Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2006 o 21:41, moonman napisał:

czasami gram sobie w osadnikow przez neta - ale tylko w podstawke, bo pozostalych dodatkow
w ogole nie znam.. tzn. z zeglarzami troche pogralem na sea3dconnectorze...

a mozesz mi napisac, czy zeglarze umozliwiaja gre w wiecej lub mniej osob niz tylko 3-4
chodzi mi o oficjalne scenariusze zawarte w instrukcji, modyfikacje z netu znam.


Jeśli chodzi o możliwość grania w mniej niż 3-4 osoby w podstawkę to poza wspomnianymi przez Ciebie modyfikacjami samych użytkowników na razie nie znalazłem kompletnie niczego.
Jeśli chodzi o grę w większą ilość (6-8 graczy) to pewnie niedługo (przypuszczam, że za jakieś pół roku) pojawi się dodatek do podstawki, który wprowadzi taką możliwość. Przypuszczam również, że dodatek ten nie będzie działał z Żeglarzami tylko z samą podstawką (szkoda bo to dopiero byłaby zabawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak , sa szalency:D z tego mi sie juz tylko 3 ostaly , a tak oddalem w dobre rece za ok 50zl ,

Z warhammerem jest lepiej , na allegro widac zainteresowanie wieksze , choc jak pomysle ile swego czasu za to zaplacilem to sie denerwuje.

Zostawilem sobie tylko jedna figurke na pamietke i oddalem do profesjonalnego malowania , powinna wrocic za 3-4 tyg , mam nadzieje ze sie nie zawiode :) i bedzie wygladac jak na zalaczonym obrazku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 21:06, fish13 napisał:

Ocencie sami jakość pomalowania. Nazwy pików odpowiadają nazwom w grze bitewnej i Śródziemiu.


Wyglądaja na dobrze pomalowane. Przydałaby się lepsza ostrość, bo nie widać dokładnie. Ale i tak lepiej niż ja bym miał malować, choc nigdy nie próbowałem. Kiedyś sie może przekonam jak mi to by szło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kiedyś uczestniczyć w takiej profesjonalnej sesji Warhammera albo Forgotten Realms. Bo karcianki typu Magic: The Gathering są jednak trochę nudne, lepsze są te "planszówki" lub po prostu książkowe. Nie mówię, że karcianki odpadają, ale jednak wolałbym Warhammera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 08:26, HumanGhost napisał:

> Ocencie sami jakość pomalowania. Nazwy pików odpowiadają nazwom w grze bitewnej i Śródziemiu.


Wyglądaja na dobrze pomalowane. Przydałaby się lepsza ostrość, bo nie widać dokładnie. Ale
i tak lepiej niż ja bym miał malować, choc nigdy nie próbowałem. Kiedyś sie może przekonam
jak mi to by szło. :-)



Z ostrością są problemy, bo przy takim zbliżeniu ostrość jest bardzo zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z karcianek lubię pokera (nie takiego hazardowego tylko na zapałki albo na grosze), gram też często w pana i w wyścig. a z planszowych to monopol ( albo monopoly jak kto woli). mam też fajna grę o nazwie klasówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Dawn Of War mocno mnie zainspirował:D czy może mi ktos powiedzieć, czy da się kupić jakiś PODSTAWOWY STARTOWY ZESTAW do Warhammera 40.000, który zawierałby podstawowe jednostki, i ZASADY GRY?? a najlepiej jakby były tez jakieś farbki itp?? czy taka impreza jest bardzo droga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:17, HumanGhost napisał:

Od razu ci powiem, że zabawa do najtańszych nie należy. Tutaj możesz sobie czegoś poszukać:
http://cytadela.pl/cgibin/shop?show=40 albo tutaj: http://uk.games-workshop.com/storefront/store.uk?do=List_Models&code=10&orignav=10


faktycznie, ceny są pogięte:) już mi przeszło...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 20:36, e-pillot napisał:

Najlepsza grą karcianą jest tysiąc, bo on w przeciwieństwie do wielu innych tego typu gier,
jest strategiczny.


Eh, a w brydża żeś człowiecze grał? Z gier zwykłych karcianych można powiedzieć, że jest to wręcz gra ostateczna. Choć nie na moją głowę, za głupi jestem po porstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 21:54, Budo napisał:

Brydż? Trochę przekombinowany, osobiście preferuję remika tak na 6-8 osób, to jest kurde zabawa :P


A ja ani to ani to. Wolę klasycznego amerykańskiego pokera. Najlepiej na kasę oczywiscie. Ewnetualnie tysiąca, ale to dla czystej zabawy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2006 o 10:57, HumanGhost napisał:

A ja ani to ani to. Wolę klasycznego amerykańskiego pokera. Najlepiej na kasę oczywiscie. Ewnetualnie
tysiąca, ale to dla czystej zabawy. :-)


Pokera nie lubię, za to w pana jeszcze sie zdarza pograć :P
Szczególnie w stanie nieważkości (o ile nie mamy aktualnie ochoty na monopol xD)
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także uwielbiam magic the gathering (gram coś ponad rok) choć nie jest to szczegulnie tanie :/ szczegulnie jak chce sie grać na turniejach a nie tylko z kolegami ale i tak wciąga z mocą czarnej dziury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 08:26, HumanGhost napisał:

> Ocencie sami jakość pomalowania. Nazwy pików odpowiadają nazwom w grze bitewnej i Śródziemiu.


Wyglądaja na dobrze pomalowane. Przydałaby się lepsza ostrość, bo nie widać dokładnie. Ale
i tak lepiej niż ja bym miał malować, choc nigdy nie próbowałem. Kiedyś sie może przekonam
jak mi to by szło. :-)


ja się uczyłem malować na promocji dotajesz figuke za darmo podwarunkiem że ją pomalujesz były to figurki z warhamer malowałem na jeden kolor aby dostać ;-) (tylko raz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 21:00, masterHADES napisał:

Ja także uwielbiam magic the gathering (gram coś ponad rok) choć nie jest to szczegulnie tanie
:/ szczegulnie jak chce sie grać na turniejach a nie tylko z kolegami ale i tak wciąga z mocą
czarnej dziury :)


to niekupuj boosteróow tylko kary na sztuki ja kupiłem tutaj http://sklepmtg.abc24.pl/ niskie ceny dobry kontakt i pieniądze wpłacone na konto nieposzły na marne i zapomniałbym dodać stan kart od dobrego do idealnego polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś namiętnie grałem w pokemony, ale przeszło :PA miałem grubo ponad 2000 kart. I jeździlem na turnieje... O kurde, znowu nostalgia...


Jeszcze pogrywam z dziadkiem w pokera. Komu z was trafił się kiedyś duży poker pikowy ?? bo mnie raz, i raz treflowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować