Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2009 o 21:32, Ramzes5 napisał:

ja lubię Emo ze względu na ich sposób myślenia.Po Woodstocku nie da się nie lubić emo


A był jakiś zespół grający emocore? Czy może chodzi Ci o gothów, którzy byli na Woodstocku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 21:32, Ramzes5 napisał:

ja lubię Emo ze względu na ich sposób myślenia.Po Woodstocku nie da się nie lubić emo

huahua ja tez lubię emo. Imo najlepszym zespołem emo jest MCR. Oczywiście chodzi o muzykę emo, a nie subkulturę, która już dawno zeszła na psy... wg której cięcie jest cool, a makijaż - czarne oczy jak u pandy trendy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 23:38, Grzech napisał:

> ja lubię Emo ze względu na ich sposób myślenia.Po Woodstocku nie da się nie lubić
emo

A był jakiś zespół grający emocore? Czy może chodzi Ci o gothów, którzy byli na Woodstocku?

nie mój kumpel jest emo i był na woodstocku i poznałem wielu emo nie gothów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 00:14, pufa napisał:

huahua ja tez lubię emo. Imo najlepszym zespołem emo jest MCR. Oczywiście chodzi o muzykę
emo, a nie subkulturę, która już dawno zeszła na psy... wg której cięcie jest cool, a
makijaż - czarne oczy jak u pandy trendy..

Ciekawe kiedy ludzie nauczą się że Chemiczni nie grają EMO !!!!!1111 To że emosie tego słuchają nie znaczy że grają emo. I pozwolę sobie dać link : http://www.emo.styl.fm/emo-definicja-zespo-y-t174.html dużo tego, ale radzę przeczytać żeby potem nie było pomyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 01:05, RohenS napisał:

Ciekawe kiedy ludzie nauczą się że Chemiczni nie grają EMO !!!!!1111 To że emosie tego
słuchają nie znaczy że grają emo. I pozwolę sobie dać link : http://www.emo.styl.fm/emo-definicja-zespo-y-t174.html
dużo tego, ale radzę przeczytać żeby potem nie było pomyłek.


haa, wiedziałam, że mnie ktoś zje;D
może pierwsza ich płyta była punkowa czy coś w ten deseń (I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love), ale w nowszych, dajmy na to. ''''The Black Parade'''' to już nie to... np. ciągłe teksty o śmierci etc. (wiem, Gerard ma obsesje na opunkcie śmierci ;p)i w ogóle w pierwszej płycie muzyka była ostrzejsza. Dobra, sama czytałam jak członkowie mcr wypowiadali się, że nie grają emo. No ale cóż juz zostali na to skazani m.in przez swój imagei teksty piosenek. Z resztą na last.fm są do takiego typu muzyki zaliczani. ;) Słucham tego zespołu od ponad 3 lat, więc dobrze wiem co grają.. Z reszta nie rozumiem poco tak sie bulwersowac i wypierac, że nie grają emo. Emo to gatunek muzyczny jak każdy inny, niestety ostatnio źle kojarzony przez niektórych. Dziękuję, skończyłam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 13:50, pufa napisał:

ale w nowszych, dajmy na to.

>''''The Black Parade'''' to już

Dnia 10.08.2009 o 13:50, pufa napisał:

nie to...

Dlatego najmniej słucham TBP ;P

Dnia 10.08.2009 o 13:50, pufa napisał:

np. ciągłe teksty o śmierci etc. (wiem, Gerard ma obsesje na opunkcie śmierci
;p)i w ogóle w pierwszej płycie muzyka była ostrzejsza. Dobra, sama czytałam jak członkowie
mcr wypowiadali się, że nie grają emo.
No ale cóż juz zostali na to skazani m.in przez
swój imagei teksty piosenek.

no niestety... nie żebym miał coś do emo, ale nie lubię jak ktoś nazywa tak zespół który nim nie jest.

Dnia 10.08.2009 o 13:50, pufa napisał:

Z resztą na last.fm są do takiego typu muzyki zaliczani.

Na last.fm jako emo tagują też Fall Out Boy, The Used, All Time Low itp a jakoś nie grają emo

Dnia 10.08.2009 o 13:50, pufa napisał:

;) Słucham tego zespołu od ponad 3 lat, więc dobrze wiem co grają.. Z reszta nie rozumiem
poco tak sie bulwersowac i wypierac, że nie grają emo. Emo to gatunek muzyczny jak każdy
inny, niestety ostatnio źle kojarzony przez niektórych.

Też mi się nie podoba że to źle kojarzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mógłby ktoś polecić mi kilka ciekawych zespołów indie rockowych ? ;) Coś w stylu Arctic Monkeys ,The Kooks , The Strokes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 00:56, Etnies napisał:

Witam . Mógłby ktoś polecić mi kilka ciekawych zespołów indie rockowych ? ;) Coś w stylu
Arctic Monkeys ,The Kooks , The Strokes...


Tego jest mnówsto :
The killers, Kings of Leon, Franz Ferdinand, Kaiser Chiefs,Band of Horses, The Subways, Vampire Weekend, The White Stripes, The Futureheads - to kilka wg mnie najciekawszych i najfajniejszych : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zespołów, które wymienił Qbasmok szczególnie polecam The White Stripes, szczególnie album "Elephant". A poza tym może jeszcze Bloc Party.
EDIT. Z tym BP chwilę się spóźniłem, sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Killers ,Franz Ferdinand , The Subways , Vampire Weekend , The White Stripes ,Bloc Party już słyszałem . Są to w miarę znane zespoły ,a ja poszukuje czegoś nowego ,zespołów mało znanych ale posiadających wielki potencjał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 00:56, Etnies napisał:

Witam . Mógłby ktoś polecić mi kilka ciekawych zespołów indie rockowych ? ;) Coś w stylu
Arctic Monkeys ,The Kooks , The Strokes...


Słucham muzyki indie od długiego czasu i mogę polecić kilka świetnych zespołów. Oczywiście nie każdy z podanych przeze mnie zespołów gra rasowe indie, bo takie White Stripes to czysty rock z domieszką bluesa.

Bloc Party, The White Stripes, Franz Ferdinand, TV on the Radio, Death Cab for Cutie, Be Your Own Pet, Maxïmo Park, The Shins, Foals, Interpol, Spoon, Death from Above 1979, The Libertines, Modest Mouse, Yeah Yeah Yeahs, Eels.

To by było na tyle. Jeśli którykolwiek z tych zespołów Cię zainteresuje, nie wahaj się pytać o szczegóły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 12:04, Etnies napisał:

The Killers ,Franz Ferdinand , The Subways , Vampire Weekend , The White Stripes ,Bloc
Party już słyszałem . Są to w miarę znane zespoły ,a ja poszukuje czegoś nowego ,zespołów
mało znanych ale posiadających wielki potencjał ;)


To ja w takim razie opowiem o Bloc Party, bo jestem gigantycznym fanem tego zespołu. Posiadają oni wielki potencjał, którego nie widać przy przesłuchaniu kilku singli wypuszczonych na chybcika. Trzeba wsłuchać się w album i dopiero wtedy odkryje się drzemiące piękno w muzyce tego zespołu. Moim ulubionym albumem wszech czasów jest A Weekend in the City, istna bomba emocjonalna drzemiąca w przełomowych tekstach.

Warto się z Bloc Party dobrze zaznajomić, to naprawdę wychodzi na dobre. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 12:04, Etnies napisał:

,a ja poszukuje czegoś nowego ,zespołów mało znanych ale posiadających wielki potencjał ;)

Mało znany indie z potencjałem? Hmm...
Motorpsycho, Los Planetas, El Niño Gusano, Motorpsycho, Tocotronic, Swell, Whipping Boy, Polaris, Half Man Half Biscuit, Homesick for Space, Greg Sage, Brian, Snowglobe, The Moles.

Nie wiem jak bardzo mało znane mają być te zespoły, więc wymieniłem kilka o różnych stopniach ezoteryczności. Część podchodzi indie pop, ale to naprawdę same dobre zespoły.

Z polskich zespołów polecam Lenny Valentino. Grają dream/indie pop (niech słowo pop nikogo nie zraża, często używa się go do nazywania różnych gatunków alternatywnego rocka) na najwyższym możliwym światowym poziomie.
http://www.youtube.com/watch?v=q-tlkdrXm68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 21:43, Brychoo napisał:

A tak to BP nie jest aż takie znane. Nie puszczają tego na Vivie/MTV ani innym 4funie.
W radiu tez ni słychu.

Puszczanie na Vivie/MTV, etc. w brew pozorom nie jest wyznacznikiem popularności (szczególnie muzyki rockowej, której słuchacze często nie cierpią tego typu stacji). Na last.fm Bloc Party jest 25. pod względem popularności: http://www.lastfm.pl/music?page=3, na RYM debiut ma ogromną liczbę ocen: http://rateyourmusic.com/release/album/bloc_party/silent_alarm/, a na YT "Helicopter" ma 5,7 mln odtworzeń: http://www.youtube.com/watch?v=2R6S5CJWlco Bloc Party jest zajebiście popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 21:43, Brychoo napisał:

A tak to BP nie jest aż takie znane. Nie puszczają tego na Vivie/MTV ani innym 4funie.
W radiu tez ni słychu.

Tak jak napisałas Miklak, to że w telewizji nie widać zespołu nie oznacza, że nie jest on popularny. A w radiu "słychu", tylko trzeba wiedzieć jakich stacji słuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 14:17, berth801 napisał:

Lubi ktoś The Used , MCR ,Paramore ? ;]


MCR jest średnie. The Used grają bodajże christian rocka, a od Paramore, zdecydowanie lepsze jest Flyleaf - polecam, jeżeli lubisz kobiece wokale, podobne do głosu wokalistki Paramore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować