Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2006 o 17:59, artur 666 napisał:

Sorka ze to kolejny post z rzedu ale chcialem byc 1000:) Teray w srode albo czw ma przyjsc
Morrowind i se przejde:) i zobaczymy coz to za gierka, mowia ze fajna!:)



Hahaha! Se przejde! Odrazu Ci powiem, że z jej przechodzeniem na pewno nie zdążysz do premiery Obliviona ;)
Nawet jeśli będzie ona miała miejsce w wakacje... Miłego grania, bo gra jest naprawdę znakomita :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za problem przejść Morrowinda w trzy tygodnie? Chyba, że chodzi o odkrycie każdego zakamarka tej wnerwiającej, pustej mapy... bo na to życia nie starczy :P

Ale w Morrowindzie jak się widziało jedną dziesiątą wszystkiego to tak jakby się już widziało wszystko... taka ta gra zróżnicowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E bez przesady. Dokładne przejście całości, zajrzenie pod każdy zakamarek zejęło mi niecałe 2 tygodnie i to nie grania non stop (buty szybkości+lewitacja). A do premiery Obliviona jeszcze z 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a Monastor korzysta z kazdego watku zeby ponarzekac na Morrowinda. A skonczy sie tak, ze kupisz Obliviona, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 20:06, Monastor napisał:

Co to za problem przejść Morrowinda w trzy tygodnie? Chyba, że chodzi o odkrycie każdego zakamarka
tej wnerwiającej, pustej mapy... bo na to życia nie starczy :P /.../

Przeszedłem całego i to tak, że nie pozostała żadna nieodkryta jaskinia, żaden wrak, żadna kopalnia, zrobiłem wszystkie questy wszystkich gildii (z wyjątkiem Morag Tong), wszystkie questy dwóch rodów (bo jest bug, który umożliwia zostanie szefem dwóch rodów (Redoran i Hlaalu), być może jako wampir nie zrobiłem wszystkiego, bo dość krótko nim byłem - nawet 3/4 roku nie zajęło. Ciebie to wnerwiało, mnie wnerwiają ścigałki samochodowe, ale to nie znaczy że te gry są złe. Po prostu mamy inne oczekiwania i inne wymagania wobec gier.
Mnie Morrowind odpowiedał. Odpowiadało mi Diablo I i II, odpowiadał Gothic I i II, ale np. Świątynia Pierwotnego Zła dla mnie była słabiutka. Tak, że nie to ładne, co ładne, ale to, co się komu pidoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 08:37, Hegemon napisał:

Hehe, a Monastor korzysta z kazdego watku zeby ponarzekac na Morrowinda. A skonczy sie tak,
ze kupisz Obliviona, zobaczysz.

Oczywiście, że go kupię... to było, nie było jeden z najlepiej zapowiadających się erpegów... chociaż TES mnie na ogól nudzą... Przynajmniej zabiorę argument TESowcom, jak się będziemy kłucić co jest lepsze, Gothic3 czy Oblivion.
Nie powiedzą mi, że nie grałem i nie mogę się odzywać... zagram i nie będzie takich komentarzy :P


KrzysztofMarek -> Gratuluję cierpliwości i poświęcenia... i masochizmu? ;P Jakie to uczucie oglądać setny taki sam wrak, albo setną identyczną jaskinię, albo setną kopalnię, która niczym się nie różni od pozostałych? :P
Ja też nie gram w symulatory wyścigowe, a świątynia pierwotnego zła to też dla mnie porażka... w diablo 1 grałem, ale szybko mi się znudziło, bezsensowny hack and slash, w dwójkę nawet grać nie zaczynałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 13:09, Monastor napisał:

to było, nie było jeden z najlepiej zapowiadających się erpegów...
chociaż TES mnie na ogól nudzą...


Widze sprzecznosc, czy mi sie zdaje? :)

Dnia 21.02.2006 o 13:09, Monastor napisał:

Przynajmniej zabiorę argument TESowcom, jak się będziemy
kłucić co jest lepsze, Gothic3 czy Oblivion.
Nie powiedzą mi, że nie grałem i nie mogę się odzywać... zagram i nie będzie takich komentarzy
:P


Wtedy powiedza: "Jak to, mowisz, ze gra nudna, ale przeszedles ja cala?" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu sprzeczności, to że średnia gra jest i tak jedną z najlepiej zapowiadających się to nic dobrego :P

Powiem, że przeszedłem grę w mękach, dla czystej formalności i że pod koniec już mi się zupełnie nie chciało i dłubałem po pół godzinki, a potem robiłem długie przerwy, żeby przejść poraz 20 Gothic 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 08:15, ksenus napisał:

E bez przesady. Dokładne przejście całości, zajrzenie pod każdy zakamarek zejęło mi niecałe
2 tygodnie i to nie grania non stop (buty szybkości+lewitacja). A do premiery Obliviona jeszcze
z 5 tygodni.


To jesteś szybki, bo ja przeszedłem grę w jakieś 3 miesiące. Nie powiem, grałem rzadko, bo zaczęło robić się ciepło i więcej mnie było na dworzu niż w domu ;), ale mam satysfakcję, że przeszedłem ją z tzw. Role Plaingiem :P, bo kiedy włączałem grę, to się w mojego bohatera "wczuwałem" i praktycznie nigdy się nie nudziłem...
Po prostu lubię bardzo rozbudowane gry . Nie chcę zaczynać znowu wojny Gothic vs Morrowind, ale wg. mnie to Gothic był nudny i cała mechanika gry (np sterowanie) tak mnie zniechęciło, że gry nie skończyłem. W G2 już nie grałem... w Gothica 3 też nie zagram :) Dlaczego? Bo mogę sobie pozowlić na ok 2 nowe gry w najbliższym czasie i będzie to Oblivion i ToCA: Race Driver 3...

P.S. ksenus - ja grałem wojownikiem, więc nie miałem zbutnio takich możliwości, poza tym dopóki nie odkryłem całej mapy, chodziłem wszędzie na pieszo :D Szkoda, że miałem formata i nie mam sejwa, bo bym się jeszcze raz przeszedł i zajrzał w niektóre zakątki ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--->>PtaQ - Morrowindowiec, który narzeka na sterowanie w Gothic...- nigdy tego nie zrozumiem.
Zagraj w Gothic 2+ Noc Kruka, to się mocno zdziwisz w kwestii sterowania (tylko przestaw w menu sterowanie z Gothic 1 na: NIE). Nie spotkałem jeszcze gry w której walczyło by się mieczem i która miałaby lepszy, bliższy szermierki system walki i sterowania od tego z Gothic 2, a już porównywanie Morrowind pod tym wględem z Gothikiem jest śmieszne, bo Morrowind praktycznie w ogóle nie miał systemu walki, tylko jakieś machanie mieczem jak cepem.

Co do Obliviona to też na pewno go kupię, choć do Morrowinda nikt by mnie wołami po raz drugi nie zaciągnął (przeszedłem podstawę). Dlaczego? Ano dlatego, że sporo w nim poprawili i jest zrobiony trochę pod Thiefa oraz trochę pod Enclave, a to już dla mnie dużo - choć system walki niestety dalej wiele z szermierką wspólnego nie ma (można to wywnioskować z tego filmiku Gameplay, bo widać tam jak postać zadaje ciosy - potorom i nie tylko).

Jak zwykle na koniec ostrzegam, że nie dam się wciągnąć w sprzeczkę, która gra lepsza. A to dlatego, że można porównywać tylko pewne elementy z tych gier, ale nie oceniać je obie - jedna w opozycji do drugiej jako całości. A to z kolei dlatego, że Gothic to falbularny cRPG, a Morrowind to bardziej klasyczny cRPG, choć ja do obu gatunków gier dodaję jeszcze action cRPG*, bo obie gry są w pełnym 3 D (w sensie możliwości grania w trybie FPP bądź prawie FPP czyli gothicowego TPP - widoku zza ramienia bohatera). I właśnie z powodu tego pełnego 3 D, czyli grania w trybie FPP/TPP uważam Morrowinda za najbardziej schrzanioną grę w jaką do tej pory grałem... a ocena ta jest tak ostra dlatego, że ta gra ma ogromny potencjał w sobie, świetną wręcz artystyczną grafikę, mnóstwo zadań i... martwy świat, oraz coś co jest niewybaczalne moim zdaniem przy owym trybie FPP/TPP gry - a mianowicie zbyt uproszczony i niegrywalny system walki. W cRPG w rzucie izometrycznym, nie jest tak istotny dobry system walki, ale przy takim trybie jaki mają obie gry ten element musi być naprawdę dopracowany. I to nie jest kwestia gustu. Amen

Dodam jeszcze, że możliwość wklejania modów do gry nie jest dla mnie żadną wartością - gra ma być od momentu premiery dziełem skończonym, tak jak film.

* cRPG - computer rule playing game (podaje tak w razie czego),
* action cRPG - komputerowy RPG akcji /moja klasyfikacja prywatna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> Powiem, że przeszedłem grę w mękach, /.../
No to widzę, że straszny masochista z Ciebie. Poraz n-ty skarżysz się, że tak strasznie się męczyłeś. To po co Ci to było, przestać nie mogłeś, zmuszał Cię ktos siłą?
Ja nie lubie Simsów, to w nie nie grałem i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem, w Gothica 2 i dodatek nie grałem i nie wypowiadam się o sterowaniu w tych grach tylko w Gothicu nr1, bo tylko do niego mogę się odnieść.

Jasne, zgadzam się z tym, że system walki nie był w Morrowindzie zbyt efektowny, czy może dla niektórych - niewygodny, ale przecież to właśnie sterowanie w pierwszym Gothicu było śmieszne. Jakieś kombinacje alt + coś są dla mnie nie do pomyślenia. O wiele większą przyjemność sprawiała mi walka w TES III. Ale to wszystko jest właśnie kwestia gustu itd.
Poza tym, jakim byłbym fanem cRPG, gdyby od takiej gry odrzucało mnie sterowanie ;). Do wszystkiego można się przezwyczaić. Nie wiem, jakoś mnie świat Gothica wogóle nie zainteresował i to tyle.

Ale kończymy już ten offtop, w końcu to temat o Oblivionie ;)

Co do prawdopodobnego sterowania w Oblivionie to prawde mówiąc nie widzi mi się zastosowanie jakiejś bardziej zaawansowanej szermierki dla postaci "okutych w stal" ;) i machających wielkimi mieczami. I fakt mogła by taka szermierka istnieć np. w przypadku postaci odzianych w lżejsze zbroje i machających lżejszymi mieczami, ale na żadnym filmie takiej postaci prezentującej swe zdolności nie zauważyłem. Byli tylko tzw. "zapuszkowani" rycerze, co może (ale nie musi) świadczyć, że system taki się znajdzie. Chociaż ja w to osobiście nie wierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:53, KrzysztofMarek napisał:

>/.../> Powiem, że przeszedłem grę w mękach, /.../
No to widzę, że straszny masochista z Ciebie. Poraz n-ty skarżysz się, że tak strasznie się
męczyłeś. To po co Ci to było, przestać nie mogłeś, zmuszał Cię ktos siłą?
Ja nie lubie Simsów, to w nie nie grałem i tyle...

Przeszedłem Morrowinda całego, podstawkę... męcząc się od połowy... Nie lubię nieukończonych gier. Każdą jaką zacząłem, doprowadziłem do końca i tak zamierzam robić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż powtórzę to po raz n-ty. Obie gry lubię Gothic i Morrowind ale Gothic był dla mnie bardzie wciągający i dynamiczny, natomiast Morrowind miał więcej różnorodnych itemów i możliwości ich modyfikacji. Jakby połączyć te dwa style co mam nadzieję patrząc na zapowiedzi stanie się w Oblivionie i Gothic 3, to będę zadowolony. Widać obie strony czerpią ze swoich doświadczeń pełnymi garściami. Oblivion ożywia świat i wprowadza system czynności w AI dla NPCów (co po części miał już Gothic), Gothic z kolei zmienia drzewko rozwoju i dodaje nowe itemy.
Nie należę do fanatyków gier, którzy muszą zagrać we wszystko co wyjdzie, ale na te dwie gry czekam dość niecierpliwie. Takich właśnie produkcji oczekuję ale niestety tych jest na rynku najmniej. Strategii za to i strzelanek za dużo. Oczywiście są wśród nich takie, w które gram ze względu na ciekawość czy sentyment do poprzednich części z przed kilkunastu lat ale jeśli ich nie będzie to nie zapłaczę. Np. Civ IV, jest fajna i gram w nią czasem, bo pierwsza Civ była jedną z pierwszych gier na PC w jaką grałem, to samo dotyczy strzelanek z II wojny światowej w końcu na PC grało się wtedy w Wolf3d. To były moje ulubione serie. Ale od kiedy pojawił się na scenie Gothic zrozumiałem, że tamte serie nic niewiele znaczą w porównaniu do takiego typu gier. Można powiedzieć, że znalazłem swój gatunek po kilkunastu latach sporadycznego grania. Obawiam się jednak, że gdyby taki gatunek był najczęściej realizowany przez producentów w podobny lub lepszy sposób niż to jest lub będzie w Gothic 3 czy Oblivion, to mógłbym wpaść w nałóg ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 08:34, Milteen napisał:

Sa jakies wiesci o Oblivione? jest juz znada data premiery na swiecie/polsce?

Sprawdź na www.cenega.pl bo to Cenega wydaje Obliviona a niestety nie CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 08:34, Milteen napisał:

Sa jakies wiesci o Oblivione? jest juz znada data premiery na swiecie/polsce?

w europie ma ponoc byc 24 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 09:06, Misiek690 napisał:

> Sa jakies wiesci o Oblivione? jest juz znada data premiery na swiecie/polsce?
Sprawdź na www.cenega.pl bo to Cenega wydaje Obliviona a niestety nie CD Projekt.


No niestety ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 09:08, lis899 napisał:

> Sa jakies wiesci o Oblivione? jest juz znada data premiery na swiecie/polsce?
w europie ma ponoc byc 24 marca


Heh to juz nie dlugo :) ale pewnie wiekszosc bedzie czekac na PL versje ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować