Zaloguj się, aby obserwować  
Lisek569

Używki

121 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2005 o 15:06, Lisek569 napisał:

mam pytanie czy wirualną kasą moge płacić za używki??


Chyba nie można, ale to jest ciekawy pomysł! Wystawiający mógłby określać, czy chce za grę kasę czy też wirtualne złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:12, Zgodny napisał:

Chyba nie można, ale to jest ciekawy pomysł! Wystawiający mógłby
określać, czy chce za grę kasę czy też wirtualne złotówki.


Raczej nieciekawy, i tak każdy preferuje prawdziwą kasę, a nie wirtualne zamienniki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:39, Ciechan napisał:


Raczej nieciekawy, i tak każdy preferuje prawdziwą kasę, a nie wirtualne zamienniki :).

uważam że płacenie wirtualną kasą mmoże być dobrze np. nie masz kasy prawdziwej a tu jest okazja za 30 a ty masz wirtualnej 50 to wtedy może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:39, Ciechan napisał:

> Chyba nie można, ale to jest ciekawy pomysł! Wystawiający mógłby
> określać, czy chce za grę kasę czy też wirtualne
złotówki.

Raczej nieciekawy, i tak każdy preferuje prawdziwą kasę, a nie wirtualne zamienniki :).


Powiedzmy, że masz na koncie 300 wPLN i aktualnie nie masz realnych złotówek. Ktoś sprzedaje grę, na której Ci zależy,i która w sklepie kosztuje 99 zł (lub 66 zł +33 wPLN) i chce za nią 50 PLN lub 100 wPLN (bo to chyba oczywiste, że wPLN będzie chciał otrzymać więcej :))
Jak nie masz PLN, to wPLN w sklepie nie wykorzystasz. 300 wPLN leżą na serwerze, a inflacja działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:59, Zgodny napisał:

Powiedzmy, że masz na koncie 300 wPLN i aktualnie nie masz realnych złotówek. Ktoś sprzedaje grę, na której Ci zależy,i
która w sklepie kosztuje 99 zł (lub 66 zł +33 wPLN) i chce za nią 50 PLN lub 100 wPLN (bo to chyba oczywiste, że wPLN będzie
chciał otrzymać więcej :))
Jak nie masz PLN, to wPLN w sklepie nie wykorzystasz. 300 wPLN leżą na serwerze, a inflacja działa
:)

oto właśnie mi chodziło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:12, Zgodny napisał:

> mam pytanie czy wirualną kasą moge płacić za używki??

Chyba nie można, ale to jest ciekawy pomysł! Wystawiający mógłby
określać, czy chce za grę kasę czy też wirtualne złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:06, Lisek569 napisał:

mam pytanie czy wirualną kasą moge płacić za używki??


Nie.

Cdprojekt tylko umożliwa zwykłym śmiertelnikom reklamę. ALE nie zajmuję się "pośrednictwem" (kasą itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:51, Valed napisał:

Nie.

Cdprojekt tylko umożliwa zwykłym śmiertelnikom reklamę.
ALE nie zajmuję się "pośrednictwem" (kasą itp).

czyli za używki nie można płacić wirtualną kasą?? chodzi tylko oto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać pytanie dotyczące uczciwości sprzedawców w dziale "używki". Czy CD Projekt nie powinien dawać nowych seriali do gier, z opcją gry przez internet i anulować tych wcześniejszych (seriali)... Załóżmy, że chcę sobie kupić używane Diablo II z LoD, jednak jeżeli osoba posiadająca ową grę, przed jej wysłaniem spisze sobie nr seryjny produktu i będzie go używać z piracką wersją lub też innym oryginałem, przez co ja (osoba kupująca) nie będę mógł korzystać z serwerów battle.net! Proszę o rozważenie tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym było by trudniej, bo to jestr raczej kwestia w tym wypadku Blizzardu. Chociaż powinno się coś dawać zrobić, ale nie jestem pewien i nie wierzę, że tak będzie. :( Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:11, Lord_Zak napisał:

Chciałbym zadać pytanie dotyczące uczciwości sprzedawców w dziale "używki". Czy CD Projekt nie powinien dawać nowych seriali
do gier, z opcją gry przez internet i anulować tych wcześniejszych (seriali)... Załóżmy, że chcę sobie kupić używane Diablo
II z LoD, jednak jeżeli osoba posiadająca ową grę, przed jej wysłaniem spisze sobie nr seryjny produktu i będzie go używać
z piracką wersją lub też innym oryginałem, przez co ja (osoba kupująca) nie będę mógł korzystać z serwerów battle.net! Proszę
o rozważenie tego problemu...



dlatego ty, jako osoba kupujaca musisz sie zastanowic czy warto ryzykowac i zaoszczedzic pare zlotych, czy miec pewnosc i kupic nowke
ja w przypadku gier online wymagajacych nr seryjnego raczej bym nie ryzykowal i kupil nowke

wydaje mi sie ze cdprojekt nie bedzie wydawal nowych cdkey i banowal starych (po 1 to nie oni sie tym zajmuja, po 2 sprzedajacy moze ci podac dowolny cdkey, niekoniecznie swoj, lecz np jeden z ogolnodostepnych w necie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry z serialami koniecznymi do zabawy po Sieci powinno się jednak kupować od zaufanych osób. A najbardziej zaufaną jest, w mojej opinii, pan sprzedawca w zwykłym sklepie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:19, Jasió napisał:

najbardziej zaufaną jest, w mojej opinii, pan sprzedawca w zwykłym sklepie. ;)


Ja bym aż tak bardzo nie ufał sprzedawcom w sklepie...
W końcu Polak potrafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:23, MatteoDA napisał:

> najbardziej zaufaną jest, w mojej opinii, pan sprzedawca w zwykłym sklepie. ;)

Ja bym aż tak bardzo nie ufał sprzedawcom
w sklepie...
W końcu Polak potrafi ;)
musze się z tobą zgodzić (a jeśli ktoś włoży do pudełka kamienie :-) i komuś to wysle jako gre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:58, Arkadiusz napisał:

(...) wydaje mi sie ze cdprojekt nie bedzie wydawal nowych cdkey i banowal
starych (po 1 to nie oni sie tym zajmuja, po 2 sprzedajacy moze ci podac dowolny cdkey, niekoniecznie swoj, lecz np jeden
z ogolnodostepnych w necie)


A mi się jednak wydaje, że jakby mi podał, jeden z tych jak Ty to nazwałeś - ogólnodostępnych kluczy, to trzeba by było rozpatrywać sprawę w kategorii przestępstwa komputerowego.

Natomiast, jeżeli chodzi o to, że CD Projekt nie zajmuje się wydawaniem i banowaniem seriali gier, to prawda! Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem... jest on firmą pośredniczącą pomiędzy twórcami, a graczami w Polsce, czyli ma dostęp do nr seryjnych i może nakłonić producenta, aby wycofał dany klucz i podał nowy (niestety nie wiem, czy poza drobną stratą czasu, to coś kosztuje).

Bezpieczeństwo Naszych transakcji powinno być dla CD Projektu sprawą priorytetową!!



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:27, Lord_Zak napisał:

jakby mi podał, jeden z tych jak Ty to nazwałeś - ogólnodostępnych kluczy, to trzeba by
było rozpatrywać sprawę w kategorii przestępstwa komputerowego.


Mieszkasz w Polsce?
A wiesz może co to jest "niska szkodliwość społeczna czynu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:29, MatteoDA napisał:

Mieszkasz w Polsce?
A wiesz może co to jest "niska szkodliwość społeczna czynu"?


Tak, mieszkam w tym pięknym kraju (lasy, pola, łąki, itd.). Hm... Fakt, że nie byłoby to poważne i wyżądzające szkodę ogółowi społeczeństwa wykroczenie, jednak na gram.pl, sprzedaż pirackiego klucza mogłaby się skończyć dożywotnim zakazem korzystania ze sklepu CD Projekt! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować