Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Mam problem z zadaniem Gildii Złodziei - Elfen Maiden ( polskie Elficka Panna ) - po kradzieży posążku i podłożeniu go w domu zdrajczyni zgłaszam się do Hieronimusa Lexa ale on mówi mi że nie jestem wiarygodny, co mam zrobić aby tą wiarygodnosć uzyskać ? Z góry dziękuję.
PS Nie wiem dlaczego ale szukajka po wpisaniu nazwy questa się zawieszała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby Hieronimus wysłuchał Twoich zeznań musisz nad nim popracować retoryką - wcześniej nie masz nawet co próbować się z nim dogadać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi cię bardziej lubić :P Użyj retoryki (wiesz...mini gierka, łapówka). Nie pamiętam ile pkt. potrzeba, ale pewnie tak ok 70-75 ;)

EDIT: Choroba...kamceg był szybszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zainstalowałem ponownie Obka i teoretycznie mój problem zniknął. Teoretycznie,bo teraz po chwili grania postac sama zaczyna biegac do tylu. Mogęrobic cokolwiek - przyciski działają, jednak przez to nie biegam, do przodu tak szybko jak powinienem, moge rozmawiac itp, jednak nie moge nic zrobic żeby kolo przestał biegac. To brzmi śmiesznie, ale czy ktoś miał podobny problem? Na forum Obka znalazłem kogoś kto pisał kiedyś, że miał coś podobnego (tyle, że on nie mógł nic zrobic więc nie do końca) i jemu pomogło jak odinstalował kodeki K- Lite czy coś takiego. Co to jest? Gdzie to można znalezc i czy ktoś ma jakiś inny pomysł bo wątpię żeby to coś dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 15:20, Piotrekgościu napisał:

Hmmm... zainstalowałem ponownie Obka i teoretycznie mój problem zniknął. Teoretycznie,bo teraz
po chwili grania postac sama zaczyna biegac do tylu. Mogęrobic cokolwiek - przyciski działają,
jednak przez to nie biegam, do przodu tak szybko jak powinienem, moge rozmawiac itp, jednak
nie moge nic zrobic żeby kolo przestał biegac. To brzmi śmiesznie, ale czy ktoś miał podobny
problem? Na forum Obka znalazłem kogoś kto pisał kiedyś, że miał coś podobnego (tyle, że on
nie mógł nic zrobic więc nie do końca) i jemu pomogło jak odinstalował kodeki K- Lite czy coś
takiego. Co to jest? Gdzie to można znalezc i czy ktoś ma jakiś inny pomysł bo wątpię żeby
to coś dało.


Przypomina mi się pewien film.

"Run Forrest, run!" Hehe. A teraz tak ontopic, to równie polecam wyłączenie obsługi joysticka, nie dość, że powinien rozwiązać problem to u niektórych dodaje klatek (fps ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: Czym można zakląć broń bo na pewno jak wszedłem do oblivionu i wziąłem ten kryształ aby zamknąć portal to nim sie dało zakląć i broń i zbroje a czym jeszcze można zakląć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 10:29, davidi napisał:

mam pytanie: Czym można zakląć broń bo na pewno jak wszedłem do oblivionu i wziąłem ten kryształ
aby zamknąć portal to nim sie dało zakląć i broń i zbroje a czym jeszcze można zakląć ??

Kamieniami duszy, masz kamień duszy, rzucasz czar chwytanie dusz na stwoorzenie podporządkowane kamieniu ( mały to słabe potwory itd ) potem zabijasz, no i masz złapaną duszę, wtedy zaklinasz broń jeżeli chcesz, moc zależy od ładunku i siły stworzzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no myślałem że pęknę ze śmiechu w finałowej misji gildii złodziei kiedy skradałem się do wyjścia, korytarza strzegł ślepy mnich ( mnich ćma bodajże ) i kiedy trochę mnie zobaczył powiedział "chyba tylko oczy płatają mi figle( w oryginale było po angielsku ale sens wypowiedzi ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. W ostatnim zadniu zwązanym ze współpracą z szarym lisem.Zadnie nazywa się ostatni skok. Utknełem w miejscu gdzi esą trzy posągi a środkowy jakś da się uuruchomić może ktoś wie co tam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są dwa dodatki. knights of the nine, to raczej zbiór modów, jednak po polsku i to na prawdę niezłych modów w większości.drugi to shivering isles i to już można nazwać dodatkiem pełnoprawnym. zawiera on nową wyspę (całkiem pokaźną) i odrębną historię, jak i nowe itemy.
na prawdę polecam obydwa rozszerzenia, sam zakupiłem i się nie zawiodłem ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jesteś w miejscu, w którym to kończy się pradawna ścieżka. Musisz wejść na pewien przycisk na pewnym podwyższeniu na przeciwko od największego posągu. Wtedy on się obróci i zobaczysz tak mniej więcej na środku jego torsu mały otwór. Musisz w niego wcelować strzałą uwolnienia, którą zdobywasz w jednej z poprzednich misji. Warto jest sobie zrobić quick save''a zanim strzelimy, bo szkoda czasu na latanie i szukanie strzały w razie niepowodzenia;)
Moja rada - napnij łuk na maksa i celuj w dłonie posągu, które trzymają miecz - powinno się udać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że aby otworzyć bramki, które odgradzają dostęp do płyty, na której trzeba stanąć należy wyjść z tego dużego pomieszczenia przez stalową furtkę do mniejszego. Zaraz po lewej stronie będzie przycisk. Po jego naciśnięciu na dole komnaty otworzy się przejście, które prowadzi do kilku niewielkich komnat. W ostatniej znajduje się kolejny przycisk, który rzekomo otwiera bramki w komnacie z posągami. Mówię rzekomo, bo już 2 razy robiłem tego questa i w obydwu przypadkach musiałem ratować się wyłączeniem kolizji, żeby przejść przez te bramki, bo ten guzik nie działał. Co do celowania w środkowy posąg to różnie bywa, bo o ile wiem znajomość celności wpływa na trajektorię strzały. Trzeba po prostu zrobić quicksave i próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Kto wie jak jest z respawnem roślin, przeciwników i skrzynek ze skarbami. To pierwsze to chodzi mi o korzeń nirnu - czy pojawia się w tych samych miejscach co zerwany wcześniej, a dwa pozostałe to jaskinie - bo raz wpadłem po raz drugi do tej samej i skrzynki były pełne a przeciwników zero, same trupy po ostatniej wizycie. ;) A, i jeszcze jaka jest ostateczna wersja gry PL (sama podstawka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szykuje się do zakupu Oblivion:Game of the Year Edition ;]. Czyli Oblivion + Knights of the Nine + Shivering Isles ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 07:57, Vormulac napisał:

Tak z ciekawości. Kto wie jak jest z respawnem roślin, przeciwników i skrzynek ze skarbami.
To pierwsze to chodzi mi o korzeń nirnu - czy pojawia się w tych samych miejscach co zerwany
wcześniej, a dwa pozostałe to jaskinie - bo raz wpadłem po raz drugi do tej samej i skrzynki
były pełne a przeciwników zero, same trupy po ostatniej wizycie. ;)


No to z tym jest różnie. Rośliny odrastają w tych samych miejscach, po mniej więcej miesiącu(czasu gry). Korzenie Nirnu też się respawnują, ale w przeciwieństwie do roślin nie zawsze w tym samym miejscu - jak zabieramy roślinkę to ona na dobrą sprawę zostaje - tylko owoc znika i nie możemy już na nią kliknąć, natomiast korzeń zabieramy cały, toteż odrosnąć może gdzie indziej;) W jaskiniach jest tak - szybciej się odradzają przedmioty i wolniej przeciwnicy - ale w końcu się odradzają:P

>A, i jeszcze jaka jest ostateczna wersja gry PL (sama podstawka).

Ja mam premierową, która spokojnie by mogła być EK, ale ta ostateczna wersja to chyba tylko gra i instrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować