Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Ja grałem w system bitewny Warzone. Całkiem sporo wydałem na figurki, gdy okazało się że firma Target Games wycofuje się z Europy. Trochę lipa, wcześniej "życie" tej gry w Polsce było bardzo bogate, w sklepie z figurkami był taki tłok zawsze, że nie można było przejść i w dodatku sami znajomi. Już nie gram, długo, mimo że mam 4 armie (grałem z bratem głównie i dwoma kumplami).
PS. Chce ktoś kupić armie do Warzone?
;]
A poniżej parę uroczych stworków z mojej armii ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 07:47, Budo napisał:

Ja grałem w system bitewny Warzone. Całkiem sporo wydałem na figurki, gdy okazało się że firma
Target Games wycofuje się z Europy. Trochę lipa, wcześniej "życie" tej gry w Polsce było bardzo
bogate, w sklepie z figurkami był taki tłok zawsze, że nie można było przejść i w dodatku sami
znajomi. Już nie gram, długo, mimo że mam 4 armie (grałem z bratem głównie i dwoma kumplami).

PS. Chce ktoś kupić armie do Warzone?
;]
A poniżej parę uroczych stworków z mojej armii ^^


Paniętam stare dobre czasy:-). Ja kroczyłem na bój razem z słuagami Demnogonisa, nefarytami Algerotha i dziećmi Ilian. Wcześniej próbowałem grac Imperialem ale strasznie licha armia to była.
Jak spojrzysz kilka posztów wcześniej, to dowiesz się że WarZone powrócił do Europy, ba powrócił do Polski!
Wiadomo że to nie to samo co kiedyś- gdzie w sklepie było pół ściany figurek WarZona, pół Warhammera ale w każdym razie system zmatwychwstał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co licha, co licha?!? Ja grałem Imperialem między innymi i muszę powiedzieć, żę dawałem w dupę nie raz Legionowi. :-) Wszystko zależało co się akurat miało na składzie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 08:16, HumanGhost napisał:

Co licha, co licha?!? Ja grałem Imperialem między innymi i muszę powiedzieć, żę dawałem w dupę
nie raz Legionowi. :-) Wszystko zależało co się akurat miało na składzie. :-)


Nie maco ukrywać że najmocniejszą z korporacji był Bauhaus a najsłabszą Cybertonic. Owszem Imperilem dało się złoić Legion, Cybertronic czasami Mishimę, ale na Bauhaus nie było mocnych. No też oczywiście wiele zależy od umiejętności gracza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z planszówek gralem ostatnio w Draculę - jeden gracz jest wampirem, reszta lowcami - poruszamy sie po mapie Europy, próbując namierzyć gdzie jest wąpirerz w celu eksterminacji tegoż. Mozna zawierać sojusze - tak zresztą jest latwiej. Można zbierac ekwipunek i zagrywać karty zdarzeń.

Planuje też z kumplami zakupić planszową wersje World of Warcraft - najpierw jednak muszę poznać zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2006 o 13:06, Lady Vader napisał:

Nie maco ukrywać że najmocniejszą z korporacji był Bauhaus a najsłabszą Cybertonic. Owszem
Imperilem dało się złoić Legion, Cybertronic czasami Mishimę, ale na Bauhaus nie było mocnych.
No też oczywiście wiele zależy od umiejętności gracza...


Nie powiedziałbym. Mój brat grał Bauhausem i czasem dostawał w dupę. Gorzej było w I edycji, Dragoni byli strasznie przegięci, w II szanse były już bardziej równe. Cybertronic był dość słaby, w II edycji strasznie wzmocnili Kapitol (grał nim mój kumpel). Imperial... no cóż, faktycznie Wilki nie były szczęśliwą grupą jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2006 o 14:13, Budo napisał:

Nie powiedziałbym. Mój brat grał Bauhausem i czasem dostawał w dupę. Gorzej było w I edycji,
Dragoni byli strasznie przegięci, w II szanse były już bardziej równe. Cybertronic był dość
słaby, w II edycji strasznie wzmocnili Kapitol (grał nim mój kumpel). Imperial... no cóż, faktycznie
Wilki nie były szczęśliwą grupą jednostek.



Co nie zmienia faktu że Bauhausem grało się najłtwiej i najprzyjemniej. Wystarczy spojrzeć na staty broni u jednostek podtawowych Bauhausu- zawsze ciut lepsze od innych. A tak szczerze mówiąc gdyby przyjmować(oficjalną) zasade że Legionu nie można mieszać(Algerotha i Ilian itd.) to był najsłabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2006 o 14:19, Minsc i Boo napisał:

Co nie zmienia faktu że Bauhausem grało się najłtwiej i najprzyjemniej. Wystarczy spojrzeć
na staty broni u jednostek podtawowych Bauhausu- zawsze ciut lepsze od innych. A tak szczerze
mówiąc gdyby przyjmować(oficjalną) zasade że Legionu nie można mieszać(Algerotha i Ilian itd.)
to był najsłabszy


Ale Legio można było mieszać! Ja zawsze miałem pomieszane siły różnych Apostołów- to było zgodne z zasadami w obu edycjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie głównie grałem Bauhausem, Imperial był moją drugą armią. Fajnie się kiedyś grało z kumplami. Raz nawet namówiłem siostrę na grę. Co ciekawe skopała tyłek mojemu kumplowi i mnie. ;-D A grała Właśnie Bauhausem, ja Imperialem a kumpel Legionem. Taki maly turniej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zalozyc osobny topic ale pewnie bym opierdziel dostal :P

Czy gral ktos w niewatpliwie fenomenalna gre Magia i Miecz? Ta gra pochlonela wiele godzin mojego zycia, i nie sa to zmarnowane godziny :P Jacy sa Wasi ulubieni bohaterowie, lokacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 16:30, Minsc i Boo napisał:

ale "lekarzem" Demnogonisa nie mogłeś leczyć sług algerotha itp, itd.... to bardzo ograniczało


Podałeś jedna jednostkę, której w dodatku nie mam. Łączy się sił tak, żeby wszystko grało, bierzesz co najlepsze z każdego Apostoła i gra muzyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 16:36, Budo napisał:

> ale "lekarzem" Demnogonisa nie mogłeś leczyć sług algerotha itp, itd.... to bardzo ograniczało


Podałeś jedna jednostkę, której w dodatku nie mam. Łączy się sił tak, żeby wszystko grało,
bierzesz co najlepsze z każdego Apostoła i gra muzyka :P


Wiesz.Ostatnio grałem w to wiele lat temu. W każym razie irytował mnie fakt że jednostki leczące były od demnogonisa i illian- dwuch najsłbszych apostołow i mogli leczyć tylko swoich. A co legionu jak się łączył to fakt, grało się ok. Przeklęta hałbica wymiatała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobrą grą bitewną jest warhammer fantasty batle. Trzeba w niej najpierw skleić oddziały różnych ras takich jak w grze....a potem dopiero grać. Tylko że to jest niebotycznie drogie....Ale polecam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 16:44, Norti napisał:

Naprawdę dobrą grą bitewną jest warhammer fantasty batle. Trzeba w niej najpierw skleić oddziały
różnych ras takich jak w grze....a potem dopiero grać. Tylko że to jest niebotycznie drogie....Ale
polecam!!!!


Warhammer nie był dobry- był najlepszy i najbardziej popularny. A figurki ostatniego czasu staniały. Wystarczy spojrzeć na aukcje allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 16:41, Minsc i Boo napisał:

Wiesz.Ostatnio grałem w to wiele lat temu. W każym razie irytował mnie fakt że jednostki leczące
były od demnogonisa i illian- dwuch najsłbszych apostołow i mogli leczyć tylko swoich. A co
legionu jak się łączył to fakt, grało się ok. Przeklęta hałbica wymiatała!!!


Nie miałem haubicy, za to zawsze lubiłem grać nefarytami :P (taki spaślak kosztował tyle co cał oddział, ale jaki twardziel :P)
No i Pretoriańscy Łowcy
I cokolwiek z NAZGAROTHEM xD
:PPPPPPPPPPPPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować