Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Może choć województwo podasz? Z całym szacunkiem, ale z ludźmi z Poznania czy Szczecina nie mam ochoty umawiać się na spotkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:59, hallas napisał:

Może choć województwo podasz? Z całym szacunkiem, ale z ludźmi z Poznania czy Szczecina
nie mam ochoty umawiać się na spotkania...


Och haha przepraszam! W trakcie edycji wiadomosci wypadło z niej że: Miejsce - Warszawa (Sadyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 10:31, Galadin napisał:

Gra ktoś w Warhammer Invasion? Właśnie się z bratem zastanawiamy czy nie lepiej zająć
się Invasion niż wracać do MTG? :)


Ja gram w to i w The Spoils (gra twórców MTG, ale nie Wizardów) i stwierdzam, że obie są o niebo lepsze niż MTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 17:43, SimFury napisał:

> Gra ktoś w Warhammer Invasion? Właśnie się z bratem zastanawiamy czy nie lepiej
zająć
> się Invasion niż wracać do MTG? :)

Ja gram w to i w The Spoils (gra twórców MTG, ale nie Wizardów)

Twórców MTG? Czyli gra Richarda Garfielda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 17:43, SimFury napisał:

Ja gram w to i w The Spoils (gra twórców MTG, ale nie Wizardów) i stwierdzam, że obie
są o niebo lepsze niż MTG


Chyba za bardzo jestem przekonany do genialnej mechaniki MTG i na razie po paru partiach Inwazja ani nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia ani negatywnego. Nie wiem dlaczego, coś sprawia że gra mi się dziwnie. Karty są chyba z cieńszej tektury niż te w MTG, przynajmniej w dotyku takie mam wrażenie.
Na pewno nie podoba mi się design kart - za bardzo napaćkane na nich jest - w MTG karty są w czytelnej formie - góra nazwa i koszt, potem obrazek, potem typ kart i unikatowość, dalej opis i na dole statystyki.
W Inwazji wszystko jakoś mi się zlewa, mylę często karty bez przeczytania czy to taktyka czy wsparcie itd, znacznik siły (ten młoteczek czy toprek) nie jest zbyt charakterystyczny gdy występuje w opisie karty. I brakuje mi jakoś Warhammerowskiego klimatu, mimo że jestem nowicjuszem w tym uniwersum. Wystarczyłoby że gra nazywałaby się inaczej i wcale by mi Warhammera tak bardzo nie przypominała. No, ale jeszcze wiele partii przede mną, może skuszę się na dodatki i jakoś gra u mnie rozwinie skrzydełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z forumowiczów gra ktoś w Veto? Polska kolekcjonerska gra karciana, realia Rzplitej szlacheckiej ;)
Kumpel mnie namówił w końcu, kupuję starter Radziwiłłów, szykuje się niezła zabawa ;) Zwłaszcza od kiedy Magic zszedł na psy (Eventide było ostatnią edycją która jeszcze jako tako była w porządku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem duużo kart magic.. Ale jednak miałem 8 lat;D
Powiesz mi może, gdzie nauczyć się grać w Magica? Bo podobno nawet zawody w tą grę są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2011 o 17:55, Ezio napisał:

Powiesz mi może, gdzie nauczyć się grać w Magica? Bo podobno nawet zawody w tą grę są.

Lokalne kluby miłośników fantastyki? Sklepy z grami planszowymi/karciankami? Popatrz, na pewno coś takiego jest w Twoim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy ktoś może mi powiedzieć co jest lepsze: Carcasconne czy może Cytadela? A może znacie inną, lepszą grę w podobnej cenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę zamarł, co, nie gracie w planszówki ludziska? Ostatnio mamy ze znajomymi straszną fazę na planszówki, co chwila inwestujemy w nowe tytuły :)
Dziś kurier przywiózł mi Tide of Iron - gra droga, ale myślę, że warto - mieliśmy z kumplem ochotę na jakąś fajna, dwuosobową strategię, zobaczymy jak wyjdzie. Przeraża tylko trochę ogrom zasad, bo instrukcja spora, ale pewnie po przebrnięciu przez nie, nie będzie żadnego problemu.

W co grywacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo pogrywaliśmy z kumplami w Small World. Fajna planszówka, łatwo idzie pojąć zasady, same partie też nie zajmują długo. A poza tym, to tradycyjnie Catan.

A sam się czaję na Munchkina, jak uda mi się pieniądze uzbierać, to zaraz lecę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 13:52, Dared00 napisał:

Ostatnio dużo pogrywaliśmy z kumplami w Small World. Fajna planszówka, łatwo idzie pojąć
zasady, same partie też nie zajmują długo. A poza tym, to tradycyjnie Catan.


Miałem ostatnio okazję w to zagrać, rzeczywiście, gierka całkiem sympatyczna, proste zasady i krótki czas rozgrywki to spore plusy. Ale ostatecznie myślę, że nie służy raczej jako główna gra - raczej szybko może się znudzić, ale jako przerywnik od "cięższych" gier jest jak znalazł. Catan jest na mojej liście planszówek do obczajenia, ale nastąpi to zapewne nieprędko, bo ostatnio poczyniłem pewne wydatki planszówkowe. Jeśli chodzi o coś innego, dużego to sporo gramy ze znajomymi ostatnio w Arkham Horror (trzeba będzie zaopatrzyć się w dodatki) i Mansions of Madness. Szczerze polecam, gry są odpowiednio skomplikowane i mimo iż może wydawać, że jest dużo zasad, to wszystkie są tak naprawdę proste, a partie dają dużo frajdy, zwłaszcza, że są to gry kooperacyjne. No i klimat mitów Cthulhu :)

Dnia 12.08.2011 o 13:52, Dared00 napisał:

A sam się czaję na Munchkina, jak uda mi się pieniądze uzbierać, to zaraz lecę kupić.

Przyznam, że milutka gra, jako rozgrzewka przed czymś cięższym na całodniowym/całonocnym posiedzeniu planszówkowym jest świetna. Sam posiadam edycję "Munchkin Cthulhu" i bardzo fajnie parodiuje to twórczość Lovecrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem właśnie Warcraft Board Game, przeglądając niektóre fora natknąłem się na informację o spolszczeniu instrukcji razem z poprawkami co do niektórych jednostek(elfów zdaję się), które miały zbalansować rozgrywkę. Gdzie można coś takiego ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić jakąś fajną gierkę, w którą najlepiej gra się w więcej niż 2 osoby? Jedyny wymóg to taki, żeby przy wódce i piwie też dało się grać.
Edit: Ot, taki godny następca Eurobusiness i Monopoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 22:11, Growin napisał:

Mógłby ktoś polecić jakąś fajną gierkę, w którą najlepiej gra się w więcej niż 2 osoby?
Jedyny wymóg to taki, żeby przy wódce i piwie też dało się grać.
Edit: Ot, taki godny następca Eurobusiness i Monopoly.


Osadnicy z Catanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 16:47, moonman napisał:

> Mógłby ktoś polecić jakąś fajną gierkę, w którą najlepiej gra się w więcej niż 2
osoby?
> Jedyny wymóg to taki, żeby przy wódce i piwie też dało się grać.
> Edit: Ot, taki godny następca Eurobusiness i Monopoly.
Osadnicy z Catanu

Małe elementy łatwo pogubić przy wódce i piwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować