Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Ja poloecam Monopoly, w kóre gram już ponad 8lat(jak dobrze pamiętam;]).
[ ale nie polskie wydanie tylko angielskie - jest leprze:])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie sie monopoly nie podoba (juz) czas gry odstrasza :) za to hotel :) to jest gra interesujaca gdyz
- tematyka podobna (kupujemy posiadlosci i stawiamy na niej holete)
- oprawa graficzna o wiele ladniejsza (wszystkie budynki w grze sa w 3d i przedstawiaja makiety (nawet 10 cm wielkosci) roznych budynkow)
- czas gry to maks godzina
- mankamentem jest liczba graczy - tylko 4 osoby

http://www.boardgamegeek.com/browser.php?itemtype=image&sortby=recs&gameid=1502 - fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś w karcinką World of Warcraft? Mnie ostatnio zainteresowała ze względu na świetne wykonanie kart. Graficznie wyglądają genialnie, pokusze się o stwierdzenie, że pod pewnymi względami sa lepsze od kart z MtG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy jak trzyletniemu dziecku. O co chodzi z zasobami w WoW?? Chodzi o karciankę. Co turę dostaje się jeden zasób? A startuje z iloma, z żadnymi?
Przeczytałem instrukcje i nadal nie wiem. Cos mi umknęło czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doszedłem o co chodzi z tymi surowcami. Trochę dziwne rozwiązanie, no ale w sumie nie aż takie głupie. W zwiazku z tym pojawia się kolejne pytanie: czy karty traktowane/wyłożone na stół jako surowce moga potem zmienić swoje zastosowanie? Tzn. czy można je potem inaczej wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 10:11, HumanGhost napisał:

Dobra, doszedłem o co chodzi z tymi surowcami. Trochę dziwne rozwiązanie, no ale w sumie nie
aż takie głupie.


Dlaczego dziwne? Wygląda bardzo podobnie do landów z MtG, tyle że każda karta może spełniać tą rolę. Wprawdzie nie grałem w WoW TCG, ale przejrzałem demko online ;)

Dnia 03.02.2007 o 10:11, HumanGhost napisał:

(...) czy karty traktowane/wyłożone na stół jako surowce moga potem zmienić swoje zastosowanie?
Tzn. czy można je potem inaczej wykorzystać?


Jeżeli kierować się przykładem questów, to nie. Jednak w zasadach nie znalazłem żadnych o tym wzmianek. W tym miejscu przypomina mi się zasada "co nie jest zabronione, jest dozwolone" ;) A rozumiem, że dobrze byloby móc wykorzystać mocną kartę, którą wcześniej było się zmuszonym uzyć jako resa.

PS. Zainteresowałeś mnie tą grą ^^ szczególnie że rzeczywiście pięknie wyglądają. Rozgrywka też bardzo ciekawa, ala MtG. Choć niektórym mogło się to już "przejeść". Ja jednak już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu Battlestar Galactica CCG ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z obecnych tutaj osób grał kiedyś w grę planszową: Magię i Miecz ???? To jest fantastyczna gra tylko, że teraz, nie mam z kim w nią grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:08, Blade2 napisał:

A czy ktoś z obecnych tutaj osób grał kiedyś w grę planszową: Magię i Miecz ???? To jest fantastyczna
gra tylko, że teraz, nie mam z kim w nią grać.


Magia I Miecz to najlepsza planszówka ! w wakacje razem z bratem i jeszcze z kumplem gramy w nią po 10 godz. dziennie ! To jedyna planszówka która nie ważne jak długo grasz to i tak Ci się nie znudzi ( ja np gram w nią z 6 rok z rzędu z tymi samymi osobami.)...teraz strasznie trudno jest kupic tą grę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się :) sam starałem się dorabiac nowe karty przygód itp. postacie ... zabawa na lata - zgadzam się! i to w najlepszym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:19, budyyn napisał:

teraz strasznie trudno jest kupic tą grę ..


A wszystkie dodatki razem osiągają niebotyczne ceny na Allegro. Sam mam dwie części. Kiedyś się w to z siostrą zagrywałem. Świetna planszówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:19, budyyn napisał:

> A czy ktoś z obecnych tutaj osób grał kiedyś w grę planszową: Magię i Miecz ???? To jest
fantastyczna
> gra tylko, że teraz, nie mam z kim w nią grać.

Magia I Miecz to najlepsza planszówka ! w wakacje razem z bratem i jeszcze z kumplem gramy
w nią po 10 godz. dziennie ! To jedyna planszówka która nie ważne jak długo grasz to i tak
Ci się nie znudzi ( ja np gram w nią z 6 rok z rzędu z tymi samymi osobami.)...teraz strasznie
trudno jest kupic tą grę ..


Oo, Magia i Miecz to też gra. Mój brat ma tą grę i gra się świetnie. Co do cen na allegro to nie patrzylem ale mój brat pilnuje tej gry jak oka w głowie. Teraz wiem dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 07:51, citekmaniak napisał:

Oo, Magia i Miecz to też gra. Mój brat ma tą grę i gra się świetnie. Co do cen na allegro to
nie patrzylem ale mój brat pilnuje tej gry jak oka w głowie. Teraz wiem dlaczego :)

Ta wypowiedź zabrzmiała jakby już jakiś plan Ci się po głowie kołatał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 07:59, Jarys napisał:

> Oo, Magia i Miecz to też gra. Mój brat ma tą grę i gra się świetnie. Co do cen na allegro
to
> nie patrzylem ale mój brat pilnuje tej gry jak oka w głowie. Teraz wiem dlaczego :)
Ta wypowiedź zabrzmiała jakby już jakiś plan Ci się po głowie kołatał ;)


Hehe, tylko że on ma 21 lat a ja 18 więc nici z tego o czym myślisz.
Ale gra naprawdę fajna, fajnie się gra jak kompa w poblizu nie ma, szczególnie na wakacjach na działce czy gdzie tam indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować