Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2006 o 13:28, SD4HJ napisał:

>
> World of Warcraft Boardgame

Jest polska wersja tej gry palnszowej? bo zamierzam kupic

Z tego co mi wiadomo nie. Ale teraz mozna zamowic z polska instrukcja gdzie jest wszystko przetlumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z natury jestem samotnikiem, więc najbardziej z gier nie-komputerowych lubię "Samotnika" właśnie oraz pasjansa (byle nie był za bardzo skomplikowany). W początkach lat 90-tych miałam jeszcze coś z labiryntem w nazwie (labirynt śmierci?), ale niestety działalność mlodszego rodzeństwa oraz kilku zwierząt domowych pozbawiła mnie sporej części gry w związku z czym (nierozważnie bardzo) pozbyłam się resztek, czego do dziś żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 12:17, morthi napisał:

co do D&D planszowego to mam znodyfikowana tego wersje i jest to Diablo :D
jak bede mogl to zamieszcze zdjecia :)

Czekam z niecierpliwoscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 11:00, Don Vasylus napisał:

Ja mam zamiar sobie sprawic "Labirynt Czarnoksieznika", jezeli ktos cos o tym wie niech powie
jak sie gra:)

Dungeons&Dragons jest swietna gra jezeli ma sie odpowiednia ilosc osob


w Labirynt Czarnoksieznika nie gralem, ale gra nie ma zbyt dobrych opinii.
za te cene wybralbym cos innego.

BTW:planszowka Word of Warcraft ukaze sie w tym roku w wersji PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 00:00, Minsc i Boo napisał:

Ostatnio zakupiłem Władcę pierścieni: Konfrontacja... i szczerze mówiąc jestem rozczarowany.
Jak dla mnie rozgrywka zdecydowanie za krótka. Przymierzam sie teraz do " Cytadeli" Grał ktoś?


Władca Pierścieni: Konfrontacja to moja ulubiona gra - to że jest szybka to dla mnie zaleta. Można grać po ciężkim dniu z kumplem przy piwie. Chyba z 200 partii w to rozegralem z jednym kumplem. Gra nabiera rumieńców jak już obaj gracze znają dokładnie wszystkie figury, karty, zasady itd. Końcówki w tej grze są wyśmienite - jesli gra jest dla Ciebie za krótka to graj zgodnie z instrukcja czyli jedna gra to dwa pojedynki z zamiana stron i liczeniem pktów za każda figurę pozostającą na planszy po bitwie (patrz: instrukcja).

Cytadela - grałem, mam, lubię. Gra jest fajna na imprezy - też dosyć szybka - chociaż na pewno dłuższa niż konfronatcja. Duża rozpiętość graczy od 2 do 8 czyni ją uniwersalną. Jednak ja wolę grać w mniejszym gronie, wg zasad na dwie postacie - wtedy robi się bardziej taktycznie. Generalnie w grze trzeba ostro blefować, spiskować itd. Podobnie jak w konfrontacji - trzeba poznac dobrze wszystkie postacie (8 w podstawce + 10 w rozszerzeniu) zeby gra rozwinęła skrzydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 13:03, moonman napisał:

> Ja mam zamiar sobie sprawic "Labirynt Czarnoksieznika", jezeli ktos cos o tym wie niech
powie
> jak sie gra:)
>
> Dungeons&Dragons jest swietna gra jezeli ma sie odpowiednia ilosc osob

w Labirynt Czarnoksieznika nie gralem, ale gra nie ma zbyt dobrych opinii.
za te cene wybralbym cos innego.

BTW:planszowka Word of Warcraft ukaze sie w tym roku w wersji PL


A jaka planszowke w tej cenie proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 13:47, Don Vasylus napisał:

> > Ja mam zamiar sobie sprawic "Labirynt Czarnoksieznika", jezeli ktos cos o tym wie
niech
> powie
> > jak sie gra:)
> > > > > Dungeons&Dragons jest swietna gra jezeli ma sie odpowiednia ilosc osob
> > > w Labirynt Czarnoksieznika nie gralem, ale gra nie ma zbyt dobrych opinii.
> za te cene wybralbym cos innego.
> > > BTW:planszowka Word of Warcraft ukaze sie w tym roku w wersji PL

A jaka planszowke w tej cenie proponujesz?


napisz cos wiecej, jakie Ci sie podobaja, dla ilu osob, ile ma zajmowac czasu jedna partia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony bardzo polecam dwie planszowki:

Gra o Tron
Warrior Knights

Obie zapewniaja mase zabawy na najwyzszym poziomie. Choc potrzeba do nich wiecej osob. Najlepiej 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2006 o 13:54, moonman napisał:

napisz cos wiecej, jakie Ci sie podobaja, dla ilu osob, ile ma zajmowac czasu jedna partia
itd.


Od 2 osob wzwyz, najlepiej w klimacie fanasy choc niekoniecznie, czas gry +/- od godziny do trzech, i oczywiscie zeby szybko sie nie znudzila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 13:58, Don Vasylus napisał:

Od 2 osob wzwyz, najlepiej w klimacie fanasy choc niekoniecznie, czas gry +/- od godziny do
trzech, i oczywiscie zeby szybko sie nie znudzila:)


klimat fantasy ale strategie, przygodowki??

przygodowe:
no to np. Dungeoneer -> http://www.galakta.pl/dzial_10.html
lub dużo droższy Runebound (coś a''la Magia i Miecz) -> http://www.galakta.pl/dzial_21.html

lajtowe, proste strategie:
Drakon, Jaskinia Trolla

najlepiej wejdz na www.gry-planszowe.pl i poczytaj recenzje, forum itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 15:05, Big Moon napisał:

No to mów co i jak.



w 8 osob nie gralem, najwiecej to chyba w 5-ciu. Ale w dwoch tez sie gra fajnie (wg mnie im mniej osob tym taktyczniej, im wiecej tym weselej). Generalnie rozgrywka trwa od ok. 30-60 min. Ale Cytadela to nie jest Dark Fantasy. W klimatach Dark Fantasy to jest m.in. Dungeoneer - przygodowka. A moze cos z plansza ;) Władca Pierścieni: Konfrontacja - szybka strategia - bardzo fajna dla dwoch osob - tez zagrywa sie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

PS: słyszeliście coś o grze planszowej "Osadnicy" bodobno całkiem dobra, tylko cholernie droga


Bardzo dobra. Niesamowicie wciąga i wymaga opracowywania na bieżąco kilku strategii, żeby nie dać się rozgnieść. Idealna jeśli mamy wolny wieczór i nasi myślący znajomi też mają wolny wieczór - u mnie żadna partia nie trwałą krócej niż 40 minut. ;-)

Mam też grę Drakon, ale ona jakoś mniej przypadła mi do gustu. Tutaj za to podoba mi się grafika i klimat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chyba sobie zakupię Wiochmen Rejser ;) Słyszałem od kolegi, że jest całkiem fajna i nie nudzi się zbyt szybko, a w dodatku jest tania ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować