Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2007 o 23:37, Paoro napisał:

Jak Oblivion prezentuje sie w rywalizacji z NW i Gothiciem??


oczywiście chodzi mi o Neverwintera 2 i o Gothica 3 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> piero92 - tak, widziałem ten news - będzie okrojona z bonusów edycji standardowej, któa jest prawie tak wypaśna jak kolekcjonerska. Czy to jest aż tak duży problem to już zależy co kto lubi - osobiście uważam, że najfajniejszy bonus to mapa Cyrodil, któa mi od wczoraj zdobi ścianę, chociaż trzeba przyznać, że i podręczniki solidnie i z zaangażowaniem przygotowane. Jak Ci zależy na gadżetach poszperaj po sklepach/marketach, może jakieś promocje trafisz. Mi się udało Obliviona za stówkę kupić, chociaż prawie wszędzie gdzie widziałem jest po 130zl...

-> Paoro - a czy nie sądzisz, że takie porównania są z góry skazane na porażkę? To co podoba się jednemu, drugi uzna za kaszankę;] Zresztą moje zdaniem w tej materii wyraziłem kilka stron wcześniej. No ale oki, w kilku kwestiach mogę przedstawić MOJE odczucia.Gothic3 - nie grałem ze względu na legendy jakie krążą o jego optymalizacji, a raczej jej braku. NWN2 - mam - skończyłem. W porównaniu do jedynki ogromny krok do przodu. Świetna fabuła (chociaż koniec rozczarowuje) przyjemne questy, ładna grafika. Byłoby bosko ALE... BUGI! BUGI! BUGI! Cyrki z patchami, któych albo nie ma, albo jak już są to poprawiają bzdety zamiast się wziąść za najważniejsze sprawy;/ NWN2 to beta która wyszła za wcześnie i teraz gracze mają własne beta testy za swoje pieniądze;/ Żeby nie było - beboki nie są jakieś mega poważne co by uniemożliwiało rozgrywkę ale skutecznie czasem psują radochę z grania. Za jakiś czas myślę, że załatają już co trzeba i wtedy z przyjemnością do gry wrócę, a tymczasem gram w Obliviona:) W sumie spodziewałem się po nim Morrowinda tylko z ładniejszą grafiką i póki co się nie zawiodłem. O Fabule niewiele na ten moment mogę powiedzieć bo gram od dwóch dni. Interfejs znacznie wygodniejszy w porównaniu z Morrowindem. SI na identycznym poziomie, czyli prawie nie występuje;p Nieco też kiepskie projekty miast które sprawiają wrażenie "zbudowanych" na szybciora z klocków... Ale odpowiednio dawkowany Oblivion jest całkiem przyjemny - do tego łatwość z jaką można dodawać różne mody (których jest już dużo i robią się nowe) sprawia, że gra ma potencjał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 00:23, ChrisBgnr napisał:

-> piero92 - tak, widziałem ten news - będzie okrojona z bonusów edycji standardowej,
któa jest prawie tak wypaśna jak kolekcjonerska. Czy to jest aż tak duży problem to już zależy
co kto lubi - osobiście uważam, że najfajniejszy bonus to mapa Cyrodil, któa mi od wczoraj
zdobi ścianę, chociaż trzeba przyznać, że i podręczniki solidnie i z zaangażowaniem przygotowane.
Jak Ci zależy na gadżetach poszperaj po sklepach/marketach, może jakieś promocje trafisz. Mi
się udało Obliviona za stówkę kupić, chociaż prawie wszędzie gdzie widziałem jest po 130zl...

-> Paoro - a czy nie sądzisz, że takie porównania są z góry skazane na porażkę? To
co podoba się jednemu, drugi uzna za kaszankę;] Zresztą moje zdaniem w tej materii wyraziłem
kilka stron wcześniej. No ale oki, w kilku kwestiach mogę przedstawić MOJE odczucia.Gothic3
- nie grałem ze względu na legendy jakie krążą o jego optymalizacji, a raczej jej braku. NWN2
- mam - skończyłem. W porównaniu do jedynki ogromny krok do przodu. Świetna fabuła (chociaż
koniec rozczarowuje) przyjemne questy, ładna grafika. Byłoby bosko ALE... BUGI! BUGI! BUGI!
Cyrki z patchami, któych albo nie ma, albo jak już są to poprawiają bzdety zamiast się wziąść
za najważniejsze sprawy;/ NWN2 to beta która wyszła za wcześnie i teraz gracze mają własne
beta testy za swoje pieniądze;/ Żeby nie było - beboki nie są jakieś mega poważne co by uniemożliwiało
rozgrywkę ale skutecznie czasem psują radochę z grania. Za jakiś czas myślę, że załatają już
co trzeba i wtedy z przyjemnością do gry wrócę, a tymczasem gram w Obliviona:) W sumie spodziewałem
się po nim Morrowinda tylko z ładniejszą grafiką i póki co się nie zawiodłem. O Fabule niewiele
na ten moment mogę powiedzieć bo gram od dwóch dni. Interfejs znacznie wygodniejszy w porównaniu
z Morrowindem. SI na identycznym poziomie, czyli prawie nie występuje;p Nieco też kiepskie
projekty miast które sprawiają wrażenie "zbudowanych" na szybciora z klocków... Ale odpowiednio
dawkowany Oblivion jest całkiem przyjemny - do tego łatwość z jaką można dodawać różne mody
(których jest już dużo i robią się nowe) sprawia, że gra ma potencjał...


Ja jeszcze nie gralem w ani jedną z tych gier tzn ani w Gothica ani w NW ani w Obliviona... ale bede chciał zagrać jak najszybciej jak tylko bedzie nowy komp... na razie zbieram informacje... co do Obliviona to jest tak ze wyszedł ostatnio dodatek... podobno nie tak udany... ale czy sam Oblivion jest lepszy (oprócz grafiki bo to jest jasne) od swojego poprzdnika tzn Morrowinda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnij posty!:)

Czy ja wiem czy lepszy? Historia Nevearyjczyka którą mieliśmy okazję poznać jest jedną z lepiej opowiedzianych w grach kopmuterowych w jakie miałem przyjemność grać... Bardzo nastrojowa i jeżeli ktoś nie ma urazu do tony tekstu któe się tam prewijały to ma szansę na niezapomnianą przygodę... Tutaj jak na razie jest trochę banalnie, ale gram od niedawna i jeszcze wiele może się zmienić. Tym niemniej każdy kto grał w Obliviona powie Ci co innego. Bo ta gra wzbudza uczucia od skrajnego zachwytu po wzruszenie ramionami:) Jak zastanawiasz się co wybrać to NWN2 jest bardziej klasycznym RPG, gdzie opróćz tony statsów, klas, ras i atrybutów walka jest prowadzona bardziej taktycznie - z możliwością aktywnej pauzy. W Oblivionie naparzasz tylko LPM i PPM opcjonalnie jakbyś chciał blokować:) Obie gry są liniowe pod tym względem, że wątku głównego nie da się przejść na kilka sposobów, jest za to tona questów pobocznych (chcociaż w NWN2 wcale nie AŻ tak dużo, ale za to lepsze i bardziej urozmaicone niż w Oblivionie). Obie gry mają też ogromny potencjał w modowaniu i dodawaniu nowych przygód co czyni je grywalnymi przez bardzo długi czas:) Najlepiej kup obie:) A jeżeli nie masz kasy a grałeś w Morrowinda i NWN1 to odpowiedz sobie na pytanie co Ci się bardziej podobało bo NWN2 jest grą MEGA lepszą od poprzednika (tylko te bugi;/) a Oblivion od Morka specjalnie lepszy nie jest (nie mówię o grafice) co wcale nie czyni go słabym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion według mnie nie jest specjalnie lepszy od poprzedniczki.
wiadomo grafika tryb dnia i nocy.......fajne rzeczy, ale ma bez porównania mniej zadań.
W Morowinda grałem bardzo długo, nie nudząc się, a w oblivionie denerwuje prowadzenie za raczke.............ten wskażnik pokazyjacy cel niszczy całą radość z grania. W końcu to ja gram a nie komputer.
Jeżeli chodzi o porównaie do NW2 to lepiej wypada według mnie nowy newerinter. Nie ma moze swobodnego swiata, bo gra działa w końcu na innych założeniach, ale chce się w nia grać i przechodzić kilka razy naprawde rożnymi posaciami, a oblivion.........po przejściu watku głownego już nie chce sie grać.......może TES V bedzie lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 11:04, ChrisBgnr napisał:

Tnij posty!:)

Zazwyczaj tnę ale rano śpieszyłem sie do szkoły... i zapomniałem troche skrócić tresć ten posta na który odpowiadałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co byście powiedzieli na porównianie Gothica 3 z Oblivionem... owszem ciężko proównywać obie gry podobnie jak NWN do TES IV ale spróbować zawsze mozna... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - lepiej wypada Oblivion. Głównie ze względu na staranność wykonania i brak martwych questów i wszędobylskich bugów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku polecałbym moda usuwającego kompas ;)
IMHO kompas to jednak rzecz przydatna. Wielu ludzi po prostu gubiło się w Morrowindzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądze, na gothicu się bardzo zawiodłem... te wszystkie błędy i walka, która się nie równa z oblivionem.
Grafika też lepiej wypada w oblivionie, a w gothicu gorsza i większe wymagania, ale to raczej przez błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G3 kuleje optymalizacja i wiele innych rzeczy.............dokończenie zadań zdarza sie żadko...
Walka miała byc lepsza a polega na wciskniu jednego or dwóch klawiszy...........no i te animacje ruchu podczas walki :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! To w końcu temat o Oblivionie! Nie o tym co jest lepsze a co gorsze u konkurencji:)

Pytanie - jakie macie aktywne mody? Ja mam polecone kilka stron wcześniej "Natural Environments 2.1.2" i "Landscape LOD Texture Replacement 1.1b" które faktycznie poprawiają bardzo wiele w grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 16:57, ChrisBgnr napisał:

Pytanie - jakie macie aktywne mody? Ja mam polecone kilka stron wcześniej "Natural Environments
2.1.2" i "Landscape LOD Texture Replacement 1.1b" które faktycznie poprawiają bardzo wiele
w grafice


.... kosztem szybkości kompa ? Bo jeśli nie, chętnie je zainstaluję ;)
Ja modów za bardzo nie lubię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 18:06, Super gość napisał:

.... kosztem szybkości kompa ? Bo jeśli nie, chętnie je zainstaluję ;)


LOD Texture Replacement 1.1b - poprawia tekstury w oddali, osiągnięto to powiększając rozmiar oryginalnych tekstur. Efekt tego jest taki, że nie widać już rozmytej plamy tylko w miarę fajny kawałek terenu. Wymagać to może troszkę więcej ramu ale ja mam 1gb i wszystko śmiga jak należy (fakt, że mam do tego mocnego GF7950GT i Intel CoreDuo6400, ale tutaj akurat myślę, że wpływ ma ram...
Natural Environments 2.1.2 to pakiet poprawiający efekty pogody, wyglądu wody, środowiska i roślinności - nie trzeba mieć włączonych wszystkich tylko wybrane (przy czym dla pogody jest wersja standardowa albo hdr). Wymagania? Nie wiem, jak już nadmieniłem mam mocny sprzęt i szukam jeszcze modów któe wycisną z Obliviona dużo więcej ale sądzę, że z tymi dwoma naprawdę warto się zapoznać.
Kilka screenów mówi więcej niż słowa:
http://www.tessource.net/files/file.php?id=2536
http://www.tessource.net/files/file.php?id=2182#gallery

Dnia 19.02.2007 o 18:06, Super gość napisał:

Ja modów za bardzo nie lubię :D

Czemu?? Wiele z nich to nie jest jakaś amatorka Jasia fascynata, ale solidna robota ludzi którzy się na tym znają:) Jedyny problem dla mnie to język angielski, w któym zbyt biegły nie jestem (a polskojęzycznych stron w tym temacie jakoś ni chu-chu) w któym one są zwykle opisywane - bo i warto wiedzieć co się ładuje w Obka, i jak, i czy skutków ubocznych w połączeniu z innymi modami nie ma, i w ogóle;) W Morrowindzie to jeszcze dochodziły cyrki z kompatybilnością z samą wersją gry - co akurat teraz (póki co ) nie występuje... Cóż... Cyrodil jest zbyt sterylne i puste żeby je tak zostawić:) Aaaa właśnie i chciałbym też jakiegoś moda który by miastom nadawał chociaż pozory życia... Teraz jest bardziej pusto niż kiedyś w czasie wyjącej śmierci w Neverwinter;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się skuszę, zobaczę jak to będzie ;)

Co do modów boję się że popsują grę, spowolnią. Chyba jestem przewrażliwiony. Jest jeszcze jedno "ale" -wszystkie strony z modami są po angielsku, a ja nie jestem z niego zbyt dobry. Boję się że ściągnę nie to co trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze ściągnięciem jednego miałem mały problem bo na stronach na któych byłem trzeba było być zalogowanym, żeby móc ściągnąc... Ale na innej się dało bez problemu, dla chcącego nic trudnego. Co do zepsucia gry, to oba mody nie podmieniają żadnych orygianlncyh plików więc wiedząc co wrzucasz, nie ma problemu żeby je potem wywalić jak się nie spodobają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpocząłem grę magiem i tworzę klasę.
1. Czy posługując się tylko czarami będzie mi się grało trudniej niż postacią mieszaną ostrza+magia?
2. Czy bardzo utrudni to grę, jeżeli stworzę postać, która nie posługuje się żadnym pancerzem?
3.Czy Breton nadaje się na klasę mieszaną z nastawieniem bardziej na magię? Wiem, że Mroczny Elf byłby najlepszy, ale on nie ma wielu przydatnych magom umiejętności(np. Alchemia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nie ale warto sobie zostawić furtkę jak Ci się magowanie znudzi i będzeisz chciał się rozwinąć w innym kierunku.
2) Specjalizacja w pancerzu wpływa tylko na jego zużycie... Tylko mistrzowie mają bonusy za ich użycie - lekkich 50% do klasy pancerza, a cieżkich chyba nie odczuwają jego obciążenia (jakoś tak).
3) Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 20:22, sługa Innosa napisał:

Właśnie rozpocząłem grę magiem i tworzę klasę.
1. Czy posługując się tylko czarami będzie mi się grało trudniej niż postacią mieszaną ostrza+magia?

2. Czy bardzo utrudni to grę, jeżeli stworzę postać, która nie posługuje się żadnym pancerzem?

3.Czy Breton nadaje się na klasę mieszaną z nastawieniem bardziej na magię? Wiem, że Mroczny
Elf byłby najlepszy, ale on nie ma wielu przydatnych magom umiejętności(np. Alchemia)


1. Wg mnie łatwiej, bowiem nie tylko można trzymać dystans (i w kółko uciekać przed przeciwnikami - ehh te prymitywne AI w Oblivionie ;), ale też i zadawać obrażenia wielu celom na raz, co znacznie przyspiesza grę.

2. Nie, a w razie czego zawsze pozostaje pasek trudności gry :) Wojownikiem z ciężką zbroją wcale nie gra się łatwiej niż takim np magiem w szatach. To raczej kwestia przyzwyczajeń.

3. Bretoni i Wysokie Elfy to najlepszy materiał na magów, szczególnie ci pierwsi, jako że dostajesz bonus do magicka - szybko to docenisz, bowiem silniejsze czary wymagają całkiem sporo many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 20:34, Sth`Devilish napisał:

2. Nie, a w razie czego zawsze pozostaje pasek trudności gry :) Wojownikiem z ciężką zbroją
wcale nie gra się łatwiej niż takim np magiem w szatach. To raczej kwestia przyzwyczajeń.


Czyli można przejść grę bez pancerza w samych szatach? To dobrze bo dziwnie wygląda mag nawet w lekkiej elfickiej zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować