Zaloguj się, aby obserwować  
hunterRaziel

Największe wpadki CDP :P

57 postów w tym temacie

Chciałbym wiedzieć czy CDP miał jakieś wpatki przy lokalizacji gier. Zastanawia mnie czy naprawde są tacy dobrzy jak wszyscy uważają. Może im coś się takiego przydażyło o czym chcą zapomnieć :P Co was drażni w grach wydanych przez CDP? Jak odbieraci kolejne polonizacje gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP napewno mial jakies wpadki przy lokalizcji gier, to normalne.
Sa dobrzi swiadcza o tym nagrody przez nich zdobywane.
Mysle ze tak :).
Mnie nic nie drazni.
Sa na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 15:29, hunterRaziel napisał:

Chciałbym wiedzieć czy CDP miał jakieś wpatki przy lokalizacji gier. Zastanawia mnie czy naprawde
są tacy dobrzy jak wszyscy uważają. Może im coś się takiego przydażyło o czym chcą zapomnieć
:P Co was drażni w grach wydanych przez CDP? Jak odbieraci kolejne polonizacje gier?


Człowieku naucz się pisać bo to aż w oczy kole. A co do wpadek to wg mnie lokalizacja Warcraft III to jedna wielka wpadka. Poza tym na pewno są gorzej i lepiej spolonizowane gry, bardzo dobrym posunięciem było zrobienie kinowej wersji morrowinda, chwała wam za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mała wpadką były problemy przy Heroes 3 Złota Edycja, poza tym uwazam, ze CDP jest najlepszą firmą dystrybującą i spolszczającą gry w naszym kraju. I prosze z góry, nie zasypujcie mnie od razu argumentami czemu to niby Cenega czy kto inny jest lepszy od CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaja były przy polonizacji Morrowinda, spolszczali chyba kilka miesięcy....ale w końcu jakoś im wyszło i nie narzekam. Najważniejszy jest efekt końcowy i nie ma się co śpieszyć, takie moje zdanie. Dużo gier byłoby lepszych gdyby programiści nie ścigali się z terminami. W każdym razie sporo osób nerwicy dostawało bo chciało już grać w Morka po polsku, a go nie było długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 15:38, hunterRaziel napisał:

Jedyne do czego można chyba przyczepić że niektórych gier nie polonizują! Np far cry!

NaprawDę CDP musi polonizować dystrybucje cenegi? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 15:47, Uther_Lightbringer napisał:

Jaja były przy polonizacji Morrowinda, spolszczali chyba kilka miesięcy....ale w końcu jakoś
im wyszło i nie narzekam. Najważniejszy jest efekt końcowy i nie ma się co śpieszyć, takie
moje zdanie. Dużo gier byłoby lepszych gdyby programiści nie ścigali się z terminami. W każdym
razie sporo osób nerwicy dostawało bo chciało już grać w Morka po polsku, a go nie było długo...

Dobrym przykładem jest wyżej wymieniona polonizacja morrowinda. Dłudo trwała ale moim zdaniem wywiązali się z tego! Wiele gazet gnoiło ich za to ale taka polonizacja wyszła grze na dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie utkwiła najbardziej wpadka z dość stara już grą, mianowicie Neverwinter Nights. Gra ma polonizację z dubbingiem, i własnie na tym polu są "buraczki". Na samym początku gry, mniej więcej po 45 minutach zabawy, gdy po raz pierwszy spotykamy Paladynke ze Świątyni Tyra-Aribeth de Tyrmalande- kwestia wypowiadana przez tą postać, jest całkowicie po angielsku. Nie wiem czu twórcom spolszczenia umknął, ten fragment tekstu, czy co się z tym stało, lecz nie daje mi spokoju jak to mogo przejść przez beta-testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 15:55, M46 napisał:

> Jedyne do czego można chyba przyczepić że niektórych gier nie polonizują! Np far cry!

NaprawDę CDP musi polonizować dystrybucje cenegi? :>


Chodziło mi o to że cenega zrąbała pożadnie far cry! Wole już wersje angielską niż polską! CDP penie lepiej by się wywiązał z tego zadania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 16:00, hunterRaziel napisał:

Chodziło mi o to że cenega zrąbała pożadnie far cry! Wole już wersje angielską niż polską!
CDP penie lepiej by się wywiązał z tego zadania!


I dlatego pozostaje nam tylko ubolewać, że nowy Tomb Raider oraz Prince of Persia są w rękach Cenegi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadki CDP nie są tak złe jak cenegi! Cenega zniszczyła tyle gier które mogły być hitami w Polsca! Miejmy nadzieje że CDP będzie dalej tak polonizowała gry żeby dostarczać nam max rozrywki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przykład: w grze the Punisher po wprowadzeniu polonizacji postacie straciły ruchy warg co dało dość dziwny
efekt pisała o tym jedna gazeta, ale i ja sam sie o tym przekonałem choć sama polonizacja była dość dobrze zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Bloodrayne 2. Ci co ucziwie czekali na gre aby ją kupić w sklepie się raczej nie doczekają. A ci "nieuczciwi" przeszli tę grę już parenaście razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele gier z CDP mają takie błedy jak: napisy i tekst mówiony po angielsku przeplatany z polskim, róznego rodzaju błędy językowe. Ale trudno mi teraz sobie przypomieć w jakich grach z tym się spotkałem. Tak czy i naczej nie zepsuło mi to dobrej zabawy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie cdp nie popełnia żadnych błędó w tłumaczeniach etc. bo działają dość profesjonalnie. Ale jednej rzeczy Im nigdy nie zapomne ;) W Diablo 2 :LoD Jeden ze skilli paladyna (ostatni w drzewku aur defensywnych) nie był przetłumaczony :D Wszystko ładnie po polsku a tu zonk całe po ang xD Nie wiem czy to byłą wina jakiegoś patha czy co ale nigdy Im tego nie zapomne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować