Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2008 o 11:21, Matt Buckner napisał:

Słyszałem coś o modzie do obliviona usuwającym level scaling.Czy jest takowy czy to były
jakieś złe informacje?wydaje mi sie że mówiono o nim nawet na tym forum.


Tak jest taki mod, w skrócie nazywa się chyba OOO, ale pewnie jest więcej takich modów, bo większości graczy level scalling nie przypadł do gustu ;)

@Tomaszek92

Gram na rozdzielczości 800x600 i średnich detalach, ale jak mówiłem mam gorszy procek.
A ile zajmuje przejście gry nie da się napisać, zależy od sposobu grania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Imperial City, w Dzielnicy Handlowej, w Biurze Cesarskiej Izby Handlowej :) Domy można kupić w każdym mieście, ale chyba najbardziej opłaca się go kupić w Anvil. 5000 szt. złota u Velvyna Benirusa w Hrabiowskiej Zbrojowni. Prześpij się w nim od razu po tym, jak zostaniesz jego właścicielem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 11:21, Matt Buckner napisał:

Słyszałem coś o modzie do obliviona usuwającym level scaling.Czy jest takowy czy to były
jakieś złe informacje?wydaje mi sie że mówiono o nim nawet na tym forum.


Podam dwa najpopularniejsze mody do Obliviona usuwające level scalling:

1. Oscuro''s Oblivion Overhaul 1.3
DOWNLOAD: http://elderscrolls.filefront.com/file/Oscuros_Oblivion_Overhaul;68542#Download

2 . Francesco''s mod
DOWNLOAD: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=oblivionmods.detail&id=268 - wymagana rejestracja na stronie, jednak jest ona darmowa.

Do obu modów zalecana jest łatka 1.2.

Jeden i drugi mają sporą objętość, jednak jest ona spowodowana wieloma nowymi broniami, itemami i potworami. Osobiście polecam Francesco''s mod (który, nawiasem mówiąc, daje możliwość ściągnięcia tylko kilkunastomegowegej części usuwającej wyłącznie skalowanie poziomów), który jest jakby... bardziej wyważony, a przy tym ma ciekawsze, dopracowane kreatury. Tak czy inaczej, oba mody są godne polecenia, a sama gra wiele dzięki nim zyskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 12:55, kamciu609 napisał:

co mam zrobić aby moje czary były lepsze ? leveluje i nic...


Hmm mówisz tak jakbyś nigdy nie grał w RPGi ;)
Tu nie chodzi o levelowanie, tylko o zwiększanie umiejętności magicznych np. chcesz zwiększyc obrażenia od ognia jakie zadajesz wrogowi, to musisz zwiększyć magię zniszczenia, levelowanie jest następstwem zwiększania umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 15:30, ShaDoW Energy napisał:

To jakiś żart? 34 zł Edycja Kolekcjonerska?

Nie żart, angielska wersja kolekcjonerska - była wyprzedaż. I, jak widać, za tą cenę szybko wszystko poszło. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 15:33, ad0 napisał:

> To jakiś żart? 34 zł Edycja Kolekcjonerska?
Nie żart, angielska wersja kolekcjonerska - była wyprzedaż. I, jak widać, za tą cenę
szybko wszystko poszło. <;

:/ Szkoda... Ja mam tę mniejszą od kolekcjonerskiej, nie mam septima tylko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 15:38, ShaDoW Energy napisał:

:/ Szkoda... Ja mam tę mniejszą od kolekcjonerskiej, nie mam septima tylko :P


Trochę szkoda tego Septima. Jestem fanem do tego stopnia, że byłbym w stanie zapłacić te 35 złotych za angielską byleby tylko mieć tą monetke :P
Cały czas na allegro czaje się na jakąś aukcję z tym septimem ale od pół roku jakoś nikomu się nie zebrało na wystawianie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 19:02, YahooPL napisał:

> :/ Szkoda... Ja mam tę mniejszą od kolekcjonerskiej, nie mam septima tylko :P

Trochę szkoda tego Septima. Jestem fanem do tego stopnia, że byłbym w stanie zapłacić
te 35 złotych za angielską byleby tylko mieć tą monetke :P
Cały czas na allegro czaje się na jakąś aukcję z tym septimem ale od pół roku jakoś nikomu
się nie zebrało na wystawianie ;)


http://www.allegro.pl/item313505684_oblivion_edycja_kolekcjonerska_wersja_orygin alna .html
http://www.allegro.pl/item313465113_the_elder_scrolls_iv_oblivion_kolekcjoner ska_.html
w obu aukcjach pojawia się upragniony septim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 15:38, ShaDoW Energy napisał:

> > To jakiś żart? 34 zł Edycja Kolekcjonerska?
> Nie żart, angielska wersja kolekcjonerska - była wyprzedaż. I, jak widać, za tą
cenę
> szybko wszystko poszło. <;
>
:/ Szkoda... Ja mam tę mniejszą od kolekcjonerskiej, nie mam septima tylko :P

ja mam septima i inne dodatki bo kupiłem premierową angielską za 159,00 zł warto było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 19:57, klaser2 napisał:

ja mam septima i inne dodatki bo kupiłem premierową angielską za 159,00 zł warto było


Miałem dosyć ciekawą sytuację z tym związaną, bo i ja chciałem kupić edycję kolekcjonerską. Grę zamawiałem przez telefon. Konsultant z którym rozmawiałem ostro przekonywał mnie do polskiej edycji, gorąco odradzał angielską i w ogóle zaręczał, jaki to ''wypas'' (!). Normalnie mnie zatkało. Ale się zgodziłem i jestem posiadaczem całkiem bogatej rodzimej edycji. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wersję polską.
Septima troche szkoda. No i w Morrowinda dużo czasu mi zleciału i tutaj, więc można mnie nazwać w jakimś stopniu fanem serii TES.
Z drugiej strony-mam mape Tamriel i się cieszę =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam wersję premierową i się cieszę, bo nawet można powiedzieć komuś, kto nie wie, że to kolekcjonerka i uwierzy ;)
- mapa Cyrodiil ;
- 282 stronicowy (!) poradnik, przygotowany przez Gry-online (można go sobie też ściągnąć za 21 zł z tej strony ;P),
dla początkującego gracza naprawdę cenny ;
- Książeczka opisująca wszystkie krainy Tamriel ich historię i rasy ją zamieszkujące;
- jakaś dodatkowa płyta z bonusami, sam nie wiem co na niej jest xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 10:07, Lasca napisał:

Z drugiej strony-mam mape Tamriel i się cieszę =)

Moja wisi w antyramce nad biurkiem... Inne mapki z gire też porozwieszane po pokoju :) Tylko szukam jak głupi mapki Morrowind ... Ma ktoś zbędną ? Na Allegraczu nic ... Nawet chętnie odkupię całą paczkę razem z grą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 12:20, buras napisał:

> Z drugiej strony-mam mape Tamriel i się cieszę =)
Moja wisi w antyramce nad biurkiem... Inne mapki z gire też porozwieszane po pokoju :)
Tylko szukam jak głupi mapki Morrowind ... Ma ktoś zbędną ? Na Allegraczu nic ... Nawet
chętnie odkupię całą paczkę razem z grą :P


To jest minus tego, że Morrowind jest w Extra klasyce;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 12:45, Lasca napisał:

To jest minus tego, że Morrowind jest w Extra klasyce;p

taa ... dokladnie. morki wszystkie mam w karton boxach, ale mapki nie bylo niestety. a zeby nie spamic, to chetnie odkupie od kogos mapke Tamriel. Ze względu na fajniste logo na odwrocie ... Długo się zastanawiałem co powiesić ... A chciałbym mieć to i to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 11:02, Mixon1988 napisał:

Ja tam mam wersję premierową i się cieszę, bo nawet można powiedzieć komuś, kto nie wie,
że to kolekcjonerka i uwierzy ;)


Tak naprawdę to od angielskiej różni się tylko tym septimem i tym, że pudełko inaczej sie rozkłąda :)

Dnia 17.02.2008 o 11:02, Mixon1988 napisał:

- mapa Cyrodiil ;


To tam jest zupełnie nieprzydatne i cały czas siedzi w pudełku ...

Dnia 17.02.2008 o 11:02, Mixon1988 napisał:

- 282 stronicowy (!) poradnik, przygotowany przez Gry-online (można go sobie też ściągnąć
za 21 zł z tej strony ;P),
dla początkującego gracza naprawdę cenny ;


Z tego co wiem to na gry online wszystko kosztuje tyle samo niezależnie od objętości ...
A poradnik nawet dla mnie jest fajny bo nie tracę czasu na szukanie questów tylko mam jasny spis co mam wykonać. Naprawdę fajna sprawa ...

Dnia 17.02.2008 o 11:02, Mixon1988 napisał:

- Książeczka opisująca wszystkie krainy Tamriel ich historię i rasy ją zamieszkujące;


Dość ciekawa lektura. Ta książka i to co jest zebrane na Adamantytowej Wieży to po prostu wszystko co mozna o siwecie Elder Scrolls powiedzieć. Jak to czytałem to prawie tak rozbudowane to jest jak Władca Pierścieni (może trochę przesadziłem) :P

Dnia 17.02.2008 o 11:02, Mixon1988 napisał:

- jakaś dodatkowa płyta z bonusami, sam nie wiem co na niej jest xD


Dla mnie materiał tam zebrany jest interesujący tylko szkoda, że Cenega nie miała czasu dodać tam lektora to już byłoby naprawdę bosko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 14:19, YahooPL napisał:

- mapa Cyrodiil ;
To tam jest zupełnie nieprzydatne i cały czas siedzi w pudełku ...

Przydatne to nie jest, ale ładnie wygląda na ścianie :)
I z tego co pamiętam, to z 2 strony jest jakiś plakat.

Dnia 17.02.2008 o 14:19, YahooPL napisał:

- 282 stronicowy (!) poradnik, przygotowany przez Gry-online (można go sobie też
ściągnąć
za 21 zł z tej strony ;P),
dla początkującego gracza naprawdę cenny ;
Z tego co wiem to na gry online wszystko kosztuje tyle samo niezależnie od objętości
A poradnik nawet dla mnie jest fajny bo nie tracę czasu na szukanie questów tylko mam
jasny spis co mam wykonać. Naprawdę fajna sprawa ...

Tak, wszystkie poradniki do ściągnięcia kosztują tam ok. 7 zł, ale poradnik do Obliviona jest w 3 częściach.
Ja przed Oblivionem prawie nie grałem w żadne RPG, więc poradnik był mi bardzo pomocny na początku gry.

Dnia 17.02.2008 o 14:19, YahooPL napisał:

- Książeczka opisująca wszystkie krainy Tamriel ich historię i rasy ją zamieszkujące;
Dość ciekawa lektura. Ta książka i to co jest zebrane na Adamantytowej Wieży to po prostu
wszystko co mozna o siwecie Elder Scrolls powiedzieć. Jak to czytałem to prawie tak rozbudowane
to jest jak Władca Pierścieni (może trochę przesadziłem) :P

No akurat umilała mi czas, jak jeszcze Obliviona nie zainstalowałem (nowy napęd musiałem kupić), a jak już zacząłem grać to przynajmniej wiedziałem skąd pochodzą te jaszczuro -ludzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować