Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2010 o 21:36, hallas napisał:

> Mówimy o grach planszowych, a nie układankach minionego wieku. Podobnież pomijamy
chińczyka,
> warcaby, bierki, młynek, mastermind, ryzyko i monopol.
Wprowadzasz rasizm do gier planszowych? On już tam jest, nie trzeba wymyślać nowego.


W Monopoly , Mastermind , warcabach i innych tego typu grach , pociąga mnie prostota zasad , skomplikowane gry też są fajne (np. gry nieistniejącej już firmy Encore) tyle tylko że potrafią skutecznie odstraszyć od zagrania w taką grę , podobnie jak gry strategiczne firmy Dragon (to rozkładanie żetonów , niestety z planszy z magnetycznymi żetonami nic nie wyszło).

Dnia 26.01.2010 o 21:36, hallas napisał:

>Panzer general jako gra planszowa , wszystko fajnie tylko ta cena.
>
> http://www.rebel.pl/product.php/1,728/18058/P...Assault.html
Cena - do zniesienia, choć jest to już ten górny pułap. Tak do 150zł gry kupuje się w
miarę łatwo.


Zależy dla kogo, mój pułap to 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Mówimy o grach planszowych, a nie układankach minionego wieku. Podobnież pomijamy
>> chińczyka, warcaby, bierki, młynek, mastermind, ryzyko i monopol.

Dnia 26.01.2010 o 21:36, hallas napisał:

Wprowadzasz rasizm do gier planszowych? On już tam jest, nie trzeba wymyślać nowego.


Nie, chodzi mi raczej o dyskusję o grach współczesnych, tzn. najnowszych i takich sprzed kilku-kilkunastu lat. Równie dobrze moglibyśmy też rozmawiać o statkach i domino - tylko po co, skoro znają je prawie wszyscy. Dużo mniej osób słyszało o Cytadeli, Dominionie, Arkham Horror, Wysokim napięciu, Space Hulku czy nawet katańskich Osadnikach.

@ Kerkas

Jest wiele gier, które mają proste zasady i są stosunkowo mało znane w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 23:40, Vojtas napisał:

Jest wiele gier, które mają proste zasady i są stosunkowo mało znane w Polsce.


Na przykład ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 00:35, kerkas napisał:

> Jest wiele gier, które mają proste zasady i są stosunkowo mało znane w Polsce.
Na przykład ?.


Ubongo. Dixit. A z nieco bardziej złożonych Cytadela albo Osadnicy z Katanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 19:17, Smocza napisał:

Tak się ze znajomymi zainteresowaliśmy Warhammerem. Jakie książki byłyby potrzebne do
gry?


Bitewniakiem?
Bo tylko on może się skojarzyć z "planszówką"... No choć nowa, trzecia edycja RPG''a też po części co prawda. ;P

Jeśli chodzi Tobie o grę fabularną, to tutaj jest odpowiednie miejsce na takie dyskusje: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=519&u=363

Natomiast jeśli chodzi o bitewniaki, to podstawowym zawsze jest główny podręcznik oraz podręcznik armii, którą mamy zamiar kolekcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się całkiem dobrych ale szybko nudzących się (moim zdaniem) Cytadeli i Carcassonne.
Myślałem długo nad Middle Earth Quest, ale cena wysoka, więc na razie skusiłem się na polską edycję Szoguna. To był strzał w 10. Gra jest niesamowita, klimatyczna, wyzwala dużo emocji.
Nadal mam w planach MEQ ale Galakta planuje zapowiedź polskiej edycji jednej z większych gier, i się zastanawiam czy to czasem nie będzie MEQ, a może coś innego wartego uwagi.

Również będzie polska edycja Warhammer Invasion. Nie grałem, ale po grafikach gra mnie nie zachęca. Może mieliście styczność? Niby wszyscy polecają, ale dla mnie mechanika MTG zawsze była na 1 miejscu wśród karcianek i dlatego mam obawy przez zakupem.

Jest jeszcze inna karcianka nad którą myślę - Thunderstone - świetne grafiki, wydaje się bardzo klimatyczna i przyjemna, producent-twórca dba o grę, wprowadza często poprawki, zapowiedziany jest też dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 11:31, ArkStorm napisał:

Siem, grał ktoś może w Drakon`a ? Jakieś opinie?

http://www.rebel.pl/product.php/1,371/4299/Drakon.html


ja gralem, a nawet gram od czasu do czasu
gra jest szybka, prosta, fajna, losowa
fajna na 4-6 graczy - jest troche kombinowania i strategii
na 2-3 graczy jest nieco gorzej.

rozgrywka trwa ok. 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 21:22, moonman napisał:

ja gralem, a nawet gram od czasu do czasu
gra jest szybka, prosta, fajna, losowa
fajna na 4-6 graczy - jest troche kombinowania i strategii
na 2-3 graczy jest nieco gorzej.

rozgrywka trwa ok. 30 min.


Grę już dorwałem :) doprawdy przednia rozrywka. Grałem w sześciu, wraz z przyjaciółmi i uśmialiśmy się niesamowicie. Pierwsza gra trwała nieco dłużej niż 30min :P Trzeba było zaznajomić się z zasadami. Teraz grę mam zamiar zabierać na uczelnię, przyda się na długich okienkach. Polecam ten typ rozrywki. Na piątkowe / sobotnie wieczory gra + piwko = niesamowita zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę w Niemczech ( załkiem dawno ) grałem kiedyś u wujka w taką grę... Były takie samochody ( ciężarowe ) i tam się do nich coś wkładało i się dostarczało ,czy jakoś tak.Nie wiecie co to za gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 22:06, Nikodem95 napisał:

Kurczę w Niemczech ( załkiem dawno ) grałem kiedyś u wujka w taką grę... Były takie samochody
( ciężarowe ) i tam się do nich coś wkładało i się dostarczało ,czy jakoś tak.Nie wiecie
co to za gra?

Mało precyzyjne wskazówki więc nie da się powiedzieć na pewno. Z gier, w których faktycznie coś się wkłada do ciężarówek i wozi kojarzą mi się tylko Bootleggers, gra ekonomiczna której akcja rozgrywa się w czasach prohibicji (tymi ciężarówkami wozi się alkohol).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 22:20, Corvin0451 napisał:

> Kurczę w Niemczech ( załkiem dawno ) grałem kiedyś u wujka w taką grę... Były takie
samochody
> ( ciężarowe ) i tam się do nich coś wkładało i się dostarczało ,czy jakoś tak.Nie
wiecie
> co to za gra?
Mało precyzyjne wskazówki więc nie da się powiedzieć na pewno. Z gier, w których faktycznie
coś się wkłada do ciężarówek i wozi kojarzą mi się tylko Bootleggers, gra ekonomiczna
której akcja rozgrywa się w czasach prohibicji (tymi ciężarówkami wozi się alkohol).

No o to chodzi ,że sam malutko wiem.Bo to z 4 lata temu ;-)

Napewno gra miała nagrodę roku ,ale którego roku to ja nie wiem.Z tej serii też chyba jest Cafe International ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o grze "ryzyko"? Szukam jakiejś ciekawej gry planszowej do pogrania z kolegami. Ryzyko będzie dobre? Słyszałem że "osada" jest też fajna? Co sądzicie o tych grach i co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko jest gupie. Gupia gra. Bardzo gupia.

Poszukaj sobie czegoś w linkach danych gdzieś pod koniec tego tematu - są tam wymienione gry dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zareklamować nowiutki niekomercyjny system bitewny :

http://wojnacja.blogspot.com/

Czyli system umożliwiający grę dowolnymi modelami*

- Kompletne zasady do wersji 1.0
- 4 Grywalne Frakcje
- Excelowy Army Buldier
- Znaczniki
- Karty jednostek tak pojedyncze jak i przygotowane do druku.

Niemal nic nie jest ostateczne ale z pewnością jest już grywalne i zbalansowane lepiej niż niejeden system

*w granicach rozsądku i klimatu frakcji. Jakkolwiek planujemy rozwijać frakcje tak, żeby każdy posiadacz armii do jakiegokolwiek systemu fantasty (historyczne poniżej XV wieki tez powinny się wpasować) miał tutaj swój wizualny odpowiednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukamy jednej-dwóch osób na wspólne granie w planszówki. My (tzn. nasza zwykle 3-4 osobowa grupa) mamy po około 30 lat, więc raczej w tych okolicach wiekowych (bo raczej z np. 15 latkami moze byc ciężko ;). Zwykle grywamy w weekendy, zwykle wieczorami, ale tez czasem robimy sobie posiadówy od 15 do północy. Towarzystwo niepalące, nieużywkowe (tzn. jedno-dwa piwka ok) i rozsądnie kulturalne. Wszystkie gry mamy po angielsku, więc raczej szukamy kogoś, kto jest w stanie zrozumieć karty, plansze itp.
No i najważniejsze- nie szukamy mega znawców zasad, ekspertów itp, tylko ludzi potrafiących się dobrze bawić!
Obecnie mamy i grywamy w: Battlestar Galactica, Gra o Tron (2 dodatek), War of the Ring, Middleearth Quest, kurzy się też Android i kilka innych. Zainteresowanych prosze o kontakt na skie@plusnet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować