Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

witam. nowy jestem w temacie :) ja osobiście preferuję indie/alternatywny... to jest słucham interpola, guano apes, dorzucam linkin parka [nu-metal też ten temat? chyba tak... hard rock to prawie to samo xD], rammsteina... placebo też wymiata. i jeszcze bloodhound gang ma fajne kawałki. to tyle jeśli chodzi o moje preferencje

co do tytułu "już nie rock, jeszcze nie metal"... moim zdaniem taki indie to bardziej łagodna sztuka... wręcz lżejsze od rocka, takie smętne... [joy division?] więc "jeszcze nie metal" tak sucho brzmi... // wiem, czepiam się ;]

było coś o interpolu albo guano apes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 16:36, szypek26 napisał:

było coś o interpolu albo guano apes?


Oj nie :P Choć Interpolu jeszcze nie słuchałem, a Guano Apes jest raczej średnie, poza tym już nie istnieją ;) Ale jeśli chodzi o indie to też mnie ostatnio mocno zainteresowało - głównie boskie The Killers, Editors oraz Bloc Party :> Ew. można by pod to podciągnąć KT Tunstall (nie wiem jak z Drastic Fantastic, ale Eye to the Telescope rządzi) czy Muse (to to już w ogóle misz-masz).

I jako bonusik - Editors z ich The Racing Rats :> http://pl.youtube.com/watch?v=4uSqbMGGFDI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 20:16, tykus napisał:

Oj nie :P Choć Interpolu jeszcze nie słuchałem,

polecem. jeden z najlepszych zespołów indie :)
>a Guano Apes jest raczej średnie, poza tym już nie istnieją ;)
i to jest jakiś problem? mało zespołów już nie istnieje? :P o.O
>Ale jeśli chodzi o indie to też mnie ostatnio mocno zainteresowało - głównie

Dnia 17.12.2007 o 20:16, tykus napisał:

boskie The Killers, Editors oraz Bloc Party :> Ew. można by pod to podciągnąć KT Tunstall
(nie wiem jak z Drastic Fantastic, ale Eye to the Telescope rządzi) czy Muse (to to już w ogóle
misz-masz).


franz ferdinand dobry. placebo daje radę niektórymi kawałkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 20:31, szypek26 napisał:

polecem. jeden z najlepszych zespołów indie :)

Na pewno sprawdzę, już pewna osóbka mi polecała ;)

Dnia 17.12.2007 o 20:31, szypek26 napisał:

i to jest jakiś problem? mało zespołów już nie istnieje? :P o.O

Niby nie, ale jakoś mia ten zespół do gustu nie przypadł. Chwilowo ich słuchałem, bardzo chwilowo ;)

Dnia 17.12.2007 o 20:31, szypek26 napisał:

franz ferdinand dobry. placebo daje radę niektórymi kawałkami :)

Placebo rządzi, ot co! Jeden z niewielu zespołów, który nigdy mi się nie znudził :) A Ferdinanda jeden utworek trafił do Guitar Hero, namiętnie go grałem (bodaj Take Me Out).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 20:44, tykus napisał:

Na pewno sprawdzę, już pewna osóbka mi polecała ;)

zwłaszcza I - turn on the bright lights oraz III płyta our love to admire wymiatają xD druga - antics jest taka sobie. w mojej ocenie przynajmniej

Dnia 17.12.2007 o 20:44, tykus napisał:

Niby nie, ale jakoś mia ten zespół do gustu nie przypadł. Chwilowo ich słuchałem, bardzo chwilowo

spoko. niemniej bardzo ich lubię

Dnia 17.12.2007 o 20:44, tykus napisał:

Placebo rządzi, ot co! Jeden z niewielu zespołów, który nigdy mi się nie znudził :) A Ferdinanda
jeden utworek trafił do Guitar Hero, namiętnie go grałem (bodaj Take Me Out)

placebo słucham wybiórczo - to jest sleeping with ghost wymiata, without you i''m nothing jest dobre, reszta to albo crap po kolei jak leci albo pojedyncze utwory są dobre. a ff trzyma poziom. nie jest to zespół którego bym słuchał często, bo nie mój klimat, mimo że indie, ale jest dobry :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak - Interpol wymiata :] Moją ulubioną płytą jest Turn On The Bright Lights, totalne mistrzostwo świata :P Druga - Antics jest nieco gorsza od pierwszej, ale trzyma bardzo wysoki poziom. Według mnie to jednak Our Love to Admire jest najgorszym odbiciem się od dobrego stylu :\

Moje ulubione to: Obstacle 2, Evil i The Heinrich Manuever.

Ja polecam Death From Above 1979 i Bloc Party :P

@tykus:

pewna osóbka ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 14:45, Adamzzz napisał:

Oj tak - Interpol wymiata :] Moją ulubioną płytą jest Turn On The Bright Lights, totalne mistrzostwo
świata :P Druga - Antics jest nieco gorsza od pierwszej, ale trzyma bardzo wysoki poziom. Według
mnie to jednak Our Love to Admire jest najgorszym odbiciem się od dobrego stylu :\

Moje ulubione to: Obstacle 2, Evil i The Heinrich Manuever.

Ja polecam Death From Above 1979 i Bloc Party :P

@tykus:

pewna osóbka ;>

Bloc party mają niezłe kawałki :) np. "Like Eating Glass". W sumie nie wiem czemu tak się ludzie na Emo rzucają, przecież ta muzyka wcale nie jest zła, to tylko taka dziwna(wolna) odmiana Rocku/Punku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 14:58, W.S.A.D napisał:

Bloc party mają niezłe kawałki :) np. "Like Eating Glass". W sumie nie wiem czemu tak się ludzie
na Emo rzucają, przecież ta muzyka wcale nie jest zła, to tylko taka dziwna(wolna) odmiana
Rocku/Punku.


Bloc Party to według mnie najlepszy zespół indie, który kiedykolwiek powstał :P Jestem ich gigantycznym fanem i tylko czekam, aż jakaś wytwórnia sprowadzi "Silent Alarm" do Polski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 14:45, Adamzzz napisał:

Oj tak - Interpol wymiata :] Moją ulubioną płytą jest Turn On The Bright Lights, totalne mistrzostwo
świata :P Druga - Antics jest nieco gorsza od pierwszej, ale trzyma bardzo wysoki poziom. Według
mnie to jednak Our Love to Admire jest najgorszym odbiciem się od dobrego stylu :\



hm... wiesz, Turn jest niesamowite. Antics tak sobie podaje. A Our Love... to dla mnie jest świetna płyta. A Heinrich tak sobie mi się podoba. Natomiast Evil ma niesamowity rytm i ta partia basowa... ^^ Teledysk też jest super wypas hiper bla bla bla... ^^ Ale najbardziej mi się podoba Stella :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stella ma świetną partię wokalną, to trzeba przyznać, ale jednak nie darzę tej piosenki specjalnymi względami. Za to bardzo uwielbiłem sobie Obstacle 2, wpada w ucho :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś z was The Hives? Taki zespół ze Szwecji, bardzo fajny moim zdaniem. Określany jest mianem Garage Rock''a z indywidualnym stylem =) Przykładowa piosenka to Tick Tick Boom z ich najnowszego albumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 17:27, Adamzzz napisał:

Stella ma świetną partię wokalną, to trzeba przyznać, ale jednak nie darzę tej piosenki specjalnymi
względami. Za to bardzo uwielbiłem sobie Obstacle 2, wpada w ucho :P

wiesz, mi tam wszystko co ma w wykonawcy nazwę "interpol" wpada w ucho... jedno mniej, drugie bardziej, ale zespół wymiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 14:58, W.S.A.D napisał:

Bloc party mają niezłe kawałki :) np. "Like Eating Glass". W sumie nie wiem czemu tak się ludzie
na Emo rzucają, przecież ta muzyka wcale nie jest zła, to tylko taka dziwna(wolna) odmiana
Rocku/Punku.


Muzyka nie była zła dopóki nie została skomercjalizowana, nie weszła do mainstreamu i nie pojawiły się zachowania typu cięcie żył, które spodobały się nastolatkom z problemami. Teraz 90% emo to pulp.

Co ciekawe, z indie tak nie jest - Bloc Party jest dość popularnym zespołem, a jak się przejdziesz po ulicy Chmielnej w Warszawie okaże się że jest tam sporo indie-kids, a jednak nikt nie narzeka ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 17:28, arekskate napisał:

A zna ktoś z was The Hives? Taki zespół ze Szwecji, bardzo fajny moim zdaniem. Określany
jest mianem Garage Rock''a z indywidualnym stylem =) Przykładowa piosenka to Tick Tick
Boom z ich najnowszego albumu.


ja znam i bardzo ich lubie, to moim zdaniem Rolling Stones XXI wieku.. najbardziej lubie ich "diabolic scheme", ale niemal każdy kawałek to niesamowity klimat. na koncertach wypadaja genialnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 14:45, Adamzzz napisał:

Oj tak - Interpol wymiata :] Moją ulubioną płytą jest Turn On The Bright Lights, totalne
mistrzostwo świata :P Druga - Antics jest nieco gorsza od pierwszej, ale trzyma bardzo
wysoki poziom. Według mnie to jednak Our Love to Admire jest najgorszym odbiciem się
od dobrego stylu :\

Moje ulubione to: Obstacle 2, Evil i The Heinrich Manuever.

Ja polecam Death From Above 1979 i Bloc Party :P


a propos Bloc Party jeśli już o nich wspominasz to może kojarzysz M83.. mocno powiązane klimaty.

a jeśli idzie o Interpol to moja ulubiona płytka jest Antics.. genialna robota, szkoda że ich nowa płyta odbiega jakością od Antics, ale idzie posłuchać ( trzeba sie do niej przyzwyczaić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 11:05, deuser napisał:

a propos Bloc Party jeśli już o nich wspominasz to może kojarzysz M83.. mocno powiązane
klimaty.


Jasne, że kojarzę. Bardzo lubię M83, ale słyszałem tylko jedną płytę - ostatnią (Before Dawn Heals Us). Mocno przeginasz jeśli chodzi o podobieństwo tych dwóch zespołów. To zupełnie inny rodzaj, typ muzyki. Wiem co mówię ;]

Dnia 22.02.2008 o 11:05, deuser napisał:

a jeśli idzie o Interpol to moja ulubiona płytka jest Antics.. genialna robota, szkoda
że ich nowa płyta odbiega jakością od Antics, ale idzie posłuchać ( trzeba sie do niej
przyzwyczaić :)


Antics wg. mnie ma tylko ze 3 dobre kawałki, nowa ma zaledwie 2. Podkreślam, że jestem wielkim fanem pierwszej płyty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:59, Adamzzz napisał:

> a propos Bloc Party jeśli już o nich wspominasz to może kojarzysz M83.. mocno powiązane

> klimaty.

Jasne, że kojarzę. Bardzo lubię M83, ale słyszałem tylko jedną płytę - ostatnią (Before
Dawn Heals Us). Mocno przeginasz jeśli chodzi o podobieństwo tych dwóch zespołów. To
zupełnie inny rodzaj, typ muzyki. Wiem co mówię ;]


idzie o to że M83 mixuje kawałki Bloc Party, a współpraca ta wychodzi im tylko na dobre ;)

po za tym "before.." to super sprawa, jedna z lepszych płyt jakie słyszałem

Dnia 22.02.2008 o 16:59, Adamzzz napisał:

Antics wg. mnie ma tylko ze 3 dobre kawałki, nowa ma zaledwie 2. Podkreślam, że jestem
wielkim fanem pierwszej płyty ;]

wiem, zauważyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:11, deuser napisał:

idzie o to że M83 mixuje kawałki Bloc Party, a współpraca ta wychodzi im tylko na dobre
;)


Ja osobiście słyszałem tylko jeden remiks, z płyty Silent Alarm Remixed - bodajże Pioneers. Muszę przyznać, że całkiem niezły, ale jednak wolę niektóre kawałki M83 - np. wybitne "I Guess I''m Floating".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować