Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2006 o 19:10, Xantes napisał:

mamzamiar kupic obliviona czy opyca sie i ile jest godzin DOBREJ zabawy tak okolo?


Tak pewnie, że sie opłaca. Godzin zabawy jest koło 70/80 przynajmniej w moim przypadku. Oblivion jednak jest grą łatwą. Jeżeli ogromny świat cię nie przeraża to kup sobie za 20 złotych Morrowinda. Poprzednią część tej znakomitej serii. Jest o wiele dłuższa i lepsza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 19:12, YahooPL napisał:

> mamzamiar kupic obliviona czy opyca sie i ile jest godzin DOBREJ zabawy tak okolo?

Tak pewnie, że sie opłaca. Godzin zabawy jest koło 70/80 przynajmniej w moim przypadku. Oblivion
jednak jest grą łatwą. Jeżeli ogromny świat cię nie przeraża to kup sobie za 20 złotych Morrowinda.
Poprzednią część tej znakomitej serii. Jest o wiele dłuższa i lepsza ...

mam juz morrowinda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 19:23, Xantes napisał:

mam juz morrowinda....


W takim razie Oblivion może byc dla ciebie rozczarowaniem. Dla mnie był ale i tak w niego grałem. Jest grą łatwiejszą, kótszą i z gorszą fabułą. Ale spróbować zawsze można ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 19:03, YahooPL napisał:

> Jak można korzystać z poradników w Oblivionie!!!!
> Przeciez jest tak kompas przez który gracz nie musi wogóle myśleć tylko iść jak debil
za tą
> zieloną strzałeczką........
> Co by było jak niektórzy z was zagraliby w Morka :P

Dobrze powiedziane. Teraz już wiem jak wyglądałby Morrowind, w którym mamy zaznaczone miejsca
misji i nie musimy nic szukać. W sumie czasami było to denerwujące jak przeszukiwałem całą
Czerwoną Górę w poszukiwaniu ruin, ale poźniej jest tylko satysfakcja ...


E, tam. A Grota Wcielonych? Szukałem jej 3 godziny... ;] Ogólnie Morrowind był trudniejszy, a Oblivion... cóż... ale czasem kompas i poradnik się przydawały, np. podczas poszukiwania daedrycznych ruin... ;] Z map z tyłu poradnika korzystałem stosunkowo często, za to z samej solucji chyba z 1 raz, dokładniej podczas pierwszej misji dla GZ, gdy tzreba było ukraść ten spis podatków... myślałem, że będzie tam coś napisane, o której godzinie można bezpiecznie wejść na wieżę (tzn. gdy wszyscy śpią), ale nic na w/w temat nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 19:28, YahooPL napisał:

W takim razie Oblivion może byc dla ciebie rozczarowaniem. Dla mnie był ale i tak w niego grałem.
Jest grą łatwiejszą, kótszą i z gorszą fabułą. Ale spróbować zawsze można ...


Ja również się rozczarowałem poniewaz Oblivion nie wciągnął mnie tak jak Morrowind. Pamietam jeszcze to zacięcie w Morrowindzie, chęć zwiedzania świata bo cały czas było cos innego i interesującego, pnienie się w górę po szczeblach hierarchi Gildi. A w Oblivionie... cóż cały czas te same tekstury podłoża, zajęcie miejsca mistrza gildii nie dawało mi takiej satysfakcji jak w Morku. Może wynikało to z większej ilości questów w Morku (przynajmniej takie odniosłem wrażenie). W zasadzie sama liczba gildii do których można się dołączyć jest mniejsza niż ta w Morku. Oblivion qg mni szybko się nudzi, a żywotność tej gry na moim dysku podniosły jak najbardziej mody. Najlepszy z nich jest wg mnie Toaster Says Share, który umozliwia nam rekrutowanie i możliwośc ubrania NPCów, którzy nas lubią. Ja dzięki temu spełniam teraz długie godziny tworząc własną pseudo-gildię złożoną z tych "złych" (założyłem na nich deadricki i stworzyłem z nich Elitę Kultu Brzasku xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Oblivionem jest jak i z wieloma innymi grami na PC wydawanymi równocześnie na inne platformy. Zauważyłem, że dąży się w nich do znacznych uproszczeń głównie w mechanice gier, przez co niestety gry na PC tracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 14:32, Super gość napisał:

MAm pytanie: Kiedy wyjdzie w Polsce Knights of Nine ?


Niestety nie wiadomo. Cenega niestety wydaję tą grę a raczej składak z najlepszymi modami. Coś mi się jednak wydaje, że najwcześniej gra ukaże się w marcu a najpóźniej przed wakacjami. Czekamy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 17:43, YahooPL napisał:

> MAm pytanie: Kiedy wyjdzie w Polsce Knights of Nine ?

Niestety nie wiadomo. Cenega niestety wydaję tą grę a raczej składak z najlepszymi modami.
Coś mi się jednak wydaje, że najwcześniej gra ukaże się w marcu a najpóźniej przed wakacjami.
Czekamy ...


Pozostaje tylko ściągnąc z neta... :( :(

Żartuje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki Oblivion??? Grałem w to jakieś 2 godziny i... Twierdze że to KUPA rzadka i śmierdząca!!! Gra jest macno niedopracowana poza tym niespotkałem sie z kompletną polską wersją tylko kinową poza tym gra zaczyna się w taki oto sposób... "Pewnego dnia przychodzi do więźnai jakiś król czy coś takiego i oznajmia, iż w jego celi jest tajemne przejście i musi ocalić świat przed zagładą" ekstra!!! lepsze jest to że zamiast iść tak jak oni przyszli wejściem trzeba się wlec jakimiś kanałami... PORYTE!!! Jeszcze jedno zrobiłem jakieś 2 misje aż w końcu musiałem sie udać na jakąś wyżyne obszedłem ją dokoła i nie znalazłem żednej drogi! Lepiej spostrzegłem kamyk a po jego dotknięciu przemieniłem się w "PAN CIENIA" Po chwili wyłączyłem gre i odinstalowałem ją... A przy okazji GOTHIC żadzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 19:10, ppajak27 napisał:

Jaki Oblivion??? Grałem w to jakieś 2 godziny i... Twierdze że to KUPA rzadka i śmierdząca!!!
Gra jest macno niedopracowana poza tym niespotkałem sie z kompletną polską wersją tylko kinową
poza tym gra zaczyna się w taki oto sposób... "Pewnego dnia przychodzi do więźnai jakiś król
czy coś takiego i oznajmia, iż w jego celi jest tajemne przejście i musi ocalić świat przed
zagładą" ekstra!!! lepsze jest to że zamiast iść tak jak oni przyszli wejściem trzeba się wlec
jakimiś kanałami... PORYTE!!! Jeszcze jedno zrobiłem jakieś 2 misje aż w końcu musiałem sie
udać na jakąś wyżyne obszedłem ją dokoła i nie znalazłem żednej drogi! Lepiej spostrzegłem
kamyk a po jego dotknięciu przemieniłem się w "PAN CIENIA" Po chwili wyłączyłem gre i odinstalowałem
ją... A przy okazji GOTHIC żadzi!!!

Ghotic rządzi. ... Ale Oblivion też jest zaje....fajny. Ale pytanko grałeś na najwyższych detalach??? Niemożliwe bo by ci odrazu serce zmiękło. Ta grafa! ach palce lizac! A obie jak nie pasuje oblivion to po co tu siedzisz?? Nie spamuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 19:10, ppajak27 napisał:

Jaki Oblivion??? Grałem w to jakieś 2 godziny i... Twierdze że to KUPA rzadka i śmierdząca!!!
Gra jest macno niedopracowana poza tym niespotkałem sie z kompletną polską wersją tylko kinową
poza tym gra zaczyna się w taki oto sposób... "Pewnego dnia przychodzi do więźnai jakiś król
czy coś takiego i oznajmia, iż w jego celi jest tajemne przejście i musi ocalić świat przed
zagładą" ekstra!!! lepsze jest to że zamiast iść tak jak oni przyszli wejściem trzeba się wlec
jakimiś kanałami... PORYTE!!! Jeszcze jedno zrobiłem jakieś 2 misje aż w końcu musiałem sie
udać na jakąś wyżyne obszedłem ją dokoła i nie znalazłem żednej drogi! Lepiej spostrzegłem
kamyk a po jego dotknięciu przemieniłem się w "PAN CIENIA" Po chwili wyłączyłem gre i odinstalowałem
ją... A przy okazji GOTHIC żadzi!!!


He he Oblivion jest niedopracowany?
Gothic za to to pewnie według ciebie najbardziej dopracowana gra!
Gothic to jedna z lepszych gier w jakie grałem, jednak jeśli by ją oceniać w takich kategoriach jak ty, czyli niedopracowanie, to przepada w starciu z oblivionem sekunde po odpaleniu obu gier!
Nie zrozum mnie żle wole Gothica niż Obliviona ale nie zmienia to faktu że potrafię docenić taką grę jak Oblivion!
To że istnieje wojna pomiędzy Gothicowcami i elderowcami to nie znaczy że będoc fanej jednej trzeba gnoić drugą!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dwoma questami w Bravil.
1. "Przez mroczny koszmar" - Kud-Ei zaginął przyjaciel, przyszedlem do niej pogadałem o tym, mówiła żebym wrócił jak się przygotuję. Wróciłem i nic, dalej gada to samo, żebym wrócił jak się przygotuje.
2. "Przyłapany na łowach" - Muszę odzyskać topór Kurdana gro-Dragola z fortu na Wyspie Smutku. Przypłynąłem tam ale nie mogę wejść do fortu, bo jest tam krata którą "otwiera się w innym miejsu". Żadnych innych przejść koło tego nie znalazłem. Liczę na waszą pomoc. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:32, Moredrughehe napisał:

Mam problem z dwoma questami w Bravil.
1. "Przez mroczny koszmar" - Kud-Ei zaginął przyjaciel, przyszedlem do niej pogadałem o tym,
mówiła żebym wrócił jak się przygotuję. Wróciłem i nic, dalej gada to samo, żebym wrócił jak
się przygotuje.
2. "Przyłapany na łowach" - Muszę odzyskać topór Kurdana gro-Dragola z fortu na Wyspie Smutku.
Przypłynąłem tam ale nie mogę wejść do fortu, bo jest tam krata którą "otwiera się w innym
miejsu". Żadnych innych przejść koło tego nie znalazłem. Liczę na waszą pomoc. Z góry dzięki.

Mam info dotyczące "przyłapany na łowach". Koło bramy z prawej jest dźwignia...:) dalej to już banał. Wszystko będzie wprost. Co to by była za gra gdybym wszystko opowiedział :) A z tym przyjacielem Kud-Ei. musisz mi opisac dokładniej :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Wiesz moim zadniem morrowind był bardziej poryty, budzisz sie na statku jak bys pochlał z marynarzami, sny masz jak bys chlał denaturat.... twoim pierwszym widokiem jest przydka "morda" jubiego(czy jak mu tam) a Dwemerowie wygladaja jak jakies potwory(morrowinda grałem jak miałem około 11 lat i bałem sie tych dunmerów:-) Dotego ciągle ciezki klimat burze piaskowe itp, niema lekko Oblivion niedopracowany.....popatrz na swojego gothica .... A co do wersjii jezykowej... morrowind tez był w kinowej i pewnie TES5 tez bedzie, gothic zawsze był pełno spolszczony, i moim zdaniem gothic na tym zyskuje ze ma pl głosy a oblivion by stracił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 19:28, YahooPL napisał:

> mam juz morrowinda....

W takim razie Oblivion może byc dla ciebie rozczarowaniem. Dla mnie był ale i tak w niego grałem.
Jest grą łatwiejszą, kótszą i z gorszą fabułą. Ale spróbować zawsze można ...

Nie nie zgodzę się z tobą tym razem moim zdanie Oblivion jest lepszych od morrowinada nie tylko pod wzgledem grafiki świat morrowinda był pusty i nudny i był tak samo łatwy jak Oblivion. W Oblivionie świat o wiele lepiej tętni swoim życiem. Po 1 godz grania w morrowinda odłożyłem go na półkę a gdy zasiadłem przy Oblivionie to miałem wiele nie przespanych nocy przeszedłem go chyba z 4 razy. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 23:27, Solstheim napisał:

... Wiesz moim zadniem morrowind był bardziej poryty

Morrowind miał jednak coś czego Oblivion nigdy mieć nie będzie : klimat Między innymi dzięki tym burzom piaskowym, dzięki zróżnicowaniu terenu itd. A Oblivion... jedyne fajne miejsce to wioska w górach, reszta wygląda tak samo. Fabuła taka sobie, a świat nudny...

Dnia 02.01.2007 o 23:27, Solstheim napisał:

A co do wersjii jezykowej... morrowind tez był w kinowej i pewnie TES5 tez bedzie

Nawet fajnie że zrobili takie tłumaczenie. Przynajmniej mają pewność że niczego nie zepsują, jak to czasem w naszych lokalizacjach bywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:32, Moredrughehe napisał:

1. "Przez mroczny koszmar" - Kud-Ei zaginął przyjaciel, przyszedlem do niej pogadałem o tym,
mówiła żebym wrócił jak się przygotuję. Wróciłem i nic, dalej gada to samo, żebym wrócił jak
się przygotuje.

Najpierw musisz zrobić questa z rekomendacją w Bravil, dopiero wtedy uzna, że jesteś gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:38, PredAtor360 napisał:

Mam info dotyczące "przyłapany na łowach". Koło bramy z prawej jest dźwignia...:) dalej to
już banał. Wszystko będzie wprost. Co to by była za gra gdybym wszystko opowiedział :) A z
tym przyjacielem Kud-Ei. musisz mi opisac dokładniej :)...


LOL. Ale przypał. Jak mogłem tej dźwigni nie zauważyć. Dzięki za pomoc. Dzięki też dla Raylina za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować