchać. Melancholijna wyprawa do innego świata, do własnego wnętrza i przeszłości. Must have wszystkich, którzy lubią takie klimaty.
To jedna z tych płyt, które nie nudzą się po paru przesłuchaniach, chce się tego po prostu słuchać i słuchać. Geniusz!

Explosion in the Sky - http://www.youtube.com/watch?v=w0o8JCxjjpM
W sumie, kolejna kapela post rockowa, która nie wnosi na scenę nic nowego czy oryginalnego i...
nie mam im tego za złe, bo są naprawdę bardzo dobrzy w tym co robią. Kawałki są powolniejsze (ale z tego co pamiętam, w paru pojawiają się szybsze momenty). Idealne do słuchania w każdej chwili, czy to surfując po necie, czy to czytając coś interesującego, czy to pisząc coś. Idealne, każdy fan post rocka powinien ich znać.


O The God is an Astronaunt nawet wspominać nie będę, bo chyba nie ma sensu... prawda? ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem zapytać czy może ktoś jedzie na koncert Disturbed do Wawy? Chętnie bym spotkał się na before tudzież after party z ludźmi z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 15:05, Grzech napisał:

Tak chciałem zapytać czy może ktoś jedzie na koncert Disturbed do Wawy? Chętnie
bym spotkał się na before tudzież after party z ludźmi z forum :)


Jam pewnie jedzie, aczkolwiek ja to metrem dwadzieścia minut i jestem, więc nie wiem czy to jechaniem można nazwać. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 17:14, maciekstaar napisał:

> Tak chciałem zapytać czy może ktoś jedzie na koncert Disturbed do Wawy? Chętnie

> bym spotkał się na before tudzież after party z ludźmi z forum :)

Jam pewnie jedzie, aczkolwiek ja to metrem dwadzieścia minut i jestem, więc nie wiem
czy to jechaniem można nazwać. ^^

Po prostu siup i jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 17:14, maciekstaar napisał:

Jam pewnie jedzie, aczkolwiek ja to metrem dwadzieścia minut i jestem, więc nie wiem czy to jechaniem można nazwać. ^^


Czyli wiemy gdzie nocujemy i gdzie jest after party! ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mowa o koncercie Disturbed i w ogóle, ale ja pomówię o czymś innym.

Co sądzicie o rozpadzie The White Stripes? Dla niewiedzących, rozpadli się około tydzień temu (2 (1?) lutego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 19:35, Grzech napisał:

Czyli wiemy gdzie nocujemy i gdzie jest after party! ]:>


No las jest nie daleko, już zupełnie ciepło będzie... :)

@Killinginno

Szkoda mi trochę ich, bo to był mój ulubiony zespół White''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:25, maciekstaar napisał:

Szkoda mi trochę ich, bo to był mój ulubiony zespół White''a.

Jack chce teraz poświęcać więcej czasu The Dead Weather, jestem ciekaw co teraz będzie z Meg.

Tak właściwie, to bardzo zaskoczyła (i to jak bardzo!) ta wiadomość, początkowo myślałem, że to żarty. Co prawda nie jestem fanem tego zespołu, ale lubię ich, dlatego moje zaskoczenie było ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:06, Killinginno napisał:

Co sądzicie o rozpadzie The White Stripes? Dla niewiedzących, rozpadli się około tydzień
temu (2 (1?) lutego).


W sumie to trochę mi ich szkoda. =/
Na szczęście jest jeszcze Dead weather, który jest tak samo dobry, albo i nawet lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 22:13, Mateuszencjowaty napisał:

Mam nadzieję, że dobry temat :>

Stoner rock w klimatach Kyuss, zna ktoś coś może godnego uwagi?


Queens of the Stone Age i Eagles of Death Metal pewnie znasz.. mozesz sprawdzic Death Denied, The Vagitarians, J.D Overdrive (dawniej Jack Daniels Overdrive), Lucky Funeral, Orange Goblin, Desert Sessions, Electric Wizard, Nebula, Fu Manchu.
Czesc w sumie bardziej metal niz rock, ale nic nie stracisz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fu Manchu obadałęm, QOTSA...to nie stoner zbytnio, Eagles obadałem, Electic Wizard (Homme tam grał bodaj w jednym nagraniu) też badałem, Desert Sessions 7&8 muszę obadąć niedługo, bo 9&10 mnie zachwyciły :] (aj łona mejk it łit czuuu...)

Ale dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować