Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2008 o 12:39, Adamzzz napisał:

Słyszał ktoś nowy singiel Sigur Rós? Jest możliwość pobranai go za darmo, legalnie z
ich oficjalnej strony. Też świetny :D.


dzięki za wiadomość!! pędze lece i ogarniam :)

ostatnio na rower wgrałem sobie kilka kawałków the Knife..świetna sprawa, fajnie sie przy tym jeździ ;) znacie tą kapelke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 12:46, deuser napisał:

ostatnio na rower wgrałem sobie kilka kawałków the Knife..świetna sprawa, fajnie
sie przy tym jeździ ;) znacie tą kapelke?


A, znam, znam i lubię ;-). Bardzo ''ascetyczna'' muzyka elektroniczna. Bardzo lubię płytę Silent Shout, tytułowy kawałek i Like a Pen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ściągnąłem sobie "The Slip" Nine Inch Nails i powiem Wam że to świetna płyta. Twórczości NIN za bardzo nie znam i nigdy nie mogłem przebrnąć przez "Downward Spiral". Ta płyta jest po prostu nie dla mnie. Za to "The Slip" jest genialne. Najbardziej podobają mi się 2 następujące po sobie kawałki, czyli "Corona Radiata" i "The Four of Us are Dying". To się po prostu fenomenalnie nadaje przed snem, leżąc przy zgaszonym świetle słuchać tych 2 kompozycji. Wypróbowane. Reszta też jest bardzo fajna. Ogólnie wszystkim polecam, zwłaszcza że jest za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 17:27, Erton napisał:

Niedawno ściągnąłem sobie "The Slip" Nine Inch Nails i powiem Wam że to świetna płyta.


podzielam zdanie.. płyta jest niezła

Dnia 12.06.2008 o 17:27, Erton napisał:

Twórczości NIN za bardzo nie znam i nigdy nie mogłem przebrnąć przez "Downward Spiral".


to błąd, bo NIN od początku tworzyło niezłą muze, później troche sie zacieli.. ale i tak z amerykańskiego industrialu zawsze wolałem MINISTRY :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo, kolejny! Tak, dobrze się przy tym śpi. Przy wszystkich kawałkach. Corona Radiata ma dość ciekawy klimat, natomiast wspomniane przez Ciebie The Four of Us Are Dying jest jednym z najlepszych na tej płycie kawałków. Nawet Demon Seed mi się spodobało, a Discipline, i tak świetne, podskoczyło jeszcze wyżej w moim rankingu. Co do The Downward Spiral - najlepszy na tej płycie jest Eraser, kawałek po prostu super. Ale album jest rzeczywiście nieco trudniejszy w słuchaniu. The Slip jest natomiast bardzo przystępne, podejrzewam że też po to by zwerbować nowych fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odkryłem The Faint. Świetny, amerykański zespół electro-rockowy. Szczególnie polecam piosenkę "I Disappear", która była na soundtracku do THAW ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobiłem sobie kurs przypominający post grunge :)
Zacząłem od nieistniejącego już zespołu Bush, następnie wskoczyłem w Puddle of Mudd, a aktualnie słucham Seether. Kojarzy ktoś to w ogóle? Zna ktoś może zespoły, które grają grunge albo post grunge?
Oczywiście nie chodzi mi o klasykę gatunku typu Nirvana, AiC czy PJ, bo to zna każdy szanujący się rockers, ale o coś świeżego, jak np. Art od Dying.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie Staind niby jest zaliczany do post-grunge''u ;). Seethera kojarzę tylko z nazwy, Puddle of Mudd słuchałem kiedyś i podobało mi się.
W zasadzie to nawet Korn niekiedy jest zaliczany do post-grunge''u! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 19:01, eL Fron napisał:

Być może spodoba Ci się coś z mojej playlisty. Jesli chodzi o hardrockowe brzmienia to
przede wszystkim polecałbym: Disturbed, Breaking Benjamin, Flaw, Stone Sour, Godsmack.


Disturbed bardzo lubię, Stone Sour nawet daje radę, a Godsmack jak dla mnie gra za bardzo nu-metalowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 17:33, Leslaw555 napisał:

Disturbed bardzo lubię, Stone Sour nawet daje radę, a Godsmack jak dla mnie gra za bardzo
nu-metalowo.


Errr, Godsmack to chyba jeden z niewielu współczesnych rockowych zespołów, które grają hard rocka najbardziej zbliżonego do klasyki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:19, Sebat1 napisał:

Czy ktoś mógłby mi doradzić jakieś naprawdę konkretne Hard Rockowe zespoły (im więcej
tym lepiej) , szukam ostrych gitarowych brzmień. Zespoły mogą być ponure i mroczne ,
ale niekoniecznie. Dodam jeszcze że uwielbiam Korna oraz Metallice.

polecam tourture killer, misteria, arch enemy, ac/dc, kazik''n''kult

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście już nowej płyty Nine Inch Nails pt "The Slip"? Jak dla mnie istna RE-WE-LA-CJA! Non stop tego słucham od wczoraj i w ogóle się nie nudzi :) Po 20 latach twórczości Trent Reznor udowadnia, że nadal potrafi tworzyć świetną muzykę, a co najlepsze ów album został wydany całkowicie za darmo w internecie (dla kolekcjonerów istnieje jednak tradycyjne wydanie płytowe). Możecie go ściągnąć tutaj: http://theslip.nin.com/ . Kawałki tj "Letting You", "Corona Radiata" czy "Demon Seed" po prostu MIAŻDŻĄ! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2008 o 17:40, dawidb4340 napisał:

polecam tourture killer, misteria, arch enemy, ac/dc, kazik''n''kult


Powiem szczerze że jestem odrobinę zaskoczony odpowiedzią po tak długim czasie . Wielkie dzięki za poradę , z tych podanych przez Ciebie zespołów najbardziej kojarzę ac/dc , ale na pewno postaram się przesłuchać wszystkie utwory w wykonaniu tych zespołów , jeszcze raz dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny! :P Cóż, już tyle razy o tym albumie pisałem że więcej nic nie wycisnę xD. Ale z wymienionych przez Ciebie utworów podoba mi się Demon Seed i Corona Radiata, utwory nr 2 i 3 nie podobają mi się. Ostatnio zresztą strasznie spodobało mi się Only z With Teeth, bardzo zabawny kawałek i świetnie się go słucha :). Tak czy siak polecam The Slip!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja za The Slip przepadam, ale za całością. jako oddzielne utwory - nie mogę...
a co by nie przepisywać wszystkich utworów NIN''u, które mi się podobają, screen:

20080622003655

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Survivalism. Widziałem singla w Media Markcie. Z tej listy najbardziej mi się podobają The Fragile, Even Deeper, La Mer, The Great Below, Into the Void... Ale jest Only i Sunspots, te dwa kawałki rządzą! ;) Warto też wspomnieć o We''re In This Together - z perspektywy czasu nie zaliczę tego utworu do ulubionych, ale kiedyś strasznie mi się podobał. I zamierzałem do niego zrobić klip ;).
Akurat słucham The Slip w - nomen omen - kawałkach ;). Discipline, Echoplex, Head Down i zmieniam folder na odtwarzaczu xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:48, Skywalker560 napisał:

Ale jest Only i Sunspots, te dwa kawałki rządzą!


a nawet rzondzą! :P
nie, rly.. dobre kawałki. dziwie się, że Only dopiero teraz do Ciebie przemówiło :P

Dnia 22.06.2008 o 00:48, Skywalker560 napisał:

;) Warto też wspomnieć o We''re In This Together - z perspektywy czasu nie zaliczę
tego utworu do ulubionych, ale kiedyś strasznie mi się podobał. I zamierzałem do niego
zrobić klip ;).


nie zaliczysz? w sensie już? why, mów! ; ) poza tym... też się dziwię Ci, że już się nie podoba :P
klip? to też mnie intryguje... w sumie dobry kawałek na klip, łatwa tematyka.

Dnia 22.06.2008 o 00:48, Skywalker560 napisał:

Akurat słucham The Slip w - nomen omen - kawałkach ;). Discipline, Echoplex,
Head Down i zmieniam folder na odtwarzaczu xD.


eh... ja akurat tej płyty [jeszcze] tak nie umiem, w kawałkach. to taki syndrom, że jak pojawi się coś nowego wartego słuchania, to słucham tego niemal non stop w całości, taśmowo... po 2-3 tygodniach i przesłuchaniu dziesiątki/setki razy, rzygam tym brzydko mówiąc, robię przerwę i słucham tylko wybranych utworów [mimo, że na początku wszystkie dla mnie owniły :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:56, pizmak666 napisał:

nie, rly.. dobre kawałki. dziwie się, że Only dopiero teraz do Ciebie przemówiło :P


No bo dopiero niedawno usłyszałem! -._

Dnia 22.06.2008 o 00:56, pizmak666 napisał:

nie zaliczysz? w sensie już? why, mów! ; ) poza tym... też się dziwię Ci, że już się
nie podoba :P


No, przejadł mi się i właśnie przez moje wyobrażenie klipu już go nie chcę! :P

Dnia 22.06.2008 o 00:56, pizmak666 napisał:

klip? to też mnie intryguje... w sumie dobry kawałek na klip, łatwa tematyka.


Chciałem podłożyć to pod klip Solitaire Unraveling, zmontować go z fragmentów w których śpiewa Dżefrej i jeszcze dołożyć fragmenty Here to Stay.

Dnia 22.06.2008 o 00:56, pizmak666 napisał:

eh... ja akurat tej płyty [jeszcze] tak nie umiem, w kawałkach. to taki syndrom, że jak
pojawi się coś nowego wartego słuchania, to słucham tego niemal non stop w całości, taśmowo...
po 2-3 tygodniach i przesłuchaniu dziesiątki/setki razy, rzygam tym brzydko mówiąc, robię
przerwę i słucham tylko wybranych utworów [mimo, że na początku wszystkie dla mnie owniły
:P]


Mam to samo, w zasadzie teraz to już częściej i szybciej mam czegoś dość. A kiedyś miałem mało utworów i wszystkich słuchałem do upadłego. Np. My Gift To You leciało po kilkadziesiąt razy w ciągu roku. A teraz szybko mi się nowe kawałki nudzą, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 01:01, Skywalker560 napisał:

No bo dopiero niedawno usłyszałem! -._


miałeś pecha :P

Dnia 22.06.2008 o 01:01, Skywalker560 napisał:

Chciałem podłożyć to pod klip Solitaire Unraveling, zmontować go z fragmentów
w których śpiewa Dżefrej i jeszcze dołożyć fragmenty Here to Stay.


oho! jaki mix... no cóż, nie tyle co kontrowersyjnie, co wolę się nie wypowiedzieć w pełni.
ale zobaczyłbym efekt, o tak! może wróć do pomysłu ;]

Dnia 22.06.2008 o 01:01, Skywalker560 napisał:

Mam to samo, w zasadzie teraz to już częściej i szybciej mam czegoś dość. A kiedyś miałem
mało utworów i wszystkich słuchałem do upadłego. Np. My Gift To You leciało po
kilkadziesiąt razy w ciągu roku. A teraz szybko mi się nowe kawałki nudzą, niestety...


ja sam się sobie dziwie, że jeszcze wyrabiam z tak wielką ilością muzyki jaką mam. i mimo, iż większość znajomych ma duuużo większe kolekcje i tak uważam, że to co mam to już ogromna ilość. nie sposób słuchać wszystkiego na bieżąco i nie mieć wrażenia po jakimś czasie, że jakiejś płyty/wykonawcy nie słyszało się od wieków.
co lepsze, wcale nic mi się tak szybko nie nudzi. mówię, mogę słuchać nawet 2-3 tygodnie po kilka razy dziennie to samo i się nie nudzi ;] no chyba że 25dnia z kolei :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 01:06, pizmak666 napisał:

miałeś pecha :P


Tak to wcześniej tylko With Teeth słyszałem, bardzo zacny kawałek swoją drogą.

Dnia 22.06.2008 o 01:06, pizmak666 napisał:

oho! jaki mix... no cóż, nie tyle co kontrowersyjnie, co wolę się nie wypowiedzieć w
pełni.
ale zobaczyłbym efekt, o tak! może wróć do pomysłu ;]


No, trochę kontrowersyjny. Pomyślę nad tym ;). Bo póki co mam zamiar jeszcze zrobić klip do Only (będzie buracki! :P) i The Air-conditioned Nightmare ;).

[cut]

Ja dopiero buduję swoją kolekcję, mam kilkanaście płyt i przyjemniej mi się z nich słucha ;). Ale kiedyś mogłem jednego utworu który mi się podobał słuchać non stop przez kilka dni, dziś ten czas się już skrócił. Zresztą, to zależy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować