Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - garść (spora!) nowości

325 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2007 o 13:08, sig. napisał:

to będzie się można wydostać poza Waszyngton? bo nigdzie takiego infa nie widzaiałem to nie prawdziwe fallouty gdzie można było kawał świata zwiedzić


Zaraz, chwileczkę. To w F3 będzie się można poruszać tylko w jednym mieście?!? Nie no, to ja dziękuję w takim razie. I pewnie nie będzie można kontynuować rozgrywki po zakończeniu głównego wątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:08, sig. napisał:

to będzie się można wydostać poza Waszyngton?

Znow bazujac na innym portalu ;), wychodzi na to, ze obszar Waszyngtonu ma stanowic okolo 25% powierzchni gry. Czy to malo czy duzo, trudno powiedziec. Wszak duza czesc fabuly BG2 tez toczyla sie w miescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:05, SlimPole napisał:

> Jak zwykle same marudzenia.... Po pierwsze w poprzednich faloutach tekstow bylo za duzo
to
> ma byc gra a nie ksiazka....

Tja, przez takich ludzi Oblivion jest jaki jest :/ Owszem, to jest gra, ale gra RPG! Nie podoba
ci się czytanie dialogów to graj w FPSy.

popieram w całej rozciągłości. rpg bez dużej ilości rozmów (naturalnie z listą odpowiedzi/pytań do wyboru a nie obrazkami)/innych tekstów (np książki czy pliki komputerowe)zamienił by się w siekaninę typu diablo (co mogło by się okazać lepszą grą od tego co nam betsha serwuje ale to już inna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, uwielbiam tych płaczków. Z jednej strony smędzą, że sequele są tylko kalkami poprzednich części, a z drugiej jak już coś ulega zmianie to jest lament. Spoko - możecie sobie kupić kolejną reedycję waszego dziesięcioletniego faworyta i mieć starego, dobrego Fallouta. Natomiast osobom idącym do przodu dajcie cieszyć się Falloutem w oprawie godnej XXI wieku. Jeszcze tego brakowało, żebym ładował kasę w najnowszy sprzęt do grania, po to żeby sobie obejrzeć izometrycznego trupa. I przestańcie nudzić - jak się nie podoba, to nie kupicie. Bethesda przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:11, HumanGhost napisał:

> to będzie się można wydostać poza Waszyngton? bo nigdzie takiego infa nie widzaiałem to
nie prawdziwe fallouty gdzie można było kawał świata zwiedzić

Zaraz, chwileczkę. To w F3 będzie się można poruszać tylko w jednym mieście?!? Nie no, to ja
dziękuję w takim razie. I pewnie nie będzie można kontynuować rozgrywki po zakończeniu głównego
wątku?

Je... JEDNE MIASTO?? W FALLOUCIE?? RATUNKU ŚWIAT SIĘ KOŃCZY... Fpp jakoś łyknę ale JEDNO miasto...? A jak nie będzie można kontynuować rozgrywki po końcu... To ja se odpuszcze... Moim zdanie jak to wyjdzie więcej ludzi będzie kupować Hellgate:London. NIe wiem dlaczego ale te dwie gry mi się strasznie kojarzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaimplementowanie cyklu dnia i nocy to ważna ciekawostka... toż to chyba olbrzymi skuckes !!!! Nowość i wogóle przełom w grach komputerowych !!!
Takie bzdety to w starym Falloucie już były a tu to powinny być jako coś oczywistego. Ten system powtórek z fajnego krytyka to tez chyba nic ciekawego. Zapewne znudzi się po jakimś czasie, w końcu ile można oglądać jak oko potwora turla się po ziemi... Zrobią pewnie parę takich filmików i człowiek zanim przejdzie grę to się naogląda każdego po kilkadziesiąt razy. Coś chyba w złym kierunku zmierza ta gra. Fajerweki graficzne, fajerwerki w rozgrywce i jeszcze raz fajerwerki. Wszystko tylko żeby ukryć niedoróbki i niedociągnięcia w fabule. Zupełnie jak w Oblivionie...
Fajną rzeczą z kolei wydaje się to że trafienie w określoną część ciała spowoduje kreślony efekt. Ciekwe co będzie jak się strzeli między nogi :)
Szkoda tylko że Bethesda ( a niech ją zmutowana gęś kopnie ) wycięła tury. No ale cóż grafikai i dynamika najważniejsze w dzisiejszym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:15, hehe napisał:

Ciekwe co będzie jak się strzeli między nogi :)


Nic nie będzie, bo nie ma takiej możliwości. Na gry-online jest większy trochę opis prezentacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 12:48, jac22 napisał:

Jak zwykle same marudzenia.... Po pierwsze w poprzednich faloutach tekstow bylo za duzo to
ma byc gra a nie ksiazka....


To jest obojętne czy to ma być tekst czytany czy mówiony. W życiu tekstu jest bardzo dużo i by się z kimś dogadać trzeba czasem mówić godzinami. Rozumiem, że książka też ma za dużo tekstu, szczególnie te nudne opisy przyrody, prawda?

Aktualnie Fallout nurkuje do kretyńskiego rozwiązania znanego z Morrowinda i Obliviona gdzie NPC jest sprowadzony do roli tablicy z ogłoszeniami. Nie wiem czy zauważyłeś grając w Fallouta (zakładam, że grałeś bo inaczej twoja wypowiedź jest niewiele warta) kwestie jakie mogłeś wypowiadać do innych były zależne od inteligencji twojego bohatera i to miało znaczenie: inna była reakcja gdy jako kretyn powiedziałeś w domu uciech cielesnych "Fuck! Fuck!" a inna gdy jako osoba rozsądna złożyłeś tam "zamówienie".

Dnia 02.07.2007 o 12:48, jac22 napisał:

Po drugie jak chcecie izometrie to odpalcie sobie komputery w
starej technologi i grajcie. Swiat idzie do przodu i trzeba odchodzic od utartych schematow.


Stosując widok FPP twórcy sami podcinają sobie skrzydła. Większość graczy jednak nie ma wielkich oczekiwań więc z marketingowego punktu widzenia robią dobrze.

Dnia 02.07.2007 o 12:48, jac22 napisał:

Najlepiej jakby wszystko bylo tak samo tylko teksty zmienic to by wam pasowalo...


Te teksty to tak zwana fabuła, która aktualnie części graczy wisi. Byle coś tam było, prawda?

>Falout i taknie

Dnia 02.07.2007 o 12:48, jac22 napisał:

odniesie sukcesu bo odniosly je 1 i 2 3 czyli tactics juz nie a nastepny raczej tez juz takiego
nie odniesie... ile mozna ciagnac jedna bajke.


Nie rozumiem tego zadania bo zapomniałeś o używaniu takich małych a bardzo przydatnych znaków jak przecinek i kropka. O wielkich literach już nie wspomnę.

Dnia 02.07.2007 o 12:48, jac22 napisał:

To tak jak z serialem Lost wszyscy zachwyceni
po pierwszej seri druga tez jak cie moge a trzecia juz malo kto oglada ze starych fanow bo
nudne juz sie staje ciagle czekanie.


Skoro już komentuję całą wypowiedź to wypadałoby skomentować i ten fragment ale nie mogę: nie widziałem jakiegokolwiek odcinka tego serialu a co dopiero mówić o serii.

>Wiec bedzie to nedzie pogracie i odlozycie w kat bo oldscoolem

Dnia 02.07.2007 o 12:48, jac22 napisał:

nie pachnie...


Tak to można zrobić z piratem a nie ze stówą, którą najpierw trzeba zarobić. Często rzucasz w kąt sto złotych? Poza tym wcale nie chodzi o oldscool ale ja nie będę tego po raz któryś tam tłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam to bardzo bliźniaczo przypomina obliviona.
Tym silnikiem śmierdzi w tej produkcji na kilometr.

Drugi screen:
Walka jak z jakimś potworem w trybie FPP, wszystko wygląda podobnie z ulepszoną grafiką.
Ostatni screen:
Normalnie jakby bohater rozmawiał z jakimś dowolnym NPC w Oblivionie. Tylko oczywiście klimat inny, ale czy twarz danego enpeca i tekst na dole nie przypomina wam drugiego dzieła bethesdy?

Pewnie wyjdzie tak, że zamiast Izometrzyczego rzutu uświadczymy widok TPP tak jak w TES:Oblivionie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzut izometryczny to przesada :) 3D i jak to ująłeś godna oprawa graficzna jak najbardziej, ale na tym się gra nie kończy. Wszystko byłoby ok, gdyby Bethesda nie zmieniała zbyt wielu rzeczy dotyczących Fallouta. Rzeczy dzięki którym gra stała się sławna. Dodaj sobie do tego ich ostatnią produkcję Oblivion gdzie oprócz grafiki niewiele było ciekawych rzeczy, a już można się bać że ta firma nie sprosta chociażby humorowi jakiego możnaby się spodziewać po kolejnej odsłonie Fallouta. Tworzą może i grę fajną, ale Fallout to na razie wydaje się być tylko z nazwy i zapewne po to też były im te prawa potrzebne. Jak dla mnie to oni na razie żerują na tej nazwie i wykorzystują ją do reklamy. Może i gra będzie nawet świetna, tylko czemu nazywac ją Falloutem skoro Fallout to to nie będzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"połączenie aktywnej pauzy z systemem turowym" ? Jak to niby miałoby funkcjonować ? Po co komu pauza, skoro są tury ? Chyba ze tur nie będzie i będzie tylko real time shooter z aktywna pauzą. Ale wtedy dlaczego piszecie o turach ?
Choć to i tak bez znaczenia. Fallout w konwencji , FPS to już nie Fallout ... i tylko kolejnej legendy szkoda. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widok z pierwszej osoby... Frajerska bethseda, już lepiej jakby nie robili F3, tylko go zniszczą.... A engine Obliviona mogą sobie wsadzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hallas ma racje, z 13s mozna bylo sie dowiedziec, ze mapy podrozy nie bedzie, beda strefy z mobami, ktorych bez odpowiedniego lvlu nie pokonamy (co to kurde mmo?) i to wystarczajacy powod jak dla mnie, ze zrobia gniota, a nie Fallouta 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:05, sig. napisał:

dema pewnie nie będzie (w końcu betsheida robi), a kupowanie w ciemno to idiotyzm. więc trzeba
osądzić wg tego co o niej piszą (naturalnie suche informacje o grze a nie recenzje, bo te są
zawsze subiektywne i ocena zależy miedzy innymi od osobistych preferencji autora), a póki co
spełniają się najgorsze obawy fanów (no chyba że nagle zrobią zwrot o 180 stopni, ale na to
już chyba za późno).


Toteż chciałbym jakiś gameplay trailer zobaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 12:48, jac22 napisał:

Jak zwykle same marudzenia.... Po pierwsze w poprzednich faloutach tekstow bylo za duzo to
ma byc gra a nie ksiazka.... Po drugie jak chcecie izometrie to odpalcie sobie komputery w
starej technologi i grajcie. Swiat idzie do przodu i trzeba odchodzic od utartych schematow.


Od schematów dzięki którym odniosło się sukces ?? Właśnie do takich graczy jak ty ( bez urazy ) kieruje pewnie Bethesda swój produkt.
Mało tekstu - mało czytania, słaba fabuła - mało myślenia, więcej rozwałki w fajnej oprawie graficznej - lepsza gra. Coś takiego chyba przyświecało twórcom Obliviona i jak widać w F3 kontunuują ten niecny proceder. To że Oblivion był słabym RPGiem mało ludzi zauważyło, to że F3 będzie marnym Falloutem zauwazy pewnie jeszcze mniej. Coraz gorsze te gry robią z biegiem czasu a wydawało się że powinno być na odwrót.

p.s.Poczytaj sobie na forum Bethesdy i F3 porównanie Obliviona i F2. Zobacz jak daleko w tyle jest na super produkcja za starym Falloutem ( oczywiście jeżeli chodzi o rozgrywkę i fabułę ). Będziesz wiedział czemu ludzie się obawaiją że Bethesda spartoli grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie ta gra wyszła jako postapokaliptyczny mod do Obliviona to wy wszyscy którzy teraz tak jęczycie, cieszyli byście i mówili szkoda ze nie wyglada tak Fallout 3, jestem gotów postawić na to swoja miesięczna wypłate,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować