Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 01:17, fajoskigerard napisał:

metal i rock jest glupi. moi koledzy mowia na tych co sluchaja tej muzyki "wąs"


A czemu akurat "wąs" a nie coś w stylu "brudasów"? Od kiedy fani rocka=fani metalu?
Najlepiej byłoby abyś rozwinął tą wypowiedź gdyż bez jakichkolwiek konkretów Twoja wypowiedź jest niejasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój... Jakiś dziesięcioletni trollik napisał co wiedział, a tutaj juz wielki bulwers na trzy strony topicu i próba nawiązania pseudo inteligentnej dyskuji... Podejrzewam, że on już tutaj więcej nie zaglądnie, a nawet jeśli, to nie zrozumie połowy tego co do niego napisaliście... IMO nawet o tym wiecie, więc po co gadać?

Na 4Funie ostatnio usłyszałem Ring, zagrany przez zespół Siddharta, mimo iż wokal ani polski, ani angielski, band mi się spodobał i chciałbym wiedzieć, czy reszta ich twórczości jest utrzymana w podobnej tonacji. Jeżeli ktoś się nimi interesuje, z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście już pierwszego longplaya Puscifer pt "V is for Vagina"? Muszę przyznać, że wyszedł im całkiem nieźle (choć do perfekcji nieco zabrakło), jeśli tylko podejdzie się do tego jak do nowego doznania muzycznego, a nie porównując z poprzednimi dokonaniami Maynarda Jamesa Keenana w Tool i APC :) Martwią mnie tylko ubogie liryki (chociaż w sumie "Sour Grapes" o nieco religijnych podtekstach jak zwykle wypada świetnie - co z resztą nie dziwi po poprzednich dokonaniach w "10 000 Days" czy "Right in Two" w Toolu) i duża komercyjność projektu (Puscifer to nie tylko muzyka, ale też marka odzieżowa i podobno film oraz gra (które miałyby dopiero powstać). W każdym razie gorąco zachęcam do wypróbowania (kawałki tj "Undertaker", "Sour Grapes" czy "Rev 22:20 (Dry Martini Mix)" na stałe wbiły się gdzieś tam do tego mojego top100 ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 19:50, Sth`Devilish napisał:

/.../


A ja się ciekawiłem co się działo z Maynardem po rozłamie APC. Widać nie próżnował :) Trochę jestem sceptycznie do tego nastawiony, gdyż muzyka którą wcześniej produkował bardzo mi sie podobała i nie wiem jak mu się powiedzie tworząc coś innego. Wskakuje na YT i zobaczę co on tam wykombinował...

EDIT.
Poprzeglądałem kilka kawałków na Puscifer.com... Jest lepiej niż się spodziwałem, muzyka jest klimatyczna i trzyma poziom. Martwi mnie jedynie grupa docelowa całej tej marki, już na stronie głównej rzuca się w oczy napis "Your mom's a Biatch"... Pseudo skandaliści?

Czy w Polsce gdzieś dostępna jest ta płyta? Jeżeli tak, czy w normalnej (mniej niż 60zł) cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:16, Kryhuu napisał:

Czy w Polsce gdzieś dostępna jest ta płyta? Jeżeli tak, czy w normalnej (mniej niż 60zł) cenie?


Trudno powiedzieć, ja jej w Polsce nie kupowałem :) Ale z tego co widzę, to można ją chyba nabyć poprzez zamówienie w sklepie internetowym ( http://pasaz.onet.pl/szukaj_najpop.html?search=s&zak=0&g=0&simple=puscifer&ID=PASAZ ). Cena niezbyt wygórowana nawet - ok 45 złociszy za kolejny solidny kawałek świetnej alternatywnej muzyki :) Hmm, o ile to można nazwać alternatywną (gdzieś widziałem, że pisali o tym jako o muzyce Indie rock, ale nie mi to oceniać, kiepsko się na tym znam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 17:51, Clawpek napisał:

Czyli podsumowując: jeżeli tak się ubierasz + świat jest według ciebie zły + słuchasz fake
emo, czy coś w tym stylu jak gregory zapodał to jesteś FAKE EMO, czyli pozer, czyli lepiej
się do tego nie przyznawaj nawet przed nami ;P


Czy widziesz gdzieś w mojej wypowiedzi jakąś małą wzmiankę o tym, że się tnę, albo że świat jest zły ? Bo ja nie widzę :]

BzyQacz ---> No własnie i to mnie wkur..za :/ Bo mam grzywkę, bo koszulka w paski .. Paranoja, jak słyszę EMO, które kierowane jest w moją stornę to nerwicy dostaje .. :P Poza tym mam dłuższe włosy głównie dlatego, ze mam troch eodstające uczy i musze to czymś zasłonić =PP

Sth''Devilish ---> Nic co tam było napisane do mnie nie pasuje :D No jedynie może to, że mam kilka koszulek w paski w szafie ..lol :P Ale oczywiście nie tylko żeby nie było =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2007 o 21:52, bitelz90 napisał:


Czy widziesz gdzieś w mojej wypowiedzi jakąś małą wzmiankę o tym, że się tnę, albo że świat
jest zły ? Bo ja nie widzę :]


Hmmm... Nie widzę! :D A jeżeli nie widać to po co się wpieniać ;) Ci "ludzie" o których napisałeś to mają chyba problemy sami ze sobą, a niech sobie mówią, powinieneś ich zlać ciepłym moczem :P

Kryhuu ---> Tutaj masz temacik odpowiedni chyba: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22995#u_2
Taki tip: tamta osóbka co napisała o tym zespole z pewnością mogłaby ci pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, ujdzie nawet. ale trzeba by dłużej posłuchać, żeby się przekonać. można ich płyty gdzieś zdobyć, albo jakieś sample (więcej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:00, pizmak666 napisał:

no, ujdzie nawet. ale trzeba by dłużej posłuchać, żeby się przekonać. można ich płyty gdzieś
zdobyć, albo jakieś sample (więcej)?


Jak tam widać to nowy zespół, a wydali jedną płytę jak sprawdzałem. Z dostępnością jej jest trudno, znalazłem za 69 złociszy bo sprowadzana http://www.fan.pl/shopping/lista.php?start=0&wyk=ART+OF+DYING&og=3&ot=1 . A co do sampli to jedynie (chociaż to dziwnie brzmi w tym wypadku ;)) cała płyta do przesłuchania, na last.fm właśnie. http://www.last.fm/music/Art+of+Dying/Art+Of+Dying

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, thx za info ; )
jak tak sobie słucham tych utworów po pare razy dziennie zaczyna mi się bardziej podobać ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o thx gościu, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś! w czasach podst. może ciut później słyszałem tę piosenkę u kumpla (ta co na wejściu na stronę jest) a nigdy nie wiedziałem jak się nazywa i nikt mi nie pomógł. nareszcie! to jest po prostu super! :D jeszcze raz dzięki^^

Dnia 03.12.2007 o 22:57, Skywalker560 napisał:

(mniej ostry rock,litości,co za hasło! :P)

sam to napisałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :D.Lepszy ten zespół jest od np. Linkin Park,bo przynajmniej przyjemnie się go słucha :D.A tak na serio to jest OK,fajny zespół,od początku wpada w ucho xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować