Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2007 o 13:34, AQ22 napisał:

Właśnie! Czy wersja na X360 bardzo się różni od tej na PC ?
Przepraszam ale zapomniałem wcześniej się o to spytać :)


http://www.youtube.com/watch?v=-7f3PUhoVLc&e - wideo-recenzja Obliviona na X360. Jak widać gra ma spore problemy z płynnością. (w miarę) szczegółowy spis różnic pomiędzy wersjami PC i na X360 znajdziesz tutaj:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Xbox_360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto grać elfem wysokiego rodu ,bo jego wrażliwości na magię mi nie przeszkadzają a chyba jest bardzo uzdolniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 21:40, Davidskrk napisał:

Pograłbym jako tako na laptopie Intel Centrino Duo 1,6 Ghz 2GB RAM GeForce 8400M 128mb??

Na niskich , moze nisko-srednich rodziałka 800x600 lub nawet 640x480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2007 o 21:43, Solstheim napisał:

Na niskich , moze nisko-srednich rodziałka 800x600 lub nawet 640x480.


Jak gra fajna to przezyje:P chyba ze naprawde przy takich ustawieniach gra wyglada okropnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 21:46, Davidskrk napisał:


> Na niskich , moze nisko-srednich rodziałka 800x600 lub nawet 640x480.

Jak gra fajna to przezyje:P chyba ze naprawde przy takich ustawieniach gra wyglada okropnie...

Ta gra nie wygląda przy takich ustawieniach. Jest ochydna drzewa to prosta bitmapa , widzisz przez mgłe nawet własne dłonie a świat wygląda jak by był przed oteksturowaniem(wiem bo tez grałem kiedys w 640x480 na low). Gra jest fajna , jeżeli grasz na srednio-wysokich i wyzszych gdyż questowanie i zabijanie umilają ci piękne widoki. ALe bez tego czujesz się jak byś grał w budżetowy rpg robiony przez naprzykład City Interactive(ci od Terorist Takedown). Gdyż nie licząc fabuły mrocznego bractwa nic nie zaskakuje, walki są nudne a rzygać się chce jak się gra. Lepiej graj juz w Morrowinda który bedzie ci chodził na MAXA i wyglądał lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko: jak regenerować magiczne przedmioty, (tzn. miecze, buławy itp.). Oczywiście jest ten kamień (tylko rzadki i drogi :/), więc musi być jakiś inny sposób - jakieś kapliczki w świątyniach itp. ? A jak tak to gdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regenerować przedmioty możesz u takich specjalnych ludzi, którzy za kasę(płacisz tyle ile ma ładunku przedmiot), Każdego takiego ludka znajdziesz w każdym oddziale gildii magów. A ładunki możesz też regenerować przy pomocy naładowanych kamieni dusz - są one bardzo powszechne i do tego nic nie płacisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jednorazowych kamieni dusz możesz używać Gwiazdy Azury (wielokrotnego użytku), którą dostaniesz po wykonaniu Daedrycznego questu dla Azury (kapliczka znajduje się daleko na północ od Cheydinhal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki jeden problem. Otóż zamówiłem Oblivion of the year edition i zastanawiam się, czy oprócz Kinghts of the Nine i Shivering Isles znajdują się tam również te pluginy,np. te o piratach czy choby ta końska zbroja. Patrzyłem na stronie na sam dodatek Knights of the Nine i tam było podane, że są tam też te pluginy. Czy w tej złotej edycji też tam są? Wątpię, bo nie było takich danych na stronie. Poza tym uważam, że autorzy dali w tej sprawie tylnej części wołu i naprawdę jestem wkurzony. W jednym dodatku są pluginy, a jak wziąłem oba razem to ich nie ma. Przecież nie będę wyrzucał kasy na ten sam dodatek, tyle,że z pluginami. Ja wiem, że autorzy nie dali, bo pewnie dodatkowa płyta i takie tam, ale dajcie spokój. A przecież nie pobiorę z internetu, bo nie umiem się bawi z tymi dolarami, nie wiem jak to działa i mam słaby internet, żeby to pobierac. A właśnie chciałem głównie zobaczyc te pluginy, bo czytałem o nich i są jak dla mnie ciekawe.Proszę o komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W edycji GotY nie ma oficjalnych pluginów. W skład zestawu wchodzi podstawka, Shivering Isles i Knights of the Nine. Moim zdaniem to jest zdzierstwo. Cenega robi nieświadomych ludzi w trąbę i karze kupować im to, co powinni dostać za wydane już pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 11:27, lewak napisał:

W edycji GotY nie ma oficjalnych pluginów. W skład zestawu wchodzi podstawka, Shivering Isles
i Knights of the Nine. Moim zdaniem to jest zdzierstwo. Cenega robi nieświadomych ludzi w trąbę
i karze kupować im to, co powinni dostać za wydane już pieniądze...


Niemożliwe. Musieli wsadzić te pluginy razem z Rycerzami Dziewięciorga. Ja tam kupowałem wszystko pojedynczo i wiem, że na płycie z KotN były te małe pluginy. Jeżeli naprawdę ich nie włożyli to rzeczywiście zdzierstwo na maksa. W sumie jednak nie ma tez czego żałować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 12:35, YahooPL napisał:

W sumie jednak nie ma tez czego żałować :D


Popieram. Czeluść Wzgardy tylko dla wampira. Iglica Mroźnych Szczytów dla alchemika. Orrery dla niewiadomo-kogo (dla mnie nieporozumienie). Zatoka Dunbarrow tak samo. Kropież dla konia fajna, ale jest tylko elficka i stalowa. Księgi uczące zaklęć.. kiep. Jedynie Brzytwa Mehrunesa się broni.

Jest jeszcze dość fajny i darmowy Battlehorn Castle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 12:39, Splocky napisał:

> W sumie jednak nie ma tez czego żałować :D

Popieram. Czeluść Wzgardy tylko dla wampira. Iglica Mroźnych Szczytów dla alchemika. Orrery
dla niewiadomo-kogo (dla mnie nieporozumienie). Zatoka Dunbarrow tak samo. Kropież dla konia
fajna, ale jest tylko elficka i stalowa. Księgi uczące zaklęć.. kiep. Jedynie Brzytwa Mehrunesa
się broni.

Jest jeszcze dość fajny i darmowy Battlehorn Castle.


Mi się tam wszystkie pluginy podobały:P
A Battlehorn Castle był darmowy, ale tylko zaraz po tym jak się ukazał. Teraz trzeba już za niego płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 11:27, lewak napisał:

W edycji GotY nie ma oficjalnych pluginów. W skład zestawu wchodzi podstawka, Shivering Isles
i Knights of the Nine. Moim zdaniem to jest zdzierstwo. Cenega robi nieświadomych ludzi w trąbę
i karze kupować im to, co powinni dostać za wydane już pieniądze...


Mogę się mylić, ale to chyba nie zależy od polskiego wydawcy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 21:46, Davidskrk napisał:

Pograłbym jako tako na laptopie Intel Centrino Duo 1,6 Ghz 2GB RAM GeForce 8400M 128mb??
Na niskich , moze nisko-srednich rodziałka 800x600 lub nawet 640x480.
Jak gra fajna to przezyje:P chyba ze naprawde przy takich ustawieniach gra wyglada okropnie...

Przy tym laptopie pograłbyś na średnich detalach przy rozdzielczości 640x480 i z dośc duzym zasięgiem, i nie musisz się martwić o drzewa-bitmapy, bo do tego trzeba naprawdę złoma a ty takiego nie masz :)
A na najnizszych gra wcale nie wygląda tak źle, no może jak zasięg obnizy się do minimum - ale do tego to, powtarzam, naprawdę trzba mieć złoma. Masz 2 GB ramu, dość dobrą kartę więc średnie detale powinny być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 21:40, Davidskrk napisał:

Pograłbym jako tako na laptopie Intel Centrino Duo 1,6 Ghz 2GB RAM GeForce 8400M 128mb??


Nawet jeżeli będą duże problemy z wydajnością, zamiast ustawiać wszystko na ultra low (co oznacza m. in. całkowite wyłączenie oświetlenia w grze) i męczyć oczy okropnym wyglądem, możesz ściągnąć mod Oldblivion - http://www.oldblivion.com/index.php dzięki temu gra wygląda jakby została zrobiona na silniku Morrwinda xD (czyt. chodzi i wygląda lepiej niż Oblivion na ultra low) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorrki nie bylem tu jeszcze nigdy przelecialem z 3 stronki wstecz dlej mi sie nie chce moglby mi ktos dac Link albo Pomoc jak dla Downa ^,^ jak mam Grac w Multiplayer po koleji co mam robic tylko pliss nie dawajcie jakiegos wypracowania po Angielsku jak jest ktos kumaty niech pomoze ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować