Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Ja pamiętam. Lepsze grafiki i ładniej wykonane karty niż w DT. Ale jakoś tak dość szybko zeszła z afisza.
Magic jest na fali od zawsze. Ta gra ma niesłabnącą popularność. Nawet teraz, po kilku latach przerwy jak patrzę na karty to mam ochote iść do sklepu i zakupić parę bosterków. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2005 o 18:06, Bambusek napisał:

To masz jakieś nieaktualne dane. Warzone żyje. Na zachodzie przejął go Excelsior, w Polsce
wydaje Wargamer (www.wargamer.pl). 10 grudnia był jakiś turniej w Polsce.



Masz rację! dzięki za link. Jestem bardzo zaskoczony, gdyż pamiętam "śmierć" WarZona i nie zapowiadało się na jego reaktywację. Chyba musiał pojawić się nie dawno- nie ma go w żadnych sklepach(przynajmniej w Szczecine)....a kiedyś to był to najbardziej popularny system obok Warhammera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że ostatnio nauczyłem się podstaw Magica i niedługo będę miał talię ( ciekawe co za okazja... =D ). Tak to Warhammer 40.000 gdyby był tańszy ( podręcznik za 200 zeta ??!! ) i makao :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Warhammera, ale fantasy to sam bym pograł. Tyle że:

- nie mam 300 zł na pierwszy batalion (tak dla porównania - za 150 zł mam armie na 600 pkt w Chronopii)

- nie stać mnie na podręczniki. W "Młotku" podręcznik z zasadami to tylko podstawa - bez army booka i tak sie nie pogra. (podobnie jak w D&D nie pograsz bez podręczników dla Mistrza Gry, Gracz i Ksiegi potworów). Warka 40k wolę w wersji komputerowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak Magia i Miecz to była (w sumie dalej jest) najlepszą planszówką w którą grałem. Niestety kumpel miał główną planszę ja miałem tylko dodatki (Jaskinię i coś tam jeszcze) Do dzisiaj jeszcze czasem gramy żeby przypomniec sobie stare dobre czasy :) Próbowałem też grać w Magica ale nie maiłem z kim grać więc moja jedyna talia leży sobie gdzieś w szufladzie.
A ostatnio grałem w planszówkę Jaś i Małgosia. Normalnie wymiata. jak ktoś wygrywa to opowiada bajkę o Jasiu i Małgosi i czeka aż reszta dojdzie do mety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 14:00, Minsc i Boo napisał:

Czy wie ktoś czy aktualnie jestb w sprzeadaży Magia i Miecz? Najlepiej jakiś pack ze wszystkimi
dodatkami


Może na Allegro jest ale nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też gralem w Doomtroopera - Mishimą. Jeszcze w zeszlym roku z kumplami postanowiliśmy odświeżyc tę gierkę a to dlatego, że w necie pojawily się nowe nieoficjalne rozszerzenia - drukowaliśmy, naklejaliśmy na niepotrzebne commony i heja.

Teraz gram w Dark Millenium - nową karciankę z Warhammera 40000 - 4 rasy : Ludzie (Space Marines, Inkwiyzycja i Imperial Guard) Chaos, Eldarzy i Orki (tymi oststnimi gram). Gierka szybka a przy tym trzeba trochę pokombinować.

Ogólnie preferuje wlaśnie karcianki, nie mam niestet wystarczających środków finansowych na figurki. A chętnie zacząbym przygodę z WH40k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 14:18, Chaszu napisał:

Też gralem w Doomtroopera - Mishimą. Jeszcze w zeszlym roku z kumplami postanowiliśmy odświeżyc
tę gierkę a to dlatego, że w necie pojawily się nowe nieoficjalne rozszerzenia - drukowaliśmy,
naklejaliśmy na niepotrzebne commony i heja.


Ztego co pamiętam Mishima i Bauhaus były najsilniejszymi korporacjami

Dnia 19.12.2005 o 14:18, Chaszu napisał:

Teraz gram w Dark Millenium - nową karciankę z Warhammera 40000 - 4 rasy : Ludzie (Space Marines,
Inkwiyzycja i Imperial Guard) Chaos, Eldarzy i Orki (tymi oststnimi gram). Gierka szybka a
przy tym trzeba trochę pokombinować.

Droga podstawka i bustery?

Dnia 19.12.2005 o 14:18, Chaszu napisał:

Ogólnie preferuje wlaśnie karcianki, nie mam niestet wystarczających środków finansowych na
figurki. A chętnie zacząbym przygodę z WH40k


To zacznij w WarZona za groszę kupisz całą armię(no i świat doom troopera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 14:25, Minsc i Boo napisał:

Droga podstawka i bustery?

Podstawka - 60 kart (osobne startery dla każdej rasy) - 45zl
Buster - 11 kart (wszystkie 4 rasy) - 14,50 zl

Dnia 19.12.2005 o 14:25, Minsc i Boo napisał:

To zacznij w WarZona za groszę kupisz całą armię(no i świat doom troopera)


Niestety u nas w klubie gra się tylko w WH40k i Warhammer Fantasy a kumpli jakoś nie mogę namówić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury imienia króla Maciusia I odbędzie siepokaz systemu Chronopia. Wszystkich chętnych zapraszam. Godzinę postaram siepodać do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mniejszy to miałem nawet swoją białą talię w Magic The Gathering (juz nie pamietam jak to sie pisze) gralem tez w karcianke pokemona i kilka innych ciekawa zabawa:P A raz typ dał za figurkę 200zł to uwierzyc nie mogłem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 22:47, Widek napisał:

Jak byłem mniejszy to miałem nawet swoją białą talię w Magic The Gathering (juz nie pamietam
jak to sie pisze) gralem tez w karcianke pokemona i kilka innych ciekawa zabawa:P A raz typ
dał za figurkę 200zł to uwierzyc nie mogłem:/


Ja zbierałem Magica, ale szczerze mówiąc to dla szpanu bo nie kumałem za bardzo o cochodzi w tym wszystkim. Zbierałem bo wszyscy u mnie w klasie zbierali, grałem niby też ale cieniak byłem straszny, i talie słabą mniałem.....no ale to było bardzo dawno temu. A z karcianek które naprawdę lubiłem już nie ma:( Kult i Dark Eden przeszły do historii... a szkoda, bo były świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć "Wiochmen rejser" jest dobry. Nie grałem, tylko o nim słyszałem, ale z grą nie będzie problemów, bo kosztuje około 20 złotych (nówka ze sklepu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować