Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Temat ten dotyczy wszystkich gier planszowych, systemów bitewnych(np. warhammer czy Gorkamorka), gier logicznych i karcianek. Wiadomo nie od dziś że można nieźle się bawić nie tylko przy kompie czy konsoli. Szczególnie takie gierki przydają się w podróży, kiedy nie mamy dostępu do kompa, niektóre z nich(systemy bitewne, karcianki) mogą być wspaniałym( lecz drogim) hobby. Inne skolei są wręcz sportem(scrabble)
Jakie gierki znacie i jakie polecacie?

A oto moi faworyci:

1. Scrabble
2.Magic: the Gathering(karcianka- stara ale jara)
3. Magia i Miecz (kultowa planszówka- juz po latach może tak nie kręci ale i tak grywalność tej gierki przez wiele lat była ogromna)
4. WarZone- system bitewny wg. mnie niegorszy od Warhammera- niestety pare lat temu zdechł. Na allegro można tanio się wyposazyć w niezłą armię.
5. Monopol- niby prymitywny ale wciąga
6. RPGi przeróżne(ale to chyba nie ten temat)

PS: słyszeliście coś o grze planszowej "Osadnicy" bodobno całkiem dobra, tylko cholernie droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy grał ktoś z was kiedyś w gry wojenne wydawncitwa Dragon? Nie pamiętam jak dokładnie nazywał się sam system. Można było rzogrywać wiele scenariuszy bitew i całych kampanii w cały przekroju historycznym, zarówno Grunwald jak bitwy II wojny światowej. Jednostki reprezentowane są przez kartonowe kwadraciki zwane sztonami, zawierają obrazek danego typu jednostki (czołg, piechota, artyleria - wszystkie mnóstwo typów, zmechanizowane, konne, zwykłe, wszystko co w tych realiach było istotne jest). Każda jednostka ma punkty życia, liczne modyfikatory, zasięg ognia, zasięg ruchu. Sama rozgrywka jest podzielna na wiele realistycznych faz, uwzględnia wszystkie ważne aspekty wojny: morale, wpływ terenu, wsparcie lotnictwa, inicjatywę i długo by wymieniać. Jest to taki papierowy Panzer General. To bardzo skomplikowana gra, rozwinęła u mnie zainteresowanie historią i wzbogadziła wiedzę, szczególnie dotyczącą II wojny światowej.

Teraz te gry straciły na popularności wobec komputerów, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2005 o 16:22, Todryk napisał:

Teraz te gry straciły na popularności wobec komputerów, a szkoda.



Niestety masz rację, ale uważam że w tradycyjnych pionkach i kostkach jest jakaś magia, po prostu je lubię. Po drugie w takich grach mamy bezposredni kontakt z drugą osobą. Granie nawet przez net tego nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 23:46, Mike L napisał:

Kiedyś troszeczkę graliśmy z sąsiadami w papierowe RPG-i, jednak już dawo tego nie robiliśmy.
A co mieliśmy? Zew Cthulhu (polecam jak komuś się już nudzi klasyczne fantasy), Oko czegośtam
(sorry, że nie pamiętam, ale to była nasza pierwsza gra, nawet CHYBA polska ;), no i D&D, tylko
żebym ja pamiętał/wiedział która edycja. ;)



Nie ma jak to klasyczne papierowe RPG-i:) Ja pogrywałem często w CyberPunka(byłem mistrzem gry). D&D też mnie bawiło lecz jak dla mnie za dużo reguł- ja osobiście wolę "story RPG" niż hack n slaschowe przygody które opierają się tylko na tabelkach, statystykach i rzatach kośćmi(no i zdobywaniu PD-ków oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

1. Scrabble


Po tym to zawsze głowa boli, i zawsze przegrywam :)

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

2.Magic: the Gathering(karcianka- stara ale jara)


ech... znam paru magickowców i myśle że tutaj lepiej nic nie pisać.

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

3. Magia i Miecz (kultowa planszówka- juz po latach może tak nie kręci ale i tak grywalność
tej gierki przez wiele lat była ogromna)


Fajna gra, zdarzyło wam się ją kiedykolwiek ukończyć ? Bo mi nie...

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

4. WarZone- system bitewny wg. mnie niegorszy od Warhammera- niestety pare lat temu zdechł.


Widziałem, lecz nie grałem. Ale za to gram w gry strategiczne w śródziemiu i w warhammera kartonikami ;P

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

5. Monopol- niby prymitywny ale wciąga


A to lubie bo fajnie się oszukuje i wygrywa.

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

6. RPGi przeróżne(ale to chyba nie ten temat)


...my precious...!

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

PS: słyszeliście coś o grze planszowej "Osadnicy" bodobno całkiem dobra, tylko cholernie droga


Z planszówek lubie jeszcze jaskinie trola. Grałem też w Drakona, gre roku 2005. Beeeznadzieja...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 16:45, Lumbago napisał:

Magia i miecz- zagrywałem sie w to na śmierć z kolegą do póki nie sprzedał :(


Rzeczywiście świetna gra, nie jeden raz zagraliśmy z kumplami. Ale też lubię zagrać w pokera i oczywiście w szachy z komputerem także(cheesmaster 9000).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w co grałem i co polecam?
1. Magic the Gathering - bezsprzecznie najlepsza karcianka na świecie
2. Magia i Miecz - gra planszowa mojej młodości, raz grałem z siostrą i kumplem przez 8 godzin non stop :-)
3. Wojna o pierścień - też planszówka, też bardzo fajna, choć trochę skomplikowana
4. Call of Cthulhu - świetny RPG, maprawdę mroczny i tajemniczy
5. Doom Trooper - karcianka w klimatach s-f, kilka frakcji, duuużo kart i niezła zabawa, mozna grac nawet w kilka osób naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2005 o 09:59, HumanGhost napisał:

5. Doom Trooper - karcianka w klimatach s-f, kilka frakcji, duuużo kart i niezła zabawa, mozna
grac nawet w kilka osób naraz


Ha! Doom Trooper to była karcianka! Prosta jak cep bojowy ale radochy z niej było co niemiara! Ja gierzyłem Legionem Ciemności albo Bractwem. Swoją popularność zawdzięczała faktem że pod koniec lat 90-tych była jaedyną karcianką przetłumaczoną na polski(potem pojaiły się KULT, schadowrun, dark eden). Niestety czas karcianek chyba się już niestety kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę, że kolega po fachu. ;-D Ja grałem Bauhaus i Imperial. Mam najlepsze kary z obu frakcji. Cóż, czas karcianek się chyba nie kończy. Kończy sie czas mało popularnych karcianek, takich jak Doom Trooper. Magic the Gathering wszystko detronizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2005 o 14:30, Minsc i Boo napisał:

4. WarZone- system bitewny wg. mnie niegorszy od Warhammera- niestety pare lat temu zdechł.


To masz jakieś nieaktualne dane. Warzone żyje. Na zachodzie przejął go Excelsior, w Polsce wydaje Wargamer (www.wargamer.pl). 10 grudnia był jakiś turniej w Polsce.

Ja grałem w papierowe RPGi (Earthdawn, Wampir, Mag chyba też Wilkołak i jeszcze jeden). Miałem też sporo kart do MAgica, ale głonei leżały na półce (nei było z kim grać). Mialem też kolo 200 figsów z LotRa (część nawet mi została, dokłądnie to 24 Wojowników Rohanu, 12 Jeźdzców, Eomer, Theoden (konno i pieszo), Rohan Royal Guard i Rohan Royal Guard Standard Bearer. Ale LotRa porzuciłem na rzecz Chronopii (Pierworodni rox);].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z karcianek grałem też jeszcze w "Machina", chyba zrobiona przez Trzewiczka twórce Neuroshimy.
Widziałem też fajną karciankę "Debata", niezła polewa z polskich mediów i posłów, lecz nie grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm pogrywałem sobie wieki temu w Magię i Miecz (mam wszystkie dodatki jakie wyszły, tak sądzę), poza tym ostatnimi czasy zacząłem się bawić w Role Playe (Wampirek), oraz karcianki. Kupiłem sobie 75 kartowego Tournament packa, a teraz planuje pokupić troche kart na Allegro. Poza tym kumpel miał sporą kolekcje kart do Dark Eden w którą lubiliśmy sobie pogrywać od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 17:59, HumanGhost napisał:

Hehe widzę, że kolega po fachu. ;-D Ja grałem Bauhaus i Imperial. Mam najlepsze kary z obu
frakcji. Cóż, czas karcianek się chyba nie kończy. Kończy sie czas mało popularnych karcianek,
takich jak Doom Trooper. Magic the Gathering wszystko detronizuje.



Nie ma to jak czołg bojowy Grizzly;-) Co do Magica- do dziś gra w to masa ludzi. A pamięta ktoś jeszcze dark edena? gra z potencjałem...niestety niewykorzystanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować