Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2009 o 22:54, Outlander-pro napisał:

Aha. Czemu odrzucasz właśnie jedne z tych lepszych planszówek z tego rodzaju? W Warcrafta
namiętnie grywam z kumplami, BattleLore jest fantastyczną odmianą Memoir ''44 w którą
też często grywam i mogę przyznać z czystym sumieniem, że obie gry są zajefajne i starczą
na masę godzin wspaniałej zabawy.
No ale skoro nie chcesz...
A Rebela polecam, solidny sklep.


BattleLore dosyć drogie a ja zaczynam swoją grę z planszówkami tego typu więc wybrałem najpierw tańszą i całkiem spolszczoną Cytadelę właśnie z Rebela, za 75 + 10zł wysyłki będzie u mnie we wtorek. Wciągnę się z rodzeństwem to poszukamy innych gier. Ale nie chcę Warcraftów/Starcraftów/WoWów ponieważ mam dosyć tych uniwersów, chcę trochę świeżości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 08:50, moonman napisał:

ja grałem, taka prosta familijna gra z mnóstwem dodatków - niestety nieco droga i za
tę cenę można kupić lepsze gry.

Może i droga, ale wciąga:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 09:50, Galadin napisał:

> Aha. Czemu odrzucasz właśnie jedne z tych lepszych planszówek z tego rodzaju? W
Warcrafta
> namiętnie grywam z kumplami, BattleLore jest fantastyczną odmianą Memoir ''44 w
którą
> też często grywam i mogę przyznać z czystym sumieniem, że obie gry są zajefajne
i starczą
> na masę godzin wspaniałej zabawy.
> No ale skoro nie chcesz...
> A Rebela polecam, solidny sklep.

BattleLore dosyć drogie a ja zaczynam swoją grę z planszówkami tego typu więc wybrałem
najpierw tańszą i całkiem spolszczoną Cytadelę właśnie z Rebela, za 75 + 10zł wysyłki
będzie u mnie we wtorek. Wciągnę się z rodzeństwem to poszukamy innych gier. Ale nie
chcę Warcraftów/Starcraftów/WoWów ponieważ mam dosyć tych uniwersów, chcę trochę świeżości.
;)


Przykro mi to mówić, ale w cytadeli świeżości nie zaznasz...
Gra jest Zdziebko schematyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 19:15, Galadin napisał:

Nie chcę Warcraftów, BattleLorów itp.

Jeśli chodzi o Warcrafta to WoW jest naprawdę dobrą grą. Rozbudowana ale zasady są bardzo proste. Dzięki sporej liczbie kart poszczególne partie potrafią się znacznie od siebie różnić. Jeśli ma jakieś wady to długość rozgrywki. Na początku trzeba liczyć po 1,5h na każdą uczestniczącą w grze postać. Do tego masz do dyspozycji dwa dodatki - jeden dodaje sporo kart, drugi dodaje dodatkową mapę, figurki, jeszcze więcej kart... tylko wydłuża jeszcze bardziej rozgrywkę. Osobiście tą grę aktualnie katuję ale rozglądam się za czymś trochę krótszym. Na celowniku mam War of The Ring oraz Starcrafta.

Cytadela to całkiem niezły wybór, ale radzę zaopatrzyć się w koszulki na karty oraz nie katować jej zbyt mocno, bo stali gracze będą znać własne taktyki i zachowania na pamięć. No i warto w to grać co najmniej w 4 osoby.

Outlander-pro: którego masz Warcrafta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 14:54, hallas napisał:

Jeśli chodzi o Warcrafta to WoW jest naprawdę dobrą grą. Rozbudowana ale zasady są bardzo
proste.


Ale mówisz o http://www.rebel.pl/product.php/1,371/14064/World-of-Warcraft-Gra-Przygodowa.html czy http://www.rebel.pl/product.php/1,371/8934/World-of-Warcraft-Gra-Planszowa.html ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 14:54, hallas napisał:

Cytadela to całkiem niezły wybór, ale radzę zaopatrzyć się w koszulki na karty oraz nie
katować jej zbyt mocno, bo stali gracze będą znać własne taktyki i zachowania na pamięć.
No i warto w to grać co najmniej w 4 osoby.


Wziąłem na początek dla rozgrzewki. Później planuję coś trudniejszego i droższego, właśnie się nadal zastanawiam bo 250zł piechotą nie chodzi a pełno jest takich wypaśnych planszówek, tylko właśnie nie wiem która na dłuższą metę się nie znudzi. Tide of Iron, z Tolkiena mamy aż trzy gry (Lord of the Rings, War of the Rings, oraz najnowsze Middle Earth Quest), Twilight Imperium, jeszcze jest reedycja starego Titana, a może wszystkie pobije polska Stronghold o której słyszę że niedługo premiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 15:37, Outlander-pro napisał:

Warcraft The Board Game i expansion pack The Frozen Throne. A w zasadzie gra nie moja,
tylko kumpla :]


według mnie lepszy jest planszowy StarCraft, Gra o Tron, polska Neuroshima Hex czy wchodząca właśnie na rynek najnowsza gra FFG - Chaos in the Old World

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2009 o 21:43, I_am_S napisał:

http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1999/Game-of-Thrones-Gra-o-Tron-.html
Gra o tron to jedyna gra, która może spełniać te kryteria (moim zdaniem).


owszem, Gra o Tron jest rewelacyjna i polecam ją każdemu ale właśnie wydano grę tego samego wydawnictwa, która może ją zdetronizować - mam na myśli nic innego tylko właśnie Chaos in the Old World ];->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 19:59, Teokrata napisał:

na moim sajcie właśnie znalazły się recenzje 2 na prawdę rewelacyjnych planszówek - zapraszam
;-P

A wiesz, że takie reklamowanie na gsa forum jest zabronione? :>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 18:51, Galadin napisał:


Przecież hallas pisze WoW -> World of Warcraft. Nie grałem w WoW''a planszowego (jakoś poza tym trudno mi jest wyobrazić sobię MMO przeniesione na planszówkę :P), ale w Warcrafta The Board Game grałem, jak wyżej wspominałem.

A tak poza tym następną planszówką jaką się zainteresuje będzie pewnie DOOM, ponoć niezły jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 20:07, Medyk napisał:

A wiesz, że takie reklamowanie na gsa forum jest zabronione? :>>


hmmm... wedlug mnie to nie byla reklama tylko informacja... linka brak...
poza tym co niby mam w takiej sytuacji zrobic? linka do sajta nie moge podac bo reklamowanie jest zabronione
calych tekstow nie bede na forum wklejal bo nie dosc ze to spam to jeszcze nie bedzie ani screenow ani filmikow
wiec co mi pozostaje? poinformowanie gdzie co jest, znasz lepsze rozwiazanie? bo ja nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 19:03, Galadin napisał:

> Cytadela to całkiem niezły wybór, ale radzę zaopatrzyć się w koszulki na karty oraz
nie
> katować jej zbyt mocno, bo stali gracze będą znać własne taktyki i zachowania na
pamięć.
> No i warto w to grać co najmniej w 4 osoby.

Wziąłem na początek dla rozgrzewki. Później planuję coś trudniejszego i droższego, właśnie
się nadal zastanawiam bo 250zł piechotą nie chodzi a pełno jest takich wypaśnych planszówek,
tylko właśnie nie wiem która na dłuższą metę się nie znudzi. Tide of Iron, z Tolkiena
mamy aż trzy gry (Lord of the Rings, War of the Rings, oraz najnowsze Middle Earth Quest),
Twilight Imperium, jeszcze jest reedycja starego Titana, a może wszystkie pobije polska
Stronghold o której słyszę że niedługo premiera.


Twilighta mam i gram w niego raz na kwartał...
Za to najlepszą grą planszową w jaką grałem to battlestar galactica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 20:09, Outlander-pro napisał:

Przecież hallas pisze WoW -> World of Warcraft. Nie grałem w WoW''a planszowego (jakoś
poza tym trudno mi jest wyobrazić sobię MMO przeniesione na planszówkę :P)

Przecież tu tylko o świat chodzi (i grind). Reszta to w zasadzie gra z rozbudowanym rozwojem postaci. Wczoraj walczyliśmy przeciwko smokowi - koleś przemieszcza się po mapie i jak dojdzie do wyznaczonego miejsca to trzeba z nim walczyć - na śmierć i życie (najpierw silniejsza frakcja a potem słabsza). No i walczyliśmy. Najpierw Horda - polegli w trzeciej rundzie walki. Potem Przymierze - polegli w drugiej rundzie walki. I w ten sposób gra zakończyła się remisem po 3h.

Dnia 06.09.2009 o 20:09, Outlander-pro napisał:

A tak poza tym następną planszówką jaką się zainteresuje będzie pewnie DOOM, ponoć niezły
jest ;]

Hmm... moi gracze też są tym zainteresowani. Miałem kiedyś grę o podobnych zasadach - Aliens - tylko ze stałą mapą i bez figurek... Jeśli jest szybsza niż WoW to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam planszową Battlestar Galactica, najlepiej z dodatkiem Pegasus. Jest to gra nie tylko dla fanów serialu - po prostu jest świetna. Gracze współpracują ze sobą, pokonując kolejne kryzysy i ataki Cylonów... ale jeden (lub wiecej) jest ukrytym Cylonem i sabotuje te współpracę. Atmosfera paranoi i wzajemnych oskarżen - przednia.
Dodatek bardzo urozmaica rozgrywkę, zwłaszcza jej końcówkę i dodaje możliwośc grania Przywódcą Cylonów (np. Capricą Six).
Do gry w np. ''Gre o Tron'' czy ''Wojne o Pierscien'' nigdy nie udało mi sie namowic siostry czy kolegów nie grywających w takie gry, którym ''planszówka'' kojarzy się z chinczykiem. Natomiast ''BSG'' jest grą dla wszystkich. No, moze nie dla tych, co się za bardzo przejmują i potrafią obrazić na wrednego cylona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślalem nad BSG ale po pierwsze serial mi sie nie spodobal także nie polubię tej gry. :)
Nadal się zastanawiam nad WoW Adventure (naliczylem jakies 6 dodatkow-postaci do niej) a Titanem oraz Szogunem, ktorego widzialem filmik i bardzo mnie zainteresowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 11:04, Galadin napisał:

Myślalem nad BSG ale po pierwsze serial mi sie nie spodobal także nie polubię tej gry.
:)
Nadal się zastanawiam nad WoW Adventure (naliczylem jakies 6 dodatkow-postaci do niej)
a Titanem oraz Szogunem, ktorego widzialem filmik i bardzo mnie zainteresowal.


Szogun jest całkiem fajny, zwłaszcza mechanika walki. A co ciekawsze, walka jest zazwyczaj gorszym rozwiązaniem niż rozbudowa itp. Choć z takich strategii wolę "GoT"a.
Jeśli ktoś będzie mieć okazję pograć w nowy ''Middle Earth Quest'' to podzielcie się wrażeniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować